Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Xbox czy PS3?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

#1 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 października 2007 - 16:58

Wiem, ze bylo pare tematow na temat konsol ale ja tak precyzyjnie troche... Chce sobie kupic konsole. Dzis jutro, wcozraj! Taki kaprys! Poszedlem do empiku i widze wszystkie 3. Wii chwilowo odpadlo - choc jestem 100% pewny, ze predzej czy pozniej zagosci u mnie w domu! Wiec wybor miedzy PS3 a Xboxem. I teraz tak, czym sie roznia kolejne wersje xboxa 360? Jak funkcjonalnie oceniacie jedna i druga? Jak wyglada sprawa grania przez net na Xbox? Decyzja w wyborze konsoli na jakie gry by mnie zmusila - jedna i druga konsola... Jak wyglada sprawa grafiki na xbox? Widzialem wylacznie PS3 na ekranie i szczerze mowiac zwalila mnie z nog... Jak dodatki do jednej jak i drugiej konsoli - fajne sa gierki w stylu tej z gitara na ps'a :lol: .... No i ogolnie tak... Z gory dzieki ;)

#2 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 30 października 2007 - 17:12

Wii chwilowo odpadlo - choc jestem 100% pewny, ze predzej czy pozniej zagosci u mnie w domu!

Posiadam Wii i próbuję sprzedać to badziewie, NIE POLECAM

Wiec wybor miedzy PS3 a Xboxem. I teraz tak, czym sie roznia kolejne wersje xboxa 360?
Jak funkcjonalnie oceniacie jedna i druga?
Jak wyglada sprawa grania przez net na Xbox?

Premium - X, bezprzewodowy pad, dysk 20gb, headset. Elite - dysk 120Gb, wszystko czarne, wejście HDMI.

Jak funkcjonalnie oceniacie jedna i druga?
Jak wyglada sprawa grania przez net na Xbox?

PS3, moim zdaniem jest lepsze. W najbliższym czasie będzie na nie masa nowych tytułów oraz usługa Home, dodatkowo za konsolą przemawia darmowa usługa sieciowa, odtwarzacz Blue-Ray, wygodniejszy pad w funkcją wykrywania ruchu. Dodatkowo konsola jest ogólnie silniejsza a niektóre tytuły odpala w 1080p. Co do grania przez net na xboxie - płacisz abonament, zakładasz konto i grasz ;)

Jak wyglada sprawa grafiki na xbox? Widzialem wylacznie PS3 na ekranie i szczerze mowiac zwalila mnie z nog...

Xbox i PS3 maja porownywalna grafike. Z biegiem czasu, kiedy programisci opanuja PS3 gry beda wygladaly coraz lepiej. Przy xboxie szczytem grafiki jest obecnie "gears of war" i nie sądzę aby w tym temacie wiele się zmieniło, przynajmniej w najbliższym czasie

Jak dodatki do jednej jak i drugiej konsoli - fajne sa gierki w stylu tej z gitara na ps'a

.
xbox - kierownice, klawiatury, kamerka internetowa, gitara też się znajdzie
ps3- to co powyżej + singstar ;)

#3 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2007 - 17:17

I teraz tak, czym sie roznia kolejne wersje xboxa 360?

Zalezy co rozumiesz przez "wersje". Masz obecnie 4 wersje konsoli, w nawiasie podam naistotniejsze roznice.

1. CORE (przewodowe pady, bez dysku, najuboższa, brak HDMI) ok. 999.00 zł
2. Arcade (bezprzewodowe pady, karta pamięci zamiast dysku 256 MB, dodatkowo wyjście HDMI) ok. 999.00 z
3. Premium (bezprzewodowe pady, dysk 20 GB, brak HDMI) - tą sam posiadam ok. 1449.00 zł
4. Elite (bezprzewodowe pady, dysk 120 GB, HDMI) - najnowsza wersja ok. 1799.00 zł

Jak funkcjonalnie oceniacie jedna i druga?

Wejdz sobie na ign.com i zobacz której konsoli gry bardziej Ci odpowiadają proste :) Na papierze różnice w danych technicznych są duże na korzyść PS3 ale narazie różnice w samych grach są*bardzo nieiwelkie i nie zawsze na korzyść PS3. To kwestia czasu i drugiej generacji gier.

Jak wyglada sprawa grania przez net na Xbox?

