Podczas Keynote otwierającego konferencję WWDC 2019 Apple zaprezentowało dzisiaj nową wersję systemu dla swojego smart zegarka.

Zegarek Apple Watch wraz z systemem watchOS 6 zyskał swój własny sklep. Jest to możliwe dzięki temu, że teraz deweloperzy mogą tworzyć aplikacje tylko dla zegarka, bez aplikacji matki dla iOS. Dzięki App Store dla watch OS można będzie kupować i pobierać aplikacje bezpośrednio na zegarku.

W watchOS wreszcie pojawiły się też aplikacje takie jak kalkulator, dyktafon i czytnik audio booków. Kalkulator może obliczać napiwki i dzielić je z przyjaciółmi.

Aplikacja Activity wyświetla teraz trendy zmian aktywności użytkownika w ostatnich dniach jak i w ciągu całego roku.

W watchOS 6 pojawiła się także specjalna aplikacja Noise, która mierzy poziom hałasu. Jeśli będzie miał on negatywny wpływ na słuch użytkownika, otrzyma on odpowiednie ostrzeżenie. Program nie nagrywa i nie przechowuje żadnych zapisów audio.

Pojawiła się też nowa aplikacja Cycle Tracking do rejestrowania cykli menstruacyjnych kobiet.

Są też oczywiście nowe tarcze zegarków. Jest też wsparcie dla nowych tzw. „komplikacji” czyli specjalnych widgetów z informacjami z różnych aplikacji, wyświetlanymi na tarczy zegara.

WatchOS 6 zyskał wsparcie dla API strumieniowania audio.

Grafiki: The Verge