Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic 8 warsztaty:


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#1 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 12:53

Cześć, mam pewien pomysł. Bo widzę, że jest nas tu trochę, i mam nadzieje ze znalazło by się kika osób które podzieliły by się chetnie swoją wiedzą. Chciałbym rozpocząć tutaj cykl "warsztatów", takich interaktywnych z przykładami. Głownie chodzi o logica 8. Z wracam się również do moderatorów bądz bezpośrednio do redkacji tego forum, o jakiś przydział na serwerze Myapple. Dajcie znać co myślicie i czy podzielili byście się*swoją wiedzą, Kokos co myślisz TY tu jesteś moderatorem między innymi i chyba znasz się troche na logicu... Ja wiem, że jest You tube i sfninjalogic którzy świetnie opisują rzeczy, ale chodzi też o coś w naszym rodzimym języku. I o to by pewne aspekty dysutować i rostrzygać wspólnie na przykładach, nie teoretyzując wyższosci -12 RMS nad -7RMS. Wiem również, że jest gearslutz, że jest estrada i studio, jednak mimo wszystko brakuje mi dobrych przykładów, typu otwieram plik i słyszę, że bazując na logicowych pluginach i instrumentach ktoś uzyskał ciekawy efekt i widzisz jak. Pozdrawiam

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 13:42

6, pomysł dobry - kwestia wykonania. Musielibyśmy ustalić listę problemów/tematów do omówienia/pokazania/lekcji ... proponuję rozpocząć od propozycji.... Dalej - czy ma to mieć formę tutorialu np.; wersja angielska przetłumaczona na lektora polskiego ??? Czy może debata nad prykladami... jakimi...skąd... co myślicie ?

#3 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 20 września 2008 - 14:07

6,

pomysł dobry - kwestia wykonania. Musielibyśmy ustalić listę problemów/tematów do omówienia/pokazania/lekcji ... proponuję rozpocząć od propozycji....


polaczyc sily?

Apel do tych, co nagrywają muzykę, która jest kupowana i słychać ją w mediach. - DZWIEK.ORG
Logic - DZWIEK.ORG
DZWIEK.ORG - powered by vBulletin

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 14:43

6, ok. jeśli chodi o pierwszy link - rzeczywiście producenci/realizatorzy mogliby się podzielić patentami, ale: 1. Siedzą nad produkcjami 28 godzin na dobę i nie mają czasu na jakieś fora. 2. Robią na krakach i się nie chwalą, bo wstyd. 3. W Polsce specjaliści NIE DZIELĄ się doświadczeniem. Drugi link to kolejny spis trosk i problemów krakowni miejskiej, cytat : "...Co musicie zrobic to sciagnac zhakowana instalacja MacOS w postaci ISO (4.7Gb) Normalna kopia MacOSX sie nie zainstaluje mimo ze jest w kodzie uniwersalnym na Intel/AMD. Zabezpieczenia!..." Trzeci link stawia nas przed bramą tego forum pecetowców... brrrrrrrrrr.... ja tam nie wchodzę :wink: :lol:

#5 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 20 września 2008 - 15:03

:) ja jestem za :) Potrafie cos ukrecic logicu ale raczej jest to metoda prob i bledow. Szukalem ostatnio np jak przyporzadkowac kanal midi dajmy na to filtra tak by mozna podpiac iPhone ale nie udalo mi sie :( Instrukcja jest odstraszajaca, a moj Angielski jest za slaby by przyswoic okolo 2000 stron od tak :(

#6 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 20 września 2008 - 15:05

co do pecetowcow to pewnie zauwazyles ze i na tym forum ich sporo, znak zapytania w mojej propozycji swiadczy tez o moich watpliwosciach, co do meritum, jesli mamy mozliwosc dowiedziec sie jak cos robi bob katz, jak nagrywaja QOTSA, to robmy to a nie szukajmy na sile zeby powiedzial nam to ktos kto przeczytal ksiazke boba katz'a jesli ktos mowi o barierze jezykowej to niech sie zastanowi jak chce byc w kontakcie ze swiatem, to chyba generalny problem ze my sie nie kontaktujemy ze swiatem na zasadzie partnerskiej wspolpracy/generalnie/ oczywiscie marzeniem jest aby wyszedl z tego kraju doceniony medialnie na swiecie oryginalny nurt muzyczny lub szkola realizacji dzwieku ale to szerszy temat majacy podloze w wykastrowaniu tradycji i zastapieniu jej anglosaskim implantem co generalnie konczy sie produkcja mniej lub bardziej wiarygodnych kopii konczac, jak ktos ma problem niech pyta, moze ktos bedzie mogl pomoc,jesli nie- baza informacji na swiecie jest az za duza p!

#7 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 15:11

6,

pi - dokładnie tak.

Czyli na początek mamy temat ;

-jak przyporządkować parametr kontrolera filtra Logica do jakiegoś kontrolera na iPhone ...wow :smile:

#8 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2008 - 21:10

Ok padło pytanie jakbym to widział: Napewno nie chodzi o przetłumaczenie, bo od tego są słowniki tudzież osoby zajmujące się tłumaczeniem, czy udolnym czy nie, to już nie mnie oceniać. Ja to widzę tak jako że jesteśmy na myapple(platforma osx) i większość z nas którzy siedzą w audio, pracuje na logic. Zatem nasze przykłady oparł bym na dawie typu logic. W odróżnieniu od podręcznika Bob'a, czy też od youtube, chciałbym abyśmy zawierali przykłady w plikach(sesjach). Po to aby kazdy mógł sciągnać plik otworzyć u siebie, i zobaczyć co ten BocaDemusica czy Kokos wykrecił lub inny wykręcił. I teraz gusta: jeden lubi disco, inny hiphop, inny poprock, inni jazz. Dlatego wiadomo, że każdemu może się podobać co innego. Zatem nic nie stoi naprzeszkodzie, jeżeli dajmy na to w temacie "mix perkusji i basu" - temat na szybko przypadkowy. Pojawią*się dajmy na to 3 różne mixy.(z trzema plikami sesji do ściągnięcia). I tu bardzo ważna rzecz, to ma być interaktywne. Ja robię przykład, ktoś*inny go bierze przerabia(inne eq, inne wysyłki inny poziom, reverby) i mowi posluchaj teraz. I taki plik po przejściach zamieszczamy dopiero jako wzorcowy.(czy ktoś z niego skorzysta i dla niego będzie to wzorem to już inna sprawa) bo wiadomo gust tyle ile ludzi. Jednak wierze, ze kazdy doceni produkcje fergie, czy d'sound, czy fisza, czy direstraits czy grp all stars. Troche odjechalem ztymi dwoma ostatnimi ( bo tam akurat za dużo wirtualnych isntrumentów nie ma, prawdopodobnie wogóle - inne czasy). Zdaje sobie sprawę że producenci i osoby które lubią rock-a, mogą nie mieć za dużego pola do popisu, no bo głownie chodzi by się oprzeć o daw logic. Jednak przy załączeniu traków audio do sesji można bybyło się i na tym polu popisać. PRzeciez nie chodzi o to by robić cała sesje. TYlko fragment.

#9 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 21 września 2008 - 09:54

Moje pytanie jest jak najbardziej powazne i aktualne :) iPhone jest przykladem, bo ogolnie nie wiem jak sie przypisuje zewn. kontrolery midi. Jestem z midi slaby. Tak samo, jak ciagle nie potrafie uzyc "tap tempo" :( W instrukcji bardzo szybko znalazlem ale mimo to nie wychodzi cos. Moja wiedza dot. Logica to zaledwie wierzcholeczek gory lodowej. Z pewnoscia jest wiele funkcji ulatwiajacych zycie, o ktorych nie wiem. A zeby szukac trzeba wiedziec czego sie szuka. BTW gdyby do zdobywania wiedzy wystarczylo F.A.Q. i instrukcje szkoly nie bylyby potrzebne ;)

#10 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2008 - 18:20

6,

...jak przyporzadkowac kanal midi ... filtra tak by mozna podpiac iPhone

Na początek szukamy aplikacji i3L MIDI Bridge do iPhona.

Niestety, w iTunes Store Masayuki Akamatsu nie sprzedaje i3L :sad:

Jeśli się znajdzie, to podejmuje próbę ...

#11 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 22 września 2008 - 08:24

fakt nie ma, a to nie starczy? http://phobos.apple....=286052602&mt=8

#12 Spooner

Spooner
  • 278 postów

Napisano 22 września 2008 - 09:37

Pytanie mam,

jest taka opcja w Logicu jak w FL Studio, czyli granie na klawiaturze??

#13 tomaszt81

tomaszt81
  • 553 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 22 września 2008 - 10:12

komputera? jest na pewno.

#14 Spooner

Spooner
  • 278 postów

Napisano 22 września 2008 - 10:28

a moglbys mi powiedziec jak? :)

Dołączona grafika

Jeszcze jedna sprawa.. zrobilem jakis tam bicik w Ultra Beat, ustawiłem przykładową melodie, i mam problem ponieważ gra mi sam bit.. ale nie słychać instrumentów czyli gra mi przykładowo tylko Track 1

#15 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 22 września 2008 - 10:43

a moglbys mi powiedziec jak? :)

Dołączona grafika

Jeszcze jedna sprawa.. zrobilem jakis tam bicik w Ultra Beat, ustawiłem przykładową melodie, i mam problem ponieważ gra mi sam bit.. ale nie słychać instrumentów czyli gra mi przykładowo tylko Track 1


Ekhm, odznać to R i powinno być dobrze...
Ale to tak na czuja, bo ja się na tym nie znam... ;)

#16 Spooner

Spooner
  • 278 postów

Napisano 22 września 2008 - 11:15

R - Record ( wiadomo ) oznacza wybarana ścieżke na której moge nagrać np. Vocal.

Problem jest w tym że leci mi sam bit.. a nie odczytuje mi innych Tracków, tylko Track 1 czyli bit zrobiony w Ultrabeat.

A dodam tylko, że dzieje się tak tylko wtedy gdy umieszczam sample.. jeśli sam układam melodie to jest wszystko ok

#17 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2008 - 12:10

6, wydaje mi się, że sample : Orchestral Strings jest na ścieżce MIDI - wstaw w scieżkę Audio

#18 Spooner

Spooner
  • 278 postów

Napisano 22 września 2008 - 12:48

No spoko, pomogło ;) dzieki.. Jeszcze jedno, jeśli na Track 1 zrobiłem bicik w Ultrabeat ( ze snare, hihaty, kick itd ) a na Track 2 chce meic np. to samo tylko bez Kicka To wiadomo edytuje zmieniam.. ale jak to umiescic na liscie? Tak zeby one osobno wchodziły.. Bo kiedy wciskam play leci cały czas Bit z Track 1.

#19 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2008 - 14:43

6, kopiujesz Region na nowo utworzony ślad z takimi samymi ustawieniami jak slad źródłowy, w skopiowanym Region usuwasz Kick. Teraz oba ślady grają równolegle to samo i tak samo, z tym, że slad nowy gra bez Kick.

#20 Spooner

Spooner
  • 278 postów

Napisano 22 września 2008 - 15:03

to wiem, tylko nie wiem jak z ultrabeat przenieść to na scieżke.. lub do piano roll. Nie wiem jak w logic'u sie to robi czy jak w fl studio..

Dołączona grafika

Utworzyłem, pustą scieżke.. skopiowałem ustawienia ultrabeat.. ale za cholere nie wiem gdzie to wsadzić teraz ;)

Koks moglbys mi polecic jakies dobry poradnik? Najlepiej książke.. albo w pdfie cos ;)

#21 skibas

skibas
  • 147 postów
  • SkądKedzierzyn-Kozle, Poland

Napisano 22 września 2008 - 16:39

6,


Drugi link to kolejny spis trosk i problemów krakowni miejskiej, cytat :
"...Co musicie zrobic to sciagnac zhakowana instalacja MacOS w postaci ISO (4.7Gb) Normalna kopia MacOSX sie nie zainstaluje mimo ze jest w kodzie uniwersalnym na Intel/AMD. Zabezpieczenia!..."

Trzeci link stawia nas przed bramą tego forum pecetowców... brrrrrrrrrr.... ja tam nie wchodzę :wink: :lol:


widać, że niedokładnie przejrzałeś to forum. wg mnie to forum jest o niebo lepsze niż np. forum na stronie EiS.
i wcale nie jest to forum samych pecetowców ;)
a co do emulacji OSX na PC z Twojego cytatu to chodzi o to, że jest forum nt. realizacji dźwięku a nie forum prawnicze. To czy ktoś ukradnie maka czy samego Logica to nikogo nie obchodzi.
Owszem, ja uważam, że pieniądze powinno zarabiać się legalnie (na legalnym sofcie) ale to jest tylko moje odczucie a jeżeli ktoś chce sobie podłubać nad jakimś densikiem w domowym zaciszu to po co mu kupować taki program i nie wiadomo ile drogich pluginów. / ale to tylko moja opinia :)

---- Dodano 22-09-2008 o godzinie 17:44 ----

Dołączona grafika

Utworzyłem, pustą scieżke.. skopiowałem ustawienia ultrabeat.. ale za cholere nie wiem gdzie to wsadzić*teraz ;)

Koks moglbys mi polecic jakies dobry poradnik? Najlepiej książke.. albo w pdfie cos ;)


ja polecam dość obszerną instrukcję obsługi (na pewno nie zaszkodzi) :)
nie miałeś utworzyć pustej ścieżki tylko skopiować tę samą i w jednej skasować kick a w drugiej wszystko poza stopką

---- Dodano 22-09-2008 o godzinie 17:50 ----

Pytanie mam,

jest taka opcja w Logicu jak w FL Studio, czyli granie na klawiaturze??


wystarczy wcisnąć capslocka (tak przynajmniej jest w Logic 7.2, niestety 8 nie posiadam

#22 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2008 - 17:00

Nad trackiem masz + (to albo to obok) to jest duplicate track. Potem tak jak Kokos powiedział.

#23 Spooner

Spooner
  • 278 postów

Napisano 22 września 2008 - 17:07

Nad trackiem masz + (to albo to obok) to jest duplicate track.
Potem tak jak Kokos powiedział.


moglby ktos krok po kroku mi napisać? ;) bardzo proszę.. :) naprawde program ten mam 3-4 dni, wczesniej w FL Studio robiłem :)

#24 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2008 - 17:55

Opis: 1)Tworzysz jeden track, ze wszystkimi ustawieniami jakie chcesz. (w twoim przypadku instrument ultrabeat). ---- by go skopiowac, w miare najszybsza drogą robisz tak. 2) Odnajdujesz nad nazwa tracka napis Global Tracks, na prawo od niego powinieneś mieć ikone (plusa) i plusa z dwoma kwardracikami). Dodam, że na twoich screenach go widać 3) naciskasz screena z dwoma kwadratami to jest dupilicate.(czyli cos ala skopiowanie ustawień). 4) Trzymajac klawisz alt przeciagasz jak karte w pasjansie twoj materiał z pierwszej ścieżki na druga. 5) Wycinasz to czego nie chcesz. I powinno działać.

#25 skibas

skibas
  • 147 postów
  • SkądKedzierzyn-Kozle, Poland

Napisano 22 września 2008 - 17:55

zaznacz region (czyli kliknij w tę część "która gra" - te klocki które możesz przestawiać) wciśnij na klawiaturze kombinację klawiszy cmd+c, następnie kliknij myszą w pusty ślad, żeby podświetlił się ten niżej i wciśnij cmd+v lub po prostu trzymając wciśnięty alt na klawiaturze złap region i przerzuć go w puste miejsce (np. na ślad niżej)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych