News

Najnowszy Mac Mini jest niewątpliwie bardzo fajnym, wydajnym urządzeniem, które zadowoli wielu wymagających klientów. Niestety jest ono pozbawione złączy, które mogłyby być potrzebne niektórym osobom. W związku z tym firma Sonnet stworzyła rozwiązanie, mające na celu wyeliminowanie tej niedogodności.

Nie ulega wątpliwości, że Apple wprowadzająć do sprzedaży AirPodsy, wywołało małą rewolucję i zdominowało rynek w pełni bezprzewodowych słuchawek. Najnowsze dane opublikowane przez analityków Counterpoint Research, potwierdzają ciągłą dominację firmy.

W życiu prawie każdego użytkownika Maców przychodzi taki dzień, kiedy pomyśli sobie: „Zagrałbym w coś”. Niestety często następstwem wyrażonej chęci jest rozczarowanie, bo poszukiwany tytuł nie jest dostępny na system macOS lub „przyoszczędziliśmy” w konfiguracji naszego nowiutkiego MacBooka Pro i niestety bez dodatkowej grafiki nie sprostamy nawet minimalnym wymaganiom.

Apple zarejestrowało dzisiaj siedem nowych modeli komputerów Mac w bazie Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej. Modele oznaczone jako A2141, A2147, A2158, A2159, A2179, A2182 i A2251 to prawdopodobnie MacBooki, ponieważ wszystkie opisane zostały jako komputery „przenośne”.

Niestety wiele osób wciąż nabiera się na różnego akcje w sieci, które mają prowadzić do wyłudzenia pieniędzy. Świadomość obywateli w tym temacie się znacznie poprawiła, jednak jak wskazuje serwis Niebezpiecznik.pl wciąż cyberprzestępcy zbierają plony swoich działań.

Jedną z nowości z systemie macOS Catalina jest możliwość wykorzystania iPada jako zewnętrznego monitora, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Niestety nie wszyscy użytkownicy tego systemu będą mogli skorzystać z tej opcji.

Apple udostępniło najnowszą wersję eksperymentalnej przeglądarki Safari Technology Preview. Umożliwia ona deweloperom testowanie rozwiązań, które trafią w przyszłości do konsumenckiej wersji przeglądarki Safari.

Na swoim kanale w serwisie YouTube Apple udostępniło już cały zapis Keynote otwierającego trwającą właśnie konferencję WWDC 2019.

Nowy Mac Pro pojawi się w sprzedaży dopiero tej jesieni ale już teraz można go sobie postawić na biurku, podobnie jak nowy monitor Apple Pro Display XDR. Wszystko dzięki rzeczywistości rozszerzonej w iOS.

Wczoraj podczas konferencji Apple zaprezentowało nowe systemy operacyjne takie jak tvOS 13, iOS 13, iPadOS, watchOS 6 oraz macOS. Warto zwrócić uwagę, że oprogramowanie opisane jako macOS Catalina będzie można zainstalować nawet na 7-letnich komputerach.

Podczas keynote otwierającego konferencję WWDC 2019 Apple zaprezentowało właśnie nowy system operacyjny komputerów Macintosh - macOS 10.15 Catalina. Wprowadza on chyba najbardziej rewolucyjną zmianę od czasu pojawienia się specjalnie zmodyfikowanej wersji tego systemu dla pierwszego iPhone'a - wsparcie dla specjalnych uniwersalnych aplikacji pisanych zarówno dla iPada jak i Maca. To z pewnością zmieni rynek programów dla Maców.

Podczas Keynote otwierającego konferencję WWDC Apple nieoczekiwanie zaprezentowało nowy modułowy komputer Mac Pro. Swoim stylem nawiązuje on do starych maszyn tego typu w obudowie tower. Co ciekawe, komputer zaprezentowany został wraz z dedykowanym monitorem Pro Display XDR, w obudowie utrzymanym w tym samym stylu.

Kilka lat temu wiele mówiło się o wybuchających smartfonach Samsung Galaxy Note 7, dzisiaj sieć obiegło wideo przedstawiające dymiącego 15-calowego MacBooka Pro z 2015 roku. Jego właściciel, niejaki DJ White Panda twierdzi, że w miniony wtorek komputer nagle wybuchł i zapalił się.

Apple udostępniło trzecią betę systemu iOS 12.4 oraz drugie wersje tvOS 12.4 oraz watchOS 5.3.

Od pewnego czasu w sieci pojawiają się doniesienia związane z potencjalnym 31,6-calowym ekranem Apple. Dotychczas wiadomo było, że akcesorium to ma się cechować ogromnym obszarem roboczym i matrycą 6K.

Trzy dni temu pojawiły się w ofercie Apple uaktualnione MacBooki Pro z Touch Barem. Serwis iFixit drobiazgowo sprawdził jakie zmiany wprowadzono w konstrukcji urządzeń. Czy klawiatury w laptopach z nadgryzionym jabłkiem przestaną się wreszcie zacinać?

Dotychczas wszystkie iPady oraz komputery Apple miały zamontowane ekrany LCD. Wyjątkiem jest panel Touch Bar w MacBookach Pro. Okazuje się, że sytuacja ta może ulec zmianie.

Powiedzmy sobie zupełnie szczerze, dzisiejszy iTunes to w pewnym sensie alegoria tego, czym Apple stało się w ostatnich latach. Ciężka i nieintuicyjna aplikacja, bezsensownie wchłaniająca kolejne niezwiązane ze sobą funkcjonalności, stała się zaprzeczeniem ideału prostoty, z jakiej słynął koncern z jabłkiem w logo. Nawet wśród użytkowników Maców, którzy nie podzielają pesymistycznej wizji dotyczącej jakości nowych produktów, ten konkretny program nie ma zbyt dobrej prasy. Wydaje się więc, że tytułowe pytanie powinno być czysto retoryczne. A co, jeśli ta zmiana niesie ze sobą pułapkę, która może zachwiać pozycją komputerów Apple?

Apple nie tylko rozszerzyło dzisiaj program darmowej naprawy klawiatur o MacBooki Air z 2018 oraz MacBooki Pro z 2018 i 2019 roku, ale także otworzyło zupełnie nowy, skierowany do użytkowników 13-calowych MacBooków Pro z 2016, w których pojawiły się problemy z podświetleniem ekranu.

Choć Apple chwaliło się w ubiegłym roku podczas premiery, że usprawniło mechanizm motylkowy klawiatury w MacBookach Pro i faktycznie element ten jest zdecydowanie mniej awaryjny, to jednak wciąż są z nimi problemy. Ostatecznie przyznało to samo Apple, które właśnie rozszerzyło program darmowej naprawy klawiatur o MacBooki Pro z 2018 i 2019 roku oraz MacBooki Air z Touch ID wprowadzone na rynek pod koniec ubiegłego roku.

Dość niespodziewanie Apple odświeżyło MacBooki Pro z paskiem Touch Bar. Wszystkie odświeżone modele zostały wyposażone w ulepszone klawiatury motylkowe.

Mark Gurman z Bloomberga wspomniał niedawno o tym, że firma Apple planuje pokazać podczas tegorocznej konferencji WWDC nowego, modułowego Maca Pro. W sieci pojawiło się ostatnio zdjęcie slajdu pochodzącego z wewnętrznych dokumentów „Mac Pro 7.1”, w których znajduje się opis tego komputera.

Odkryto kolejną lukę w konstrukcji procesorów Intela, które ma wpływ na bezpieczeństwo danych. Przypomina tę, odkrytą w ubiegłym roku , podatną na ataki zwane Meltdown i Spectre. Zdaniem badaczy występuje w procesorach tej firmy od 2008 roku, a taki ją wykorzystujące - zwane ZombieLoad, Fallout i RIDL - są łatwiejsze do przeprowadzenia. Według Apple najnowsza wersja macOS Mojave rozwiązuje ten problem, choć może mieć wpływ na wydajność komputera.

Apple udostępniło oficjalną wersję systemu macOS 10.14.5. System opisano jako build 18F132. Zalecamy wykonanie kopii zapasowej przed zainstalowaniem najnowszej wersji macOS.

Wczoraj na łamach portalu Bloomberg, Mark Gurman przedstawił najnowsze doniesienia dotyczące tegorocznych systemów operacyjnych, które zostaną zaprezentowane już na początku czerwca. Okazuje się, że podczas tego wydarzenia może zostać ujawniony również sprzęt.

Do pewnej histerii związanej z rzekomą innowacyjnością składanych smartfonów podchodzę z bardzo dużą dozą sceptycyzmu. Głównie dlatego, że moim zdaniem jest to rozwiązanie dalece niepraktyczne które tak naprawdę utrudni korzystanie z tego typu urządzeń. Jak widać po problemach Samsunga z Galaxy Fold, jest to też wciąż rozwiązanie dalece niedoskonałe technicznie. Zdecydowanie bardziej przemawiają do mnie składane tablety - zwłaszcza hybryda iPada z Makiem. Nie oznacza to jednak, że nie mam wątpliwości. Najnowsza wizja autorstwa Luna Display wcale ich nie rozwiewa.

Najpopularniejszy z dostępnych pakietów Creative Cloud już wkrótce może podrożeć. Adobe po cichu wprowadziło nową, znacznie wyższą cenę dla planu fotograficznego obejmującego aplikację Adobe Photoshop CC oraz Lightroom Classic.

Co jakiś czas niezależni artyści tworzą różne projekty, które przedstawiają ich wizję, podejście do produktów. Tym razem autorem konceptu iMaca jest Xhakomo Doda.

Dzięki specjalnym aplikacjom, takim jak Duet Display, czy specjalnemu gadżetowi Luna Display, od dawna można korzystać z iPada jako z zewnętrznego monitora, podłączając go za pomocą kabla czy bezprzewodowo. Dziwne, że dotąd Apple nie wprowadził w systemie takiej możliwości. Jak donosi 9To5Mac, firma w końcu nad tym pracuje.

Rano pokazywaliśmy Wam wizualizację przedstawiającą potencjalny wygląd kolejnego iPhone'a. Tym raz najnowszy koncept dotyczy systemu macOS. Został on stworzony przez Thomasa Weinreicha.