Wygodnia płacisz 150 zł za rok grania i grasz, raczje bez lagów, rozmaiwasz podczas gry przez headset. Rankingi ogólnoswiatowe, zbieranie punktow prestiżu itp.

Jak wyglada sprawa grafiki na xbox? Widzialem wylacznie PS3 na ekranie i szczerze mowiac zwalila mnie z nog...

jak napisałem wyżej narazie różnice są nikłe, trzeba czekać aż programiści okiełznają potencjał PS3 a to może potrwać spokojnie 1 rok lub 2 lata. To kwestia programistów np. taki Virtual Fighter 5 nieco lepszy jest na X'a bo wydany prawie rok później od wersji na PS3 więc mieli czs ją dopracować.

Jak dodatki do jednej jak i drugiej konsoli - fajne sa gierki w stylu tej z gitara na ps'a :lol: ....

Gitarka jest tu i tu :) Choć na pewno więcej "gadżetów" będzie na PS3 Japończycy kochają bębenki, gitarki, maty do tańczenia, marakasy, karaoke itp (ja zresztą też:)

#4 dinosaur5

dinosaur5
  • 77 postów

Napisano 30 października 2007 - 17:49

Gitarka jest tu i tu Choć na pewno więcej "gadżetów" będzie na PS3 Japończycy kochają bębenki, gitarki, maty do tańczenia, marakasy, karaoke itp (ja zresztą też

rozumiem ze mowa jest o Guitar Hero wiec tak apropo czy ktos wie cos wiecej o wyjsciu tej gierki na Maca?

#5 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 października 2007 - 17:52

To jak, HDMI jest w ersji arcade i elite a w tej pomiedzy to brak?? No i wlasnie mam tak, ze kupilbym xbox'a dla tytulow oraz tego, ze gra na necie jest podobno porywajaca... PS3 przemawia do mnie lepszymi parametrami na ten moment... Z drugiej strony na PS3 slysze, ze ta maaaaasa gier ma sie pojawic... no wlasnie 'SLYSZE' i to juz od roku gdzies a gier wciaz nie ma :/

#6 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2007 - 17:53

rozumiem ze mowa jest o Guitar Hero wiec tak apropo czy ktos wie cos wiecej o wyjsciu tej gierki na Maca?

Takie gry nie wychodzą na PC a co dopiero o Macu mowa, stricte konsolowa gra.

#7 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 30 października 2007 - 17:53

Jeśli jesteś zafascynowany mangą,anime i wszystkim co związane z kulturą japońską : PS. Jeśli wolisz pograć sobie w mniejszą ilość, ale konkretnych gier : XBOX

#8 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2007 - 17:54

To jak, HDMI jest w ersji arcade i elite a w tej pomiedzy to brak??


Tak bo wymeinilem to nie w kolejnosci ukazywnaia sie wersji, najpierw byl Core, Premium, Elite a na koncu Arcade (ktory ma zastąpić Core).

#9 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 30 października 2007 - 17:55

To jak, HDMI jest w wersji arcade i elite a w tej pomiedzy to brak??

Odpowiedni kabel chyba można dokupić.

#10 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2007 - 17:56

Odpowiedni kabel chyba można dokupić.


Kabel Ci nic nie daje tylko sztucznie podbija rozdzielczość chodzi o WYJŚCIE a zarazem sygnał wychodzący z konsoli.

---- Dodano 30-10-2007 o godzinie 18:02 ----

Jeśli jesteś zafascynowany mangą,anime i wszystkim co związane z kulturą japońską : PS.
Jeśli wolisz pograć sobie w mniejszą ilość, ale konkretnych gier : XBOX


Źle piszesz troszkę bo gier na Xboxa360 obecnie jest około 360 (:)), a na PS3 zaledwie 140.

#11 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 października 2007 - 18:11

No wlasnie... Final FAntasy.... Uchhhh :( I nastepne pytanie. Jakie lacze potrzebne jest na bezproblemowa rozgrywke na sieci?

#12 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 30 października 2007 - 18:20

Wyjście HDMI jest we wszystkich aktualnych modelach Xboxa360, również w Premium/Pro. Polskie sklepy oczywiście robią klientów w bambuko i te z HDMI sprzedają drożej - pozbywają się zapasów magazynowych. Np. w Empiku jeszcze w ogóle nie widziałem Premiumów z HDMI ;( Zdarzają się różne bundle packi z dodatkowym kontrolerem, czy grami. Warto kupić model z HDMI, ma on również procesor wykonany w mniejszym wymiarze (65nm vs 90) i poprawione chłodzenie. Aha, jest jescze model Halo Edition, który jest zasadniczo Premiumem w zielonym kolorze i ma HDMI. Nie wszystkie Halo są już w 65nm, decyduje data produkcji. Co do liczby gier - Xboxy360 z twardym dyskiem są w stanie emulować większość gier ze starego Xboxa. W wypadku PS3 najtańszy model (40GB) nie jest kompatybilny z PS2, droższe są.

#13 Lempciap

Lempciap
  • 305 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 30 października 2007 - 18:28

PS 2:))) Jalepsze Ale tak na serio to wybralabym PS3 bo gralam i na tym i na x Boxie, nie czytalam wszystkich postow i nie wiem czy ktos ci mowil, w media markt tanio i jakies gratisy!!!

#14 seba22

seba22
  • 421 postów
  • SkądKensington Beach

Napisano 30 października 2007 - 18:34

Wyjście HDMI jest we wszystkich aktualnych modelach Xboxa360, również w Premium/Pro. Polskie sklepy oczywiście robią klientów w bambuko i te z HDMI sprzedają drożej - pozbywają się zapasów magazynowych. Np. w Empiku jeszcze w ogóle nie widziałem Premiumów z HDMI ;(
Zdarzają się różne bundle packi z dodatkowym kontrolerem, czy grami.

Warto kupić model z HDMI, ma on również procesor wykonany w mniejszym wymiarze (65nm vs 90) i poprawione chłodzenie.

Aha, jest jescze model Halo Edition, który jest zasadniczo Premiumem w zielonym kolorze i ma HDMI. Nie wszystkie Halo są już w 65nm, decyduje data produkcji.

Co do liczby gier - Xboxy360 z twardym dyskiem są w stanie emulować większość gier ze starego Xboxa. W wypadku PS3 najtańszy model (40GB) nie jest kompatybilny z PS2, droższe są.


Nie wydaje mi się? Nie słyszałem o edycji Xboxa 360 Pro.

Obecnie jest sporo wersji na rynku do wyboru i nie każda ma HDMI bo przecież sklepy mają spory zapas towaru i muszą je kiedyś sprzedać...

Z X360 są na rynku:

Xbox 360 - Halo 3 edycja specjalna
Xbox 360 - Wersja CORE - ostatnie sztuki zapewne
Xbox 360 Arcade HDMI
Xbox 360 Elite HDMI i 120 GB HDD
Xbox 360 Premium bez HDMI lub z HDMI

Tak więc zestawów jest sporo, masz w czym wybierać.

Sam posiadam Xboxa 360 Premium, dobry sprzęcior ale chyba lepiej zrobisz kupując PS3 - już od 1599 zł z 40GB dyskiem! Lub bardziej bogato wyposażony zestaw, z dodatkowym padem, dwoma grami a czasem nawet film na BluRay i pilocik się trafi w cenie ok 1999 zł...

#15 ltj

ltj
  • 166 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 października 2007 - 18:48

rozumiem ze mowa jest o Guitar Hero wiec tak apropo czy ktos wie cos wiecej o wyjsciu tej gierki na Maca?


http://fretsonfire.sourceforge.net/ darmowa alternatywa

#16 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2007 - 18:50

I nastepne pytanie. Jakie lacze potrzebne jest na bezproblemowa rozgrywke na sieci?

1 Mb/s przy 512 kb/s występują problemy. Im szybsze tym lepsze. Przy 4 Mb/s gra się online jak offline (czyt. bez przycięć) :) Zapewne i 1 Mb/s jak i 2 Mb/s są wystarczającymi szybkościami dla Xbox Live.

#17 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 30 października 2007 - 18:56

kupuj sony ps3 ,ni e zastanawiaj sie .. x box 360 fajny jest ale mysle ze sony jest bardziej przyszlosciowe + blu ray :D balbis fakt ... 360 ma wiecej gier ..ale ps3 za to ma lepsze :D i mysle z czasem ich ilosc bedzie rosla :D mam zamiar kupic ps3 po nowym rokum moze torche potanieja bo jak na razie cena ( 360 funtow ) to odrobine za duzo

#18 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 30 października 2007 - 18:57

Nie wydaje mi się? Nie słyszałem o edycji Xboxa 360 Pro.

Wielu sprzedawców tak nazywa Premium -

The Xbox 360, commonly called the Premium or Pro

Zresztą nazwa Premium już oficjalnie nie występuje, Microsoft na swoich stronach przyznaje się teraz tylko do Xbox 360 Arcade, Xbox 360 i Xbox 360 Elite + wersje limitowane: Halo i The Simpsons (100 sztuk).
Żeby jeszcze bardziej namieszać, w cywilizowanych krajach właśnie zaczyna się sprzedaż świątecznego bundle packa nazwanego "Go Pro", który zawiera Xboxa 360 (ex-Premium, z HDMI) i gry: Marvel: Ultimate Alliance oraz Forza Motorsport 2.

#19 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 października 2007 - 19:12

PS3, moim zdaniem jest lepsze. W najbliższym czasie będzie na nie masa nowych tytułów oraz usługa Home, dodatkowo za konsolą przemawia darmowa usługa sieciowa, odtwarzacz Blue-Ray, wygodniejszy pad w funkcją wykrywania ruchu. Dodatkowo konsola jest ogólnie silniejsza a niektóre tytuły odpala w 1080p. Co do grania przez net na xboxie - płacisz abonament, zakładasz konto i grasz

Ojojoj...
Na Xboksa też zaraz wyjdzie cała masa tytułów. PS3 nie przebije już ilością pożądnych gier konsoli Microsoftu, bo ta ma po prostu znacznie, znacznie większą popularność.
PS3 nie jest silniejsze. Technologia zastosowana w PS3 jest kilka lat do tyłu względem XO. Zwłaszcza GPU, czyli grafika, gdzie Xbox ma do dyspozycji więcej pamięci RAM, która jest zunifikowana i daje więsze możliwości programistom. XO ma też zunifikowane vertex i pixel shadery, przez co nigdy połowa GPU nie nudzi się, tak jak w PS3 i zawsze coś robi. Sonierski CPU ma jeden rdzeń 'półnormalny' i 7 rdzeni pomocniczych, z czego jeden jest zajęty przez funkcje dashboardu. W Xboksie mamy trzy normalne rdzenie, które oddane są do dyspozycji programistów. Wielu developerów narzeka na 2x256 ram w PS3, co powoduje znaczne trudności przy konwersji gier z Xboksa na PS3, bo w XO jest niepodzielona pamięć 512mb RAM. CHyba zalet nie muszę tłumaczyć?

Ogólnie - GPU Xboksa jest zgodny nawet z wymaganiami DirectX 10. PS3 działa na OpenGL3+.
Nikt nie zauważył, że te same multiplatformowe gry wydane w tym samym czasie zawsze wyglądają lepiej na maszynie od MS? To nie jest po prostu wina tego, że programiści nie znają PS3.
PS3 jest na rynku niemal rok, po tym czasie na XO wyszła już gra Gears of War ze wspaniałą grafiką. Programiści dostali devkity PS3 zaledwie kilka miesięcy po wypuszczeniu devkitów Xboksa 360. Między bajki można wsadzić opowieści o niewykorzystanym potencjale PS3.
Acha.. Xbox ma więcej tytułów RENDEROWANYCH w 1080p. Większość gier ma "tylko" 720p, i jeżeli masz wyjście w dashu ustawione na 1080p, to wtedy takie gry są upscalowane sprzętowo (przez chip ANA/HANA) do 1080p.

Z biegiem czasu, kiedy programisci opanuja PS3 gry beda wygladaly coraz lepiej. Przy xboxie szczytem grafiki jest obecnie "gears of war" i nie sądzę aby w tym temacie wiele się zmieniło, przynajmniej w najbliższym czasie

Śmieszne. Na PS3 rozwój będzie, a na XO nie. Bo nie. Haha..

. Masz obecnie 4 wersje konsoli, w nawiasie podam naistotniejsze roznice.

Obecnie produkowane są:
Arcade/Pro/Elite. Dwie pierwsze zastępują stare Core/Premium, które nie miały HDMI. Teraz więc wszystkie wersje mają HDMI.

PS3 przemawia do mnie lepszymi parametrami na ten moment..

Panie, jakimi tam lepszymi..

Jeśli wolisz pograć sobie w mniejszą ilość, ale konkretnych gier : XBOX

Ty nie porównujesz Xboksa 1 z PS2? X360 ma znacznie więcej gier niż PS3..

#20 dinosaur5

dinosaur5
  • 77 postów

Napisano 30 października 2007 - 19:14

Takie gry nie wychodzą na PC a co dopiero o Macu mowa, stricte konsolowa gra.

http://www.aspyr.com/product/info/85 :P

#21 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 30 października 2007 - 20:05

Wicko: PS3 jest MOCNIEJSZE i kiedy xbox będzie się powoli wypalał (gry nie osiągną większego poziomu niż Gears'y) na konsoli Sony będzie więcej zaawansowanych tytułów. Obecnie wyglądają gorzej ze względu na to, że programiści nie poznali do końca trudnej architektury konsoli. Z PS2 było podobnie. Poza tym nie wiem dlaczego patrzysz na konsole w PC'towy sposób. Podniecanie się ile co ma ramu naprawdę w tym przypadku nie ma sensu.

#22 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 października 2007 - 20:24

Panie, jakimi tam lepszymi..

Tu już przesadzasz ze swoimi argumentami PS3 technicznie jest lepsza od Xboxa360 i żadne wywody tego nie zmienią. Jest kwestią czasu aby programiści oswoili się ztą architekturą. Z każdą konsolą Sony mieli problemy, i dopieor po czasie pokazywali na co stać tą konsolę. Ale pamiętaj jedno liczba rdzeni robi swoje, a DVD to nie to samo co Blue Ray (na pojemnosc DVD juz narzekają programisci).

balbis fakt ... 360 ma wiecej gier ..ale ps3 za to ma lepsze :D i mysle z czasem ich ilosc bedzie rosla :D

Bo zaraz będę*gryzł proszę*podaj jakie? ;) GT? MGS? To chyba koniec, bo tu zachodiz znaczna różnica w stosunku sony a microsoft podczas tej generacji konsol. Microsoft już tyle kasy wpompował że sony potraciło gry które do tej pory były kojarzone tylko z playstation, przyklady jak na wyciągnięcie ręki: DMC, PES, Ace Combat, Virtual Fighter. Jak pokazał pierwszy X MGS na ten sprzęt to kwestia miesięcy i kasy Billa G. Final Fantasy? Sieciówka już jest na X'a, SquerEnix już wydaje gry na X'a tylko nie pod szyldem FinaLFantasy więc kto wie.

http://www.aspyr.com/product/info/85 :P


Biję głową w posadzkę ;) Przepraszam za wprowadznie w błąd. ALE nie zmienia to faktu że gra jest przyjemniejsza na 40" telewizorze niż przed iMac'em ;)

#23 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 30 października 2007 - 20:38

DMC 4, Heavenly Sword. X też tego nie dostanie.

#24 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 października 2007 - 20:47

Wicko: PS3 jest MOCNIEJSZE i kiedy xbox będzie się powoli wypalał (gry nie osiągną większego poziomu niż Gears'y) na konsoli Sony będzie więcej zaawansowanych tytułów

Lol. Ja podałem argumenty, a Ty?

Tu już przesadzasz ze swoimi argumentami PS3 technicznie jest lepsza od Xboxa360 i żadne wywody tego nie zmienią. Jest kwestią czasu aby programiści oswoili się ztą architekturą. Z każdą konsolą Sony mieli problemy, i dopieor po czasie pokazywali na co stać tą konsolę. Ale pamiętaj jedno liczba rdzeni robi swoje, a DVD to nie to samo co Blue Ray (na pojemnosc DVD juz narzekają programisci).

J/w. Argumenty. Niby dlaczego ma być technocznie lepsza?
Oczywiście. Blu-ray. Wiesz ile było zabawnych historii, gdy Kutargii chwalił się, że gry zamują po 20GB, podczas gdy w rzeczywistości miały 6gb, a reszta była śmieciami? Chodziły też mity, że to po to by dane były na brzegu płyty, żeby szybciej sie odczytywały, co było bzdurą, bo na BD prędkość ma być ta sama niezależnie od miejsca, na którym znajdują się dane.
Na XboxOnline była kiedyś lista 100 (jak się nie mylę) wpadek Sony, a i tak wszystkich nie obejmowała.

#25 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 30 października 2007 - 21:27

Jeżeli wg. Ciebie śmieci to tekstury wysokiej jakości to śmieci to MUSISZ mieć rację... Między 50Gb a 9 jest spora różnica




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych