Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic 8 warsztaty:


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#101 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2008 - 19:45

Ok kolejne pytanie: Jak oczyscic projekt=1 piosenka, z plikow ktore nie sa w niej uzywane. Chodzi o to, ze podczas tworzenia projektu nagrywmy audio, dodajemy loopy itd. Potem jednak w finalnej wersji zostaje tego polowa. Jak zapisac projekt aby zostaly zapisane tylko te pliki ktore sa uzyte w oknie aranzu. Lub na odwrot jak wykasowac z kosza pliki ktore nie sa uzywane. Chodzi mi o funkcje typu"znajdz pliki ktore nie sa uzywane".

#102 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 29 października 2008 - 21:23

Menu główne > File > Project > Clean Up... Pokazuje listę nieużywanych plików i umożliwia ich trwałe usunięcie. Co ciekawe, program bierze pod uwagę WSZYSTKIE projekty w Folderze Projektu, więc nie usunie plików używanych przez np. inną wersję zgrania tego samego utworu, które zapisaliśmy w osobnej sesji, pod warunkiem jednak, że plik tej sesji będzie się znajdował w tym samym folderze, co sesja przez nas czyszczona. Można też zmniejszyć używane pliki tak, żeby pozostały tylko ich używane części plus odpowiednio długi ogon z przodu i z tyłu "na wszelki wypadek". Trzeba wtedy wejść do listy Bin po prawej stronie i z jej menu wybrać Audio File > Optimize File(s) po uprzednim zaznaczeniu plików do przycięcia. Nawiasem mówiąc używam tych funkcji bardzo rzadko, bo 1. może się nam coś popieprzyć i wyrzucimy za dużo 2. dyski są dziś na tyle duże, że właściwie nie mam potrzeby robienia takich operacji. Ale oczywiście droga wolna :)

#103 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2008 - 09:03

Bardzo dziękuje.

#104 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 30 października 2008 - 10:55

no dobra to skoro mowa o samplach to i ja mam pytanie mam zgraną ścieżkę audio - tnę ją na kawałk, potem przesówam, kopiuje i rozciągam klikam na jakiś ucięty fragment tego audio który ma obok duplikat na ścieżce i robię w edycji np fadein no i fadein nie robi mi się tylko w tym uciętym kawałku ale też w duplikatach tego audio czy aby dokonać edycji tego audio tak aby duplikaty nie zostały zmienione muszą utworzyć nowy audio z tego edytowalnego fragmentu ?? czy jest jakiś inny sposób ?? w cubase jest fajnie pomyślany fad in i out bo każdy pocięty fragment audio ma swoją obwiednię nie tyle fadin i out co volume - jest to bardzo wygodne czego nie mogę powiedzieć o logicu bo trzeba wchodzić w edycję - przynajmniej puki co nie wiem jak prościej można to zrobić

#105 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2008 - 11:09

6, pewnie cięta próbka stereo jednym śladem jest na torze stereo próbki źródłowej. Automatyzację zmienisz naciskając guzik Automation w lewym górnym rogu Arrange page.

#106 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 30 października 2008 - 12:33

atomatyzacja automatyzacją ale jak zrobic to fade in i out czy tam dokonać jakiejś edycji na audio tak aby nie powielał tego na duplikatach tego audio ??

#107 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2008 - 13:17

Oj witam kolege ktory podobnie jak i ja walczy :)) z przyzwyczajeniami z sx. Generalnie tez mi brakuje, szybkiej edycji(wrecz blyskawicznej na plikach audio) taka jak mialem w sx. No ale odpowiadajac na twoje pytanie. zaznaczasz fragemnt, robisz create audio as new file. I to powinno dzialac. Wlasnie w taki sposob jaki potrzebujesz. Jest jeszcze jak create audio as a new region, ale to pisze z glowy i nie daje gwarancji ze dziala. W przypadku pierwszym wszystko powinno byc dobrze. Tworzy ci sie z zaznaczonego framgnetu poprostu nowy plik audio, na ktorym nakladasz fade.

#108 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2008 - 13:25

6,

w Logic 8 przekopiowanie regionu na inny ślad nie powoduje sytuacji, w której fade na oryginale skutkuje pojawieniem się fade na kopii.

A kopiowanie jako Real Copy (powstaje nowa próbka) nie jest efektywnym sposobem pracy.

#109 soundfreak

soundfreak
  • 10 postów

Napisano 30 października 2008 - 15:36

To czego potrzebujesz to: zaznaczyc region wybrac : Audio - Convert Regions to new Audio Files wyskoczy okno zeby wpisac nazwe i tyle Region pozostanie na tym samym miejscu i jest gotowy do edycji. Edycja destrukcyjna nie bedzie miala wplywu na pozostale pliki. A tak w ogole czemu nie robisz fade in, out , crossfade niedestrukcyjnie w oknie aranzu przy pomocy narzedzia Crossfade Tool ? Co do obwiedni : zaznacz region , idz na view - Hyper Draw i wybierz Volume. zrob Fade i jestes w domu.

#110 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 03 listopada 2008 - 09:34

walczę z przyzwyczajeniami z nuendo :-)
wiem że można kreować nowe pliki z audio - tylko miałem nadzieję że da się tego uniknąć aby projekt nie urósł do gigantycznych rozmiarów przez to że stworzę wiele plików audio

czym różni się Convert to new Regions od Convert Regions to new Audio Files ?? wiadomo że ta druga opcja twoży nowy plik ale jakie są różnice między jednym a drugim i kiedy kożystać z której opcji ?

z logica kożystam w sumie od niedawna i nie wiedziałem że da się robić fade in i out w oknie aranżu :-)
w nuendo było to banalnie proste bo nawet nie trzeba było zmieniać nazędzia

kolejne pytanie jakie mi przyszło na myśl: :-)
jest opcja loop która loopuje fragment ścieżki audio czy midi
jakie ma to praktyczne zastosowanie i jak z tego korzystać


#111 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 listopada 2008 - 13:34

6, Convert to new Regions tworzy kopię wirtualną fragmentu pliku. Jeśli wprowadzisz destruktywne zmiany w oryginalnym pliku - zmieni się również kopia. Używane m.in. przy loopowaniu, gdy chcesz aby kopie pętli uzyskały ten sam efekt destruktywny - np. rozciągnięcie, zmianę wysokości tonu, itp. Convert Regions to new Audio Files - tworzy rzeczywiste kopie fragmentu pliku. Używane gdy chcesz aby zmiany w oryginale nie powodowały zmian w kopii przy edycji destruktywnej. Kolejna odpowiedź - załóżmy, że masz długą próbkę improwizacji bebniarza, w której znajdujesz ciekawy motyw do stworzenia pętli - zaznaczasz fragment na szybko i loopujesz sprawdzając, czy rzeczywiście jest groovy

#112 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 03 listopada 2008 - 14:23

to wyglada jak quiz ale mi sie wydaje ,ze chodzi o funkcje loop, ktora zaznaczasz w inspectorze, po prostu zaznaczasz loop i na traku powstanie wirtualny loop do momentu kiedy nie postawisz na traku innej probki, zaleta jest taka, ze kazda zmiana w oryginale powoduje zmiane w kopiach,fajna jest opcja konczenia loopu przez postawienie kolejnego na traku, mniej obciaza system, pomocne zwlaszcza przy produkcji muzyki opartej na sekwencjach, no i zawsze mozna zamienic na real copy

#113 gefty

gefty
  • 321 postów

Napisano 03 listopada 2008 - 16:28

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany warsztatami z Logica w iSpocie Arkadia to niestety cz.1 się nie odbędzie. Poinformowali że niestety ale muszą przesunąć szkolenia na inny termin.

#114 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2008 - 08:04

Hmm, skoro to prawda to ciekawe czemu na emaila ani telefonicznie nie zostalem poinformowany... Teraz nie wiem czy traktowac to powaznie, czy nie. Rozumiem, ze to nie zart,a szkoda bo juz wszstko poplanowalem.

#115 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 04 listopada 2008 - 09:10

ja dostałem powiadomienie mailem

#116 gefty

gefty
  • 321 postów

Napisano 04 listopada 2008 - 16:39

Witam. Nie to nie był żart. Poza tym czemu miałbym kogoś wprowadzać w błąd jeżeli wszystkim nam zależy na szkoleniach ??

Dziś doszło do mnie takie coś

Witam,

uprzejmie informuje, ze na szkolenie z Logica zapraszamy 12 listopada, godz. 17.00 sala szkoleniowa w iSpot Arkadia. O terminie drugiej czesci szkolenia poinformujemy Panstwa jak najszybciej.
pozdrawiam serdecznie


Mam nadzieję, że ta informacja się komuś przyda :) i że zostanie potraktowana serio :P
Pozdrawiam

#117 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2008 - 08:52

No, bardzo dziekuje. Ja ani w spamie ani na skrzynce nie mam nic o odwolaniu. Trduno moze jakis automat nie zadziałał. Mimo wszystko bardzo dziekuje za info, dzieki temu nie pojade na marne...

#118 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 05 listopada 2008 - 11:56

Oficjalny komunikat iSpot

Szanowni Państwo,

dziekujemy za zainteresowanie szkoleniami z Logica w iSpot Arkadia. Cześć z Państwa zostala poinformowana o nowym terminie szkolenia. Stało sie tak z powodu wiekszej ilości chętnych niż sie spodziewaliśmy. Dlatego też proponujemy inny termin. Dla tych osób, które rejestrowaly się na 3 listopada proponujemy 12 listopada a dla osób, które rejestrowaly się na 6 listopada proponujemy 13 listopada. O terminie drugiej części szkolenia poinformujemy Wszystkich mailem. Jeśli maja Państwo jakieś pytania prosimy o mail na marketing@ispot.com.pl
pozdrawiam serdecznie
Dział Marketingu
iSpot Apple Premium Reseller



#119 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2008 - 08:47

Sprostowanie, wczoraj nie dało mi to spokoju, i napisałem do nich. Jak się okazało warsztaty były. Poprostu(prawdopodobnie byłem osobą, która się załapała w pierwszym terminie) - dlatego nie było Wrażenia: Byłem na czymś takim pierwszy raz. Wrażenia Świetne. Kompetencje prowadzącego bardzo dobre. Atmosfera przyjazna. Polecam. I już się nie mogę doczekać na część druga. Nie wspomne o tym, że złapałem zajawke na mysz bez przewodową, iphone i ipoda. :) Troche offtopic.

#120 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 07 listopada 2008 - 15:51

potwierdzam warsztaty - pierwsza klasa wielki plus dla Ispota i dla Apple :-)

#121 accu

accu
  • 39 postów

Napisano 11 listopada 2008 - 21:49

Szukam aplikacji i#L Midi Bridege do iPhona, nigdzie nie mogę znaleźć, może ktoś pomoże, wrzuci do ściągnięcia itp ?

#122 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 12 listopada 2008 - 09:07

o to jak sobie to zainstalujesz to ja poproszę recenzję jak się to spisuje jako kontroler midi czułość, mozliwości itp :-)

#123 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 13 listopada 2008 - 22:51

pisalem to gdzies tu ale chyba przemknelo. Jak wywalacie zbedne petle? np mnie umcyki nie interesuja (chodzi mi o biblioteke dostarczona z logic)

#124 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 14 listopada 2008 - 13:14

To chyba wystarczy wywalić je z Application Support do kosza? Czy chcesz je jeszcze bardziej wywalić? :) Logic odświeży sobie bibliotekę i gotowe.

#125 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 14 listopada 2008 - 18:43

no tak ale to dosc niewygodne, nie da sie poprzez biblioteke jakos? Podobnie z samplami, wiele z nich mnie nie interesuje...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych