News

Teledysk do najnowszej piosenki Seleny Gomez, zatytułowanej „Lose You to Love Me” został zarejestrowany w całości za pomocą iPhone'a 11 Pro. Jego dłuższy fragment wykorzystano w najnowszym klipie promocyjnym Apple z cyklu „Shot on iPhone”.

To juz kolejne doniesienia na temat przyszłorocznej premiery następcy iPhone'a SE. Wczoraj pojawiły się doniesienia o tym, że smartfon ma być wyposażony w antenę o nowej konstrukcji. Dziś opublikowano informacje na temat wyświetlaczy dedykowanych dla tych urządzeń.

Ben Geskin opublikował dziś na swoim koncie twitterowym informacje na temat przyszłorocznych modeli iPhone'ów. Jeśli okażą się one prawdziwe, to kolejna generacja tych smartfonów będzie znacznie różnić się od obecnych modeli.

Jak donosi Ming Chi Kuo, kolejna generacja iPhone’a SE ma zadebiutować pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku. Smartfon ma być wyposażony w antenę, do produkcji której wykorzystane zostaną polimery ciekłokrystaliczne, co znacznie polepszyć ma bezprzewodowa transmisję danych.

W sieci coraz cześciej pojawiają się doniesienia związane z produktami mającymi trafić do sprzedaży w 2020 roku. Wśród nich ma się znaleźć zupełnie nowe urządzenie.

Ciemny tryb kolorystyczny interfejsu wprowadzony w iOS 13 i iPadOS to coś, na co czekało wielu użytkowników. Faktycznie wpływa on na znaczne poprawienie komfortu korzystania z urządzenia po zmroku czy w ciemnościach. Ze względu na sposób działania ekranów OLED ma on także wpływ na zmniejszenie zużycia energii w urządzeniach w nie wyposażonych. Pokazują to testy przeprowadzone przez prowadzącego kanał PhoneBuff.

Co jakiś czas w sieci pojawiają się analizy wskazujące na wysokie zainteresowanie tegorocznymi iPhone’ami. Najnowsze światło w tej sprawie rzuca Dan Ives z Wedbush.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło drugą betę macOS 10.15.1. System macOS Catalina został opisany jako build 19B77a.

Do kalifornijskiego sądu wpłynął kolejny pozew przeciwko firmie Apple dotyczący celowego spowalniania starszych modeli iPhone'ów, zgodnie z którym Apple implementuje w kolejnych wersjach systemu iOS narzędzia mające na celu obniżenie wydajności tych urządzeń.

Apple przywiązuje bardzo dużą wagę do kwestii związanych z marketingiem, dlatego też często rezygnuje z publikowania reklam, które nie spełniają jej standardów. Kilka dni temu do sieci wyciekł jeden z takich niewykorzystanych spotów reklamowych.

Jak donosi serwis ET Telecom, jeszcze w tym roku produkcja iPhone'ów 11 ma rozpocząć się w Indiach. Smartfony mają być produkowane w zlokalizowanych w tym kraju fabrykach firmy Foxconn. Co więcej, obecnie odbywa się tam już produkcja iPhone'ów XR.

Apple udostępniło oficjalne wersje systemów iOS 13.1.3 oraz iPadOS 13.1.3. Zostały one oznaczone jako build17A878. Przed zainstalowaniem aktualizacji, zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

Coraz częściej w sieci pojawiają się doniesienia związane z potencjalnym następcą iPhone'a SE. Wcześniejsze informacje sugerowały, że będzie on przypominał wyglądem model serii 8.

Co jakiś czas w sieci pojawiają się wizualizacje przedstawiające potencjalny wygląd przyszłorocznych iPhone'ów. Wiele z nich zapewne nie znajdzie odzwierciedlenia w projekcie Apple, ale zdarzają się również takie, pod którymi mogliby podpisać się pracownicy amerykańskiego giganta.

Z najnowszego raportu serwisu Fast Company wynika, że Apple mocno naciska, aby już w 2022 roku zamontować własne modemy 5G w iPhone'ach.

Najnowsze pogłoski na temat przyszłorocznych modeli iPhone'ów mówią o powrocie do konstrukcji z płaską ramą, znanej z iPhone'ów 4, 4s, 5, 5s i SE, a także o ekranie pozbawionym wcięcia „notch” z kamerą i skanerem twarzy Face ID umieszczonymi w wąskiej ramce. Są one pretekstem dla wszelkiej maści grafików do przygotowywania swoich wizji tego, jak taki iPhone może wyglądać.

Na kanale wsparcia technicznego Apple pojawiły się dwa nowe poradniki dotyczące tego, jak przygotować iPhone'a do naprawy oraz jak umówić się na spotkanie z serwisantem w salonie firmowym lub w autoryzowanym punkcie serwisowym.

W ostatnich tygodniach w sieci pojawiło się już kilka prognoz i pogłosek dotyczących nowych modeli iPhone'ów. Jedne mówią o powrocie płaskiej ramy, znanej m.in. z iPhone'a 4, 4s, 5, 5s i SE, inne wspominają o 6,7-calowym iPhonie z ekranem pozbawionym wcięcia „notch”, ze skanerem twarzy i przednią kamerą ukrytymi w czarnej ramce wyświetlacza.

Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo sprzedaż iPhone'ów w pierwszym kwartale przyszłego roku zwiększy się o 10% względem analogicznego okresu rok wcześniej. Ma to być spowodowane bardzo dobrym przyjęciem tegorocznych smartfonów oraz rzekomo nadchodzącego modelu SE 2.

Od kilku tygodni pojawiały się doniesienia o tym, że w najbliższym czasie Spotify zostanie zintegrowane z Siri w iOS 13. W AppStore pojawiła się aktualizacja programu, który wprowadza nową funkcjonalność.

Każdego roku po prezentacji nowych smartfonów Apple zastanawiam się nad tym, kto w tej firmie odpowiedzialny jest za strategię nazywania kolejnych wersji tego kultowego przecież produktu. Od początku, a właściwie od drugiego modelu, który pojawił się na rynku latem 2008 roku, nazewnictwo tych urządzeń było moim zdaniem totalnie chaotyczne i nie w stylu Apple.

Apple uruchomiło właśnie nowy program naprawczy dla iPhone'ów 6s i 6s Plus, które mają problemy z uruchomieniem, po ich wyłączeniu. Sprawa zdaniem firmy dotyczy niewielkiej liczby tych urządzeń wyprodukowanych pomiędzy październikiem 2018, a sierpniem 2019 roku.

Niewątpliwie produkty Apple cechuje niezwykły minimalizm, często wręcz zbyt przesadny, co może prowadzić do mało komfortowego korzystania z niektórych akcesoriów. Jednym z nich jest klawiatura Smart Keyboard, przeznaczona do iPadów. W warunkach domowych, gdy tablet spoczywa na biurku czy stole, jest ona niezwykle wygodna. Problemy zaczynają się, gdy chcemy zacząć z niej korzystać w podróży czy nawet na kanapie.

Na swoim kanale wsparcia technicznego w serwisie YouTube Apple publikuje co kilka dni poradniki dotyczące różnych funkcji dostępnych w urządzeniach tej firmy. Najnowsze dwa pokazują to, jak sparować z Apple TV, iPhone'em, iPadem lub iPodem touch kontrolery popularnych konsol - Xbox i Dualshock 4.

Dotychczasowe doniesienia sugerowały, że niemal wszystkie tegoroczne modele cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych użytkowników. Najnowsze informacje zdają się to potwierdzać.

Od pewnego czasu w sieci pojawiają się doniesienia sugerujące, że Apple pracuje nad następcą iPhone'a SE. Najnowsze informacje w tym temacie „przynosi” Ming-Chi Kuo.

Przed chwilą Apple udostępniło najnowsze bety systemów iPadOS 13.2, watchOS 6.1 oraz tvOS 13.2. Pojawiła się również najnowsza testowa wersja środowiska programistycznego Xcode 11.

Rian Johnson - reżyser takich filmów jak „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”, „Kto ją zabił” czy „Looper” - oraz George Nolfi - reżyser m.in. „The Banker” czy „Władcy Umysłów” - przygotowali dla Apple krótkie filmy nagrane w całości za pomocą iPhone'a 11 Pro. Pierwszy z nich, autorstwa Johnsona jest już dostępny i przedstawia Paryż.

W serwisie TechInsights pojawiła się analiza kosztów podzespołów, jakie Apple musiało ponieść, aby złożyć jednego iPhone'a 11 Pro Max wyposażonego w pamięć o pojemności 512 gigabajtów. Największa zmiana cenowa dotknęła modułu aparatu - koszt pojedynczego podzespołu wzrósł niemal o 67%.

iPhone 11 Pro Max to, podobnie jak kilka wcześniejszych modeli, całkiem niezła kamera, z której korzystają filmowcy. Smartfon ten wraz z aplikacją FiLMiC Pro wykorzystany został do rejestracji reklamy najnowszych słuchawek QZBuds popularnej marki KOSS, wyposażonych w system redukcji hałasu.