Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 to kolejna Vista?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#151 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 03 lipca 2009 - 23:35

Ale co ma znajomosc obslugi komputera, ktora akurat mam w malym palcu, do sciagniecia Windowsa? Okazalo sie ze jednak winny M$ bo zrobil jak zorbil (zreszta to wlasnie przewidzialam juz na poczatku:). Od kiedy uzywam OS X niestety moja dusza odkrywcy juz nie dziala jak kiedys, kiedys walczylabym do upadlego nawet na windowsie zeby rozwiazac problem, ale teraz po prostu mi sie nie chce. I na szczescie nie jest mi to potrzebne:) Ja nie wiem moze ja za duzo wymagam - zeby wchodzac na strone kliknac raz, moze dwa razy i sciagnac Win7? Czy to naprawde musi wymagac wiecej zachodu niz siagniecie kazdej innej rzeczy z internetu? Windows w tym sensie faktycznie wygrywa:D Niestety tylko w tym. Obejrzalam, pouzywalam. Jest dalej jak bylo. Nie widze poprawy. (oczywiscie nie mowie o stabilnosci bo to wymaga dluzszej obserwacji). Kumpel sie jara ze mu sterowniki samo sciagnelo. Nie wiem za bardzo czym tu sie zachwycac - bo do monitora juz nie sciagnal dedykowanego na przyklad (tak wiem, kumpel jest 'gupi' i nie umie;)) Ogolnie wyglad i interfejs jest taki sam jak w Viscie czyli zly niewygodny i cholernie upierdliwy (porownanie oczywiscie z Leo, bo najnowszych ubntuw etc nie znam juz niestety, moja znajomosc z Linuxem zakonczyla sie na starym mandraku). Golym okiem widac tez zwykle kopiowanie rozwiazan z MAC OS, niezle sie usmialam jak zobaczylam boczny pasek w oknie explodera z plikami. Sam Superbar rowniez zaczyna dzialaniem i charakterem przypominac DOCK. Podsumowuja poza kosmetycznymi poprawkami jest to iterfejsowo dalej Vista, nic sie nie zmienilo. A szkoda, myslalam ze chcociaz jedna rzecza mnie Win zaskoczy. Niestety dalej dzieli przepastna otchlan Win 7 i Leo, a pamietajmy ze we wrzesniu swiatlo dzienne ujrzy Snow... Jesli Win 7 ma byc konkurencja to nie wroze M$ sukcesow:/

#152 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 09:15

tak na temat podobieństw SuperBara do Docka:

Paradigms lost: The Windows 7 Taskbar versus the OS X Dock - Ars Technica

Szczególnie interesujące zdanie jest pod sam koniec:
"Ultimately, the new Taskbar is not Mac-like in any important way, and only the most facile of analyses would claim that it is. Concerns that Microsoft is making Windows too much like Mac OS X are not founded on any real evidence; the similarity is at most skin-deep. "

ten skolei artykuł już się chyba pojawił wcześneij ale nie jestem pewien:

Gizmodo - Giz Explains: Why the Windows 7 Taskbar Beats Mac OS X's Dock - windows 7

BTW: Po co ci dedykowane sterowniki do monitora? Sorry ale nigdy prawie tego nie używałem, i podejrzewam, że poza zawodowymi grafikami nikt z tego nie korzysta. Ale zawsze można dwoma kliknieciami pobrac ręcznie deydkowany sterownik do monitora. (chcę od razu zauważyć, że nie ma to być argument z mojej strony, po prostu pytanie, do czego mają służyć dedykowane sterowniki do monitora)

Co do ściągania innych sterowników, to uważam to za niepodważalną zaletę, tym bardziej że działa to dobrze.

#153 Karol_Ma

Karol_Ma
  • 29 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 09:31

Dyskusja na temat zalet Win7 na forum Apple jest podobna do dyskusji na temat zalet Mac OS na forum Gentoo. Tak się akurat składa, że ja osobiście nie muszę wybierac ponieważ mam w domku trzy kompy w tym jeden MAC i biorę ze wszystkich systemów to co najlepsze. Podstawowa zaletą Win jest olbrzymia masa oprogramowania, która powstała na ten system i próżno szukać wartościowych Mac'owych odpowiedników. Jeżeli zaś chodzi o Win7 to zapowiada się całkiem przyjemny systemik.

#154 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 lipca 2009 - 09:36

Karol_Ma - szczerze - naprawdę zależy jakie to oprogramowanie bo niektórych próżno szukać na windowsa ;) a niektórych na inny system niż pingwin ;]

#155 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 10:24

cepeen - oobydwa teksty napisane przez macowych analfabetow.
To widac.

Przypomina mi to takie samo tlumaczenie jak tu:
YouTube - Windows Vista did not steal ideas from Mac OS X!
:DD

#156 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 lipca 2009 - 10:55

cepeen - przeczytałem te artykuły i naprawdę nie za bardzo rozumiem gdzie są te znaczące różnice... bo widzę głównie 2 - tzw. przycisk start, którego w OS X nie ma, a który zawsze był w windowsie oraz taskbar, który w OS X po prostu nie siedzi w dock'u a reszta? duże ikony aplikacji które tam sobie przeniesiesz/uruchomionych aplikacji - no to coś takiego jest w Docku od dawien dawna? oznaczenie działających aplikacji żeby je odróżnić od niewłączonych? no brzmi jak OS X'owy Dock animacja stosowną ikonką kiedy aplikacja czegoś od nas chce? to też od dawna jest w OS X'owym Docku jump list przy PPM? też jest w Docku (w aplikacjach które to zaimplementowały - to fakt, pytanie tylko czy w W7 jest inaczej? to pytanie kieruję do ciebie właśnie) aktualnie różnicą miniaturki okien? ok - w windowsie było to wcześniej, dopiero w snow leo zintegrują na podobnej zasadzie expose z dock'iem więc która z nowych funkcjonalności windowsowskiego taskbara jest tak kosmicznie różna od OS X'owej?

#157 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 11:12

Dobra, faktycznie nie ma co z wami dyskutować nie mając odpowiedniej wiedzy o OSX. Jak wygospodaruję chwilę wolnego to będe musiał się zapoznać z tym systemem. Vendisse- wiesz, to samo można powiedzieć o twoich tekstach, "pisane przez windsowskiego analfabetę" Roberto- ten artykul nie opisywał różnic w sposobie funkcjonalności i wyglądu taskbara i docka, a całkowitą różnicę w ideologi podejścia do problemu systemu opartego na oknach. Nie chodziło o to który lepszy, tylko że to inne podejścia. Zresztą ta teza jest nawet zawarta we wprowadzeniu do artykułu.

#158 Karol_Ma

Karol_Ma
  • 29 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 11:15

naprawdę zależy jakie to oprogramowanie

Aby daleko nie szukać to ot choćby IrfanView, Foobar, ImgBurn, czy świeta trójca DVD9 na DVD5 (DVDReMake +DVD Rebuilder+CCE)
Jeżeli chodzi o Irfana to wiem, że na MAC jest Xee i JustLooking, ale oba jakies takie "kwadratowe"...
Foobar no już jest problem co prawda jest Cog i w zasadzie wystarczy, ale.........
Ostatnia pozycja nie ma odpowiednika na żadnym innym systemie.

Tak jak pisałem wcześniej mnie te róznice zupelnie nie przeszkadzają ponieważ mam do dyspozycji obie platformy i potrafię z nich korzystać.

#159 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 lipca 2009 - 11:36

szczerze to nigdy tych programów nie używałem, więc nie wiem jakiej funkcjonalności dokładnie oczekujesz ale IfranView - QuickLook i Preview? nie wiem czego oczekujesz więc trudno mi coś powiedzieć, ale IMO mało rzeczy jest w stanie przebić QuickLook ;) Foobar - nie rozumiem fenomenu tego programu, nie używałem go. Mi tam iTunes starcza i pasuje. Pod pingwinem miałem Amaroka i też był świetny co do DVD - zakładam, że coś by się znalazło, ale nigdy nie bawiłem się w takie rzeczy, więc szczerze powiem, że nie wiem :) cepeen - no to jakie jest to inne podejście? no i tytuł tego drugiego artykułu jakoś niespecjalnie mówi o różnicy wyglądu etc ;) bo naprawdę tak na pierwszy rzut oka (bazując oczywiście na tych opisach) to nowością w tym podejściu jest zrobienie podobnej funkcjonalności jaka jest w OS X ;) oczywiście widać sporą różnicę pomiędzy Vistą a 7, ale między OS X'owym Dockiem? nie wiem, nie używałem windows 7, mogę bazować tylko na takich opisach, dlatego się pytam tych którzy tego używali

#160 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 12:25

cytuję: "Our in-depth examination finds that they're more different than they are the same. There's no clear winner, and both camps have plenty to learn from each other." oraz: "In order to fully appreciate the differences between the Taskbar and Dock, we first have to understand the basic premises on which Windows and OS X are built. [..] The fundamental distinction between OS X and Windows is that, in general, windows on Mac OS X represent documents; on Windows, they represent applications. This conceptual difference motivates many of the UI features of both OSes, and understanding it is key to understanding the two operating systems. "

#161 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 lipca 2009 - 12:50

pierwszy cytat - nic mi nie mówi o tym jakie to są różnice drugi - ok, inne podejście do okien. co to konketnie zmieniło w funkcjonalności taskbar/dock? przypominam - ten tekst jest stary, wtedy nie było jeszcze wiadomo o integracji Expose z Dockiem teraz Dock ma więcej do powiedzenia nie tylko w 'zarządzaniu' aplikacjami ale i też oknami ty używasz W7 więc się pytam - jaką ekstra funkcjonalność oprócz tej wymienionej, która jest w Docku, oferuje windowsowy Taskbar? nie twierdzę, że takowej nie ma. ale nie używam, nie wiem, więc się pytam bo aktualnie to podany przed vendisse filmik ('not the same thing') całkiem dobrze pasuje do tej sytuacji

#162 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 13:11

Jak mam się odnosić do czegoś, czego nie znam (dock). Te wymienione przez ciebie funkcjonalnosci występują w obu, a co do różnic to nie mogę powiedzieć bo nie mam porównania.

#163 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 lipca 2009 - 13:21

no to nic oprócz tych 5 wymienionych rzeczy (pomijając przycisk start) Taskbar nie oferuje? no to faktycznie kopia ale znasz taskbar - możesz powiedzieć co takiego on oferuje, prawda? i o to pytałem - nie o porównanie, tylko o jego funkcjonalność. porównać sam potrafię

#164 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 04 lipca 2009 - 14:19

Poza tym na dzień dobry każe sobie zainstalować antywira (chociaż może to i dobrze bo po długim używaniu macos mógłbym zapomnieć ;))

Nie każe, tylko informuje o braku, a samą notyfikację można wyłączyć w Action Center.

Niestety nie dziala na Operze, ani na Safari (S miala update javy ostatnio) wiec domniemam ze problem lezy gdzie indziej:)

Zdecydowanie, bo nie ma na tej stronie elementów napisanych w javie.

Oki, nie wywnioskowalem z Twojego wcześniejszego wywodu ani miejsca zamieszkania, że zakupiłeś sprzęta w US, ale nie zmienia to faktu, że jak doliczysz do podanej przez siebie ceny XPSa podświetlenie klawiatury, i dopłatę do pełnej wersji systemu (tzn. Vista Ultimate a nie jakiś inwalida, Home Basic czy Premium) to Ci wyjdzie pewnie 1,5 tyś USD, a to już różnica 30% w stosunku do MB Pro a nie 100%.

Równie dobrze mógłbym sobie doliczyć do maka cenę HDMI, które mam w Dellu. Home Premium nie jest żadnym inwalidą i nie widzę najmniejszego sensu kupowania Ultimate, który ma więcej bezużytecznego softu. Nie wspominam nawet, że między $1500 brutto, a $2100 netto jest 40% różnicy, ale jak napisałem zapłaciłem $1260

#165 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 20:03

Bo on nie oferuje nic nowego - grupowanie bylo juz w XP, i w Viscie, po prostu to dopracowali. Nowoscia sa duze ikony - vel. Dock OS X. Tak naprawde poza oszczednoscia miejsca ten nowy taskbar nie oferuje absolutnie nic. Opinia nie tylko moja ale tez kumpla ktory uzywa:> Ogolnie w porownaniu z XP i Vista moze byc to jakis krok na przod, ale dla Macusera to dalej ten sam szajs:>

#166 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 04 lipca 2009 - 20:19

z róznic jest dużo szybszy od visty i xp jednak dla użytkownika maca to za mało

#167 vinkler

vinkler
  • 79 postów

Napisano 04 lipca 2009 - 22:06

z róznic jest dużo szybszy od visty i xp

Ciekaw jestem jak mierzysz tą szybkość, czym?
Szczególnie insteresuje mnie to dużo
Nie pytam z przekory, a z czystej ciekawości.
Dobrze skonfigurowany XP przy swoich śmiesznych jak na dzisiejsze czasy wymaganiach, na współczesnym kompie pracuje raczej szybko.

#168 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 04 lipca 2009 - 22:19

miałem xp i win 7 i w codziennym użytowaniu bez grania w gry wydaj się siódemka szybsza od xp ale na pewno jest szybsza od visty ma starego pc z 1 giga ramu i na tym sprzęcie siódemka bardzo ładnie działa ale zgoda różnica pomiędzy xp i win 7 jest nie wielka

#169 vinkler

vinkler
  • 79 postów

Napisano 05 lipca 2009 - 13:51

No kurcze fajniutki ten Win7!
Ot można sobie np. Leoparda zwirtualizować. :wink:

Dołączona grafika

#170 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 lipca 2009 - 14:04

vinkler - ? VMware to wbudowany 'ficzer' W7? jakoś w to wątpię

#171 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 05 lipca 2009 - 16:12

Poza tym podejrzewam, że ten Leopard też taki do końca "normalny" nie jest skoro dał się na maszynie wirtualnej pod VMWare uruchomić.

#172 vinkler

vinkler
  • 79 postów

Napisano 05 lipca 2009 - 16:34

vinkler - ?
VMware to wbudowany 'ficzer' W7?

No jasne, że nie, ale robi za fundament, parafrazując, nawet całkiem prosty. :wink:
I tutaj własnie dochodzimy do sedna. Osobiście staram się używać komputera, a nie systemu operacyjnego.
Gdyby programy, których używam dało się zainstalować bez niego to pewnie bym tak zrobił.
Zresztą instalowanie systemu dla niego samego to domena linuksowców, którzy po prostu uwielbiają konfigurować, poprawiać, kompilować itd, itp, i chwała im za to.
Dla mnie osobiście instalacja Ubuntu to tylko podstawa aby np. pobawić się Shake'm czy innym Nuke'm.
Podobnie traktuję MAC OS i Win.

#173 Morgoth_

Morgoth_
  • 221 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 lipca 2009 - 19:01

Ja tam bym nie miał nic przeciwko, gdyby 7 była tak dobra jak Vista. Przynajmniej jakoś miałaby szansę konkurować ze Snow Leo. Jak będzie następcą XP - to ja dziękuję...

#174 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 05 lipca 2009 - 19:48

Morgoth: Ty poważnie czy tylko tak trollujesz? To znaczy, że jeżeli "siódemka" będzie 10x wolniejsza od Visty przy kilkukrotnie większym zapotrzebowaniu na RAM i procek to będzie dla Ciebie OK? W firmie mamy ok. 1k komputerów PC z Windows. I o ile wiem nie ma ani jednej Visty. Owszem, testy były, ale wydajność i współpraca z siecią (Active Directory zresztą) delikatnie mówiąc - leży. Jeżeli z 7 będzie podobnie to chyba pozostaniemy przy XP ad mortem defecatem ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych