News

W sieci coraz cześciej pojawiają się doniesienia związane z produktami mającymi trafić do sprzedaży w 2020 roku. Wśród nich ma się znaleźć zupełnie nowe urządzenie.

Gdy tylko Apple miało w planach wprowadzenie ładowarki AirPower do sprzedaży, byłem niemal pewny, że kupię ją niezależnie od ceny. Potencjalny komfort korzystania z niej był moim zdaniem wart wysokiej ceny. Niestety producentowi nie udało się oszukać praw fizyki i przynajmniej na ten moment oficjalnie z niej zrezygnował.

Co jakiś czas w sieci pojawiają się doniesienia związane z nowymi słuchawkami AirPods, które mają cechować się zupełnie nową konstrukcją.

Co jakiś czas w sieci pojawiają się analizy wskazujące na wysokie zainteresowanie tegorocznymi iPhone’ami. Najnowsze światło w tej sprawie rzuca Dan Ives z Wedbush.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło drugą betę macOS 10.15.1. System macOS Catalina został opisany jako build 19B77a.

Apple przywiązuje bardzo dużą wagę do kwestii związanych z marketingiem, dlatego też często rezygnuje z publikowania reklam, które nie spełniają jej standardów. Kilka dni temu do sieci wyciekł jeden z takich niewykorzystanych spotów reklamowych.

Apple udostępniło najnowszą wersję eksperymentalnej przeglądarki Safari Technology Preview. Umożliwia ona deweloperom testowanie rozwiązań, które trafią w przyszłości do konsumenckiej wersji przeglądarki Safari.

Przed chwilą Apple udostępniło najnowsze bety systemów iOS/iPadOS 13.2, watchOS 6.1 oraz tvOS 13.2.

Apple wprowadziło do sprzedaży najnowszą wersję swoich słuchawek z serii Solo. Zyskały one zupełnie nowy wygląd.

Studio Feral Interactive ogłosiło, że 5 listopada do sprzedaży trafi dwunasta gra z serii Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition. Będzie ona dostępna zarówno na urządzenia z systemem macOS jak i Linux.

Apple udostępniło aktualizację uzupełniającą systemu macOS 10.15. Została ona opisana jako build 19A602. Przed instalacją zalecamy wykonanie kopii zapasowej.

Apple udostępniło oficjalne wersje systemów iOS 13.1.3 oraz iPadOS 13.1.3. Zostały one oznaczone jako build17A878. Przed zainstalowaniem aktualizacji, zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

Przedstawiciele firmy Roku poinformowali, że od dziś klienci ich platformy mogą korzystać z aplikacji Apple TV.

Coraz częściej w sieci pojawiają się doniesienia związane z potencjalnym następcą iPhone'a SE. Wcześniejsze informacje sugerowały, że będzie on przypominał wyglądem model serii 8.

Co jakiś czas w sieci pojawiają się wizualizacje przedstawiające potencjalny wygląd przyszłorocznych iPhone'ów. Wiele z nich zapewne nie znajdzie odzwierciedlenia w projekcie Apple, ale zdarzają się również takie, pod którymi mogliby podpisać się pracownicy amerykańskiego giganta.

Mapy Google cieszą się dużą popularnością. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest to, że firma cały czas rozwija swoją usługę. Tym razem nowa funkcja przeznaczona jest głównie dla osób niewidomych.

Z najnowszego raportu serwisu Fast Company wynika, że Apple mocno naciska, aby już w 2022 roku zamontować własne modemy 5G w iPhone'ach.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło pierwszą betę systemu macOS 10.15.1. Pojawiła się również najnowsza testowa wersja środowiska programistycznego Xcode 11.2.

Analitycy firmy Gartner opublikowali raport dotyczący sprzedaży komputerów w trzecim kwartale tego roku. Ich zdaniem wszyscy producenci w tym okresie sprzedali łącznie około 68 milionów komputerów.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło kolejne bety swoich systemów testowych. Przed ich aktualizacją zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

Co jakiś czas Apple wprowadza do swojego sklepu produkty innych producentów. Wczoraj informowaliśmy Was na przykład o bezprzewodowym kontrolerze Xbox. Oprócz pada pojawiły się też smart akcesoria.

Wczoraj wieczorem pojawiła się aktualizacja systemu watchOS 5, która przeznaczona jest dla wąskiego grona użytkowników zegarka 4 generacji.

Aktualnie Apple Pay dostępne jest w 14 bankach w Polsce oraz kilku firmach z branży fintech, działających na naszym rynku. Powoli zaczyna pojawiać się również w niektórych sklepach internetowych oraz aplikacjach mobilnych przeznaczonych dla systemu iOS/iPadOS.

Dzięki systemom iOS 13/iPadOS 13, tvOS 13 do iPada, iPhone'a oraz Apple TV można podłączyć kontrolery od Xboxa oraz PlayStation. W internetowym sklepie Apple dość niespodziewanie pojawił się bezprzewodowy kontroler sygnowany logo Xbox. Urządzenie zostało wycenione na 259,99 złotych. Zainteresowane osoby mogą kupć jedynie pada w czarnym kolorze.

System iOS 13 wprowadza kilka ciekawych zmian, spośród których można wymienić między innymi tryb ciemny. W związku z tym coraz więcej deweloperów implementuje to rozwiązanie do swoich programów.

W internetowym sklepie Apple pojawiły się odnowione MacBooki, które zostały wprowadzone do sprzedaży w tym roku. W najbliższym czasie powinien być on dostępny w innych krajach, niestety wciąż nie można zamawiać tych sprzętów w Polsce.

Podczas czerwcowej konferencji WWDC Apple zapowiedziało wprowadzenie funkcji HomeKit Secure Video.

Apple udostępniło oficjalnie system macOS Catalina. Przed instalacją systemu zalecamy wykonanie kopii zapasowej.

Rynek przejściówek, stacji dokujących (tak zwanych hub'ów) jest dość nudny. Producenci przede wszystkim prześcigają się w ich rozmiarach, wyglądzie czy zamontowanych portach. Na ich tle postanowił wyróżnić się Minix, wprowadzająć do sprzedaży hub'a z wbudowanym dyskiem SSD.

Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo sprzedaż iPhone'ów w pierwszym kwartale przyszłego roku zwiększy się o 10% względem analogicznego okresu rok wcześniej. Ma to być spowodowane bardzo dobrym przyjęciem tegorocznych smartfonów oraz rzekomo nadchodzącego modelu SE 2.