News

Co jakiś czas Apple przygotowuje specjalne wyzwania dla aktywnych osób, korzystających z zegarka Apple Watch.

Jedną z największych niedogodności dla użytkowników smart zegarków Apple była konieczność aktualizowania oprogramowania poprzez aplikację na iPhonie. Okazuje się, że sytuacja ulegnie zmianie.

Najnowszy Mac Mini jest niewątpliwie bardzo fajnym, wydajnym urządzeniem, które zadowoli wielu wymagających klientów. Niestety jest ono pozbawione złączy, które mogłyby być potrzebne niektórym osobom. W związku z tym firma Sonnet stworzyła rozwiązanie, mające na celu wyeliminowanie tej niedogodności.

Zgodnie z oczekiwaniami Apple udostępniło drugie bety systemów iOS 13, tvOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 oraz iPadOS 13. Pojawiła się również najnowsza testowa wersja środowiska programistycznego Xcode 11.

Mimo, że Apple nie zaprezentowało jeszcze tegorocznych iPhone'ów, co jakiś czas w sieci pojawiają się doniesienia związane z przyszłorocznymi modelami smartfonów. Najnowsze informacje przedstawił analityk Ming-Chi Kuo.

Ostatnio informowaliśmy Was, że obywatele Japonii oraz mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli przenieść dane osobiste ze swoich dowodów do iPhone'a przy pomocy NFC. Okazuje się, że opcja ta będzie dostępna również w innych krajach.

Płatności mobilne Apple dostępne są w niemal wszystkich bankach działających na terenie naszego kraju. Jednak w niektórych z nich do systemowej aplikacji Wallet można dodać tylko wybrane karty.

Nie ulega wątpliwości, że Apple wprowadzająć do sprzedaży AirPodsy, wywołało małą rewolucję i zdominowało rynek w pełni bezprzewodowych słuchawek. Najnowsze dane opublikowane przez analityków Counterpoint Research, potwierdzają ciągłą dominację firmy.

Pod koniec zeszłego roku w sieci pojawiła się informacja świadcząca o tym, że Ikea pracuje nad smart roletami, które będą kompatybilne między innymi z systemem HomeKit.

W sieci pojawiły się kolejne doniesienia związane z tegorocznymi iPhone'ami, które zostaną zaprezentowane prawdopodobnie podczas wrześniowej konferencji.

Apple udostępniło najnowszą wersję eksperymentalnej przeglądarki Safari Technology Preview. Umożliwia ona deweloperom testowanie rozwiązań, które trafią w przyszłości do konsumenckiej wersji przeglądarki Safari.

Dotychczas wszystko wskazywało, że pierwszym krajem, który wprowadzi cyfrowe prawo jazdy do systemowej aplikacji Wallet, będzie Wielka Brytania. Okazuje się, że podobne rozwiązanie zaimplementuje Japonia.

Apple udostępniło nową aplikację iCloud, przeznaczoną dla użytkowników systemu Windows. Wymaga ona oprogramowania w wersji co najmniej 18362.145.

TomTom ogłosił dziś, że zaczął oferować swoim klientom nową aplikację TomTom GO Navigation, która jest kompatybilna między innymi z systemem CarPlay. Jest ona oparta na dotychczasowym programie TomTom GO Mobile.

Już od 14 czerwca w Austrii oraz w Finlandii klienci będą mogli oficjalnie kupić zegarki Apple Watch wyposażone w moduł LTE, aktualnie trwa ich przedsprzedaż. Natomiast w Izraelu wersja ta będzie dostępna już 13 czerwca.

Dość niespodziewanie Apple wprowadziło do swojej oferty, nowe wersje kolorystyczne słuchawek Beats Solo 3. Pochodzą one z kolekcji Club Collection. Słuchawki zostały wycenione na 899 złotych.

Apple udostępniło czwarte bety systemów iOS 12.4, macOS 10.14.6, tvOS 12.4 oraz watchOS 5.3.

Niestety wiele osób wciąż nabiera się na różnego akcje w sieci, które mają prowadzić do wyłudzenia pieniędzy. Świadomość obywateli w tym temacie się znacznie poprawiła, jednak jak wskazuje serwis Niebezpiecznik.pl wciąż cyberprzestępcy zbierają plony swoich działań.

Dotychczasowe doniesienia sugerowały, że potencjalni klienci wraz z tegorocznymi iPhone'ami otrzymają ładowarki wyposażone w złącze USB-C oraz kabel Lightning/USB-C. Najnowsze informacje zdają się to potwierdzać.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple Pay ruszyło dzisiaj w Holandii.

Dość niespodziewanie Apple udostępniło oficjalną wersję systemu iOS 12.3.2. Oprogramowanie opisane jako build 16F250, przeznaczone jest jedynie dla użytkowników iPhone'a 8 Plus.

Ostatnio informowaliśmy Was, że Apple w systemie iOS 13 wprowadziło możliwość wyłączenia blokady pobierania plików powyżej 200 MB poprzez sieć komórkową. To nie jedyne zmiany związane z danymi.

Jedną z nowości z systemie macOS Catalina jest możliwość wykorzystania iPada jako zewnętrznego monitora, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Niestety nie wszyscy użytkownicy tego systemu będą mogli skorzystać z tej opcji.

Mapy Apple dla wielu osób nie są najlepszym produktem i prawdopodobnie spora część z nich woli korzystać z rozwiązania oferowanego przez Google. Firma z Cupertino cały czas stara się jednak ulepszać swoje mapy i w systemie iOS 13 wprowadziła kolejne zmiany.

Jedną z nowości w zaprezentowanym niedawno systemie mobilnym Apple jest możliwość odsłuchiwania przychodzących wiadomości z wykorzystaniem słuchawek AirPods bez konieczności fizycznej interakcji z iPhonem lub iPadem.

W poniedziałek Apple zaprezentowało nowy modułowy komputer Mac Pro. Co więcej, dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości można zobaczyć jak komputer wyglądałby na naszym biurku. Ciekawą rzecz dotyczącą tego rozwiązania odkrył Evan, jeden z czytelników serwisu 9To5Mac.

Kilka dni temu Apple zwiększyło limit wielkości plików pobieranych z App Store poprzez sieć komórkową. Okazuje się, że firma jesienią zmieni ponownie zasady.

Najnowszy system operacyjny iOS zaprezentowany podczas poniedziałkowej konferencji, wprowadza wiele ciekawych nowości, które zapewne przypadną do gustu części użytkownikom. Są też małe zmiany, do których będzie trzeba się przyzwyczaić, ponieważ zmienią dotychczasowe nawyki.

Kilka dni temu Apple zaprezentowało swoje najnowsze systemy operacyjne oraz nowy sprzęt. Przez pierwszych kilka dni „świat” żył niemal wyłącznie informacjami związanymi z tymi nowościami. Tym czasem w sieci pojawiły się kolejne doniesienia dotyczące tegorocznych smartfonów firmy.

Apple udostępniło najnowszą wersję eksperymentalnej przeglądarki Safari Technology Preview. Umożliwia ona deweloperom testowanie rozwiązań, które trafią w przyszłości do konsumenckiej wersji przeglądarki Safari.