Coraz więcej znaków wskazuje na to, że w systemie macOS 10.15 aplikacja iTunes zniknie, a zastąpią ją osobne programy, takie jak Muzyka, Podcasty, TV i Książki. Niedawno w sieci pojawiły się zrzuty osobnych aplikacji Muzyka i TV dla macOS, teraz nie tylko na koniec aplikacji ale prawdopodobnie i koniec marki iTunes sugerują ostatnie zmiany poczynione przez Apple.

Po pierwsze firma usunęła wszystkie wpisy na profilach iTunes w serwisach Facebook i Instagram. W przypadku Facebooka wpisy, ale i śledzący użytkownicy zostali przeniesieni na nowy profil Apple TV. Z kolei na profilu iTunes w serwisie Instagram pojawiła się informacja o tym, by obecnie śledzić konto @AppleTV. Obecnie jedyny czynny profil iTunes to ten na Twitterze, choć ostatni wpis na nim pojawił się tam 11 dni temu.

To z resztą nie jedyne działania Apple wskazujące na koniec marki iTunes jako takiej. Programista Craig Hockenberry zwrócić uwagę na to, że w przypadku niektórych piosenek czy albumów dostępnych w serwisie Apple Music firma przestała używać linków w domenie itunes.apple.com na rzecz nowej domeny music.apple.com. Istotnie, kiedy probuję udostępniać muzykę z Apple Music otrzymuję link w nowej domenie, jak na załączonym obrazku.

Zmiana linku, który wcześniej prowadził do sklepu iTunes, a teraz prowadzi do serwisu udostępniającego muzykę na żądanie i czyszczenie kanałów komunikacyjnych marki iTunes w mediach społecznościowych może wskazywać na to, że Apple nie tylko rozbije aplikację ale generalnie dokona poważnego rebrandingu. Może też zamknąć sklep z muzyką jako taki, zachowując jedynie możliwość ponownego pobrania wcześniej kupionych utworów.

Wszystko okaże się już jutro, podczas keynote otwierającego konferencję WWDC 2019. Zapraszamy również do naszej relacji live z tego wydarzenia.

Źródło: 9To5Mac