Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Moutain Lion... Co Wam się podoba, a co Was denerwuje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

#101 Zetor

Zetor
  • 624 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 sierpnia 2012 - 08:26

Panowie a Finder poprawnie wyświetla wam katalogi?.

#102 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 01 sierpnia 2012 - 09:07

Moutain Lion spisuje się całkiem nieźle. Nie widuje już "parasolki" tak często jak miało to miejsce w poprzednim systemie. A ciągle mam odpalone te same aplikacje. W moim przypadku system jest zatem szybszy.

Notatki, świetna rzecz w końcu znikneły z poczty :)

Przypominacz, rozwiązanie typu złap ważny e-mail i przenieś do przypominacza i nadaj mu odpowiedni status, dobra rzecz.

Game Center, cóż zbędna ikona w aplikacjach. Gdybym był zapalonym graczem, być może ucieszyłbym się z tej aplikacji.

Wiadomości, połączyć iChat i iMessages i spieprzyć tak aplikacje to wydawało się być domeną Microsoftu. A tu Apple nieumiejętnie podeszło do tematu.
Aby dostać się do kontaków z Jabbera trzeba wykonać klikologie, nowa rozmowa -> z prawej strony dodaj osobe -> z chmurki wybierz Buddies.
Nie można tego uprościć ?!?

Safari, rzeczywiście szybsze, ale jeszcze nie przetestowałem czy lubi nazbyt RAM.

Powiadomienia, świetna sprawa. Pretensje można mieć jedynie do programistów którzy nie zaimplementowali w swoich programach współpracy z tym ficzerem. Dziwne że Twitter nie zrobił aktualizacji w dniu premiery ML. Bo otwieranie strony internetowej jest pomyłką. Tweetbot za to świetnie się sprawuje, działając z powiadomieniami. Do pełnego szczęścia brakuje mi Skype'a z tą funkcjonalnością.
Co prawda powiadomienia mogłyby być bardziej konfigurowalne.
Wielka szkoda że nie wprowadzono gestu obsługi powiadomień.

Gatekeeper, zabezpieczenie administratora przed administratorem :/ Pomysł rodem z Redmond. Pierwsza rzecz która trzeba wyłączyć.

Nie wiem czy zauważyliście ale Web Sharing został wywalony z ustawień. Oczywicie web sharing można sobie włączyć przy pomocy Terminala, ale zastanawia mnie co wśród dodanych setek ficzerów zostało jeszcze wykastrowane z systemu?

Swoja droga po instalacji ML straciłem jedynie django, a z Widgetów TV Forecast.

#103 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 09:18

Co wy macie z tym centrum powiadomien? Gest jest. Nalezy dwoma palcami wyjechac za gladzik z prawej strony i niejako pociagnac nimi centrum powiadomien "zza gladzika".

#104 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 01 sierpnia 2012 - 09:32

Maxavelli, przepraszam nie sprecyzowałem, że Magic Mouse nie doczekało się dwóch palców w praco tak jak w lewo jest Dashboard, tak w prawo jest... nic.

#105 kredson83

kredson83
  • 3 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 09:40

[CIACH]

Twój wpis został usunięty jako zupełnie niezwiązany z tematem wątku. Proszę znaleźć wątek traktujący o Twoim problemie i w nim zadać pytanie. renqien

#106 cinkibolek

cinkibolek
  • 402 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 09:46


Nie wiem czy zauważyliście ale Web Sharing został wywalony z ustawień. Oczywicie web sharing można sobie włączyć przy pomocy Terminala, ale zastanawia mnie co wśród dodanych setek ficzerów zostało jeszcze wykastrowane z systemu?


Web Sharing z Preferencji znignal juz w Lionie.

#107 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 01 sierpnia 2012 - 09:52

cinkibolek, w moim Lionie był i spisywał się całkiem nieźle. Opcja ta została usunięta z ML

#108 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 01 sierpnia 2012 - 10:07

W ML mail to działa tak jak powinien czyli:

1. w przypadku posiadania wielu kont pocztowych o odpowiedzi poprzez opcję replay to all cały czas próbuje wysłać wiadomość także do mnie co jest oczywistym bugiem
2. drug bag to sytuacja gdzie dostaje wiadomość na konto np: a@a.com a program odpowiada z konta b@c.com mimo tego, że właściwe opcje są odklikane

#109 cinkibolek

cinkibolek
  • 402 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 10:12

eR - masz racje, pomylilo mi sie z ftp.

#110 mamstefana

mamstefana
  • 18 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 sierpnia 2012 - 10:58

A czy ktoś z was ma problem z wifi wychodząc z trybu uśpienia? Mam tak za każdym razem, po instalacji ML. Podnoszę matrycę na ikonie WiFi poruszają się tylko te linie zasięgu i nie łączy. Rozwiązaniem jest tylko reset.. Szukałem w googlach, kasowałem moją sieć z keychain'a, zmieniałem kanały w routerze, resetowałem router i dupa. Anyone?

#111 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 01 sierpnia 2012 - 11:35

mamstefana, nie zauważyłem takiego problemu.
Jedyne co to komputer dłużej wychodzi z uśpienia :/ po wciśnieciu spacji mam "freez" wygaszacza i po kilku sekundach pojawia sie gotowy do pracy dekstop. W SL i Lionie wybudzanie komputera odbywało się bez zbędnych przemyśleń.

Co do kłopotów z internetem, swego czasu miałem taką dziwną sytuację z najnowszym wydaniem Adium, które to odcinało mnie od sieci. Ani Adium ani internet nie działał. Więc pozbyłem się kłpotu wraz z Adium.

#112 tbadoo

tbadoo
  • 398 postów
  • SkądGrantham, United Kingdom

Napisano 01 sierpnia 2012 - 11:58

Mi na tą chwilę przeszkadza jedynie sposób wybudzania z uśpienia. W Lionie wystarczyło kliknąć klawiaturę, strzałkami na odpowiedni profil i enter. Tu coś niestyka, po kliknięciu w klawiaturę ekran się wybudza ale poza tym klawiatura i strzałki nie działają póki mychą nie kliknę profilu. Bez sensu albo jakiś bug.

#113 qubuss

qubuss
  • 518 postów
  • SkądKońskie, PL

Napisano 01 sierpnia 2012 - 12:31

http://imagazine.pl/2012/07/30/rss-w-safari-6/
Obsługa RSS w Safari 6.

#114 lukalt

lukalt
  • 40 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 12:35

Dźwięk nie działa, YT nie chodzi. Bateria znika jak bałwan na słońcu. Ktoś wie co może być z dźwiękiem? standardowa ikona ma pod "suwakiem" przekreślone kółko, a sam "głośniczek" jest na szaro..

#115 mamstefana

mamstefana
  • 18 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 sierpnia 2012 - 12:38

mamstefana, nie zauważyłem takiego problemu.
Jedyne co to komputer dłużej wychodzi z uśpienia :/ po wciśnieciu spacji mam "freez" wygaszacza i po kilku sekundach pojawia sie gotowy do pracy dekstop. W SL i Lionie wybudzanie komputera odbywało się bez zbędnych przemyśleń.

Co do kłopotów z internetem, swego czasu miałem taką dziwną sytuację z najnowszym wydaniem Adium, które to odcinało mnie od sieci. Ani Adium ani internet nie działał. Więc pozbyłem się kłpotu wraz z Adium.


sprawdzę.. wyłącze sparrow, dropboxa, transmita etc

#116 Pan Rafał

Pan Rafał
  • 79 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 sierpnia 2012 - 12:39

U mnie na problem z dźwiękiem zaradził restart.

#117 mamstefana

mamstefana
  • 18 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 sierpnia 2012 - 12:40

sprawdzę.. wyłącze sparrow, dropboxa, transmita etc


haha. O zgrozo działa!

#118 lukalt

lukalt
  • 40 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 12:48

U mnie na problem z dźwiękiem zaradził restart.

dziękuję. działa.

#119 wladyslaw.h-cd2f3555e3

wladyslaw.h-cd2f3555e3
  • 105 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 01 sierpnia 2012 - 12:50

A mnie denerwuje po wyzerowaniu safari usunięcie ikon witryn. Zabrali opcję odznaczenia aby nie zerować ikon!

#120 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 01 sierpnia 2012 - 12:51

mamstefana, no to teraz metodą prób i błędów proponuje dość do tego który program jest odpowiedzialny za te sytuacje.
Dropbox u mnie śmiga, podobnie jak SugarSync, SkyDrive i GoogleDrive

#121 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 sierpnia 2012 - 13:22

U mnie na problem z dźwiękiem zaradził restart.

dziękuję. działa.

I później się dziwicie, że pomoc techniczna zaczyna od zdania "proszę zrestartować komputer"...

#122 maciejowyy

maciejowyy
  • 47 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 01 sierpnia 2012 - 14:27

Póki co na plus jedynie lekko szybsze działanie, minusów zdecydowanie więcej, wzrost temp, szybsze użycie baterii i lekkie zawiechy na wybudzaniu. Chyba wolałem Liona;/

#123 Dognier

Dognier
  • 43 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 21:39

Ja prawdę mówiąc nie widzę ŻADNEJ różnicy w prędkości działałania ML w porównianiu z Lionem 10.7.4 Co więcej, problemy zostały te same - problemy z wifi po wybudzeniu komputera, skrajnie niedopracowane sterowniki grafiki Intela, mam też wrażenie że mój Air grzeje się nieco bardziej (w spoczynku temperatura procesora wynosi ponad 50 stopni, wcześniej było 40-kilka), głośniejszy przez to oczywiście nie jest, choć jak wiadomo jest to spowodowane wyjątkowo ospałym systemem zwiększania prędkości obrotowej wentylatora w Airze (wskakuje na wyższy poziom niż standardowy dopiero, gdy temperatura procesora dochodzi do ok. 95 stopni).

#124 citanek

citanek
  • 582 postów
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 sierpnia 2012 - 21:49

- Mnie irytuje bezużyteczny tryb fullscreen na więcej niż jednym monitorze. Podobno coś zmienili, tylko nie umiem powiedzieć co. - W ML w końcu animacje przejścia przestały ciąć (sprzęt ze stopki - cięło na obu). - "Wiadomości" - zastanawiam się, czy ktokolwiek w Apple używał tego w praktyce, czy chodziło tylko o upodobnienie do odpowiednika z iOS. Jest źle.

#125 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 21:56

Nie można (albo nie wiem jak) usuwać aplikacji z Launchpada, a ściślej mówiąc nie można usuwać niektórych dodanych przez siebie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych