News

Apple udostępniło oficjalne wersje systemów iOS 13.1.3 oraz iPadOS 13.1.3. Zostały one oznaczone jako build17A878. Przed zainstalowaniem aktualizacji, zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

Co jakiś czas w sieci pojawiają się wizualizacje przedstawiające potencjalny wygląd przyszłorocznych iPhone'ów. Wiele z nich zapewne nie znajdzie odzwierciedlenia w projekcie Apple, ale zdarzają się również takie, pod którymi mogliby podpisać się pracownicy amerykańskiego giganta.

Według najnowszego raportu opublikowanego przez analityka Ming-Chi Kuo, w pierwszym kwartale 2020 roku Apple zaprezentuje iPada wyposażonego w kamerę z technologią Time of Flight (ToF). W raporcie znalazło się także kilka informacji na temat kolejnych modeli MacBooków.

Rynek przejściówek, stacji dokujących (tak zwanych hub'ów) jest dość nudny. Producenci przede wszystkim prześcigają się w ich rozmiarach, wyglądzie czy zamontowanych portach. Na ich tle postanowił wyróżnić się Minix, wprowadzająć do sprzedaży hub'a z wbudowanym dyskiem SSD.

Od kilku tygodni pojawiały się doniesienia o tym, że w najbliższym czasie Spotify zostanie zintegrowane z Siri w iOS 13. W AppStore pojawiła się aktualizacja programu, który wprowadza nową funkcjonalność.

Kilka dni temu Ming-Chi Kuo zasugerował, że pod koniec 2020 roku Apple może wprowadzić do sprzedaży pierwsze urządzenia wyposażone w ekrany wykonane w technologii mini-LED. Mowa o laptopach oraz komputerach przenośnych z serii Pro.

Niewątpliwie produkty Apple cechuje niezwykły minimalizm, często wręcz zbyt przesadny, co może prowadzić do mało komfortowego korzystania z niektórych akcesoriów. Jednym z nich jest klawiatura Smart Keyboard, przeznaczona do iPadów. W warunkach domowych, gdy tablet spoczywa na biurku czy stole, jest ona niezwykle wygodna. Problemy zaczynają się, gdy chcemy zacząć z niej korzystać w podróży czy nawet na kanapie.

Na swoim kanale wsparcia technicznego w serwisie YouTube Apple publikuje co kilka dni poradniki dotyczące różnych funkcji dostępnych w urządzeniach tej firmy. Najnowsze dwa pokazują to, jak sparować z Apple TV, iPhone'em, iPadem lub iPodem touch kontrolery popularnych konsol - Xbox i Dualshock 4.

Przed chwilą Apple udostępniło najnowsze bety systemów iPadOS 13.2, watchOS 6.1 oraz tvOS 13.2. Pojawiła się również najnowsza testowa wersja środowiska programistycznego Xcode 11.

Dotychczas wszystkie iPady oraz komputery Apple miały zamontowane ekrany LCD. Wyjątkiem jest panel Touch Bar w MacBookach Pro. Okazuje się, że sytuacja ta może ulec zmianie.

Redaktorzy serwisu iFixit rozebrali [najnowszego 10,2-calowego iPada na części](https://myapple.pl/posts/19898-apple-prezentuje-nowego-ipada. Praktycznie jest to sama konstrukcja co w przypadku poprzedniego modelu. Zmiany są niemal kosmetyczne - nie licząc większego wyświetlacza.

Firma Adobe znana jest przede wszystkim z profesjonalnych programów graficznych, takich jak Photoshop czy Illustrator. Niedawno w App Store pojawiła się jej najnowsza aplikacja, Fresco, zaprojektowana z myślą o obsłudze za pomocą rysika Apple Pencil.

Krótko po udostępnieniu systemu iPadOS użytkownikom na swoim kanale w serwisie YouTube Apple udostępniło film prezentujący możliwości tego systemu. Na osobnym kanale wsparcia technicznego pojawiły się z kolei samouczki, pokazujące jak korzystać z wybranych jego funkcji.

Przed chwilą Apple udostępniło oficjalną wersję systemu iPadOS 13.1 Przed zainstalowaniem aktualizacji, zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

W internetowym sklepie Apple pojawiły się odnowiony rysik Apple Pencil drugiej generacji. W najbliższym czasie powinien być on dostępny w innych krajach, w tym również w Polsce.

Deweloper Steve Troughton-Smith udostępnił na Twitterze informacje na temat niektórych szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej nowych modeli iPadów oraz zegarków Apple Watch.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło oficjalną wersję systemu iOS 13. Wprowadza ona wiele nowości, między innymi tryb ciemny, przeprojektowaną aplikację Aparat czy Zdjęcia. Zmiany dotknęły również Mapy, CarPlay, Przypomnienia czy edycję tekstu.

Po kilku miesiącach testów Apple udostępniło oficjalną wersję systemu operacyjnego iOS 13. Przed zainstalowaniem aktualizacji, zalecamy wykonanie kopii zapasowej. Należy pamiętać, że już 30 września pojawi się iOS 13.1.

W ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiały się doniesienia sugerujące, że na przełomie października/listopada Apple zaprezentuje odświeżone modele iPadów. Z najnowszych informacji wynika, że być może będzie trzeba poczekać kilka miesięcy dłużej na te urządzenia.

Firma Brydge zaprezentowało ciekawą klawiaturę dedykowaną do nowego iPada. Ciekawe wzornictwo, długi czas pracy na baterii i klawisze funkcyjne mają zachęcać do zakupu.

Kilka tygodni temu w sieci pojawiły się doniesienia sugerujące, że tegoroczne iPady Pro mogą być wyposażone w takie sam aparat jak iPhone'y serii 11 Pro. Najnowsze informacje zdają się to potwierdzać.

Co jakiś czas Apple obniża cenę pamięci wewnętrznej, którą można zwiększyć podczas składania zamówienia na wybrane urządzenie, między innymi w komputerze czy tablecie.

Wczoraj wieczorem oprócz nowych urządzeń pojawiły się również daty premier nowych systemów operacyjnych - iOS 13, iOS 13.1, tvOS 13 oraz watchOS 6.

To już niemal tradycja, że wraz z nowymi iPadami, iPhone'ami oraz zegarkami Apple Watch amerykański producent wprowadza do sprzedaży nowe wersje kolorystyczne akcesoriów, przeznaczonych do tych urządzeń. Poniżej znajduje się ich pełna lista:

Krótko po zakończeniu prezentacji nowych produktów Apple na kanale tej firmy w serwisie YouTube pojawiły się wszystkie filmy podczas niej zaprezentowane jak i cały zapis wideo tej imprezy. Była ona bowiem transmitowana na żywo także w tym serwisie.

Apple zaprezentowało właśnie nowy model iPada z ekranem o przekątnej liczącej 10,2 cala. To już siódma generacja iPada.

W polskim internetowym sklepie Apple pojawiły się odnowione iPady Pro z Face ID. Urządzenia te dostępne są również w innych krajach, między innymi w USA, Kanadzie, Niemczech czy Francji.

Wczoraj wieczorem w sieci pojawił się dokument PDF, który podobno wyciekł z Apple. Ma być to przewodnik dla pracowników firmy po nowościach, które pokazane zostaną już w najbliższy wtorek. Jest on niemal napewno fałszywy i bazuje jedynie na krążących po sieci pogłoskach i spekulacjach. Te ostatnie mogą okazać się prawdziwe.

Im bliżej wrześniowej konferencji tym coraz więcej pojawia się informacji, dotyczących urządzeń mających zostać zaprezentowane w jej trakcie.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło siódme, deweloperskie bety systemów iOS 13, iPadOS 13, tvOS 13 oraz watchOS 6. Poniżej znajduje się lista zmian jakie zostały zawarte w tych systemach.