Apple ogłosiło właśnie termin tegorocznej konferencji WWDC (Worldwide Developers Conference). Odbędzie się ona w dniach 3 - 7 czerwca w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii. Warto wspomnieć, że będzie to trzydziesta edycja tej imprezy.

WWDC 2019, tak jak w przypadku poprzednich edycji, to konferencja techniczna dla programistów tworzących aplikacje na platformy Apple, czyli macOS, iOS, watchOS i tvOS. Podczas niej firma prezentuje nowe wersje tych systemów operacyjnych oraz nowości w narzędziach deweloperskich, dostępnych technologiach i samym języku programowania Swift. Niekiedy, podczas keynote otwierającego tą imprezę, prezentowane są także nowe urządzenia, zwykle te skierowane właśnie do deweloperów (całkowicie nowe modele MacBooków Pro, Maców Pro itp.). Być może podczas keynote otwierającego tegoroczną konferencję Apple zaprezentuje nowy modułowy model Maca Pro.

Pomimo wysokich cen, a dla wielu deweloperów spoza USA także wysokich kosztów podróży, impreza cieszy się tak wielką popularnością, że od lat bilety - za które trzeba oczywiście zapłacić - losowane są w specjalnej loterii. Do tegorocznej loterii mogą zgłaszać się od dzisiaj do 20 marca na stronie WWDC. Wyniki podane będą dzień później, 21 marca o godzinie 17:00 czasu pacyficznego (2:00 rano 22 marca w Polsce).

Źródło: Apple