Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Xbox czy PS3?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

#51 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 listopada 2007 - 23:02

X360 to kpina ;p

#52 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 listopada 2007 - 23:13

Wybacz ale chwilowo dla mnie PS3 jest przesada bez potrzeby. Ladnie wyglada... Ma bluray gdzie filmow na tym formacie w sklepach jest dosc malo... Gier jest malo a slysze o tej powodzi nowosci juz od dawien dawna. Exl jakos tez za wiele nie ma... Wole kupic cos co wiem, ze moge wykorzystac... PS3 chwilowo nie daje mi tej pewnosci... Mozliwe, ze za 1.5-2lata konsola bedzie w pelni rozwinieta ale ja kupuje teraz a nie za dwa lata :/ Nie zmienia to faktu, ze nie wiem po diabla ten dysk w takim razie... :/

#53 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 02 listopada 2007 - 00:09

ja mam x360 od roku czasu wersja premium i chwalę sobie konsolka smiga bez zarzutów co do dysku to zapisywane są na nim save,profile użytkownika,dema gierek itd... a w nie dalekiej przyszłości może coś innego będzie można zapisywać.

#54 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 listopada 2007 - 00:20

heh... To teraz pytanie za 100pkt. Wersja core nie ma ani karty ani dysku wiec na czym zapisujemy save? Czy oplaca sie doplacac do hdmi? Zakladajac, ze na ten moment nie mam tv HD?

#55 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2007 - 00:20

eeee.... 20gb na demka i savey? To kpina jakas?


Mało ale bez przesady. Save to dosłownie kilka MB, a dema cóż większość jest tak skonstruowana że po ściągnięciu przechodze je i odrazu kasuje żadna filozofia. Jasne że fajnie byłoby mieć więcej GB ale 20 jest wystarczające. No chyba że chcesz przechodzić dema po 20 razy :)

---- Dodano 02-11-2007 o godzinie 00:24 ----

heh...
To teraz pytanie za 100pkt. Wersja core nie ma ani karty ani dysku wiec na czym zapisujemy save?
Czy oplaca sie doplacac do hdmi? Zakladajac, ze na ten moment nie mam tv HD?

To musisz sobie do Core dokupić karte pamięci proste ;) HDMI jak masz telewizor HD większy niż 42" to tak. Dla mnie osobiscie podpinanie x'a czy ps3 do zwyklego tv nie ma sensu to tak jak przetabiać porsche carrera na diesel :)

#56 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2007 - 00:32

A dlaczego telewizor HD więszky niż 42"? Ja chcę podłączyć do Full HD 37" i co, nie będzie chodziło? :P

#57 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 listopada 2007 - 00:38

balbis, jak mialbym tak podchodzic to musialbym kupic najwiekszy i najlepszy TV. Zaraz za tym, szafke na ten tv. Pozniej okazaloby sie, ze reszta umeblowania domu nie pasuje stylistycznie do tego nabytku wiec ja tez wymienilbym a nastepnie stwierdzil, ze dom za maly... Wole wydac1-1.5k niz 5k za to aby pograc 5h tygodniowo... ;)

#58 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2007 - 00:53

A dlaczego telewizor HD więszky niż 42"? Ja chcę podłączyć do Full HD 37" i co, nie będzie chodziło? :P


Chodzi o to że na mniejszym niz 42" zwykly zjadacz chleba nie zauwazy czy jest to podpiete hdmi czy component. Po prostu nie odroznice ze jest wieksza rozdzielczosc. A przy telewizorze o mniejszej przekatnej hdmi daje ci tylko tyle ze obraz i dzwiek masz w jednym kablu, wyzszej rozdzialki i tak nie zauwazysz.

---- Dodano 02-11-2007 o godzinie 00:55 ----
O a jak grasz 5h tygodniowo to najlepsza konsola jest Wii dla ciebie nie inwestuj w ps3 czy x360 bo to nie dla Ciebie. Wii jest dla neidizlenego gracza (dlatego tak dobrze sie sprzedaje). Sa na wii gry ktore wlasnie nie wymagaja zaangazowania duzego sa po to aby wlasnie 1h po pracy sie wyluzowac i tyle ;)

#59 solak

solak
  • 64 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2007 - 05:22

Balbiś: Racja z tym Wii :) Ale z hdmi i component sie nie zgodze ;) I hdmi i komponent nadają sygnał HD (czyli rozdzielczosc 720p lub 1080i/p), ale component = sygnał analogowy hdmi = sygnał cyfrowy Fakt, różnicy podczas grania dużej nie zauważymy, ale za to litery i szczególiki lepiej wyglądają przez hdmi. Ale mniejsza o to, ważna sprawa to taka, że Core bez hdmi to stara konsola. A stare Xboxy są awaryjne (słynne "Trzy czerwone diody"). Teraz Core jest wyprzedawany z magazynów, na jego miejsce wchodzi Arcade. A jak już kupować Premium, to też tego z hdmi, ponieważ jest on z nowej serii, czyli pozbawionej błędów w konstrukcji i awaryjności. Sam przymierzam się do konsolowych zakupów w tym miesiącu, jeśli dobrze pójdzie. Ktoś mówił, że sprzedaje Wii? :D

#60 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 02 listopada 2007 - 08:27

Nie planują żadnego Starter Pack'a z nową wersją konsoli? Przecież to bez sensu- po co w takim razie były starter packi z 60 GB? Żeby szybko puścić zalegający towar? Naprawdę nie ma nadziei na jakiś zestaw porządny typu Applowskie ready-out-of-the-box"? Wyciągam siadam i gram?


sklepgekon.pl ma starterpaki 40gb (okolo 1850pln) ale wychodza jedynie 50pln taniej niz gdyby to u nich w sklepie na czscie kupic - to sklep oferuje te zestawy, nie jest to oficjalny bundle od Sony, tych juz raczej niestety nie bedzie. Dzisiaj albo w PN bede mial swoje PS3 do tego jakas 1 gra i 1 film blueray :D

Co do X'a - tez mam i sobie chwale - na hdd mozna sobie jeszcze wlasna muzyke zripowac ale mozna tez podpiac np iPoda pod usb i Xbox ladnie wylapie utworki, mozna tez podpiac dowolny dysk USB zawierajacy np filmy we wspieranym formacie i mozna je bez problemu ogladac.

#61 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 02 listopada 2007 - 08:28

A ilez znowu tych demek chcesz sciagac. Demko sciaga sie zeby zobaczyc czy gra warta jest kupna po czym je wywala, a na save'y to chyba wystarczajaca ilosc miejsca :D Zreszta jak Ci malo to zawsze mozesz kupic sobie X'a 360 Elite, lub dokupic do juz posiadanego dysk 120GB.

#62 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2007 - 18:24

sklepgekon.pl ma starterpaki 40gb (okolo 1850pln) ale wychodza jedynie 50pln taniej niz gdyby to u nich w sklepie na czscie kupic - to sklep oferuje te zestawy, nie jest to oficjalny bundle od Sony, tych juz raczej niestety nie bedzie. Dzisiaj albo w PN bede mial swoje PS3 do tego jakas 1 gra i 1 film blueray :D

Co do X'a - tez mam i sobie chwale - na hdd mozna sobie jeszcze wlasna muzyke zripowac ale mozna tez podpiac np iPoda pod usb i Xbox ladnie wylapie utworki, mozna tez podpiac dowolny dysk USB zawierajacy np filmy we wspieranym formacie i mozna je bez problemu ogladac.


A te zabiegi na PS3 są możliwe?

#63 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 02 listopada 2007 - 20:32

A te zabiegi na PS3 są możliwe?


Nie wiem jeszcze nie mam :D jak dorwe (pewnie w pon. bo sie dzisiaj sklep nie odezwal) to powiem :D

[Edit]
Widzac jednak ze PS3 ma wsparcie dla hdd na usb i potrfi sobie zniego update zrobic to pewnie i filmy potrafi odpalac - jak z iPodami to sie przekonsm dopiero jak dostane.

#64 xenu

xenu
  • 3 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 20:46

Prawda jest taka, że component pomimo tego iż jest to złącze analogowe daje trochę lepszą jakość obrazu aniżeli HDMI.

#65 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 05 listopada 2007 - 22:10

http://polygamia.pl/...slaba#more-6993 :)

---- Dodano 05-11-2007 o godzinie 22:20 ----
http://polygamia.pl/...cellu#more-7023 ;-)

#66 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 06 listopada 2007 - 20:45

Błagam Cię. Twoje fanboyowskie posty nic nie dadzą.

#67 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 listopada 2007 - 23:06

A, tak. Dlaczego fanbojowskie? Fanboj to osoba odpowna na argumenty. Jak.. Ty?

#68 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 02:14

A te zabiegi na PS3 są możliwe?


Sa mozliwe, tylko dysk zewnetrzny musi byc formatowany w Fat32.
Ripowanie plyt do 128kbs idzie bardzo sprawnie, odtwarzanie jest bardzo przyjemne; polecam zakup pilota, jednak lepiej sie steuje niz padem.
Filmy dzialaja wysmienicie; mozan dodatkowo uruchomic transmisje mediow.
Powoli zaczynam konwertowac wszystkie filmy na PS3, takze centrum rozrywki z blue-ray dyskiem w komplecie.
Nie bede sie wypowiadal co do Xboxa 360 bo mialem go dawno i tylko trzy gry; jakos mi nie podpasil, pewnie dlatego, ze za malo czasu mu poswiecilem.
PS3 mam i jestem bardzo zadowolony.
Wedlug mnie konsola Sony dziala sporo ciszej, ale moze dzisiejsze 360-ki sa cichsze niz ich pierwsze egzemplaze.

#69 uaru

uaru
  • 256 postów
  • SkądWrocław, Haga, Sendai, Tokyo

Napisano 07 listopada 2007 - 06:51


Ty nie porównujesz Xboksa 1 z PS2? X360 ma znacznie więcej gier niż PS3..


W Japonii w przeciętnym sklepie z grami wygląda to tak (tytułów nie liczyłem, bo mi się nie chciało, wyniki obserwacji podaję w metrach bieżących regałów;-)):

5metrów regałów z tytułami na Nintendo DS
15-20m regałów z tutułami na PS2
3-4m PS3
2-3m Xbox
2-3m PSP
dwie półeczki wii - chociaż to zaczyna się zmieniać.

i ciekawostka, 2-4m z filmami w formacie PSP, którego działu poza Japonią w ogóle nie widziałem...

to na działach ogólno dostępnych, bo są jeszcze osobno działy 18+;-)

biorąc pod uwagę wyniki tych obserwacji, kupiłbym PS2;-), albo PS3 w wersji ze sprzętową emulacją PS2... bo PS2 jeszcze długo do lamusa nie odejdzie...

#70 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 07 listopada 2007 - 09:56

W Japonii…

Japoński rynek gier wideo jest gigantyczny i bardzo ciekawy ale… Japończycy kupują tylko swoje produkty: Nintendo i Sony. Dlatego nie generalizowałbym na podstawie wniosków z obserwacji tamtejszych sklepów. (Choć*rzeczywiście - to PS2 jest i jeszcze długo będzie najbogatszą w tytuły platformą).

#71 uaru

uaru
  • 256 postów
  • SkądWrocław, Haga, Sendai, Tokyo

Napisano 07 listopada 2007 - 14:21

Japoński rynek gier wideo jest gigantyczny i bardzo ciekawy ale… Japończycy kupują tylko swoje produkty: Nintendo i Sony. Dlatego nie generalizowałbym na podstawie wniosków z obserwacji tamtejszych sklepów. (Choć*rzeczywiście - to PS2 jest i jeszcze długo będzie najbogatszą w tytuły platformą).


z tego co czytałem, to Japończycy kupują głównie Wii... występują nawet okresowe braki na rynku, co mogę potwierdzić, bo tak od razu Wii nie udało mi się kupić. PS3 jest w środku, a Xboxa w Japonii mało kto kupuje.

co do konsoli, napisałem - "kupiłbym", a to oznacza, że ja kupiłbym. nie ośmieliłbym się nikomu nic sugerować bez poznania jego potrzeb i zainteresowań. mam specyficzne zainteresowania, i dla siebie kupiłem konsolę w wersji japońskiej nie bez powodu;-)
ale w sumie zakupu dokonałem wcześniej, niż wykonałem tę analizę;-), i kupiłem co innego, niż napisałem;-)

inna sprawa, że wydaje mi się, że rynek japoński może samodzielnie sfinansować rozwój gry - nie musi się ona sprzedać nigdzie indziej. stąd też widziałem wiele tytułow, jakich w Europie nie udało mi się zauważyć...

ale ten wątek jakoś daleko odjechał od tematu forum;-)

#72 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2007 - 16:17

z tego co czytałem, to Japończycy kupują głównie Wii... występują nawet okresowe braki na rynku, co mogę potwierdzić, bo tak od razu Wii nie udało mi się kupić. PS3 jest w środku, a Xboxa w Japonii mało kto kupuje.


I ni etylko Japończycy, Wii odnosi sukcesy i nikt temu nie zaprzeczy Nintendo ze swoją*polityką w końcu wygrało, najpierw na konsolkach przenośnych (PSP to żart jeżeli chodzi o gry ich jakość i ilość, baaardzo mało dobrych nowych tytułów). A teraz zamiast gonić za next genowymi technicznymi nowinkami zrobili coś zupełnie innego na przekór innym to się ceni ;)

#73 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 07 listopada 2007 - 19:00

PSP to żart jeżeli chodzi o gry ich jakość i ilość, baaardzo mało dobrych nowych tytułów

No to chyba twoja wiedza na temat PSP to jest jakiś żart. Nie ma dobrych gier? Czyli dla ciebie dobrymi grami nie są: Lumines, WipeOut, GTA, BurnOut, Daxter i wiele wiele innych których nie chce mi się tutaj wymieniać. Może i DS się sprzedaje dużo więcej niż PSP ale to nie znaczy ze na PSP nie ma dużo dobrej jakości gier a do tego PSP oferuje funkcje których w DS nie uświadczysz.
A jeśli chodzi o Wii to to raczej jest chwilowa moda a nie konsola Next-gen.
W tej chwili wybrałbym PS3. Teraz może nie ma na nią zbyt wielu ciekawych gier ale to się już w niedalekiej przyszłości zmieni.

#74 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 listopada 2007 - 23:03

skurch a jako etatowa wrozka pracujesz? Bo ja slysze o tych grach od roku i jakos jak ich nie bylo tak nie ma! Z checia kupilbym ps3 ale wciaz nie widze konkretow na ta konsole :/ A next-gen wlasnie Wii jest bardziej od xbox360 i ps3. Jako jedyna oferuje cos nowego i innego! PS3 i xbox to nadal to samo w ladniejszej oprawie graficznej...

#75 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2007 - 23:19

No to chyba twoja wiedza na temat PSP to jest jakiś żart. Nie ma dobrych gier? Czyli dla ciebie dobrymi grami nie są: Lumines, WipeOut, GTA, BurnOut, Daxter i wiele wiele innych których nie chce mi się tutaj wymieniać.

Śmieszny jesteś. Ogrom gier tych dobrych na PSP to nic innego jak konwersje z PS2 więc to zadne nowości, a sporo z tych konwersji jest po prostu źle zrobiona vide GRAW. To nic nowego.

Może i DS się sprzedaje dużo więcej niż PSP ale to nie znaczy ze na PSP nie ma dużo dobrej jakości gier a do tego PSP oferuje funkcje których w DS nie uświadczysz.

Też śmieszne. Co powoduje popyt na daną konsolę? Jej kolor? A może ilość kolorowych stron w instrukcji? Podpowiem Ci, to gry stanowią głowny warunek sprzedaży konsoli. W przypadku PSP nie jest tak dobrze jakby Sony chciało, więc ratuje się*konwersjami z PS2 taka jest prawda.

A jeśli chodzi o Wii to to raczej jest chwilowa moda a nie konsola Next-gen.

Ta moda to chyba już trwa od wejścia konsoli na rynek, żadna moda, poprostu Nintendo wstrzeliło się w nisze graczy/nie graczy, to jest konsola dla wsyztskich z nakierowaniem na ludzi którzy wcześńiej mogli wogóle nie grać. Dlatego stąd taki sukces.

W tej chwili wybrałbym PS3. Teraz może nie ma na nią zbyt wielu ciekawych gier ale to się już w niedalekiej przyszłości zmieni.

I tylko w tym się z Tobą zgodzę :)

A next-gen wlasnie Wii jest bardziej od xbox360 i ps3. Jako jedyna oferuje cos nowego i innego! PS3 i xbox to nadal to samo w ladniejszej oprawie graficznej...

Brawo piękne podsumowanie! I tak jest ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych