Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 to kolejna Vista?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#101 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2009 - 11:23

vendisse jak zwykle poprawia mi humor :D

#102 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 02 lipca 2009 - 14:06

>Napewno nie da się zbytnio pracować ale sam fakt ze rusza na takim zabytku, daje do myślenia , prawda? System w Apple jest dedykowany. Wiesz co to znaczy?:> Jak nie to sie zaznajom. To dopiero daje do myslenia. Ciezko tlumaczyc wady windowsa osobie ktora uzywa PC i nigdy OSX na oczy nie widziala. Win to system ktory swoja popularnosc zawdziecza wylacznie piractwu. Gdyby ci wszyscy ludzie mieli za to placic juz dawno by zbankrytowal M$. Porownac to mozna do GG ktore jest gowniane, oparte na najsmieszniejszym chyba protokole, ale "jest najlepsze bo wszyscy uzywaja":) Tak czy inaczej, spadek notowan Win jest nam, uzytkownikom najbardziej na reke. Apple jest konkurencja, ale przydalaby sie jeszcze ta trzecia opcja, wypelniajaca luke, moze Linux, moze cos innego, aby powstala prawdziwa konkurencja (bo potem to juz z gorki). Niestety zyjemy w swiecie patentow i monopoli:( wiec pewnie dlugo to sie nie zmieni. I kiedys obudzimy sie rano a za oknem zamiast piekny widok bedzie windows Error!

#103 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 02 lipca 2009 - 14:23

jeżeli chodzi o win 7 jest to najlepszy system microsoftu z jakim miałem styczność mam go zainstalowany na słaby starym pc z 1 giga ramu i świetnie się sprawuje jak na razie bez zwiech i mulenia (Win 7 rc) nie ma go co porównywać do visty bo jest od niej o lata świetlne lepszy chociaż jestem już jakiś czas uzytkownikiem osx to wielki szacun za win7 dla microsoftu win 7 u mnie szybko działa, nie mam problemów z aplikacjami i sterownikami jednak co tu duzo pisac osx to osx i juz raczej nie kupie zwykłego pc a i starego nie ma zamiaru modernizować

#104 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 02 lipca 2009 - 14:24

Co rozumiesz przez dedykację tego systemu. Że Apple wspiera tylko wybrany sprzęt? Jeśli o to ci chodzi to nie jest to wogóle związane z tematem zasobnożerności. Zresztą jak OSX jest pisany na architekture x86, to czemu miałoby się go nie dać uruchomić na dowolnym sprzęcie (a Hackintosh?). Nie używałem OSX, ale używałem linuxa, więc nie mam doświadczenia tylko z jednym systemem. (Ciężko wytłumaczyć osobie która nigdy nie używała W7, że wcale nie jest takim padłem). Co do teorii z piractwem to bardzo ciekawa rzecz. Myślę, że powinnaś to zgłębić. Ja mam wsyzstko oryginalne i legalnie kupione, lub darmowe do zastosowań domowych i nie używam GG. I powiem ci, że dzięki legalnemu systemowi i podstawowej wiedzy na temat jego działania, nie mam problemów ani z myszką ani z zadnym innym sprzętem, ani tym bardziej z oprogramowianiem. Tak samo nie podejrzewam że w korporacjach aż tak panoszy się piractwo i to powoduje, że większość z nich używa windy. Czy to będzie spadek notowań to się okaże po jakimś czasie, gdy małomietki ujawni wyniki sprzedaży W7. I szczerze mówiąc, uważam że to właśnie linux jest konkurencją dla windy a nie OSX. Nie widziałem jeszcze ani nie słyszałem o serwerze w jakiejkolwiek korporacji, który by śmigał na OSX. A mam znajomych w kilku wiekszych firmach. Dywersyfikacja również mnie cieszy, i również zależy mi na jak najlepszej jakości produktów dla użytkownika końcowego, ale wyrażanie opinii na temat czegoś, czego się nie widziało i jeszcze twierdzenie że jest to przecież niepotrzebne, uważam za conajmniej śmieszne.

#105 sebbulon

sebbulon
  • 190 postów
  • Skądgdzies w Beskidach

Napisano 02 lipca 2009 - 18:31

Win to system ktory swoja popularnosc zawdziecza wylacznie piractwu. Gdyby ci wszyscy ludzie mieli za to placic juz dawno by zbankrytowal M$.

Logika zaprezentowania przez pania, po prostu mnie poraziła :lol:

#106 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2009 - 18:38

sebbulon- tylko że to akurat prawda jest.

#107 iBaju

iBaju
  • 121 postów

Napisano 02 lipca 2009 - 18:44

sebbulon- tylko że to akurat prawda jest.


ciekawy jestem w takim razie ile procentowo osób korzystających z windowsa na Macu ma oryginalną wersję tegoż systemu :lol:

#108 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 lipca 2009 - 20:36

Ciezko tlumaczyc wady windowsa osobie ktora uzywa PC i nigdy OSX na oczy nie widziala.

Ale osobie, która jak sama przyznała win 7 na oczy nie widziała już łatwiej jest. Zadziwiające...

Porownac to mozna do GG ktore jest gowniane, oparte na najsmieszniejszym chyba protokole, ale "jest najlepsze bo wszyscy uzywaja":)

A wiesz chociaż co to jest protokół? Domyślam się, że napisałaś to bo wszyscy tak piszą, a nie potrafiłabyś wymienić ani jednej wady jego.

#109 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 02 lipca 2009 - 20:46

A wiesz chociaż co to jest protokół? Domyślam się, że napisałaś to bo wszyscy tak piszą, a nie potrafiłabyś wymienić ani jednej wady jego.


Niech google odpowie za Vendisse:
Wyniki 1 - 10 spośród około 629,000 dla zapytania gg wady.
Wyniki 1 - 10 spośród około 23,000 dla zapytania jabber wady.

;)

#110 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 02 lipca 2009 - 21:21

Co do mitu, OsX instalujesz działa, winda nie działa, to własnie pisze z 7RC którą zainstalowałem w 20 min. I co ciekawe, musze mieć dużo więcej szczęscia niż kolega Vendisse, bo mi myszka działa:) I klawiatura, i karta graficzna, i karta dzwiękowa i sieciowa, jedyna rzecz którą musiałem zrobić po instalacji to podać parametry zabezpieczeń mojej WLAN. Zaiste wymagana tajemna wiedza. Dodam, że instalacja żadnych divixów ani innych kodeków nie była potrzebna, bo na razie wszystko działa. System wstaje z niedziałającego sleep szybciej niż mi się monitor zdąży wybudzić. Czyli skok miedzy dobrze działającą betą, a RC już na pierwszy rzut oka widoczny i na plus. Ale to trzeba najpierw zobaczyć na żywo, gdy się nie ma magicznej kuli. Edit: Najgorsze jest to że system pobrał sobie sterownik również do tunera TV, o zgrozo właściwy, po czym po uruchomieniu piekielnego wynalazku MS jakim jest media center, śmiał znaleźć mi wszystkie kanały naziemne i wyświetlać je na obrazie.. A fee niedobry Windows. Reasumując trochę poważniej, jak przy becie trzeba było coś zrobić żeby chodziła, to już przy RC, jedyną czynnością jaką należy zrobić jest instalacja systemu (łatwa, przyjemna i szybka). Co prawda mam dość mocnego kompa, ale ze wszsytkimi gadżetami wizualnymi, z dwoma instalacjami w tle (iTunes, GTAIV), jestem w stanie poruszać się swobodnie po systemie, i robić co mi się podoba bez najmniejszego przycięcia. No po prostu tragedia.

#111 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 lipca 2009 - 22:22

Skoro powołujesz się na obecną cenę aktualizacji do SnowLeo za 29$ to nie bazuj na swoich danych sprzed roku. Jak ja kupowałem 8 lat temu G4/466 DA to kosztował prawie 2x tyle ile dalem w zeszłym roku za iMadło.

A przepraszam to na jakich mam bazować? Przecież wspomniana aktualizacja za $29 dotyczy właśnie takich modeli, bo nowe będą miały, a chyba te obecne będą miały za darmo, tak jak obecnie kupujący komputery z Vistą będą mogli za darmo zaktualizować ją do Seven.

#112 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 02 lipca 2009 - 23:13

A przepraszam to na jakich mam bazować? Przecież wspomniana aktualizacja za $29 dotyczy właśnie takich modeli, bo nowe będą miały, a chyba te obecne będą miały za darmo, tak jak obecnie kupujący komputery z Vistą będą mogli za darmo zaktualizować ją do Seven.


Tylko, że wychodzisz z błędnego założenia że chora relacja cenowa na jaką się powołujesz obejmowała cały świat, albo że Apple uwzględniło specyfikę naszego polskiego rynku i "łaskawie" zjechalo z ceną upgrade'u. Popatrz na oferty komputerów w sklepach zagranicznych i zobaczysz, że poziom cen sprzętu markowego jest wyrównany, i był też wyrównany przed rokiem. Niestety nasze ceny zależne są m.in. od kursy walut a na to Apple raczej wypływu nie ma.

#113 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 lipca 2009 - 23:27

Ale o czym ty w ogóle piszesz? Podałem przecież ceny jakie obowiązywały w US bo tam kupowałem.

#114 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 02 lipca 2009 - 23:31

krakers przestalbys w koncu trollowac. Ignoruje twoja osobe i twoje durne zaczepki wiec daruj sobie. Co do Win - ja nie twierdze ze 7 jest niczem w porownaniu z reszta vist i xpekow - owszem na pewno jest to krok do przodu, ale to nie zmienia faktu ze ciagle podazamy na tej samej trasie:) A prowadzi ona IMHO donikad. Jak juz pisalam na krzywych fundamentach nie postawi sie prostego budynku.

#115 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 lipca 2009 - 23:35

krakers przestalbys w koncu trollowac.
Ignoruje twoja osobe i twoje durne zaczepki wiec daruj sobie.

Poczucia humoru Tobie odmówić z pewnością nie można. Argumentów tym bardziej.

Jak juz pisalam na krzywych fundamentach nie postawi sie prostego budynku.

Tak pisałaś. Nie wątpię, że napiszesz to jeszcze kilka razy samemu nie wiedząc co masz na myśli.

#116 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 06:21

No niestety, dyskusja z tą osobą mija się z celem, gdyż Vendisse posługuje się jakimiś sloganami, a nie konkretnymi argumentami. AA no bo trzeba przecież jeszcze te argumenty posiadać. Z mojej strony EOT.

#117 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 07:08

no ja postawie Win7 w zblizjaący się weekend na Vaio i zobaczymy jak będzie śmigał :)

#118 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 07:19

Co do Win - ja nie twierdze ze 7 jest niczem w porownaniu z reszta vist i xpekow - owszem na pewno jest to krok do przodu, ale to nie zmienia faktu ze ciagle podazamy na tej samej trasie:) A prowadzi ona IMHO donikad.
Jak juz pisalam na krzywych fundamentach nie postawi sie prostego budynku.


Przecież każdy nowy system nie ważne czy Win czy OS X opiera się na architekturze swojego poprzednika ,żeby ułatwić użytkownikom przejście na nowy system i zachować kompatybilność wsteczną.;)

#119 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 07:26

Stawiaj śmiało, i podziel się wrażeniami, poza tym masz doświadczenie z MacOs'em to będziesz mógł porównać, bo ja niestety nie mam na razie takiej możliwości. Tonuhouk: Ale Vendisse wie lepiej, więc się nie kłóć :P ;)

#120 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 11:55

tonyhouk - oczywiscie:> i dlatego wlasnie, na tej wlasnie podstawie twierdze ze znow bedzie to tak samo zly system jak poprzednie:>

To sie w win nie zmieni.
Jak juz pisalam takie rzeczy jak stabilnosci systemu to jest jakas podstawa, zyjemy w XXI wieku, i system nie ma prawa juz zaliczac zwiech.
Ja mowie o charakterze systemu = wygladzie. Nadal jest to ten sam bledny dizajn co wczesniej, nic nie zmienili. Te Aera shaki itp sa dla mnie naprawde zrodlem niecodziennej dawki smiechu, o SuperBar juz nawet nie wspomne:)

Ale zacheciliscie mnie - na dniach sobie dokladnie na tym systemie popracuje i zobaczymy, moze coz przeaczam;)


EDIT: no i mamy przedsmak!:D Probuje to sciagnac z oficjalnej strony i co - od 5 minut kreci sie koleczko na stronie, nie widac aby cokolwiek sie dzialo, zadnych napisow zadnych informacji - nie wiadomo, sciaga sie czy nie, dziala czy nie, zawiesilo sie czy co?:DD
100% WINDOWS!!! :D Juz mi sie humor poprawil. Jak ja ich uwielbiam. Bez nich swiat bylby taki doskonaly i taki prosty!
Dołączona grafika

#121 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 03 lipca 2009 - 12:18

Jak juz pisalam takie rzeczy jak stabilnosci systemu to jest jakas podstawa, zyjemy w XXI wieku, i system nie ma prawa juz zaliczac zwiech

I nie zalicza. Poza Twoją wyobraźnią afkorz.

#122 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 12:30

EDIT: no i mamy przedsmak!:D Probuje to sciagnac z oficjalnej strony i co - od 5 minut kreci sie koleczko na stronie, nie widac aby cokolwiek sie dzialo, zadnych napisow zadnych informacji - nie wiadomo, sciaga sie czy nie, dziala czy nie, zawiesilo sie czy co?:DD
100% WINDOWS!!! :D Juz mi sie humor poprawil. Jak ja ich uwielbiam. Bez nich swiat bylby taki doskonaly i taki prosty!
Dołączona grafika


Safari chyba nie ściągniesz spróbuj ff musisz uruchomić kontrolkę javy ,żeby zaczęło się ściąganie.

#123 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 12:42

Napiszę to twoim własnym stylem koleżanko, LOOOOL! Safari ci nie działa i oczywiście to jest wina windowsa. Hahaha, poza tym nie proponuję ci ściagać tej RC, bo się jeszcze okaże, że nie masz racji i co wtedy będzie? Myślałem że fanbojstwo to domena 14 letnich pryszczatych użytkowników konsol. Ale widzę że fanbojstwo w wykonaniu kobiet jest jeszcze gorsze. BTW: z ciekawości, jak długo używasz Maca? I czy tylko Maca? Jest wersja Archicada pod ten OS? (pytam z ciekawości, proszę się nie doszukiwać jakiś podtekstów)

#124 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 03 lipca 2009 - 12:48

Nie wysuwajcie bezpodstawnych tez (chyba twierdzi, że ma na nie monopol) bo zagrozi Wam na priv, tak jak mi banem za trollowanie i doda do listy zignorowanych " LOOOOL!" - sory chłopaki nie mogłem się powstrzymać i musiałem dopisać to lol.

#125 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 13:35

buahaha, no tak, tego sie mozna bylo po nich spodziewac:D Pewnie dziala tylko na Internet EXPLODERZE. W koncu Safari ma tylko 100% zgodnosci z ACID3, to bardzo kiepska wolna i niewygodna przegaldarka:D No coz, nie bede miec windowsa:D Ah jaka szkoda, ubolewam. M$ sam sie zrobil w .... Maca uzywam od roku. XP i Visty tylko jak musze. Archicad jest "pod ten OS", jest to dedykowany program. Chodzilo ci raczej o autocada. >Hahaha, poza tym nie proponuję ci ściagać tej RC, bo się jeszcze okaże, że nie masz racji i co wtedy będzie? Ojeju jeju! Naprawde chcialabym nie miec racji. Ale juz wiadomo ze jest inaczej:> M$ nie potrafi udostepnic nawet normalnego DOWNLOADU.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych