Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 16 Pro/16 Pro Max – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#26 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 10 września 2024 - 08:55

Kolor albo czarny albo biały.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#27 Zielony_M

Zielony_M
  • 282 postów
  • Skąd0-22

Napisano 10 września 2024 - 09:11

Siri po PL to już raczej wcale nie będzie?
Chce wrócić do iOS po 4 latach z Androidem i ostatnio aż z ciekawości sprawdzałem kiedy była premiera Siri - lada moment 13 rocznica.

Użytkownik Zielony_M edytował ten post 10 września 2024 - 09:13


#28 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 września 2024 - 09:14

Szanse są 50/50, czyli będzie albo nie będzie. Osobiście myślę, że kiedyś się doczekamy, ale to pewnie jeszcze potrwa jak to u Apple. 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#29 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 września 2024 - 09:38

Ja to wiem, a chodziło mi wyłącznie o to, że różnice miedzy zwykłym, a Pro są już malutkie. Moje podejście do obojętnie którego AI są takie same. Leje na to, bo to pierdoluty z których skorzystasz raz i zapomnisz. Zabawka dla dzieci. 

Dlatego nie widzę absolutnie żadnego sensu zmiany na 16 pro/max, jeżeli ktoś ma poprzednią generację lub nawet 14 pro/max. Płacisz za emejzing AI, którego nigdy nie włączysz. No chyba, że faktycznie liczycie te nano sekundy, w codziennym użytkowaniu, to ok - nic mi do tego. ALe konferencja była tak mega nudna, że po 30 minutach wyłączyłem, czego ostatnio nie zrobiłem lata. Wiem, że ten wątek nie o tym, ale wątek z AW ultra to już dawno „śpi” na tym forum, to tylo wspomnę, że wycena nowego koloru zegarka na 3999 PLN, jest zwyczajnym pokazaniem środkowego palca odbiorcom. Na zasadzie - i co mi zrobicie, no nic, kupujcie ;) Moim zdaniem ten zegarek zostanie zaorany i zwyczajnie już go nie będzie. Bo więcej nowości jest w apple watch 10 (np. wersja tytan + sapphire), niż w apple watch ultra 2 czarnym.



#30 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 września 2024 - 09:46

Jedyna wartość dodana zmiany na 16 może być to lepsza bateria, którą się wreszcie chwalili, ale jak to z nią będzie pokażą dopiero testy. Osobiście nie zamierzam zmieniać, bo sens żaden. To prawda, że konferencja była chyba jedną z najgorszych do tej pory. Chwalenie się przy modelu PRO na grafice podsumowującej, że ma USB-C jest żenadą. 

 

f3326608-0970-49f9-952c-81f055f4f231.jpg


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 10 września 2024 - 09:51

  • damianmajk lubi to

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#31 kostek

kostek
  • 318 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 10 września 2024 - 09:51

Ja za każdym razem jak biorę nowego iPhone'a to się zastanawiam czemu nie Galaxy S z serii Ultra. Ten telefon ma wszystko, oprócz systemu operacyjnego...



#32 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 września 2024 - 10:31

No to czemu nie kupisz Samsunga?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#33 kostek

kostek
  • 318 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 10 września 2024 - 10:43

No to czemu nie kupisz Samsunga?

Ten telefon ma wszystko, oprócz systemu operacyjnego...



#34 otuadiordna

otuadiordna
  • 185 postów

Napisano 10 września 2024 - 10:59

Mnie w sumie ciekawi najbardziej większa bateria bo mój 15 Pro to jakiś żart. Pomimo braku wielkich innowacji oraz braku AI w Polsce skuszę się na 16 Pro tylko dlatego że jestem zawiedzony 15 Pro ;) Zobaczymy jakie terminy dostawy będą w piątek. Może tym razem uda mi się załapać na pierwszy możliwy termin...tylko to zamawianie telefoniczne dla firm :/ 



#35 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 757 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 września 2024 - 11:07

Pochwal się później jak bateria, bo też mnie to ciekawi ;) 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#36 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 897 postów
  • SkądŻory

Napisano 10 września 2024 - 12:14

Pochwal się później jak bateria, bo też mnie to ciekawi ;)

 

Gorzej niż w naszych 15 pro chyba być nie może, podobną miałem w 6s i Galaxy S8 :) Oby w 16 pro ją poprawili, bo może kiedyś kupię :P


  • shevchenko1987 i otuadiordna lubią to

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#37 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 287 postów

Napisano 10 września 2024 - 17:57

W tym roku byłem od początku nastawiony na nie. I wczorajsza konferencja tylko mnie w tym utwierdziła. Dla samego przycisku aparatu nie zamierzam przesiadać się na 16kę.

#38 SilentPL

SilentPL
  • 194 postów

Napisano 10 września 2024 - 19:59

W tym roku byłem od początku nastawiony na nie. I wczorajsza konferencja tylko mnie w tym utwierdziła. Dla samego przycisku aparatu nie zamierzam przesiadać się na 16kę.

 

Zawitałem znowu na forum tylko po to, żeby sprawdzić, czy kolega ładuje się w nowy model. :D

 

Dorzucając swoje 3 grosze, w tym roku nie ma opcji, żebym zamówił preorder. Apple już nie robi nudnych konferencji, oni od wczoraj robią konferencje o niczym. Marketing oparty o nowy guzik, nowe kolory i nowe soft ficzery. 

 

Poza tym, ja się obraziłem na Apple po tym co się zaczęło dziać z cenami nowych telefonów pare miesięcy po premierze. Jak zobaczyłem nowe 15 Pro za 4800 w pół roku po premierze, to prawie dostałem wylewu. Wczoraj znalazłem sztuki za 4300. Jasne, po części spowodowane to jest spadkiem na walutach, ale jestem przekonany, ze 16 Pro na Wielkanoc będzie do wzięcia za okolice 4k. ;) I wtedy może wymienię.

 

I naprawdę nie dziwi mnie, że Warren Buffet pozbył się wszystkich akcji Apple. Ta firma sobie nie radzi z corocznym relaeasem nowych modeli i w końcu to się musi odbić na sprzedaży.

 

PS: Aż sam się sobie dziwie, że z fanboya staje się hejterem. :D 


Użytkownik SilentPL edytował ten post 10 września 2024 - 20:04

  • zboras i sheepysheep lubią to

 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#39 Zielony_M

Zielony_M
  • 282 postów
  • Skąd0-22

Napisano 10 września 2024 - 20:56

Przy Wielkanocy się okaże, aby jednak przeczekać do września na nowy model ;-)

Też rozważam, żeby może jednak wziąć 15 Pro (po 4 latach z Androidem), skoro z AI w PL nie będzie pożytku.
Ciekawe jak foto w porównaniach, ale to jeszcze trzeba poczekać.

Użytkownik Zielony_M edytował ten post 10 września 2024 - 20:58


#40 otuadiordna

otuadiordna
  • 185 postów

Napisano 10 września 2024 - 21:02

Są też tacy co twierdzą że wystarczy zmienić region i będziemy mieli AI. Ja się na tym nie znam bo nigdy tego nie robiłem. Mam obawy czy wszystko w tym Apple Pay działa. Jak ktoś ma iPhone jako zabawek to może. Jeśli to narzędzie pracy to już raczej tak średnio.

#41 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 287 postów

Napisano 11 września 2024 - 05:14

Zawitałem znowu na forum tylko po to, żeby sprawdzić, czy kolega ładuje się w nowy model. :D

Dorzucając swoje 3 grosze, w tym roku nie ma opcji, żebym zamówił preorder. Apple już nie robi nudnych konferencji, oni od wczoraj robią konferencje o niczym. Marketing oparty o nowy guzik, nowe kolory i nowe soft ficzery.

Poza tym, ja się obraziłem na Apple po tym co się zaczęło dziać z cenami nowych telefonów pare miesięcy po premierze. Jak zobaczyłem nowe 15 Pro za 4800 w pół roku po premierze, to prawie dostałem wylewu. Wczoraj znalazłem sztuki za 4300. Jasne, po części spowodowane to jest spadkiem na walutach, ale jestem przekonany, ze 16 Pro na Wielkanoc będzie do wzięcia za okolice 4k. ;) I wtedy może wymienię.

I naprawdę nie dziwi mnie, że Warren Buffet pozbył się wszystkich akcji Apple. Ta firma sobie nie radzi z corocznym relaeasem nowych modeli i w końcu to się musi odbić na sprzedaży.

PS: Aż sam się sobie dziwie, że z fanboya staje się hejterem. :D


O, witam kolegę! :)
Apple jeszcze za nami zatęskni… Ja się przymierzam do zakupu za rok i liczę, że się spotkamy ponownie - paleta bęrdzie nasza :P

#42 PL95

PL95
  • 237 postów
  • SkądKraków/ Düsseldorf

Napisano 11 września 2024 - 05:59

Tradycyjnie mam kupca na 15 PM, więc wleci 16PM, tylko jeszcze nie wiem, w jakim kolorze :)


 iPhone 16 Pro Max  iPad Pro 11“ Space Grey 256GB  Apple Watch Series 7 45mm  MacBook Pro 15“ 2019  AirPods Pro 2  


#43 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 11 września 2024 - 07:18

No ja też się zastanawiam. Ten nowy pustynny wygląda na „zbyt złoty” jak na mój gust. Bardzo przypomina, przynajmniej na filmach i zdjęciach złotego XS Maxa. Chyba natural titanium zamówię. Ten czarny ładny, ale może być jak w zeszłym roku z niebieskim i będzie schodzić ta zewnętrzna warstwa. 


  • otuadiordna lubi to

iPhone 15 Pro


#44 disaster3

disaster3
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2024 - 07:40

@shevchenko1987 - Obsługuje AI, które w EU będzie tak dostępne jak Siri po polsku. Z tego co czytałem, w różnych miejscach, to szacunkowe wejście AI, po dogadaniu się z regulacjami, będzie nie wcześniej niż połowa 2025, albo i później. Czyli kupujecie sprzęt, który jest dedykowany do AI, połowa prezentacji była o AI, a nadal nikt z tego nie skorzysta u nas. Dno i metr mułu :) czy to wina Apple czy EU, to akurat mało mnie interesuje, bo jako konsument i użytkownik to ja na tym tracę ewentualnie. Na ten moment, ich produkty, od 15 pro w górę, są w PL nieakceptowalne. No chyba, że ktoś lubi płacić za coś, co niby ma, ale nie ma. To już psychologia i socjologia książki o tym napisała.

 

dlatego po obejrzeniu eventu, smiałem sie do ekranu i mi to przypomina maksymę, z pracy jak szef rozmawia z podwladnym ktory zastanawia czy nie odejść z pracy:

"nikt Ci tyle nie da ile ja Ci moge obiecać" :)

 

Dla mnie żenada, te 16pro i ogólnie cały line'up z ich zmianami. Żona zostanie z 13Pro bo jest w zupełności wystarcza, a ja swojego 14Pro nie zmienię też.

 

jedynie skusiłem się na Ultra 2, bo mój series7 już ledwo zipie, a chciałem czarny w macie. Series10 z tą świecącą jak psu .... obudową od razu skreśliłem (ot 2 centy ode mnie)


iPhone 4s 8GB white, iPhone XS 256GB gold, iPhone 14 Pro 256GB Purple, iPhone 13 Pro 256GB Sierra blue, iPad Pro 11 256GB silver,


#45 damianmajk

damianmajk
  • 764 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 września 2024 - 08:28

Są też tacy co twierdzą że wystarczy zmienić region i będziemy mieli AI. Ja się na tym nie znam bo nigdy tego nie robiłem. Mam obawy czy wszystko w tym Apple Pay działa. Jak ktoś ma iPhone jako zabawek to może. Jeśli to narzędzie pracy to już raczej tak średnio.

NIe, nie działa AI i działać nie będzie. Żebyś w PL miał, to musisz zmienić region oraz mieć konto w apple store US, czyli pewnie garstka osób tak ma. Ogólnie w EU to nie działa i może kiedyś będzie. Czyli, na ten moment, każdy iPhone 15 pro/pro max oraz 16 są u nas takimi samymi telefonami, jak 14. Bo i jedne i drugie nie obsługują AI. Może kiedyś to się zmieni, ale kiedyś to i Siri miało być po polsku :)


Użytkownik damianmajk edytował ten post 11 września 2024 - 08:29


#46 otuadiordna

otuadiordna
  • 185 postów

Napisano 11 września 2024 - 10:17

NIe, nie działa AI i działać nie będzie. Żebyś w PL miał, to musisz zmienić region oraz mieć konto w apple store US, czyli pewnie garstka osób tak ma. Ogólnie w EU to nie działa i może kiedyś będzie. Czyli, na ten moment, każdy iPhone 15 pro/pro max oraz 16 są u nas takimi samymi telefonami, jak 14. Bo i jedne i drugie nie obsługują AI. Może kiedyś to się zmieni, ale kiedyś to i Siri miało być po polsku :)


Ktoś gdzieś na jakiejś grupie usilnie twierdził że wszystko działa. Oczywiście zapomniał odpowiedzieć na moje pytanie z jakiego Apple id korzysta. Kiedyś chyba dało się mieć inne Apple id do usług inne do App Store. Teraz chyba nie ma takiej opcji. Samo konto Apple amerykańskie to nie jest wielki problem. Natomiast amerykański Apple id oznacza brak polskich aplikacji z których korzystamy. Możemy najpierw logować się na polskie id potem Amerykanie. Ale to kłopotliwe a poza tym jak raz zaloguje się na polskie konto to się nie przeloguje bo mam na nim subskrypcje. Jak widać nawet jak się da zawile

#47 Zielony_M

Zielony_M
  • 282 postów
  • Skąd0-22

Napisano 11 września 2024 - 10:21

Tak czy inaczej nowy szeroki/macro i tele X5, i zdaje się nowe przetwarzanie pixeli będą kusiły wielu dla których foto/video jest priorytetem w smartphone.

A odnośnie Siri, bo nie mogę znaleźć timeline kiedy były wprowadzane konkretne języki (i kiedy ostatnio) - słyszeliście o Hello Emma?
https://apps.apple.c...ma/id6449221397

#48 MiL

MiL
  • 1 423 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2024 - 10:58

Mają wersję mini? Nie? Och jaka szkoda. W takim razie dziękuję, do widzenia. W tym roku odgrzewanego kotleta nie kupuję.



#49 Shrek

Shrek
  • 1 322 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2024 - 16:31

Kiedyś chyba dało się mieć inne Apple id do usług inne do App Store

Ja mam tak do dzisiaj ale mam tak od 2007r zakładane jeszcze w USA i czy dzisiaj dalej tak można rozdzielić, tego nie wiem.


 Only Apple 

#50 otuadiordna

otuadiordna
  • 185 postów

Napisano 11 września 2024 - 20:45

Ja mam tak do dzisiaj ale mam tak od 2007r zakładane jeszcze w USA i czy dzisiaj dalej tak można rozdzielić, tego nie wiem.


Wydaje mi się że nie. Ale nadal pytanie czy ustawienie regionu np na USA wymaga Apple id z USA. Gość z grupy na fb ma betę 18 i twierdzi że ma region USA a Apple id polskie. Ale tutaj pojawia się dużo pytań bo nie wiemy czy region zmieniał w trakcie czy już w momencie ustawiania telefonu. Gdyby się okazało że zmiana regionu tak po prostu wystarczy a i ona sama nie wiele wnosi to nie byłoby tak źle. No ale to już kwestia na inny dział i inny temat.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

3 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych


    onomatobeka, ami_go, chrobro