Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 to kolejna Vista?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#51 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2009 - 19:35

a pod OS X'em są problemy z uprawnieniami?
i za bardzo nie wiem czemu uważasz, że uprawnienia są analogią rejestru windowsowego... ja tam specjalnych powiązań nie widzę...


Z jakiegoś powodu jednak w oesiksie jest to funkcja naprawiania uprawnień, i z jakiegoś powodu przeważnie użycie jej jest pierwszą diagnozą praktycznie każdego problemu.
A powiązania - główny sprawca kłopotów z systemem.

kleskus - Kilka przykładów na szybszą pracę na 7:
1.Wyszukiwanie wyszukiwarką z menu start, na tym przykładzie literka "C" - w Viście zabiera to ok. sekundy, w 7 wyniki pojawiają się praktycznie momentalnie.
2. Program do modemu od Play - w Viście pojawia się dopiero po jakimś czasie po włączeniu systemu, dodatkowo trzeba jeszcze trochę poczekać aż system wykryje modem. W 7 to wszystko pojawia się prawie natychmiastowo po włączeniu systemu.
3. Dużo większe zautomatyzowanie różnych funkcji, związane z "cloud"-em.

EDIT:
Tak dla wyjaśnienia: Może się coś błędnie niektórym wydawać, że uważam 7 za rewolucję. Uważam ją za bardzo dobrą, skierowaną w dobrym kierunku ewolucję.

#52 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 912 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2009 - 19:36

Ty poczekaj na polskie ceny, przestaniesz być optymistą ;-)

#53 hoo

hoo
  • 373 postów

Napisano 15 czerwca 2009 - 19:50

Mam pytanie do użytkowników windowsa 7 jak się ma w porównaniu do windowsa xp, visty nigdy nie używałem, przeważnie na każdym sprzęcie kasowałem vistę i instalowałem xp-ka, bo nawet nie chciałem się uczyć tego szajsowatego systemu operacyjnego, więc mam pytanie jakie są różnice w porównaniu windowsa 7 do xp ?

#54 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2009 - 19:57

System jest: -Zdecydowanie ładniejszy -A przez to i ulepszony interfejs wygodniejszy -Szybki niemal jak XP -"Cloud Computing" -Zajmujący mniej miejsca od Visty

#55 hoo

hoo
  • 373 postów

Napisano 15 czerwca 2009 - 20:06

System jest:
-Zdecydowanie ładniejszy
-A przez to i ulepszony interfejs wygodniejszy
-Szybki niemal jak XP
-"Cloud Computing"
-Zajmujący mniej miejsca od Visty


Riddle przecież napisałem, porównanie do xp a nie visty..., nie obchodzi mnie vista , używałem jej dosłownie raz, już więcej razy używałem windows millenium :rolleyes:.

Czy poza wyglądem i kompozycjami jest coś jeszcze lepszego? Np. stabilność, jakieś ułatwienia czy cokolwiek takiego?

A co tak na chłopski rozum daje to cloud computing zwykłemu użytkownikowi? Cena mnie nie interesuje, tylko czy jest lepszy od windowsa xp, jeżeli tak to w czym?

#56 drabina

drabina
  • 112 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2009 - 20:17

Zdecydowanie ładniejszy


Pamiętaj, że to bardzo subiektywne. Osobiście w taki zachwyt nie popadam na interfejsem Windows 7 nie wpadam. Lecz jak wspomniałem, jest to bardzo subiektywne.

Szybki niemal jak XP


I to jest właśnie jeden z tych wielkich mitów dotyczących Windows 7. Owszem w wersjach beta był znacznie szybszy od Visty (ale czy niemal tak szybki jak XP to chyba już nie) lecz obecnie dla przeciętnego użytkownika wzrost wydajności będzie nie zauważalny.

Masz tutaj jedno ze źródeł: Windows 7 wcale nie szybszy od Visty? OSnews.pl

Cloud Computing


Nie dostrzegam w tym żadnych zalet, wręcz odwrotnie - same zagrożenia.

Nie oznacza to, że nie uważam tego systemu za pewien krok naprzód. Wręcz odwrotnie - jest to po prostu poprawiona wersja Windowsa Visty, która powinna wyjść wiele miesięcy temu jako SP.

Działa o wiele stabilniej i przyjemniej od swojej poprzedniczki, ale jakoś nie zamierzam rezygnować z Linuxa i Mac os X na rzecz Windowsa.

#57 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 15 czerwca 2009 - 20:18

-Wyszukiwarka w menu start - rzecz bezcenna -przebudowany eksplorator windows - znacznie wygodniejszy -indexowanie dysków -superfetch -Stabilność taka jak XP - tzn ja na żadnym z obu systemów nie miałem problemów ze stabilnością -UAC - dla jednych wada, dla mnie zaleta. A tak poza tym to chyba nie jest temat o tym czy warto przejść z XP na 7 ;)

#58 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 15 czerwca 2009 - 20:26

co by tam nie wsadzili i nie udoskonalili i tak bedzie to szajs jak zawsze. Windows ma ten problem ze przy parogodzinnej/dniowej pracy trzeba go restartowac bo wszystko sie p..... OS X restartuje raz na ruski rok, jak musze po aktualizacji czy instalacji jakiegos programosa ktory tego akurat wymaga, a tak spi sobie i dziala po wsze czasy nie zamulajac nigdy. I nie musze wylaczac programow zeby zwolnic RAM:>

#59 hoo

hoo
  • 373 postów

Napisano 15 czerwca 2009 - 20:26

Jeszcze taka uwaga odnośnie windowsa 7 bo mają być 3 edycje Starter, Home i Premium i pytanie czy obecnie ta testowa wersja to windows Starter, Home czy Premium? Bo ponoć starter to ma być wersja specjalnie dla netbooków, czy coś o tym wiecie czy te wersje będą się dużo różnić między sobą czy to tylko taki pic na wodę jak w przypadku visty?

#60 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2009 - 20:33

W Cloud Computing chodzi mi konkretnie o wersję zakładającą dostarczanie oprogramowania i sterowników przez Microsoft, za pośrednictwem internetu. Po włączeniu 7 automatycznie zacznie ci się ściąganie sterowników np. karty dźwiękowej, drukarki, kamery itp.

System jest stabilny, nie ma problemów z UAC (który łatwo można skonfigurować, m.in. by działał podobnie jak ten z Linuksa), ułatwieniem jest dużo wygodniejszy, przyjaźniejszy i funkcjonalniejszy interfejs, dodatowo WordPad i Paint uzyskały nowe, "wstążkowe" interfejsy znane z Office 2007, i zyskały parę nowych funkcji.

EDIT: Obecna testowa wersja to Ultimate.

Pamiętaj, że to bardzo subiektywne. Osobiście w taki zachwyt nie popadam na interfejsem Windows 7 nie wpadam. Lecz jak wspomniałem, jest to bardzo subiektywne.


Taaak, to ciekawe komu bardziej podoba się porównywany przeze mnie XP od 7?

I to jest właśnie jeden z tych wielkich mitów dotyczących Windows 7. Owszem w wersjach beta był znacznie szybszy od Visty (ale czy niemal tak szybki jak XP to chyba już nie) lecz obecnie dla przeciętnego użytkownika wzrost wydajności będzie nie zauważalny.

Masz tutaj jedno ze źródeł: Windows 7 wcale nie szybszy od Visty? OSnews.pl


Możesz mi pokazać nawet oficjalny list od Obamy, który by twierdził, że 7 nie jest szybszy, ale dopóki podczas używania 7 i Visty odczuwam różnicę prędkości, nie zmienię zdania.

#61 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 912 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2009 - 20:44

Z jakiegoś powodu jednak w oesiksie jest to funkcja naprawiania uprawnień, i z jakiegoś powodu przeważnie użycie jej jest pierwszą diagnozą praktycznie każdego problemu.


Znów piszesz nie mając pojęcia :(

W poprzednim poście na ten temat już Ci wytłumaczyłem, ale widać, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, więc się poświęcę i zrobię to jeszcze raz.

Wyciągasz wnioski na podstawie tego, że tu, na tym forum, bez przerwy ktoś radzi 'naprawić uprawnienia'. Wynika to niestety z faktu, że tacy 'radzący' często (nikogo nie obrażając) sami niezbyt mają pojęcie, co się stało, to rzucają właśnie poradą 'napraw uprawnienia!' na zasadzie 'może i nie pomoże, ale na 100% nie zaszkodzi'. Nie znaczy to, że zawsze mają rację, paniał?

(A że 'funkcja jest w oesiksie' to też raczej zaleta - kiedy to rzeczywiście potrzebne (bo user sam popsuł/bo jakiś program firmy trzeciej jest z d... napisany), klik-klik i jest, z jednego miejsca, uniwersalnie. To chyba lepsze niż konieczność ewentualnego ręcznego poprawiania dla tak samo trzech, jak i trzech tysięcy plików, co?)

#62 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 15 czerwca 2009 - 20:48

co by tam nie wsadzili i nie udoskonalili i tak bedzie to szajs jak zawsze.
Windows ma ten problem ze przy parogodzinnej/dniowej pracy trzeba go restartowac bo wszystko sie p.....

OS X restartuje raz na ruski rok, jak musze po aktualizacji czy instalacji jakiegos programosa ktory tego akurat wymaga, a tak spi sobie i dziala po wsze czasy nie zamulajac nigdy.
I nie musze wylaczac programow zeby zwolnic RAM:>


Windowsa XP SP2 mialem bodajze 2 lata nieprzeinstalowywanego i chodzil w pelni stabilnie. Jedyny problem byl taki, ze troche zwolnil, ale to glownie moja wina, poniewaz lubie testowac nowe aplkacje i badziewia w rezutacie czego syf sie robi wczesniej, czy pozniej ;) Jezeli dziala niestabilnie to przewaznie jest to problem ze sterownikiem. Natomiast zeby zrestartowac OSX bez mojej zgody wystarczylo zwykla proba polaczenia Bluetooth z Nokia 6300 bez instalacji czegokolwiek.To raczej nie powinno miec miejsca. Oprocz tego co jakis czas aplikacje sypia bledami jak np. Dashboard ze standardowymi widgetami, ale to juz uwazam za powiedzmy normalne i jestem w stanie wybaczyc. Teraz mam maly problem ze zmiana wielkosci partycji HFS+ pod OSX Leo 10.5.7 - poszlo, ale tylko w gore; natomiast w dol juz w ogole (wczesniej naprawilem bledy woluminu). Byc moze to problem duzej ilosci danych do przekopiowania na dysku (przynajmniej tak to sobie zaczalem teraz tlumaczyc) ;-) Najgorzej jest jednak z aktualizacjami - ilekroc czytam forum, czuje ze mialem duzo szczescia do tej pory (po ostatniej aktualizacji firmware SMC 1.3 laptopy wielu osob juz w ogole nie wstaly). Nad tym Apple powinno bardziej popracowac, bo niestety nie ma opcji rollback jak pod Windows ;-)

Odnosnie W7 - sila rzeczy jest to bardziej dopracowana Vista o czym chocby swiadczy jak szybko MS zaprezentowal W7 Beta. Czy to zle ? Napewno nie. Wole ewolucje po ktorej widze, ze rzeczywiscie dziala szybciej, niz obietnice o cudownej nowej architekturze (jak widze, ze system sie bootuje i zamyka dwa razy szybciej, niz w Viscie to o czyms swiadczy; poza tym warto sledzic W7 Engineering Blog). Im blizej premiery tym gorzej z ich spelnieniem i tak juz raz bylo, kiedy Microsoft pracowal nad Longhornem - nowy system plikow bla bla bla Zycie pokazalo ze nic z tego nie wyszlo. Tak samo Apple nie musi mi obiecywac cudownych technologii Grand Central itd itp Srednio wierze w wielkie zapowiedzi zmian, poza tym z pewnym rzeczami sa mocno do tylu - chocby wsparcie sprzetowe dla H264 (niestety tylko dla najnowszych produktow). Zreszta okaze sie w praniu, moze czas potestowac Snow Leo.

W tym porownaniu jest duzo prawdy:
Gizmodo - OS X Snow Leopard vs. Windows 7: The Final Countdown - Mac OS X
Apple MacBook Review: Part 2 : The Mac OS X Operating System - Review Tom's Hardware

"Two months ago, I never thought I would become a Mac fan. I had toyed with the idea, but if my Vista PC wasn’t compromised, I’m sure I’d still be a PC guy. But my time with the MacBook changed things. When it comes to my core computing applications: Internet, office productivity, and digital imaging and content creation, the MacBook works beautifully. It’s incredibly stable, extremely responsive, and a pure joy to use. Small touches like Cover Flow for the normal Finder and integrated Canon RAW support bring the extra level of polish that’s lacking from Windows Vista. With the unibody MacBooks adding a final tactile complement to software, it’s hard for me to imagine ever going back to Windows after making the switch on my primary PC."

"Windows Vista is still my platform of choice for home theater PCs and gaming. Windows Media Center still offers a better living room interface than Apple Front Row, and its support for ATSC HDTV makes it must-have in a digital living room. More importantly, I can build Windows Media Center PC of my choice, combining a silent CPU and power supply with a ton of hard drives and multiple ATSC tuners. The Mac doesn’t have anything like Media Center. Plex, the Mac OS X fork of XBMC and Boxee both show a lot of promise, but without the ATSC integration that Windows Media Center offers, it’ll be a while before I even think about leaving Windows Vista behind. The Mac also can’t compete with the PC when it comes to games. While StarCraft 2 will likely be the Mac Game of the Year in 2009, the PC version of Mirror’s Edge already has me itching to rebuild a gaming PC."

#63 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2009 - 21:02

...Znów piszesz nie mając pojęcia...
...ale widać, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem......


Prosilem o umiarkowanie ataków ad personam. Następny wpis tego typu będzie nagrodzony ostrzeżeniem/banem użytkownika

#64 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 czerwca 2009 - 21:07

Z jakiegoś powodu jednak w oesiksie jest to funkcja naprawiania uprawnień, i z jakiegoś powodu przeważnie użycie jej jest pierwszą diagnozą praktycznie każdego problemu.
A powiązania - główny sprawca kłopotów z systemem.

nadal nie wiem co mają uprawnienia do rejestru ;)
tak samo jak jest obsługa sprawdzania błędów na dysku (w obu systemach) itp. itd.
złe uprawnienia mogą coś popsuć, ale same z siebie się nie zmieniają
złe uprawnienia mogą też być ryzykowne (kiedy jakiś program w jakiś sposób zdobył za duże uprawnienia, albo kiedy zostały mu odebrane - ale nic samo z siebie się nie dzieje. system też losowo tego nie zmienia)
błędy się zdarzają i trzeba je usuwać. co nie znaczy że jak istnieje do tego specjalna funkcja to te błędy są odpowiedzialne za każde nieprawidłowe działanie sytemu

użycie funkcji naprawiającej uprawnienia jest diagnozą? czyli co, to ona powoduje problemu? ;] chyba nie o to ci chodziło (jak lekarz zdiagnozował przeziębienie to znaczy, że musisz się przeziębić żeby wyzdrowieć?)
cóż, gdybyś trochę poczytał to byś wiedział, że to jest raczej w większości przypadków placebo (możliwe, że w starszych wersjach było inaczej, ale...)

pod Windowsem zazwyczaj polecaną kuracją jako pierwsza jest reinstalka (albo programu, albo systemu) czy to oznacza, że nie da się go w inny sposób rozwiązać? czy raczej osobie radzącej brakuje wiedzy i mówi co popadnie, a nuż się uda? no właśnie ;)

#65 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 15 czerwca 2009 - 21:13

co by tam nie wsadzili i nie udoskonalili i tak bedzie to szajs jak zawsze.
Windows ma ten problem ze przy parogodzinnej/dniowej pracy trzeba go restartowac bo wszystko sie p.....

W instrukcji tak napisali? Czy gdzie?


I nie musze wylaczac programow zeby zwolnic RAM:>

Pomijając już fakt, że to dyskusja dotycząca windowsa, a nie Mac OS X'a (kto by się przejmował nie?) chcesz mi powiedzieć, że na systemie Apple programy mimo działania same oddają RAM? Otóż jakbyś miała jakiekolwiek pojęcie o czym piszesz to byś wiedziała, że system przydziela pamięć na podstawie żądania danej aplikacji, a więc wszystko zależy od tego jak jest napisana aplikacja. łał! nie?

P.S wiem, że miało nie być ad persona, ale miałem napisać do ogółu jak jedna osoba takie rewelacje bez pojęcia wypisuje? ;)

#66 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2009 - 21:18

@P.S. krakersa :Bez przesady

#67 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 czerwca 2009 - 21:29

krakers09 - gdybyś ty miał pojęcie jak wygląda gospodarka ramem w innych systemach to też byś wiedział, że tak - w OS X programu mimo działania oddają RAM. łał! nie? RAM jest w OS X przydzielany z pewnym zapasem i jest zwalniany jeżeli go już zabrakło, a zapas nie jest niezbędny. więc tak - zwracają.

#68 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 15 czerwca 2009 - 21:42

Otóż tak się składa, że chyba żaden system nie przydziela pamięci na styk. Jeżeli natomiast chciałeś się pochwalić znajomością pojęcia pamięci wirtualnej to jestem pod wrażeniem. Tak dla wiadomości nie występuje ona wyłącznie w MaC OS X (swap), ale również w Windows (plik wymiany)

#69 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 czerwca 2009 - 21:47

'trochę więcej' to nie jest IMO 'pewny zapas' przynajmniej ja tego w ten sposób nie rozumiem - jeżeli ty to tak zrozumiałeś (że po prostu nie przydziela pamięci 'na styk') to się nie zrozumieliśmy po prostu. trochę więcej << pewien zapas w Viście (chyba, w 7 chyba bardziej) też idą w tę stronę dlatego tyle ludzi było przerażonych, że im system tyle RAMu zabierał najpierw kupują sobie te GB RAMu a potem się dziwią że system z nich korzysta ;)

#70 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 15 czerwca 2009 - 21:58

najpierw kupują sobie te GB RAMu a potem się dziwią że system z nich korzysta ;)

RAM-u kupują coraz więcej, a chcieliby żeby system brał coraz mniej, mając oczywiście coraz więcej 'ficzerów' ;)

#71 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 912 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2009 - 22:42

O tym, co wypisujesz, krakers, się nie wypowiem, bo naprawdę tego bana dostanę ;-)

Prosilem o umiarkowanie ataków ad personam. Następny wpis tego typu będzie nagrodzony ostrzeżeniem/banem użytkownika


W porządku, w porządku, bez napinki. Tutaj żadnego ad personam nie ma. Po prostu jeśli komuś już raz coś napisałem, a ten dalej idzie w zaparte, to co innego można napisać? Inwektyw żadnych sobie (póki co :P) nie rzucamy, a określenia typu 'przeczytaj ze zrozumieniem' albo 'piszesz bzdury' są w gorącej dyskusji (zajeżdżającej flejmem, jak sam napisałeś) całkowicie normalne i nie mają _nic_ wspólnego z tzw. 'jeżdżeniem' po kimś. Jesteśmy dorosłymi ludźmi, nie musimy się do siebie zwracać cukierkowo. Mam napisać 'azaliż waćpan kłam zadajesz' albo 'słoneczko, coś Ci się pokiełbasiło, misiupysiu'? Nikt tu nikogo od skończonych #@#@%#!@#$% nie wyzywa, do erystyki nam daleko ;-)

#72 drabina

drabina
  • 112 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2009 - 23:17

Taaak, to ciekawe komu bardziej podoba się porównywany przeze mnie XP od 7?


Mówiłem, sprawy gustu to rzecz względna. Mi osobiście interfejsy (czy ogólny wygląd) ani XP, ani Visty ani Windows 7 nie odpowiada. Gust sprawa względna i z całą pewnością czy to interfejs XP, czy Visty czy Siódemki to każdy z nich ma lub będzie mieć wierne grono zwolenników.

Dodatkowo dla mnie argumentem na rzecz używania systemu nie jest jego wygląd - z resztą jest to jakaś paranoja. Zwłaszcza, że personalizacja wyglądu we wszystkich Windowsach (ale i Macach również i mówię oczywiście o rozwiązaniach dostarczanych wyłącznie przez producentów a nie firmy trzecie) jest zerowa, więc ciężko jest tutaj dyskutować.

Możesz mi pokazać nawet oficjalny list od Obamy, który by twierdził, że 7 nie jest szybszy, ale dopóki podczas używania 7 i Visty odczuwam różnicę prędkości, nie zmienię zdania.


Obama się nie wypowie - Maca używa ;)

Poważnie - przechodząc na poziom czysto subiektywny, to moje osobiste obserwacje także mówią mi, że wielkiej różnicy w wydajności ("na oko") pomiędzy Vistą a Siódemką nie widzę. Natomiast tak jak wspomniałem wcześniej - chodzi stabilniej i to jest chyba jedyna (istotna dla przeciętnego użytkownika) zmiana na plus.

#73 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 912 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2009 - 23:48

Plusem Siódemki jest połączenie Aero Peak z paska z alt-tab (o czym, zresztą, pisali też w cytowanym przez kogoś kilka postów temu artykule na Gizmodo). Dzięki temu Windows7 to pierwszy windows, którego mógłbym (i czasami nawet 'mogę') normalnie i po ludzku używać. Poprzednie wersje Windowsa miały zbyt niewygodne UI, żebym mógł w nie klikać (i nie mówię tu o wyglądzie, cukierkowości i innych takich nic nie znaczących (dla mnie!) bzdurach). I tak naprawdę chyba to decydowało o tym, że nigdy Windows nie był moim podstawowym systemem, bo argumenty o wirusach, rejestrach, zawieszaniach, niebezpieczeństwach i tak dalej mogłem spokojnie odrzucić na podstawie tego, że wystarczy trochę orientowania się, tak zwanej 'higieny' i zdrowego rozsądku, żeby mieć Windowsa (w dowolnej wersji!) 'na lata', stabilnego, działającego itp.

#74 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 17 czerwca 2009 - 20:54

http://pclab.pl/art35104.html

#75 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 22 czerwca 2009 - 00:10

Windows 7 da się lubić, choć sięga korzeniami 2003 roku! :: PCLab.pl

Paul Thurrott's SuperSite for Windows Welcome




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych