Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Xbox czy PS3?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

#326 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 04 czerwca 2008 - 16:57

Ja tez majac wlasnie 1800zl na dwa handheldy (DS Lite i PSP Fat - nie potrzebuje skype'a na konsoli, a waga mi nie przeszkadza tak samo jak casy doczytywania - tak czy siak sa dlugie, a Fat jest przynajmniej lepiej wykonany (aluminium zamiast plastyku) i ma profilowany grip) + karta 8GB do PSP :) i M3 Real do DS'a :) albo moge kupic w tej cenie Wii (ew. z Wiikey'em, chocby po to aby grac w gry ktore ciezko dostac) + oryginalny pad do GC + classic controller + 2gi Wiilot i Nunchuk + 4000 Wii points + kabelek RGB + Lan adapter (moje stacjonarne konsole ciagle podrozoja razem ze mna, a nie kazdy znajomy itp. ma WiFi). Moge tez kupic za te kase iPhone'a (lub dwa, ale wtedy musze rozstac sie w dluzszym okresie czasu z zakupem gitary) :D Co byscie radzili z tych konsolek :?: A'propos PS3 - najlepszym wyborem jest wersja NTSC 60GB z EE i GS - gry NTSC ciezko nie jest dostac, a na pewno jest z tym mneij zachodu niz zabawa w emulacje na europejskich wersjach 60GB ;)

#327 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 04 czerwca 2008 - 17:18

Nigdy nie istniał model 30GB, poza tym kolega pytał się czy działają piraty, więc odpowiadają, nie zadziałają


Zwyczajnie obniżyli cenę, kompatybilność nadal jest utrzymywana, może nie w 100% tytułów, jednak nadal coś takiego istnieje


I co Ci z tego "potwora", skoro większość aplikacji i tak nie będzie działała tak jak powinna? PS3 ma słabą kartę graficzną (jak na PC), dodatkowo nie nauczono się jej jeszcze sprawnie programować, ze względu na skomplikowaną architekturę.


pomylka, mialem na mysli 20GB ale to bez roznicy.

Potwor jak potwor, w programowanie grafiki sie nie zamierzam bawic wiec nie martwi mnie karta,
chodzi mi o moc procesora i 9 rdzeni w porywach do 7.

#328 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 04 czerwca 2008 - 19:24

potwor jak potwor, w programowanie grafiki sie nie zamierzam bawic wiec nie martwi mnie karta,
chodzi mi o moc procesora i 9 rdzeni w porywach do 7.


Konsolka ma 7 rdzeni, ale co z tego skoro nikt nie potrafi tego sensownie oprogramować dla Linuxa

---- Dodano 04-06-2008 o godzinie 20:29 ----

Co byscie radzili z tych konsolek :?:


PSP, fajne (chociaż polecam wersję slim, posiada lepszą baterię, lepiej leży w rękach, jeśli masz srebrny model praktycznie nie widać rys). DS, też jest ok, zwłaszcza jeśli grasz w przygodówki. Co do PS3 NTSC, to problem jest taki, że nie odtworzysz europejskich filmów oraz gier z PS2.
Wii nie polecam, miałem rok temu, byłem bardzo zawiedziony. Nie ma wielu ciekawych gier, większość jest bardzo prosta, infantylna i skierowana do "każual gejmerowców". Do tego nie da się wygodnie walnąć*w fotelu i grać, samo szpilanie jest męczące.

#329 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 04 czerwca 2008 - 23:50

Konsolka ma 7 rdzeni, ale co z tego skoro nikt nie potrafi tego sensownie oprogramować dla Linuxa


Konsola ma 9 w porywach do 7 - proces technologiczny jest tak trudny ze kontrola jakosci dopuszcza chyba do 2 rdzeni nieaktywnych wiec majac szczescie dostajemy 9 rdzeni a majac pecha dostajemy 7. Z programowaniem troche racja, jezeli sony nie zalezy na tych 2 rdzeniach to znaczy ze nikt nie koduje az tak (jeszcze), ale na tym polega zabawa zebym ja mogl sobie pokodowac i poprobowac swoich sil na czyms wiecej niz 2 czy 4 rdzenie.

#330 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 05 czerwca 2008 - 14:09

Konsolka ma 7 rdzeni, ale co z tego skoro nikt nie potrafi tego sensownie oprogramować dla Linuxa

---- Dodano 04-06-2008 o godzinie 20:29 ----


PSP, fajne (chociaż polecam wersję slim, posiada lepszą baterię, lepiej leży w rękach, jeśli masz srebrny model praktycznie nie widać rys). DS, też jest ok, zwłaszcza jeśli grasz w przygodówki. Co do PS3 NTSC, to problem jest taki, że nie odtworzysz europejskich filmów oraz gier z PS2.
Wii nie polecam, miałem rok temu, byłem bardzo zawiedziony. Nie ma wielu ciekawych gier, większość jest bardzo prosta, infantylna i skierowana do "każual gejmerowców". Do tego nie da się wygodnie walnąć*w fotelu i grać, samo szpilanie jest męczące.


Slim'a nie chce wlasnie dlatego ze gorzej mi lezy w rekach (brak wyprofilowan z tylu), a bateria jest o polowe mniej pojemna, a zblizone (aczkolwiek i tak gorsze niz w klasycznym PSP) czasy zycia na baterii Sony uzyskalo poprzez lepsze zarzadzanie energia.

Co do DS'a to glownie interesuje mnie Castlevania, Pokemony (tylko bez smiechu prosze ;)), Phoenix Wright, The World Ends With You, Mario Kart (i ten mnie wraz z Mario Galaxy ciagnie tez do Wii), czy Metroid Prime, Brothers in Arms (gralem - bardzo fajne), czy Call of Duty.

Narazie kupie chyba PSP (uwielbiam bawic sie w homebrew itd. a i gry ma fajne - LocoRoco, Patapon, echochrome, czy GTA w kieszeni sa super :) ) + reszte zainwestuje dodatkowo do tego co juz mam w moja nowa milosc - gitare :)

#331 Macwolx

Macwolx
  • 209 postów

Napisano 05 czerwca 2008 - 22:39

Decyzja zapadła, mam akurat kase na "starter pack" z 60 gb i dwoma padami + kasa na jakieś dwie gry :) Co polecacie na początek? :)

#332 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 06 czerwca 2008 - 18:00

A sa jeszcze nowe starter pack'i :?: Jak tak to skad bierzesz (chyba ze kupujesz uzywanego) :?: Na poczatek GTA IV (co prawda nie exclusive, ale trzeba zagrac) i GT 5 Prologue, a nastepna kase na MGS4 odkladac. Pozniej mozesz kupic sobie np. Ratchet'a i Clanka, Uncharted itd.

#333 Macwolx

Macwolx
  • 209 postów

Napisano 06 czerwca 2008 - 22:32

No wiec byłem dziś w: MediaMarkt - Saturn - MediaMarkt (inny) - Empik Nigdzie nie ma starter packów :( wszedzie 40 gb z dwoma grami jak już (Uncharted i coś tam...) za 1700 bodajże :) Opłaca sie to na początek? Czym ta 40 rozni sie od 60 oprocz kompatybilności z grami na ps2? Btw, gry na ps3 w Empiku są cholernie drogie (sic!), dużo taniej jest w MM czy na allegro :D

#334 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 07 czerwca 2008 - 09:21

No bo Starter pack juz od dawna nie jest produkowany, a ostatnie lezaki magazynowe schodzily po 3000zl (sic!). W zasadzie nie masz wyjscia innego niz 40GB lub uzywana 60GB. Oczywiscie ze sie oplaca - za cene wersji 60GB kupisz wersje 40GB i do tego PSTwo i bedziesz mial 100% wstecznej kompatybilnosci ;) A roznice miedzy nimi to brak emulacji gier z PS2 (tez z PSX'a wciaz dzialaja), mniejszy dysk, brak czytnika kart pamieci i 2 zamiast 4 portow USB. Ja na poczatku bralbym na Allegro (lub ostatecznie w MM) Starter Pack'a z GTA IV i do tego GT5 Prologue (na Allegro juz ponizej 90zl ostatnio byly), a nastepna gra jaka bym kupil bylby ofkoz MGS4 (ciekawe czy beda jakies Starter Pack'i z MGS4 dla Europy :?:...).

#335 Marchew

Marchew
  • 150 postów
  • SkądDawna stolica Polski

Napisano 18 czerwca 2008 - 21:35

By nie okazywać się gołosłownym (chyba wypowiadałem się w temacie na rzecz PS3) stałem się dzisiaj szczęśliwym posiadaczem PS3 w zestawie z Metal Gear Solid 4. A pojutrze mam najtrudniejszy z egzaminów, które pozostały w sesji. To tak w dowód nieodpowiedzialności również ;) Howgh.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych