News

Co jakiś czas Apple przygotowuje specjalne wyzwania dla aktywnych osób, korzystających z zegarka Apple Watch.

Dokładnie rok temu, 19 czerwca 2018 roku, dziewięć banków w Polsce udostępniło swoim użytkownikom usługę Apple Pay. W ciągu pierwszego tygodnia liczba kart do niej dodanych przekroczyła sto tysięcy. Teraz firma badawcza MAKS+ Research prezentuje wyniki przeprowadzonego na przełomie maja i czerwca badania tego, jak wyglądał pierwszy rok dostępności tej usługi w naszym kraju.

Wytoczona przez administrację prezydenta Trumpa wojna przeciw Chińskiej Republice Ludowej może negatywnie odbić się na tych amerykańskich przedsiębiorstwach, które przeniosły do Państwa Środka większą część swojej produkcji. Wśród nich jest oczywiście Apple. Już w przyszłym miesiącu bowiem wejść mają w życie nowe 25-procentowe cła na import do USA urządzeń elektronicznych, w tym smartfonów, tabletów i laptopów. Zdaniem Nikkei firma planuje w związku z tym wyprowadzić z Chin od 15 do 30 procent swojej produkcji.

Jedną z największych niedogodności dla użytkowników smart zegarków Apple była konieczność aktualizowania oprogramowania poprzez aplikację na iPhonie. Okazuje się, że sytuacja ulegnie zmianie.

Najnowszy Mac Mini jest niewątpliwie bardzo fajnym, wydajnym urządzeniem, które zadowoli wielu wymagających klientów. Niestety jest ono pozbawione złączy, które mogłyby być potrzebne niektórym osobom. W związku z tym firma Sonnet stworzyła rozwiązanie, mające na celu wyeliminowanie tej niedogodności.

Mimo, że Apple nie zaprezentowało jeszcze tegorocznych iPhone'ów, co jakiś czas w sieci pojawiają się doniesienia związane z przyszłorocznymi modelami smartfonów. Najnowsze informacje przedstawił analityk Ming-Chi Kuo.

Ostatnio informowaliśmy Was, że obywatele Japonii oraz mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli przenieść dane osobiste ze swoich dowodów do iPhone'a przy pomocy NFC. Okazuje się, że opcja ta będzie dostępna również w innych krajach.

Płatności mobilne Apple dostępne są w niemal wszystkich bankach działających na terenie naszego kraju. Jednak w niektórych z nich do systemowej aplikacji Wallet można dodać tylko wybrane karty.

W sieci pojawiły się kolejne doniesienia związane z tegorocznymi iPhone'ami, które zostaną zaprezentowane prawdopodobnie podczas wrześniowej konferencji.

Apple udostępniło najnowszą wersję eksperymentalnej przeglądarki Safari Technology Preview. Umożliwia ona deweloperom testowanie rozwiązań, które trafią w przyszłości do konsumenckiej wersji przeglądarki Safari.

Jakiś czas temu pisaliśmy o wyraźnych znakach końca marki iTunes, m.in. o zmianie linków do utworów w Apple Music z domeny itunes.apple.com na music.apple.com. W ostatnich dniach firma dokonała kolejnej zmiany, tym razem chodzi o domenę używaną przy generowaniu linków do aplikacji. Wspomnianą wcześniej itunes.apple.com, zastąpiła apps.apple.com.

Apple udostępniło nową aplikację iCloud, przeznaczoną dla użytkowników systemu Windows. Wymaga ona oprogramowania w wersji co najmniej 18362.145.

TomTom ogłosił dziś, że zaczął oferować swoim klientom nową aplikację TomTom GO Navigation, która jest kompatybilna między innymi z systemem CarPlay. Jest ona oparta na dotychczasowym programie TomTom GO Mobile.

Już od 14 czerwca w Austrii oraz w Finlandii klienci będą mogli oficjalnie kupić zegarki Apple Watch wyposażone w moduł LTE, aktualnie trwa ich przedsprzedaż. Natomiast w Izraelu wersja ta będzie dostępna już 13 czerwca.

Dość niespodziewanie Apple wprowadziło do swojej oferty, nowe wersje kolorystyczne słuchawek Beats Solo 3. Pochodzą one z kolekcji Club Collection. Słuchawki zostały wycenione na 899 złotych.

Apple udostępniło czwarte bety systemów iOS 12.4, macOS 10.14.6, tvOS 12.4 oraz watchOS 5.3.

Niestety wiele osób wciąż nabiera się na różnego akcje w sieci, które mają prowadzić do wyłudzenia pieniędzy. Świadomość obywateli w tym temacie się znacznie poprawiła, jednak jak wskazuje serwis Niebezpiecznik.pl wciąż cyberprzestępcy zbierają plony swoich działań.

Dotychczasowe doniesienia sugerowały, że potencjalni klienci wraz z tegorocznymi iPhone'ami otrzymają ładowarki wyposażone w złącze USB-C oraz kabel Lightning/USB-C. Najnowsze informacje zdają się to potwierdzać.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple Pay ruszyło dzisiaj w Holandii.

Jedną z nowości z systemie macOS Catalina jest możliwość wykorzystania iPada jako zewnętrznego monitora, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Niestety nie wszyscy użytkownicy tego systemu będą mogli skorzystać z tej opcji.

Mapy Apple dla wielu osób nie są najlepszym produktem i prawdopodobnie spora część z nich woli korzystać z rozwiązania oferowanego przez Google. Firma z Cupertino cały czas stara się jednak ulepszać swoje mapy i w systemie iOS 13 wprowadziła kolejne zmiany.

Kilka dni temu Apple zwiększyło limit wielkości plików pobieranych z App Store poprzez sieć komórkową. Okazuje się, że firma jesienią zmieni ponownie zasady.

Najnowszy system operacyjny iOS zaprezentowany podczas poniedziałkowej konferencji, wprowadza wiele ciekawych nowości, które zapewne przypadną do gustu części użytkownikom. Są też małe zmiany, do których będzie trzeba się przyzwyczaić, ponieważ zmienią dotychczasowe nawyki.

Kilka dni temu Apple zaprezentowało swoje najnowsze systemy operacyjne oraz nowy sprzęt. Przez pierwszych kilka dni „świat” żył niemal wyłącznie informacjami związanymi z tymi nowościami. Tym czasem w sieci pojawiły się kolejne doniesienia dotyczące tegorocznych smartfonów firmy.

W marcu firma Google zapowiedziała oficjalnie nową usługę o nazwie Stadia, pozwalającą użytkownikom strumieniować gry z jej serwerów na komputery, telewizory i urządzenia mobilne. Wczoraj odbyła się konferencja, w trakcie której ujawniono nowe informacje dotyczące tego serwisu.

Apple udostępniło najnowszą wersję eksperymentalnej przeglądarki Safari Technology Preview. Umożliwia ona deweloperom testowanie rozwiązań, które trafią w przyszłości do konsumenckiej wersji przeglądarki Safari.

Apple przez wiele lat prowadziło z Microsoftem nie tylko wojnę o użytkowników swoich systemów, ale wręcz batalię sądową po tym, kiedy Bill Gates zaprezentował światu system Windows. Topór wojenny Apple ostatecznie zakopało po powrocie Steve'a Jobsa, kiedy to nawet Microsoft pomógł uratować tę chylącą się ku upadkowi firmę. Wiele lat później Apple wciąż jednak dogryzało swojej konkurencji z Redmond w stanie Waszyngton, w serii reklam Get a Mac. Od początku swojego istnienia Apple było jednak nie tylko konkurencją ale i ważnym partnerem dla Microsoftu, czego przykładem może być poniższy film z 1983 roku.

Apple rozbiło aplikację iTunes na Macu na osobne programy, nic takiego jednak nie zdarzy się w przypadku wersji tego programu dla systemu Windows.

Podczas poniedziałkowego Keynote, poza nowym oprogramowaniem, Makiem Pro i monitorem Pro Display XDR, Apple zaprezentowało także zwiastun serialu „For All Mankind” („Dla całej ludzkości”) stworzonego na zamówienie tej firmy, a który będzie dostępny w startującej tej jesieni usłudze Apple TV+.

Wczoraj podczas konferencji Apple zaprezentowało nowe systemy operacyjne takie jak tvOS 13, iOS 13, iPadOS, watchOS 6 oraz macOS. Warto zwrócić uwagę, że oprogramowanie opisane jako macOS Catalina będzie można zainstalować nawet na 7-letnich komputerach.