Firma Apple od dłuższego czasu pracuje nad rozbudową oferty unikalnych programów i seriali dostępnych w Apple Music. Kolejną produkcją, którą będziemy mogli obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem wspomnianej usługi, będzie serial z gatunku science fiction autorstwa Ronalda D. Moore'a.

Ronald D. Moore to amerykański scenarzysta i producent telewizyjny, mający na swoim koncie pracę przy takich produkcjach jak Star Trek: Nowe Pokolenie, Star Trek Voyager, Roswell, Carnivàle i Outlander. Największą sławę przyniosła mu jednak seria Battlestar Galactica. Nowy serial, w którym Moore będzie pełnił rolę scenarzysty i producenta wykonawczego, będzie pokazywał alternatywną wersję historii, w której tzw. wyścig kosmiczny nigdy nie dobiegł końca, a ludzkość poczyniła znacznie większe postępy w eksploracji wszechświata. W produkcję zaangażowani są też Matt Wolpert i Ben Nedivi (znani m.in. z pracy nad serialem Fargo) oraz Maril Davis.

Apple pracuje aktualnie również nad dwoma innymi serialami dla Apple Music. Pierwszym z nich jest Amazing Stories - kontynuacja hitu z lat osiemdziesiątych, za produkcję której odpowiadać będzie Steven Spielberg. Drugi opowiadać będzie o prezenterkach tzw. telewizji śniadaniowej, w których role wcielą się Jennifer Aniston i Reese Witherspoon.

Źródło: Variety