Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic 8 warsztaty:


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#76 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 22 października 2008 - 08:40

ja póki co polecam to:

Apple - Logic Studio - Tutorials

dobre jak na początek.

#77 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 października 2008 - 09:09

iSpot oferuje rowniez darmowe warsztaty
iSpot - Logic Studio

#78 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2008 - 11:02

O swietnie, dziekuje za linki. Już sie zapisałem na szkolenia, nigdy na takich nie byłem. Warto brać swojego lapka czy jest to zbędne?

#79 gefty

gefty
  • 321 postów

Napisano 22 października 2008 - 12:07

Wiecie może czy każde z tych spotkań jest jako osobne szkolenie czy może jest to cykl ?

#80 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2008 - 19:15

Ja wnioskuje ze to jest tak ze szkolenie sklada sie z czesci pierwszej i drugiej= calosc. Przy czym nie musisz byc na drugim, lub pierwszym. Terminy sa podawane po dwa, tak aby kazdemu pasowało. Problem niestety pojawil sie gdyz nie moge zarejestrwoac sie na druga czesc szkolenia z Logica. Napisałem na adres na który otrzymałem potwierdzenie rejestracji i czekam poki co na odpowiedz. Byc moze zapisanie sie na pierwsze jest równoznaczne, z miejscem na czesc druga, a byc moze jestem w błedzie i przysługuje mi tylko jedno szkolenie. Swoja droga zrobiłem poraz pierwszy mix down w logicu, i mowie wow... Tzn. Dokłądniej bounce wszystkich traków, zeby miec na oddzielnych wavach. Po nocach mi sie to sniło kiedy zabierałem sciezki do studia exportujac na cubase sx3, sciezka po sciezce. Zajmowało to cos okolo poltroej godziny. Teraz na logicu moge zrobic to z zegarkiem w reku (43 sciezki) w okolo 10-15 ... Wow bravo. :).

#81 gefty

gefty
  • 321 postów

Napisano 22 października 2008 - 21:09

Dzięki za odpowiedź. Niestety wyskakuje ten sam błąd przy rejestracji na drugą część. Ale mam nadzieje że po mailu się to jakoś rozwiąże :) Pozdrawiam

#82 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2008 - 21:56

Własnie dostałem info, od osoby ktora prowadzi te warsztaty, żę prawdodpobnie jest bug w formularzu. Czekamy na rozwiazanie. Jak tylko dostane emaila.Dam znac. Swietna obsługa.

#83 icekub

icekub
  • 76 postów
  • Skądwawa

Napisano 24 października 2008 - 08:03

szkoda że nie można nagrać tych warsztatów
mogli by sami nagrać i nawet zrobić download filmu za smsa aby już tak nie płakali ż to nieopłacalne
normalnie w tej szkoleniowej firmie 21 godzin takiego szkolenia kosztuje coś ok 3000 zł !!
dzwoniłem do nich i jeśli ktoś ma laptopa z logicem 8 to może go ze sobą zabrać na te warsztaty ale nie jest to konieczne
program warsztatów jest b. dobry ale tempo pewnie będzei zabujcze

---- Dodano 24-10-2008 o godzinie 09:06 ----
BocaDeMusica skoro masz kontakt z osobą prowadzącą warsztaty to może byś skrobnoł do tej osoby maila z sugerstią o rejestracji tego szkolenia (nawet niech płatnie to zrobią ale żeby było coś takiego) ??

#84 janbz

janbz
  • 183 postów

Napisano 24 października 2008 - 08:22

szkoda że nie można nagrać tych warsztatów
mogli by sami nagrać i nawet zrobić download filmu za smsa aby już tak nie płakali ż to nieopłacalne
normalnie w tej szkoleniowej firmie 21 godzin takiego szkolenia kosztuje coś ok 3000 zł !!
dzwoniłem do nich i jeśli ktoś ma laptopa z logicem 8 to może go ze sobą zabrać na te warsztaty ale nie jest to konieczne
program warsztatów jest b. dobry ale tempo pewnie będzei zabujcze

---- Dodano 24-10-2008 o godzinie 09:06 ----
BocaDeMusica skoro masz kontakt z osobą prowadzącą warsztaty to może byś skrobnoł do tej osoby maila z sugerstią o rejestracji tego szkolenia (nawet niech płatnie to zrobią ale żeby było coś takiego) ??


==================================================
dokłodnie p tym samym pomyślałem

#85 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 października 2008 - 08:34

Zapytać zawsze można. I to też uczynię. Chodz tak naprawde prowadzenie warsztatów do nagrania video jest czyms zupełnie innym niż warsztaty prowadzone live. Powiedziałbym, że to nie lada wyczyn być na loozie, utrzymywać atmosfere warsztatów live, a jednocześnie by to się nadawało potem jako materiał szkoleniowy do ściągnięcia... Mówię, o nagraniu na 100% - czyli najmniejszym kosztem. Bo jezeli weźmiemy pod uwage edycję. No to oczywiście, że to by miało sens jednak wtedy cena rośnie. (na jaką nie wiem). Ja idę dlatego bo są za darmo bo, nigdy na czymś takim nie byłem. I symboliczną sumę mógłbym zapłacić. (symboliczna to max do 100). Oczywiscie jest wiele innych powodów kocham muzę, i chce zagłebić tajniki logica. :) Swoją może ktoś słyszał tu z forumowiczów, o warsztatach producenckich. Gdzie są pokazywane trendy, efekty, sposoby mixów, itd w aktualnej muzyce komercyjnej. - na coś takiego bardzo chętnie bym się zapisał. (oczywiście byłbym skłonny zapłacić za to więcej. Warsztaty organizowane przez Ispot wydaje mi się, że beda technicznymi z obsługi narzędzia jakim jest logic. I bardzo dobrze bo mam go od niedawna, 4 miesiące hmm. Aha, jeszcze jedno. Oficjalna odpowiedz bez cytatu apropo formularza: aby zalogować się na drugi termin(= drugi raz), można to zrobić wpisując inny adres email. Jest to Bug, który prawdopodobnie nie będzie już teraz naprawiany. Pozdrawiam. P.S. Majac Logica, odpaliłem ostatnio Garage Band - jestem w szoku. Ten program default - jest mega swietny. Co gorsza, zmixowałem coś w garage band i osiagnalem blizsze memu sercu efekty (oczywiscie tracki powstały w logicu). Pzodrawiam.

#86 BocaDeMusica

BocaDeMusica
  • 210 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2008 - 18:41

Cześć, generalnie bez wdawania się w szczególy. Odpowiedz jaką otrzymałem potwierdziła moje wczesniejsze domysły. Odpowiedz, nie cała: bo treść emaila była prywatna. I nie lubie upubliczenia tego typu odpowiedzi. Generalnie fragment to: ..."Mamy juz w planach sworzenie screencastu z Logica w niedalekim czasie"...

#87 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 26 października 2008 - 19:45

dobra a czy ktoś wie jak sparować dwa kanały w logicu? bo się doszukać nie potrafię...

#88 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 26 października 2008 - 21:40

czy ktoś wie jak sparować dwa kanały w logicu?



czy jest jeszcze ktos oprocz mnie kto nie wie o co chodzi w pytaniu?
grupa, bus, aux, malzenstwo?

#89 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 27 października 2008 - 12:05

Ja też nie wiem :) Może podgrzać do 100 stopni i wtedy się sparują? :D

#90 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 27 października 2008 - 12:07

SParować, zlinkować, z dwóch kanałów mono zrobić stereo...

#91 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 27 października 2008 - 12:08

Aaa, no to w bin powinna być opcja taka w menu. Nie mam teraz Logica przy sobie, ale w 7 zaznaczało się plik .L i .R i kazało Logicowi je zlinkować.

#92 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 27 października 2008 - 15:40

no właśnie, ale chodzi mi o sposób jak się logicowi każe je linkować...

#93 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 27 października 2008 - 20:04

Mam: Bin > menu Edit > Reconnect all split stereo file(s)

#94 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 28 października 2008 - 09:57

no ale to dalej nie działa tak jak bym chciał. Ja chcę mieć kanały zlinkowane tak jak mam to w stołach cyfrowych. Jadę jednyum suwakiem, drugi podąża. Mutuję, oba się mutują itd. a tutaj niestety to nie działa w ten sposób...

#95 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 28 października 2008 - 10:10

to moze jednak tobie chodzi jednak o zrobienie grupy- suwak podaza, mutuje sie, i jeszcze kilka rzeczy innych moze robic razem- wybiera sie to podczas ustawiania grupy

#96 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 28 października 2008 - 10:17

no właśnie, i tu wychodzą teraz różnice pomiędzy schematem logica a działaniem stołów cyfrowych. Na cyfrze parowanie kanałów (linkowanie) powoduje to, że z dwóch kanałów mono - np. klawisz lewy i prawy możemy je zlinkować i mamy teraz jakby klawisz stereo. ustawiamy sobie panoramy itd. i kiedy jednym suwakiem ruszamy, drugi porusza się za nim. A grupa to co innego bo wpływa dodatkowo na głośność kanałów, które są w grupie. A więc nadal szukamy rozwiązania z parowaniem kanałów.

#97 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 28 października 2008 - 10:32

jesli opcja nieuwzgledniania volume w zadaniach grupy cie nie satysfakcjonuje to szukamy dalej

#98 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 28 października 2008 - 10:35

wolałbym szukać dalej.

#99 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 28 października 2008 - 10:51

(...) i kiedy jednym suwakiem ruszamy, drugi porusza się za nim. A grupa to co innego bo wpływa dodatkowo na głośność kanałów, które są w grupie. A więc nadal szukamy rozwiązania z parowaniem kanałów.


Nie łapię - to chcesz, żeby suwaki były zlinkowane, czy nie? Według mnie ( i chyba również kolegi pi) wszystkie potrzebne Ci ustawienia są w parametrach danej grupy.

#100 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 29 października 2008 - 10:13

okey.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych