Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 to kolejna Vista?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#1 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 13:12

Podczas wystąpienia na Worldwide Developer Conference 2009 Phil Schiller - szef marketingu Apple, powiedział, że Windows 7 to nic innego, tylko kolejna odsłona Visty. Zaprezentowano również bardzo wymowny slajd, który na pewno przyprawił o szybsze bicie serca szefa Microsoftu.
Apple zaprezentowało slajd, na którym bardzo dobitnie pokazało co myśli o nowym systemie Microsoftu:
http://g1.pcworld.pl...humb/1/9/192779

Phil Schiller, szef marketingu Apple, powiedział również, że "Windows 7 to ta sama przestarzała technologia co Vista - rejestr, biblioteki DLL, User Account Control (UAC) i defragmentacja dysku twardego. To po prostu kolejna wersja Visty". Następnie dodał, że Leopard to zupełnie nowy produkt.

źródło:"Windows 7 to kolejna Vista!" - Apple podczas WWDC 2009 - TECH - nowe technologie - WP.PL
Osobiście się z tym nie zgadzam!

#2 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 czerwca 2009 - 13:18

zieeeeeeew

#3 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 13 czerwca 2009 - 13:23

Nie Phil Shiller a Bertrand Serlet jak już. I jak sądzę miał powody by takiej oceny dokonać :)

#4 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 czerwca 2009 - 13:31

zapomniał dodać że totalny burdel jeśli chodzi o pliki użytkownika, systemu i aplikacje.

#5 Haseo

Haseo
  • 245 postów
  • Skądinąd

Napisano 13 czerwca 2009 - 14:00

Odnośnie samego Windowsa 7 - po części gość*z wwwdc ma dużo racji. Vista była wypuszczona zbyt wcześnie i dlatego sprawiała tyle kłopotów, a Windows 7 jest finalną*wersją zbyt wcześnie wydanej i niedopracowanej Visty. Dla tych którzy jeszcze siedzą na Xp, to właśnie ten system powinien być kolejnym Os'em na który warto przejść. A vista jest niczym Windows Me - do dupy i nie warty zakupu.

#6 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 13 czerwca 2009 - 14:08

I nie inaczej jest ze Snow Leo. Leopard to jest najbardziej niedorobiony system w historii Apple.

#7 Walt

Walt
  • 99 postów
  • SkądPL

Napisano 13 czerwca 2009 - 14:13

A murzyn jest w paski. Moglbys uzasadnic?

#8 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 13 czerwca 2009 - 14:28

Leopard to jest najbardziej niedorobiony system w historii Apple.

Spadlem z krzesla :lol:

#9 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 15:00

Tutaj się liczy co mówią slajdy Apple, a nie rzyczywistość.


No tak a co mówi rzeczywistość? Że mikroszit by uczynić win7 atrakcyjnym dla firm wprowadza kosmiczną technologię - TRYB XP. Coś, co za pomocą do wyboru darmowych lub płatnych narzędzi można było mieć na Tigerze. No skoro i tak mam wirtualizować XP żeby komputer był używalny to może lepiej już to robić na snow Leo?

#10 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 czerwca 2009 - 15:10

Jak dla mnie Windows 7 już nawet w wersji RC to fajna zabawka, zainstalowałem go na wirtualnej dla testów ale zastanawiam się czy nie zrobić*update mojego xp na drugiej partycji do niego... Mówcie co chcecie, ale działa o niebo lepiej niż Vista - jeżeli już*mam się męczyć z windowsami, to wolę z 7, bo z nich wszystkich ten stosunkowo najlepiej działa.

#11 malin.pl

malin.pl
  • 194 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 13 czerwca 2009 - 15:22

Ja powiem tyle: Używam win7 od 2 miesięcy i nie mam większych problemów z systemem. Jest dopracowany (poprawiony w stosunku do poprzednika z wieloma dodatkami - nawet przydatnymi) i o klasę (a nawet dwie) lepszy od Visty. Micro$oft w końcu zrobił coś co w ogóle pracuje :D Niech Apple mówi co chce o konkurencji, która robi dokładnie to samo w stosunku do Apple :D Ja nie zrezygnuje z Windowsa na blaszaku, tak jak w Macbooku z Leoparda (jak będzie kasa to z wersji Snow). No ale to moja opinia, a każdy ma własną. A czy przypadkiem Snow Leopard nie jest tak jakby tylko dopracowaną wersją Leoparda z paroma dodatkami?

#12 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 czerwca 2009 - 15:23

Win 7 to jest faktycznie stara technologia, ale jest teraz dobrze opakowana, naprawdę dobrze opakowana. Co do misiosława, hmm... nie zgadzam się. P.S. Pamiętajmy, że MS sprzedaje i Vistę i "7" jako dwa różne systemy, za pełną kwotę. Snow Leo, jako coś pomiędzy nowym systemem, a aktualizacją, kosztuje też jak pomiędzy systemem, a aktualizacją, wszakże 29$ to jest nic za "system".

#13 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 czerwca 2009 - 15:36

Trudno się nie zgodzić z tym co pokazywali na slajdach. Windows 7 to tylko poprawiona wersja visty. Nadal ta sama technologia. Ale z drugiej strony o snow leo można też powiedzieć to samo. To, że przepisali od nowa kod i dodali kilka ficzerów nie oznacza, że to nowy system tylko kolejna ulepszona wersja tego co miał leo. W końcu to nadal rodzina leoparda a nie inny kociak. Wiadomo, że jednej i drugiej firmie chodziło w tym przypadku o poprawienie poprzedniej wersji niż wprowadzeniu niesamowitych zmian, które przez kolejne lata byłby kopiowane przez inne systemy. Osobiście cieszę się, że snow będzie bardziej wydajny. Mi leo nigdy nie stwarzał problemów, więc jeśli snow będzie jeszcze szybszy na tym samym sprzęcie to tylko się cieszyć.

#14 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 13 czerwca 2009 - 15:47

A czy przypadkiem Snow Leopard nie jest tak jakby tylko dopracowaną wersją Leoparda z paroma dodatkami?

Jest, czego nawet Apple nie ukrywa. Stąd promocyjna cena za aktualizację.

Co do misiosława, hmm... nie zgadzam się.

Możesz się nie zgadzać, ale Snow Leo będzie pierwszym normalnym, względnie stabilnym systemem dla IntelMaków.
Jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie nim doprowadzą go do takiego stanu w jakim porzucili OSX dla PPC.

#15 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 15:52

Czytałem ,że Snow ma mieć około 1000 poprawek. W7 też trochę będzie miał usprawnione zostanie UAC i współpraca z sprzętem ,a poza tym będzie to pierwszy system MS który w pełni wykorzysta możliwości karty graficznej oraz oczywiście poprawione i załatane jądro systemowe.

#16 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 19:22

Czy Snow Leopard to nowy Leopard ? ;) Dżiiiiiizzzzz.... Nie podoba mi sie walka tego typu - Apple powinno sie skupic na merytorycznych sprawach, a poza tym Windows 7 to nie jest podobno dla nich zadna konkurencja, no chyba ze Apple ma smaczek zaprezentowac Snow Leo w wersji na PC ;) P.S. Dzis sie tyl nakombinowalem, zeby usunac puste pliki pod Leo z Kosza i mur beton nie dalo sie. Na szczescie pod reka byl Windows XP :)

#17 Sisar

Sisar
  • 252 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 czerwca 2009 - 19:39

Może nie na temat, ale czy mozna zakupić gdzieś aktualizacje Tigera do Leoparda ? Może on-line ?

#18 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 czerwca 2009 - 20:24

I nie inaczej jest ze Snow Leo. Leopard to jest najbardziej niedorobiony system w historii Apple.


nie lubię flejmów, ale tutaj trudno się nie zgodzić.

używam mac os od wersji 8 i nie przypominam sobie takich problemów ze stabilnością jak w wypadku 10.5.x

#19 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 20:44

nie lubię flejmów, ale tutaj trudno się nie zgodzić.

używam mac os od wersji 8 i nie przypominam sobie takich problemów ze stabilnością jak w wypadku 10.5.x


To dziwne używałem pantery i była niczym w stosunku do Leoparda, który mi przynajmniej nie zawiesił się ani razu od dobrych kilku miesięcy.

#20 Furiat

Furiat
  • 235 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 20:44

Ja używam sevena od długiego już czasu. Jest dużo lepszy od XP i visty . Jest to na pewno najlepszy wybór dla PeCetów . Zwłaszcza kiedy będzie dawany w zestawie z kompem ( jak zawsze w windowsie ( wiem że i tak jest wliczony w cene kompa ale w probocyjnej niższej cenie)). Jestem typowym użytkownikiem peceta dlatego seven jest dla mnie idealny ( może przez brak kontaktu z innymi systemami). Na LEo albo cokolwiek od appla nie mam co liczyć z 2 powodów. 1. Nie kupie maca który kosztuje pieniądze nie adekwatne do możliwości ( jeżeli powiecie że dzięki temu mam leo, to wychodzi mnie on bardzo drogo ) , po 2. Lubie grać, co wyklucza mac OSX .

#21 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 21:00

Ja napisze tak Vista czy windows 300 nie ma znaczenia, ja do windy na pewno nie wrócę, no chyba że jako drugi OS, pomimo tego że Win7 zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale czy jest sens zakupu sprzętu od Apple to także się zastanawiam, OS X jak najbardziej jest rewelacyjny, ale sprzęt jedyne co w nim widzę to mnożnik ceny x3.

#22 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 13 czerwca 2009 - 21:07

No tak a co mówi rzeczywistość? Że mikroszit by uczynić win7 atrakcyjnym dla firm wprowadza kosmiczną technologię - TRYB XP. Coś, co za pomocą do wyboru darmowych lub płatnych narzędzi można było mieć na Tigerze. No skoro i tak mam wirtualizować XP żeby komputer był używalny to może lepiej już to robić na snow Leo?


Tutaj udowadniasz, że Seven widziałeś tylko na screenach. Wirtualizacja XP, żeby komputer był używalny? Pokaż mi aplikację, która ma problemy z uruchomieniem na Seven. Tryb XP jest dla firm, które po dzień dzisiejszy używają aplikacji pisanych w poprzedniej dekadzie.

#23 h0lden

h0lden
  • 40 postów

Napisano 13 czerwca 2009 - 22:22

Nie Phil Shiller a Bertrand Serlet jak już. I jak sądzę miał powody by takiej oceny dokonać :)


Bertrand Serlet, rly?
wydawało mi się, że był to Jacques Clouseau ;-)

#24 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 czerwca 2009 - 14:07

Na LEo albo cokolwiek od appla nie mam co liczyć z 2 powodów. 1. Nie kupie maca który kosztuje pieniądze nie adekwatne do możliwości ( jeżeli powiecie że dzięki temu mam leo, to wychodzi mnie on bardzo drogo ) , po 2. Lubie grać, co wyklucza mac OSX .


Super, ale w takim razie, co Ty tu robisz?

#25 Furiat

Furiat
  • 235 postów

Napisano 14 czerwca 2009 - 14:15

Rozmawiam z ludźmi, dyskutuję, słucham co mają do powiedzenia, wyrażam swoje zdanie. Jak na każdym forum. :) A najbardziej trzyma mnie tutaj społeczność posiadająca Ipka. Czy to coś złego ?? Zauważ że nie napisałem ani jednego złego słowa o systemie , bo nigdy na nim nie pracowałem :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych