News

Apple udostępniło aktualizację uzupełniającą systemu macOS 10.15. Została ona opisana jako build 19A603. Przed instalacją zalecamy wykonanie kopii zapasowej. Z opisu wynika, że wersja ta eliminuje te same problemy co poprzednia aktualizacja.

Jak donosi serwis DigiTimes, jeszcze w tym miesiącu Apple zaprezentować ma MacBooka Pro z 16-calowym ekranem. Informacje pochodzą podobno z łańcucha dostaw firmy z Cupertino.

W sieci coraz cześciej pojawiają się doniesienia związane z produktami mającymi trafić do sprzedaży w 2020 roku. Wśród nich ma się znaleźć zupełnie nowe urządzenie.

Po wizualizacjach 16-calowego MacBooka Pro czas na konkrety. Redaktorzy francuskiego serwisu MacGeneration odkryli w becie systemu macOS Catalina 10.15.1 ikony przedstawiające taki właśnie komputer.

Pogłoski o 16-calowym MacBooku pro krążą po mediach już od kilku miesięcy. Mówiło się nawet o tym, że komputer ten miał pojawić się w ofercie Apple w bieżącym miesiącu. Nic takiego jednak jak dotąd się nie stało. Na razie pozostają więc jedynie grafiki przedstawiające to, jak ten komputer mógłby wyglądać. Opublikował je serwis 9To5Mac.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło drugą betę macOS 10.15.1. System macOS Catalina został opisany jako build 19B77a.

Firma Epic Games otworzyła niedawno nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By przyciągnąć do niego graczy zamierza ona przez jakiś czas rozdawać wszystkim darmowe gry. Obecnie można tam pobrać za darmo grę Observer polskiego studia Bloober Team.

Studio Feral Interactive ogłosiło, że 5 listopada do sprzedaży trafi dwunasta gra z serii Tomb Raider - Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition. Będzie ona dostępna zarówno na urządzenia z systemem macOS jak i Linux.

Apple udostępniło aktualizację uzupełniającą systemu macOS 10.15. Została ona opisana jako build 19A602. Przed instalacją zalecamy wykonanie kopii zapasowej.

Co jakiś czas w sieci pojawiają się wizualizacje przedstawiające potencjalny wygląd przyszłorocznych iPhone'ów. Wiele z nich zapewne nie znajdzie odzwierciedlenia w projekcie Apple, ale zdarzają się również takie, pod którymi mogliby podpisać się pracownicy amerykańskiego giganta.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło pierwszą betę systemu macOS 10.15.1. Pojawiła się również najnowsza testowa wersja środowiska programistycznego Xcode 11.2.

Analitycy firmy Gartner opublikowali raport dotyczący sprzedaży komputerów w trzecim kwartale tego roku. Ich zdaniem wszyscy producenci w tym okresie sprzedali łącznie około 68 milionów komputerów.

Według najnowszego raportu opublikowanego przez analityka Ming-Chi Kuo, w pierwszym kwartale 2020 roku Apple zaprezentuje iPada wyposażonego w kamerę z technologią Time of Flight (ToF). W raporcie znalazło się także kilka informacji na temat kolejnych modeli MacBooków.

W internetowym sklepie Apple pojawiły się odnowione MacBooki, które zostały wprowadzone do sprzedaży w tym roku. W najbliższym czasie powinien być on dostępny w innych krajach, niestety wciąż nie można zamawiać tych sprzętów w Polsce.

Apple udostępniło oficjalnie system macOS Catalina. Przed instalacją systemu zalecamy wykonanie kopii zapasowej.

Rynek przejściówek, stacji dokujących (tak zwanych hub'ów) jest dość nudny. Producenci przede wszystkim prześcigają się w ich rozmiarach, wyglądzie czy zamontowanych portach. Na ich tle postanowił wyróżnić się Minix, wprowadzająć do sprzedaży hub'a z wbudowanym dyskiem SSD.

Przed chwilą Apple udostępniło aktualizację przeglądarki Safari przeznaczonej dla systemu macOS. Najnowsza wersja to Safari 13.0.2.

Kilka dni temu Ming-Chi Kuo zasugerował, że pod koniec 2020 roku Apple może wprowadzić do sprzedaży pierwsze urządzenia wyposażone w ekrany wykonane w technologii mini-LED. Mowa o laptopach oraz komputerach przenośnych z serii Pro.

Niewątpliwie produkty Apple cechuje niezwykły minimalizm, często wręcz zbyt przesadny, co może prowadzić do mało komfortowego korzystania z niektórych akcesoriów. Jednym z nich jest klawiatura Smart Keyboard, przeznaczona do iPadów. W warunkach domowych, gdy tablet spoczywa na biurku czy stole, jest ona niezwykle wygodna. Problemy zaczynają się, gdy chcemy zacząć z niej korzystać w podróży czy nawet na kanapie.

Od kilku tygodni pojawiają się doniesienia o tym, że Apple może jeszcze w tym roku wprowadzić do sprzedaży nowego MacBooka Pro, który będzie się charakteryzował 16-calowym obszarem roboczym. Jego rzekoma premiera ma się odbyć na przełomie października i listopada.

Przed chwilą Apple udostępniło finalną testową wersję systemu macOS Catalina. Oficjalna aktualizacja dla wszystkich użytkowników powinna pojawić się w ciągu kilku dni - być może już na początku przyszłego tygodnia.

Myszki marki Logitech najlepsze są i basta - tego typu stwierdzenie nie jest czczym gadaniem rzuconym na wiatr, choć oczywiście znajdą się tacy, którzy z nim się nie zgodzą. Od lat jednak akcesoria tej firmy wybierane są często przez profesjonalistów, którzy spędzają przy komputerze długie godziny. Sa po prostu wygodne i bardzo funkcjonalne. Jednym z bardziej popularnych są myszki MX Master. W ubiegłym miesiącu Logitech zaprezentował jej trzecią generację - MX Master 3. Miałem okazję testować ją przez ostatnie dwa tygodnie.

Wczoraj wieczorem oprócz nowych systemów mobilnych Apple udostępniło również najnowszą betę systemu macOS Catalina - zarówno dla deweloperów jak i członków otwartego programu testowego.

W ubiegłym tygodniu Apple oznajmiło, że nowe Maki Pro produkowane będą w zakładach Austin w Teksasie. Firma pochwaliła się tym, jak wiele ich elementów produkowanych będzie w Stanach Zjednoczonych. Niestety pomimo tego firmie nie udało się uzyskać zwolnienia z ceł na wszystkie komponenty tych komputerów sprowadzane z Chin.

Oprócz najnowszych wersji iOS, iPadOS oraz watchOS Apple udostępniło również aktualizację pakietu iWork dla macOS.

Dotychczas wszystkie iPady oraz komputery Apple miały zamontowane ekrany LCD. Wyjątkiem jest panel Touch Bar w MacBookach Pro. Okazuje się, że sytuacja ta może ulec zmianie.

Wczoraj późnym wieczorem Apple udostępniło aktualizację przeglądarki Safari przeznaczonej dla systemu macOS. Najnowsza wersja to Safari 13.0.1.

Pisaliśmy wczoraj o problemach z Macami Pro używanymi w postprodukcji filmowej razem z zainstalowaną na nich aplikacją Avid Media Composer. Komputery te przestały uruchamiać się po restarcie. Okazuje się, że to jednak nie Avid był ich przyczyną a Google Software Update, demon pracujący w tle i odpowiedzialny za aktualizowanie przeglądarki Chrome.

Producenci filmowi w Hollywood ostrzegają się przed problemami, które powoduje aplikacja Avid Media Composer na obecnej generacji komputerów Mac Pro (czyli tzw. śmietniczkach). Maszyny te nie uruchamiają się po restarcie.

Miejsce produkcji zaprezentowanego podczas WWDC komputer Mac Pro, który do sprzedaży ma wejść jeszcze w tym roku, budziło w ostatnich tygodniach sporo pytań. Czy komputer będzie produkowany w USA, czy może jednak w Chinach? I czy nawet jeśli będą to Stany, to czy części do niego sprowadzane z Chin także bedą obłożone cłami wprowadzonymi przez administrację prezydenta Trumpa? Wiadomo już, że komputer będzie składany w USA, w zakładzie mieszczącym się w Austin w Teksasie.