Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co cię denerwuje/Czego ci brakuje na Forum ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1839 odpowiedzi w tym temacie

#1 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 02 października 2011 - 00:35

Nie wiedziałem takiego tematu na forum także już jest :D W tym temacie możecie pisać czego wam brakuję na forum lub co was tu denerwuję. To może ja zacznę : Brakuje mi tu trochę społeczności :( Czyli zakładam nowy temat a niżej jest opcja udostępnienia na Facebooka, Google+,Twitter'a.

#2 Dirolas

Dirolas
  • 16 postów

Napisano 02 października 2011 - 12:37

Mi brakuje obslugi forum przez tapatalk

#3 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 października 2011 - 12:54

Może jest taka możliwość, lecz na chwilę obecną jej nie znalazłem - brakuje mobilnej wersji forum. Czasami trzeba trochę poczekać (słaby zasieg 3G) zanim wczyta się dany temat na iP.

#4 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 02 października 2011 - 13:18

Istnieje dedykowana aplikacja na iOS do obsługi MyApple. Niestety nie ma opcji przeglądania forum - przydałaby się.

#5 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 05 października 2011 - 05:58

brakuje dyskusji na poziomie, tematów, które nie zaczynają się "Help, mój iPhone przestał się słuchać". Tłitery, fejsbuki i inne bzdury to naprawdę nie jest potrzebne. To jest forum nie tłiter forum, nie fejsbuk forum a forum. Społeczność jest na zewnątrz, łazi to po ulicach, można do tego zadzwonić, napisać PW. Kij z aplikacją mogłoby jej nie być. To forum dawno temu służyło wymianie poglądów, dyskusji, które z przyjemnością się czytało, pisanych poprawną polszczyzną a wątki miały tytuł, który mówił wszystko o zawartości. Brakuje mi rozdzielenia forum na nowe posty Mac i Nowe Posty iPhone. Klikam w nowe posty i 99% to "pomocy, błagam niech mnie ktoś dobije, mój iPhone coś tam".

#6 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 05 października 2011 - 06:30

Mi brakuje narzekania^^

#7 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 05 października 2011 - 07:34

Ok to jest narzekanie ale poparte argumentem aby rozdzielić fora, albo przywrócić opcję blokowania działów, co miało nastąpić a jakoś za cholerę nie mogę trafić na tę opcję. Nie chcę czytać o kolejnym uwalonym basebandzie, o kolejnym zalaniu iPhona, o kolejnych padających iSprzętach. Chciałbym poczytać o Makach. Nie można rozdzielić? Ok, ale przed wprowadzeniem zmian na forum, była możliwość blokowania całych działów. Dyskusje w działach innych niż iPhone stoją na wyższym poziomie, niewiele ale jednak. I chciałbym klikając nowe posty widzieć ten ciut wyższy poziom niż cały ten chłam o iPhonie. Nie interesują mnie JB, Cydie i inne wynalazki. Sam mam zrobionego JB ale tylko po to by zdjąć simlocka, więc i problemów nie mam i nie bawię się w pierdyliard zmian, które powodują, że iPhone jest uwalony. Jeżeli uważasz, że narzekaniem jest próba zwrócenia, aby nie czytać postów ledwo co zarejestrowanych userów z 1 postem na koncie, którzy rozpoczynają od pyskówki z innymi to narzekanie to niech Ci będzie. Mi się to zwyczajnie nie podoba. Ale jak ktoś lubi to proszę bardzo. Tyle tylko, że to równanie w dół.

#8 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 05 października 2011 - 07:50

Ok to jest narzekanie ale poparte argumentem aby rozdzielić fora, albo przywrócić opcję blokowania działów, co miało nastąpić a jakoś za cholerę nie mogę trafić na tę opcję. Nie chcę czytać o kolejnym uwalonym basebandzie, o kolejnym zalaniu iPhona, o kolejnych padających iSprzętach. Chciałbym poczytać o Makach. Nie można rozdzielić? Ok, ale przed wprowadzeniem zmian na forum, była możliwość blokowania całych działów. Dyskusje w działach innych niż iPhone stoją na wyższym poziomie, niewiele ale jednak. I chciałbym klikając nowe posty widzieć ten ciut wyższy poziom niż cały ten chłam o iPhonie. Nie interesują mnie JB, Cydie i inne wynalazki. Sam mam zrobionego JB ale tylko po to by zdjąć simlocka, więc i problemów nie mam i nie bawię się w pierdyliard zmian, które powodują, że iPhone jest uwalony.

Jeżeli uważasz, że narzekaniem jest próba zwrócenia, aby nie czytać postów ledwo co zarejestrowanych userów z 1 postem na koncie, którzy rozpoczynają od pyskówki z innymi to narzekanie to niech Ci będzie. Mi się to zwyczajnie nie podoba. Ale jak ktoś lubi to proszę bardzo. Tyle tylko, że to równanie w dół.


Mi też przeszkadza iOS w nowych postach. Przydały by się wybór grup jak na wykopie ;-)

#9 kantona

kantona
  • 100 postów

Napisano 05 października 2011 - 09:16

Co prawda jestem świeżak - ale też brakuje mi tapatalka - i ogólnie jakiejś bardziej ciemnej wersji forum, która w dodatku byłaby bardziej panoramiczna - bo jak otwieram forum na 21 calach to forum jest takim pionowym paskiem a boki zostają wolne ;)

#10 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 05 października 2011 - 19:01

Jakaś tam mobilna wersja niby jest :D

[url=http://vbhelp.pl/content/74-mobilne-aplikacje-vbulletin.html?langid=1]vBHELP.pl - polskie wsparcie vBulletin - Mobilne aplikacje vBulletin[/url]

#11 skil73

skil73
  • 231 postów
  • SkądAntrim(Irlandia Polnocna)

Napisano 16 października 2011 - 20:25

Mnie brakuje podzialu na: laptopy, imac, mini i mac pro.

#12 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 16 października 2011 - 20:53

Porozmawiam o tym z Administratorami, zobaczę co da się zrobić.

#13 Pichulec

Pichulec
  • 47 postów

Napisano 19 października 2011 - 16:29

Coś jest chyba nie tak z avatarami bo za chiny ludowe nie mogę wgrać swojego. ma odpowiedni rozmiar, rozdzielczość i format a i tak nie wchodzi - próbowałem z różnymi formatami - nic z tego.... może ktoś to sprawdzić? Dostaję za każdym razem komunikat: Invalid File

#14 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 października 2011 - 17:29

Brakuje mi wydzielenia tematow z JB. Nie jestem zainteresowany problemami ludzi z JB, co wiecej nie jestem w stanie im pomoc i nijak sie ich problemy z moimi nie pokrywaja wiec i wyszukiwarka staje sie bezuzyteczna. Czyli koniec koncow forum przestaje byc pomocne dla normalnych "legalnych" uzytkownikow.

#15 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2011 - 21:24

Coś jest chyba nie tak z avatarami bo za chiny ludowe nie mogę wgrać swojego. ma odpowiedni rozmiar, rozdzielczość i format a i tak nie wchodzi - próbowałem z różnymi formatami - nic z tego.... może ktoś to sprawdzić?

Dostaję za każdym razem komunikat: Invalid File



Trwa aktualizacja :

Pracujemy nad tym i innymi problemami.
Za kilka dni wszystko powróci do normy.
Przepraszamy za utrudnienia ale robimy to aby wszystko działało szybciej i sprawniej.



#16 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 19 października 2011 - 21:26

Coś jest chyba nie tak z avatarami bo za chiny ludowe nie mogę wgrać swojego. ma odpowiedni rozmiar, rozdzielczość i format a i tak nie wchodzi - próbowałem z różnymi formatami - nic z tego.... może ktoś to sprawdzić?

Dostaję za każdym razem komunikat: Invalid File



Trwa aktualizacja ;)

---------- Wpis dodano o 22:26 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:26 ----------

Brakuje mi wydzielenia tematow z JB. Nie jestem zainteresowany problemami ludzi z JB, co wiecej nie jestem w stanie im pomoc i nijak sie ich problemy z moimi nie pokrywaja wiec i wyszukiwarka staje sie bezuzyteczna. Czyli koniec koncow forum przestaje byc pomocne dla normalnych "legalnych" uzytkownikow.



Pozbieraj jeszcze kilku user'ow i zobaczymy co da się zrobić ;)

#17 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 19 października 2011 - 21:45

Tak więc przyłączam sie do "apelu" o wyłączenie w odrębny dział wszelkiej maści tematy związane z JB. Aby nie było, że sie "czepiam": po 1 skoro Forum MyA w swym regulaminie zaznacza, że wszelkie tematy związane z łamaniem prawa są zabronione, to uważam skromnym swoim zdaniem, że jest to JAWNE ŁAMANIE LICENCJI I PRAWA na korzystanie ze sprzętu i oprogramowania Apple. Nie docierają do mnie tłumaczenia typu "JB słuzy mi po to, by miec dodatkową funkcję w iPhone", to samo moga napisać Ha-Mac'owcy, ze instalują sobie OS X na PC , bo chcą miec dodatkowa funkcje w postaci np. Final Cut. Nie zagłebiam sie w te tematy, sam posiadałem iP'ka i nigdy nie bawiłem sie w JB. Te tematy przybieraja plagę na Forum MyA, zaczyna wyglądac to tak, że iPhone żyje jedynie dzięki łamaniu postanowień licencji Apple na tym forum. Jakkolwiek to wygląda napisze od siebie, ze wyglada to dosyc dziwnie. Z jednej strony Administracja dokłada wszelkich starań i wysiłku by utrzymac na wysokim poziomie wypowiedzi Forumowiczów, by tematy poruszane na MyA mozna bylo uznac za ciekawe i ważne, z drugiej istnieje ogromna rzesza ludzi smiejąca sie prosto w twarz wszelkim prawom i zasadom panującym w normalnym świecie. Jestem wrogiem piratów, pisze to jasno i czytelnie. Oczywiscie pozwalam sobie na te zdania, bo temat został otwarty w tym celu, by napisac "co chciałbym, czego nie chcę". A chciałbym, by ludzie wchodząc na to forum i szukając porady o iP-ku nie byli zasypani tysiacem tematów, w którym przewija sie jeden tekts "SNOW I JB", oraz radosc ludzi, że "lada chwila wyjdzie program" ktory z zasady łamie regulamin, licencje Apple i prawo. W takim razie jesli jestesmy liberalni pozwólmy Iro / irkowi/ przekonywac na tym forum, ze Ha-Mac to tez mac, tyle tylko, ze juz jakby nie od Apple. Powyzszy tekst jest uzasadnieniem dlaczego chciałbym całkowicie osobnego działu dla JB i innych smieci z tym zwiazanych.

#18 lewandowsky

lewandowsky
  • 492 postów

Napisano 19 października 2011 - 22:16

Podłączam się do postulatu ArrasaB. Jak wchodzę na forum to tylko ten cholerny JB i jawnogrzeszenie.

#19 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 19 października 2011 - 23:01

Nie mam JB, kiedyś miałem, ale znudziło mi się babranie w bebechach dobrze, w moim mniemaniu, napisanego systemu. Nie uważam, żeby JB był czymś nielegalnym - ot, po prostu nie przepadam za nim. Chciałbym mieć możliwość pomijania tematów z nim związanych. Serwis stoi na vBulletinie, więc wiem z własnego doświadczenia, że macie prawie nieograniczone możliwości ingerencji w bebechy forum. Jest setki przeróżnych pluginów do tego silnika i wiem, że możecie to zrobić i zajmie to jednej osobie zaledwie godzinę, wliczając w to czas na wygooglanie.

#20 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2011 - 23:07

Słuchajcie, wypowiem się jako zwykły użytkownik, nie jako moderator. O oficjalne stanowisko trzeba zapytać Komela, bo jak widać, ma jakieś tajne układy w administracji :D Nie widzę szansy na zlikwidowanie tematów o JB, a to z powodu simlocka. Jedno i drugie jest nierozerwalnie związane, a nie chcemy chyba pozbawiać naszych kolegów szansy na ominięcie tej blokady. Jedyne, co można robić, to tępić piratów, raportować do moderacji itp. Nie porównywałbym JB do Hackintosha, bo różnica jest dość spora. JB robi się nadal na sprzęcie Apple i jest to po prostu odblokowanie dostępu do systemu plików. Obawiam się, że jak dalej tak pójdzie rozwój OS X, to za kilka lat będziemy robić JB naszych komputerów, żeby móc dostać się do większości dostępnych dziś funkcji. Osobiście nie robię JB, ale sam pamiętam, że żeby móc cieszyć się swoim pierwszym iPhone, musiałem go zjailbreakować i zdjąć mu simlocka. Innego wyjścia wtedy nie było. Rozumiem ludzi broniących JB, bo jeszcze do niedawna, żeby mieć normalny dzwonek, trzeba było złamać iPhone. Nawet teraz, żeby mieć dodatkowe gesty w iPadzie 1, trzeba wykonać JB. No tak to już jest, że dla wielu osób JB jest koniecznością i wcale nie wiąże się z piractwem. Sam się jakiś czas temu zastanawiałem, czy nie złamać swojego telefonu, żeby zainstalować obsługę profili, które bardzo przydały by mi się w życiu codziennym. Sam pipsztyk z boku nie zawsze wystarczy. W końcu jest to kupienie legalnego programu do profili, więc o piractwie nie ma raczej mowy. Z resztą nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym aż tak. Po prostu, wyszedłem z założenia, że skoro Apple zablokowało taką możliwość, a ja Apple szanuję, to nie będę łamał i już. Takie moje widzimisię. Nie sądzę, żeby udało się oddzielić tematy JB i zamknąć w jakimś getcie. Z technicznego punktu widzenia to niewykonalne. Pyta ktoś o synchronizację z iTunes, ma JB i co? Wywalamy go do getta? Chyba się nie uda. Kto miałby to robić? Musielibyśmy mieć sztab moderatorów większy, niż samych użytkowników. Oddzielić tematy JB w wyszukiwarce nowych postów? Jak? Trzeba by było podzielić forum na dwa różne fora, jak było kiedyś z całym działem iPhone. Bez sensu moim zdaniem. Owszem, fajnie by było móc sobie wybrać w kryteriach wyszukiwania pojedyncze tematy i całe działy ignorowane w wynikach. Uwierzcie, że dla moderatora to też byłoby wygodne. Ale się nie da i koniec. Przynajmniej na dzień dzisiejszy. Więc jedyne rozwiązanie, jakie widzę, to po prostu pogodzić się z faktem, jakie to forum jest i że są na świecie i na tym forum inni ludzie, szukający innych rzeczy niż my. Nie tępić ich i nie zamykać w getcie. Nie izolować w rezerwacie, jak jakieś dziwadła. Po prostu zaakceptować i co najwyżej, omijać i nie wnikać w temat.

#21 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 19 października 2011 - 23:22

I tak o to Renqien wyjasnił, ze czasem trzeba żyć z grzybem na ścianach, choc może to prowadzic do powaznych chorób ;) A tak bardziej serio, racja, nikt nie chce i nikogo nie bedzie zamykał w getcie, tylko z powodu faktu, ze chciałby ściągnąc blokadę operatora sieci. Ale często i to za często są tematy powiązane z tym, że łamie się prawo i tutaj też Moderatorzy słusznie zauwazyli, możemy raprtować. Tyle tylko, ze to takie "ciche konfidenctwo" ;), a tego nikt nie lubi. Skoro nie da sie technicznie przeskoczyć tematu i zostało to w miare rozciagły i jasny sposób przedstawione, pozostaje nam "nie widziec" tego, co sie czasem na forum dzieje. Tak w zyciu juz musi chyba byc wszędzie, ze pani Halinka przymyka oko na to, ze pani Jola wynosi z firmy papier do drukarek, bo w koncu sama pani Halinka zaopatruje sie nielegalnie w firmowa kawę ;) Tyle tylko, ze pozostaje zapytać czysto merytorycznie " i gdzie ten świat dojdzie tym sposobem";) Pozdr. / cały temat i w głownej mierze swoje wypowiedzi traktuje pół zartem-pół serio / , jesli miałoby cos sie zmienic na tym forum, to w głównej mierze i tak zalezy od nas samych-Forumowiczów. Moderatorzy to nie policja.

#22 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 19 października 2011 - 23:35

Mnie wkurza to ze mnie ciągle wylogowuje.. i musze sie 10 razy dziennie logować.. nawet jak zaznacze zapamietaj haslo.

#23 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 19 października 2011 - 23:43

Mnie jeszcze nigdy samo nie wylogowało. A co mnie wkurza, chyba właśnie tylko to JB, bo nie wiem jak podejść z pomocą, niby i to i to iphone ale z JB to jakby inny świat, napisałby "że się czegoś nie da zrobić" w odpowiedzi na kogoś pytanie, ale pewnie się da jak ktoś ma JB, a nie wiadomo czy ktoś ma czy nie.

#24 merdes

merdes
  • 82 postów
  • SkądPL

Napisano 20 października 2011 - 07:34

A ja np. nie mam ani Iphone'a ani Ipada ani nic aj oprócz Maca. I nic innego mnie w sumie nie interesuje jak tylko posty z Mac - Software i Mac - Hardware. A czy nie można by dodać modułu do forum, który pokazuje nam tylko wybrane fora? Kliknięcie u góry w "Nowe posty" spowoduje wyświetlenie nareszcie tematów, które mnie interesują. Byłoby pięknie.

#25 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 20 października 2011 - 08:53

przed aktualizacją forum była opcja blokowania tematów/działów w ustawieniach konta. Później już miało za kilka dni wrócić i tak wraca od czasu aktualizacji forum. Chyba nie tędy droga Panowie Admini. Wróćcie to co było dobre. Blokowanie konkretnych działów forum. Wciskam nowe posty a tam setki problemów z Snowczymś tam i czymś jeszcze a większość iPhone. A mnie to nie interesuje. To nie jest forum MyiPhone tylko MyApple i nie wszyscy używają iPhona, ale używają Apple i niekoniecznie mają ochotę czytać o JB, Snowczymśtam i problemach z tym związanych. Ta opcja była przed aktualizacją i nie jest to prośba o jakąś super hiper nową funkcję a o przywrócenie funkcjonalności forum w formie w jakiej już działało. Teoretycznie aktualizacja powinna ulepszać działanie i nie odbierać funkcji już dostępnych a zmieniać je na lepsze. Tutaj jakoś tak wyszło, że dobra i bardzo przydatna funkcja poszła się gonić a na jej miejsce wlazło co? Facebook Connect?
  • tomasz lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych