W sieci pojawiły się najnowsze doniesienia dotyczące procesorów A14. Okazuje się, że Apple zamierza wprowadzić do swoich produktów jeszcze dwie wersje najnowszego układu. Wszystkie mają być wykonane w 5-nm procesie technologicznym.

Chip A14 dostępny jest w iPadzie Air 4 generacji oraz iPhone'ach serii 12. Firma pracuje również nad procesorem A14X - robocza nazwa Tonga - który ma trafić do iPadów Pro oraz MacBooka. Zastosowanie tego procesora w laptopie ma pozwolić na pracę na jednym ładowaniu nawet do 20 godzin. Prawdopodobnie będzie to 12-calowy MacBook, który może zostać zaprezentowany już 17 listopada w trakcie najbliższej konferencji.

Trzecim modelem czipu A14 ma być A14T - oznaczony roboczo jako Mt Jade. Ma on zostać wykorzystany w komputerze iMac i do sprzedaży ma trafić w pierwszej połowie 2021 roku. Sprzęt ma być wyposażony również w autorski układ graficzny (Lifuka). Warto przypomnieć, że komputer stacjonarny ma się cechować przeprojektowanym ekranem.

Redaktorzy serwisu China Times, którzy powołują się na swoje źródła związane z łańcuchem dostaw twierdzą również, że w przyszłym roku Apple zamierza również skorzystać z trzech wersji procesorów - A15, A15X oraz A15T.

Źródło: 9To5Mac