Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 16 Pro/16 Pro Max – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#76 Zielony_M

Zielony_M
  • 282 postów
  • Skąd0-22

Napisano 13 września 2024 - 20:38

A, czyli notch i informacje kontekstowe po bokach. W sumie, gdyby był ten mniejszy notch mogło by być git.

#77 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2024 - 08:54

@dobrakawa, serio pytam, bo nie wiem co tutaj może urzekać? Zabawkowe AI, którego i tak nie będzie długo w UE? Zabawa kolorami i ikonami? Czy centrum sterowania? Żadna z tych funkcji nie jest niczym wybitnym.

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#78 dobrakawa

dobrakawa
  • 803 postów

Napisano 14 września 2024 - 11:09

@dobrakawa, serio pytam, bo nie wiem co tutaj może urzekać? Zabawkowe AI, którego i tak nie będzie długo w UE? Zabawa kolorami i ikonami? Czy centrum sterowania? Żadna z tych funkcji nie jest niczym wybitnym.

Mnie nic nie urzeka. Ja napisałem po prostu, że ratują się tą aktualizacją.


Pro 2012, 14 Pro


#79 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2024 - 13:11

Niczego ten system nie ratuje. Wszyscy po nich cisną (i słusznie), bo z roku na rok żenada coraz większa.


  • otuadiordna lubi to

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#80 otuadiordna

otuadiordna
  • 185 postów

Napisano 14 września 2024 - 18:42

Zgadzam się że większość firm technologicznych stoi w miejscu. Niemniej nie da się nie zauważyć że inni "coś" robią. Za to coś uważam chociażby takiego Folda czy Flipa. Raczej mi zbędne ale człowiek chętniej zerka na konkurencję. Po drugie system. Pamiętacie czasy kiedy Apple może i było te 2-3 lata za Androidem ale kiedy już wprowadzili wyczekiwaną rzecz to ta działała. Teraz? Teraz nie dość że są w plecy to jeszcze nie ma pewności że to wszystko zadziała kiedy już się pojawi. Albo się pojawi tylko w USA bo tak. 


  • Plumo lubi to

#81 Omega55

Omega55
  • 338 postów

Napisano 14 września 2024 - 20:36

Co za marudzenie... Trudno czytać.

A czegoż Wam brakuje w iPhone? Jakich to wyczekiwanych rzeczy 16 pro miałby nie posiadać?


  • wopo lubi to

#82 dobrakawa

dobrakawa
  • 803 postów

Napisano 14 września 2024 - 22:06

Co za marudzenie... Trudno czytać.

A czegoż Wam brakuje w iPhone? Jakich to wyczekiwanych rzeczy 16 pro miałby nie posiadać?

1) ekran bez jakichkolwiek wcięć z kamerą z przodu której nie widać

2) rysik

3) cieńsza obudowa z mniej odstającymi aparatami

 

To na początek jeśli chodzi o samą bryłę telefonu.


  • Plumo lubi to

Pro 2012, 14 Pro


#83 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2024 - 23:44

W życiu nie chciałbym, żeby mój telefon miał jakiś idiotyczny rysik.


  • meg, wopo i otuadiordna lubią to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#84 kostek

kostek
  • 318 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 15 września 2024 - 08:31

W życiu nie chciałbym, żeby mój telefon miał jakiś idiotyczny rysik.

To tak jak niejaki S.Jobs  B)


Użytkownik kostek edytował ten post 15 września 2024 - 08:32


#85 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 15 września 2024 - 09:13

Dla mnie również rysik zbędny. Ewentualnie na iPadzie ma to sens.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#86 Motion950

Motion950
  • 35 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 września 2024 - 10:24

1) ekran bez jakichkolwiek wcięć z kamerą z przodu której nie widać
2) rysik
3) cieńsza obudowa z mniej odstającymi aparatami
 
To na początek jeśli chodzi o samą bryłę telefonu.


Po co rysik w telefonie? 99% osób tego nie potrzebuje
Wystające aparaty to kompromis. Mogą zrobić na gładką ale będzie gorsza jakość zdjęć. Mogą dać lepszego zooma i lepsze zdjęcia ale obiektywy będą wystawały jeszcze bardziej. Wybrałbyś brak wystających obiektywów ale z jakością jak iPhone Xr? Media by ich zjadły. Tak jest bo tak być musi

#87 Zielony_M

Zielony_M
  • 282 postów
  • Skąd0-22

Napisano 15 września 2024 - 11:42

Osoby, które mają pewne pojęcie o fotografii nie będą się nadmiernie ekscytować tym dłuższym teleobiektywem. Ogniskowa została zwiększona przy zachowaniu tej samej średnicy otworu obiektywu. To oznacza spadek jasności z f/1.78 do f/2.8. A to skutkuje ponad 2-krotnie dłuższym czasem naświetlania dla uzyskania tej samej ekspozycji. W gorszych warunkach oświetleniowych i, przede wszystkim, przy fotografowaniu ruchomych obiektów, zdjęcia będą bardziej rozmyte.
 


Wg specyfikacji na stronie, 15Pro (X3) i 15ProMax (X5) ma tą samą jasność obiektywu co tegoroczne 16Pro i 16ProMax wynoszącą f/2.8.
Matryca dla tele również 12MP.
Skąd info, że tele serii 15 miało f/1.78?

#88 dobrakawa

dobrakawa
  • 803 postów

Napisano 15 września 2024 - 12:23

Ale urządziliście sobie Festiwal Narzekania na moje pomysły.

Wiadomo, że nie wszystko wszystkim pasuje, dlatego od tego są różne modele i można sobie wybrać. To, że telefon miałby rysik, nie znaczy, że trzeba by go używać. Mógłby mieć też dodatkowe funkcje w tym rysiku, a nie tylko kawałek plastiku, żeby coś napisać/narysować na telefonie. Byłby tam schowany tak, że nawet nie byłoby tego widać.

Można też delikatnie podnieść poziom standardowych iPhone'ów i dać im te 120Hz, może AOD do nich, żeby faktycznie odróżnić wersje Pro z inną bryłą/rysikiem, no ale nie jestem programistą ani pomysłodawcą w Apple, więc nie będę się wysilał, bo i tak cokolwiek napiszę, to napiszecie "ale po co".

 

Wystające aparaty to kompromis. Mogą zrobić na gładką ale będzie gorsza jakość zdjęć. Mogą dać lepszego zooma i lepsze zdjęcia ale obiektywy będą wystawały jeszcze bardziej.

To tutaj jest pole do popisu dla inżynierów.

 

Po co rysik w telefonie? 99% osób tego nie potrzebuje

Tak jak mówię, różne modele dla różnych potrzeb. Zakładam, że tak naprawdę 90% osób nie potrzebuje "Apple Intelligence", a może z 30% korzysta z Siri na co dzień i nie są to jakieś złożone "rozmowy", tylko pojedyncza komenda, ale jest.

 

Zresztą podałem tylko małe przykłady, żeby nie było, że tylko "narzekam". Jakby mi zapłacili za to, żebym siedział i myślał co można zmienić w ich telefonach, to z chęcią posiedziałbym nad tym dłużej.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 15 września 2024 - 12:37

Pro 2012, 14 Pro


#89 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2024 - 14:47

Wg specyfikacji na stronie, 15Pro (X3) i 15ProMax (X5) ma tą samą jasność obiektywu co tegoroczne 16Pro i 16ProMax wynoszącą f/2.8.
Matryca dla tele również 12MP.
Skąd info, że tele serii 15 miało f/1.78?

Masz rację, musiałem źle spojrzeć. Dzięki za korektę!


Jakby mi zapłacili za to, żebym siedział i myślał co można zmienić w ich telefonach, to z chęcią posiedziałbym nad tym dłużej.

 

Gdyby mieli Ci płacić, to musiałbyś nie tylko wymyślać, co "można by" zrobić, ale przede wszystkim, jak to zrobić. Niektóre rzeczy są realizowalne, np. ten rysik, choć ja również nie należę do jego entuzjastów. Inne są nie do zrobienia. Mówienie, że to "pole do popisu dla inżynierów" jest dość mocno demagogiczne. Oznacza tyle, że nie mam pojęcia, nie znam się, ja jestem wizjonerem i gawędziarzem, inni niech się zajmą tym, jak te moje wizje wprowadzić w życie, nie zważając na ograniczenia fizyczne i technologiczne. Dwa przykłady:

 

Schowanie wszystkiego pod ekranem to domaganie się, żeby przysłonić obiektyw aparatu, a także cały układ FaceID tym, z  czego zbudowany jest ekran i dalej oczekiwać, że oba te komponenty będą działały prawidłowo i zapewniały wysoką jakość. To trochę, jakby powiedzieć, że chcę zasłonić obiektyw dekielkiem i dalej robić dobre zdjęcia. To jest trochę przerysowane, mam tego świadomość, ale do tego się to sprowadza. Nie ma obecnie technologii, która sprawiłaby, że ekran jest całkowicie przezroczysty i nie stanowi przeszkody dla obrazu wpadającego do obiektywu.

 

Tak samo ze spłaszczeniem tylnej wyspy i całej obudowy. Znowu, nie bez powodu obiektywy zarówno szerokokątne, jak i tele do aparatów są całkiem potężne i ciężkie. W przypadku obiektywów szerokokątnych, problemem są zniekształcenia promienia światła, szczególnie blisko krawędzi obiektywu, bo tam trzeba go najmocniej załamywać. Z kolei przy teleobiektywach ograniczeniem jest elementarna fizyka. Ogniskowa obiektywu to odległość optyczna od punktu, gdzie światło spotyka się wewnątrz obiektywu, do czujnika aparatu. Siłą rzeczy, skoro jest ona długa, to gdzieś ta długość się musi mieścić.


  • meg lubi to

#90 dobrakawa

dobrakawa
  • 803 postów

Napisano 15 września 2024 - 14:54

To tak jak niejaki S.Jobs  B)

Steve Jobs chciał też, żeby iPhony nie miały żadnych przycisków i wejść.

 

Mówienie, że to "pole do popisu dla inżynierów" jest dość mocno demagogiczne. Oznacza tyle, że nie mam pojęcia, nie znam się, jestem wizjonerem, inni niech się zajmą tym, jak te moje wizje wprowadzić w życie, nie zważając na ograniczenia fizyczne i technologiczne.

No popatrz, zupełnie tak jakby architekci projektowali budynek taki jaki się klientowi wymarzył, bo to nie oni będą go budować. Po to jest podział i zapewniam Cię, że w Apple takowy istnieje. Już Steve Jobs o tym wspominał.

 

Schowanie wszystkiego pod ekranem to domaganie się, żeby przysłonić obiektyw aparatu a także cały układ FaceID tym, z  czego zbudowany jest ekran i dalej oczekiwać, że oba te komponenty będą działały prawidłowo i zapewniały wysoką jakość.

Do tego trzeba usiąść na spokojnie.


Pro 2012, 14 Pro


#91 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2024 - 15:00

Do tego trzeba usiąść na spokojnie.

 

Posiedźmy sobie zatem. :-)


  • meg i wopo lubią to

#92 otuadiordna

otuadiordna
  • 185 postów

Napisano 15 września 2024 - 16:25

Ale może warto spojrzeć na to z jeszcze innej strony. Czasem po prostu chcemy coś w życiu zmienić. Coś poznać doświadczyć czegoś nowego. To myślę dotyczy właśnie kwestii jakichś składanych telefonów lub z jakąś konkretną funkcją. Czy ta funkcjami faktycznie będzie wykorzystana to już inna kwestia. Oczywiście problem też w tym że każda nowość nawet z założenia średnia kosztuje. To wada wszelkich większych zmian.
Ja najbardziej narzekam na system…czyli w sumie zły dział ;) sama bryła może być taka sama choć jak już mówiłem czasem człowiek chce czegoś nowego. Przecież raczej nie kupujemy dokładnie tych samych aut tylko szukamy czego nowego innego.

#93 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2024 - 17:03

Ale może warto spojrzeć na to z jeszcze innej strony. Czasem po prostu chcemy coś w życiu zmienić. Coś poznać doświadczyć czegoś nowego. To myślę dotyczy właśnie kwestii jakichś składanych telefonów lub z jakąś konkretną funkcją.

 

Nie przypuszczam, żeby bardziej płaska obudowa telefonu, rysik, czy nawet schowanie przedniego aparatu pod ekranem sprawiło, że moje życie się zmieni, stanie się pełniejsze i bardziej ekscytujące. Trochę współczuję osobom, które na to liczą.



#94 otuadiordna

otuadiordna
  • 185 postów

Napisano 15 września 2024 - 18:24

Nie przypuszczam, żeby bardziej płaska obudowa telefonu, rysik, czy nawet schowanie przedniego aparatu pod ekranem sprawiło, że moje życie się zmieni, stanie się pełniejsze i bardziej ekscytujące. Trochę współczuję osobom, które na to liczą.

Spoko. W sumie to po co wyjeżdżać skoro w Polsce mamy morze i góry. Czy to zmieni moje życie? Nie. Ale dlaczego mam nie chcieć takich zmian. Współczujesz że ktoś na to liczy. Może właśnie to potwierdza że Apple boi się zmian bo te z ostatnich lat pokazują że średnio im takowe wychodzą. Dlatego tym bardziej rozumiem że ktoś szuka u konkurencji. 


  • zboras lubi to

#95 dobrakawa

dobrakawa
  • 803 postów

Napisano 15 września 2024 - 18:54

Nie przypuszczam, żeby bardziej płaska obudowa telefonu, rysik, czy nawet schowanie przedniego aparatu pod ekranem sprawiło, że moje życie się zmieni, stanie się pełniejsze i bardziej ekscytujące. Trochę współczuję osobom, które na to liczą.

Świat się nie kręci wokół Ciebie.


  • zboras lubi to

Pro 2012, 14 Pro


#96 Zielony_M

Zielony_M
  • 282 postów
  • Skąd0-22

Napisano 15 września 2024 - 21:15

Ten rysik to chyba do ProMax ewentualnie? Bo miałby być chowany jak w Samsung Note tj w body telefonu?
Jak z wodoszczelnością wtedy?

A może by wystarczyło, aby ekran iP reagował na Pencil'a?
Tylko wtedy trzeba dokupić Pencil'a i nosić przy sobie ;-)

#97 _Artek_

_Artek_
  • 1 039 postów

Napisano 16 września 2024 - 07:22

Ciekawe jaka albo jakie afery będą przy premierze 16 pro, przy 15 pro było tego całkiem sporo. 


 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 16 Pro   AirPods MAX


#98 zorr

zorr
  • 45 postów

Napisano 16 września 2024 - 07:54

Kupowałeś 15 pro zaraz po premierze albo w ogóle?

#99 Motion950

Motion950
  • 35 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 września 2024 - 10:20

 

 

To tutaj jest pole do popisu dla inżynierów.

 

 

Tak, opracują jak upchnąć obecne aparaty w płaską obudowę ale inni inżynierowie przyjdą - ogarnęliśmy obiektywy tej samej wielkości co poprzednie ale z lepszym fi, więcej megapixeli i lepszym zoomem. I co - ładować stare aparaty żeby było płasko, czy lepsze o których można powiedzieć na eventcie ale tak samo wystające ? Hę ? Coś byś wybrał ? :) 



#100 Zielony_M

Zielony_M
  • 282 postów
  • Skąd0-22

Napisano 16 września 2024 - 12:09

Apropo technologii ekranów i tego co można jeszcze poprawić; czy OLEDy których obecnie używają producenci w smartphonach są lepsze/gorsze? 
Ktoś spotkał się z wypalonym w iPhone?

 

EDIT: z tego co wyczytałem, zdaje się, lepszy technologicznie jest MicroLED - ciekawe jak z kosztem produkcji względem OLED tj. czy producenci smart

fonów przejdą na tę technologię.

 

EDIT2: MicroLED In a nutshell, brighter pixels are individually controlled resulting in a notably more energy-efficient display. This is better than AMOLED and represents the next generation of screen technology.

This technology has been around for a few years, AFAIK has not yet made its way from TVs to the smaller format of smartwatches. All of the larger smartwatch companies will have been looking at this technology for well over a year, including Apple and Garmin.

The problem for Apple was reported to be getting its suppliers to make the displays at an economical cost. That wasn’t possible so Apple cancelled one of the development contracts it had (it almost certainly had a backup). Other rumours were that TAG would be the first MicroLED smartwatch, the higher selling price of the TAG watch meant that it could afford to incorporate more expensive components without impacting margins or end selling price too much.


Użytkownik Zielony_M edytował ten post 16 września 2024 - 13:18





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    dobrakawa