Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 16 Pro/16 Pro Max – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#126 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 797 postów
  • Płeć:

Napisano 18 września 2024 - 10:38

Nieeeee, to było fajne.

Pewnie! Wiadomo, że wielu ludziom podobają się plastikowe świecidełka. Widać na straganach w każdej turystycznej miejscowości.

Swoją drogą, rzeczywiście te nowe modele telefonów nie wzbudzają emocji, skoro tak daleko odeszliśmy od nich w tej dyskusji.
  • Motion950 lubi to

#127 otuadiordna

otuadiordna
  • 185 postów

Napisano 18 września 2024 - 10:39

Pewnie! Wiadomo, że wielu ludziom podobają się plastikowe świecidełka. Widać na straganach w każdej turystycznej miejscowości.

Swoją drogą, rzeczywiście te nowe modele telefonów nie wzbudzają emocji, skoro tak daleko odeszliśmy od nich w tej dyskusji.

Każdy lubi co innego. Choć paradoksalnie to świecące logo było jeszcze w czasach kiedy Apple nie było kupowane tylko po to żeby mieć Apple i żeby się pochwalić. No może w USA ale nie globalnie ;) 



#128 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2024 - 13:43

Tym czasem - petycja do UOKiK

https://www.msn.com/...8e&ei=15

 

No i spoko. 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#129 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 września 2024 - 15:29

Są już pierwsze recenzje w sieci. Ten desert, to wygląda na mix gold i rose gold. Dobrze, że wziąłem natural titanium, bo różowego to  bym nie zniósł :P


  • otuadiordna lubi to

iPhone 15 Pro


#130 otuadiordna

otuadiordna
  • 185 postów

Napisano 18 września 2024 - 15:53

Są już pierwsze recenzje w sieci. Ten desert, to wygląda na mix gold i rose gold. Dobrze, że wziąłem natural titanium, bo różowego to  bym nie zniósł :P

Dla mnie już po pierwszych wideo tuż po konferencji było widać różowy vibe więc olałem kompletnie. 



#131 soczekpl

soczekpl
  • 3 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2024 - 16:09

Ja trochę żałuję wyboru koloru, ale cóż - trudno, za rok i tak wymiana :P 


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#132 SilentPL

SilentPL
  • 194 postów

Napisano 18 września 2024 - 17:02

Żenujące to było plastikowe, świecące jabłko na pleckach MacBooków. Naklejki można było zostawić w pudełku albo wyrzucić i po sprawie, ale tego odpustowego paskudztwa nie sposób było skutecznie zamaskować. :-)

 

Znam takich co lamentowali po zastąpieniu tego japka przez obecną wersję...

 

Gardzę Waszym zdaniem w tym temacie i się z nim dogłębnie nie zgadzam. Świecące japco na obudowie było zaje**ste i mówicie sobie do woli o jarmarkach, bo i tak nie macie pojęcia o czym mówicie. ;) 


  • Mikołaj Maciejko, wopo i Motion950 lubią to

 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#133 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 września 2024 - 12:54

Dla fascynatów zdjęć: Arun zrobił już 'camera battle' między iPhone 16 Pro Max a Samsungiem S24 Ultra.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#134 Zielony_M

Zielony_M
  • 282 postów
  • Skąd0-22

Napisano 20 września 2024 - 08:02

Powinny już dzisiaj być wszystkie gdzieś na wystawcę w Warszawie?

#135 soczekpl

soczekpl
  • 3 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano wczoraj, 17:19

Dziwne, że nikt nic nie napisał. Moje przemyślenia na świeżo po kilku godzinach użytkowania:

 

Ogólnie to niestety nuda i rozczarowanie tak jak przy 15 Pro, mimo że zmian w tym roku jest trochę więcej.

 

Ekran jest większy o 0,2 cala i to się czuje, ale np. widget pogody ma po prostu większą czcionkę zamiast pokazywać więcej danych - dla mnie wygląda to kiczowato, jak w telefonie dla seniora. Myślę, że Pro Max może już być za duży - jeśli Apple będzie tak powiększać telefony co 3-4 lata, to za dekadę Max będzie wyglądać prawie jak iPad mini...

 

Chudsze ramki - widać, ale przy porównaniu z 15 Pro aż takiego WOW nie ma, pewnie użytkownicy 14 Pro i starszych zobaczą większą różnicę.

 

Capture button - w oryginalnym case biały pasek wygląda tak sobie, sam przycisk dla mnie OK. Działa inaczej niż przycisk funkcyjny - nie trzeba przytrzymywać. Ale nie wiem, czy akurat użytkownicy masowo czekali na ten feature.

 

Wziąłem pustynny tytan - dla mnie bez szału, ramka w tym momencie wpada w róż, tył natomiast wygląda jak złoty. W poprzednich latach były lepsze kolory, w tym roku nie wiedziałem, który wybrać, bo żaden nie był moim faworytem.

 

Oby za rok pokazali coś ciekawszego. Choć ostatnie doniesienia wskazują, że nie będzie FaceID pod ekranem.

 

Btw. u mnie ekran nie jest żółty (pisał ktoś o tym na forum). Jest skalibrowany ciutkę inaczej niż 15 Pro, ale tak jest co roku - dla mnie zmiana neutralna.


Użytkownik soczekpl edytował ten post wczoraj, 18:42

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#136 onomatobeka

onomatobeka
  • 1 postów

Napisano wczoraj, 18:12

16 Pro Max - na pierwszych recenzjach/wrażeniach na YT można usłyszeć, że rozmiar czy waga jest nieodczuwalna względem zeszłorocznego modelu, nie zgodzę się :( Czuć, że jest trochę cięższy i większy/szerszy, potrzebuję jeszcze chwili, aby się przyzwyczaić przy chwycie jedną ręką.

Obecny biały tytan jest znacznie bielszy i żywy niż w 15 PM, dla mnie zmiana na plus.

 

Nowy model rzeczywiście szybciej się ładuje, ale to wciąż nie jest wygoda znana z chińczyków, że np. podczas porannej/wieczornej toalety doładujesz telefon do pełna z 30%.



#137 Starzom

Starzom
  • 47 postów
  • SkądWarszawa

Napisano wczoraj, 18:26

Nikt nic nie napisał bo prawda jest taka że nie ma za bardzo o czym pisać. Przesiadłem sie z 12 pro i jedyna różnica jaką widzę to o połowę niższe użycie procka czyli mniejsze użycie prądu. I to by było na tyle. Fotografem nie jestem więc akurat lepszy aparat nie robi mi wielkiej różnicy. Capture button jest bo jest ale czy to robi jakąś różnice - wątpię. Też mam pustynny kolor, bez case wygląda całkiem nieźle ale w case tak jak napisałeś zaczyna wpadać już w róż. I ten biały przycisk w tym oryginalnym case - masakra.

 

W skrócie dupy nie urywa - dla mnie powód do zmiany to kiepska bateria w 12 pro (78% skuteczności) i w miare atrakcyjna cena bo za rok może być drożej.


iPhone 16 Pro 256GB Desert Titanium, Apple Watch Ultra 2 Black Titanium, AirPods Pro


#138 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano wczoraj, 18:55

Oglądałem dzisiaj w iDream.
Jako posiadać 14 Pro stwierdzam, że jaj nie urywa. Jesli kupię to tylko dlatego, że żona chce już pozbyć się 11.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#139 Zielony_M

Zielony_M
  • 282 postów
  • Skąd0-22

Napisano wczoraj, 19:02

I ten biały przycisk w tym oryginalnym case - masakra.

Tzn? Wrzucisz foto?

Użytkownik Zielony_M edytował ten post wczoraj, 19:03


#140 soczekpl

soczekpl
  • 3 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano wczoraj, 19:04

IMO użytkownicy 13 Pro i starszych mogę rozważyć zmianę. 120Hz, AOD, wyspa, ramki, bateria, aparat, itd. To już całkiem solidny update.

 

Niestety dla fanboyów znów nie ma żadnej funkcji, która zmienia cokolwiek w codziennym użytkowaniu. Przy 14 Pro przynajmniej czułem, że jest coś nowego, 13 Pro miał ProMotion i coś w aparatach, 12 Pro - akurat nuda, ale przynajmniej nowa odbudowa, 11 Pro - trzeci aparat, nocny tryb.

 

Zoom 5x - spoko, ale to powinno być w mniejszym modelu rok temu.


Użytkownik soczekpl edytował ten post wczoraj, 20:25

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#141 Starzom

Starzom
  • 47 postów
  • SkądWarszawa

Napisano wczoraj, 20:11

Tzn? Wrzucisz foto?

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   10,58 KB   1 Ilość pobrań

iPhone 16 Pro 256GB Desert Titanium, Apple Watch Ultra 2 Black Titanium, AirPods Pro


#142 burton70

burton70
  • 134 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano wczoraj, 20:25

Ohyda. Jak przejechane korektorem ;)

Ciekaw jestem czy faktycznie bateria będzie odczuwalnie bardziej wydajna. Swój czarny pro 256 GB odbieram w poniedziałek.

Użytkownik burton70 edytował ten post wczoraj, 20:26

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#143 bartekpolska

bartekpolska
  • 77 postów

Napisano wczoraj, 21:03

Mam iPhone 14 pro, wzięłam żonie 16 pro i nie widzę najmniejszego sensu wymieniać na nowszy. Jak w 17 pro nie będzie większych zmian a 14 pro będzie służył jak służy to nie zmienię.

#144 Zielony_M

Zielony_M
  • 282 postów
  • Skąd0-22

Napisano wczoraj, 21:40


Pewnie chcieli spójnie z MagSafe, ale fakt, słabe. Jakby skoczem przejechane.

Tak czy inaczej, widziałem, że Spigen ma jedno etui z przyciskiem który przewodzi i działa Capture Button.

#145 soczekpl

soczekpl
  • 3 228 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano wczoraj, 22:11

Dodatkowo przy dotyku czuje się jakby papier... Tragedia.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#146 _Artek_

_Artek_
  • 1 039 postów

Napisano dziś, 10:02

Mam wrażenie, że 16 pro to takie naprawione 15s pro :D może czas pohamować swoje uzależnienie i wymieniać telefon co dwa, trzy lata? jak to robią "zdrowi" ludzie?, choć ktoś na yt wyliczył że właśnie wymiana co rok wymaga najmniejszej dopłaty......


  • Plumo lubi to

 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 16 Pro   AirPods MAX


#147 MarXino

MarXino
  • 10 postów

Napisano dziś, 11:52

Jak z bateria ? Czuć różnice w 16 Pro względem 14 Pro lub 15 Pro ?



#148 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano dziś, 12:35

Mam wrażenie, że 16 pro to takie naprawione 15s pro :D może czas pohamować swoje uzależnienie i wymieniać telefon co dwa, trzy lata? jak to robią "zdrowi" ludzie?, choć ktoś na yt wyliczył że właśnie wymiana co rok wymaga najmniejszej dopłaty......

Najmniejszej dopłaty do czego - do wyimaginowanych rewolucji, zmian, których przecież praktycznie nie ma lub są tak znikome, że każda dopłata nie ma sensu. No chyba, że ktoś ma iPhone X, 11, 12 to może. Jeżeli ktoś zmienił od 14 pro max, na 16 pro/max, to zwyczajnie bo tak już ma i zawsze będzie zmieniał lub jest uzależniony. Dla takich osób każde wytłumaczenie jest słuszne, byle kupić - oczywiście nic mi do tego, tylko stwierdzam fakt. Ja nie zmieniam z 14 pro max, dobrze że anulowałem wszystko, bo bym musiał odsyłać. W codziennym użytkowaniu nie ma żadnych różnic vs 16 pro max. Jedynie mam etui transparentne Apple do 16 pro max nowe, nawet jeszcze nie rozpakowane i szkła spigen na ekran. Będę to musiał odesłać, chociaż apple nawet kuriera jeszcze nie nadało, a zgłosiłem już dawno. Ewentualnie na OLX pójdzie, jak nic z tym nie zrobię. 


Użytkownik damianmajk edytował ten post dziś, 12:39


#149 wannabe

wannabe
  • 29 postów
  • SkądGdańsk

Napisano dziś, 12:46

Mam wrażenie, że 16 pro to takie naprawione 15s pro :D może czas pohamować swoje uzależnienie i wymieniać telefon co dwa, trzy lata? jak to robią "zdrowi" ludzie?, choć ktoś na yt wyliczył że właśnie wymiana co rok wymaga najmniejszej dopłaty......

 

ale jakie tutaj potrzebne są magiczne matematyczne wyliczenia? jeszcze poparte yt? Przecież na logikę wiadomym jest że dopłaci się najmniej gdy sprzedaż coś co jest w miarę nowe na rynku.

A ogólnie to każdy musi sobie sam odpowiedzieć co dla niego jest istotne i kiedy tej zmiany chce dokonać, reszta to bicie piany


 MacBook Pro 14" M3 Pro, 36GB/1TB |  iPhone 13 Pro 128GB |  Watch Series 7 SS |  AirPods 2 Pro


#150 dobrakawa

dobrakawa
  • 803 postów

Napisano dziś, 17:27

ale jakie tutaj potrzebne są magiczne matematyczne wyliczenia? jeszcze poparte yt? Przecież na logikę wiadomym jest że dopłaci się najmniej gdy sprzedaż coś co jest w miarę nowe na rynku.

A ogólnie to każdy musi sobie sam odpowiedzieć co dla niego jest istotne i kiedy tej zmiany chce dokonać, reszta to bicie piany

Starsze modele również trzymają mocno cenę.


Pro 2012, 14 Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

0 użytkowników, 9 gości, 0 anonimowych