Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Moutain Lion... Co Wam się podoba, a co Was denerwuje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

#51 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 29 lipca 2012 - 11:27

Okazuje się, że system nadal ma niedopracowane sterowniki od grafiki HD 4000, na wszystkich nowych Makach wyposażonych w ten układ przycinają animacje (np. przy otwieraniu Mission Control), co ciekawe dzieje się to nawet na nowym MBP Retina... Trochę żal.


U mnie nic takiego się nie dzieje na MacBook Pro Retina. Wszystko chodzi płynnie.

#52 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 29 lipca 2012 - 11:42

Jedyny jak na razie błąd jaki zauważyłem to przy robieniu zrzutu wycinka ekranu kursor starsznie mryga lub się zacina

#53 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 lipca 2012 - 11:44

Kolejna rzecz: nie chce się zainstalować Lotus Symphony 3.0.1

Instalacja nie powiodła się.
Instalator napotkał nieznany błąd, który uniemożliwił instalację. Skontaktuj się z producentem oprogramowania po pomoc.

Dopuszczanie programów z dowolnego źródła mam włączone.

#54 a11

a11
  • 511 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 11:55

U mnie system zdecydowanie przyśpieszył przy uruchamianiu - od wciśnięcia power do biurka 13s, wcześniej SL- 15, L-21s. Temperatury na tym samy poziomie, bateria trzyma troszkę dłużej. O ile dłużej jeszcze ciężko mi dokładnie powiedzieć. W klonowaniu nie podoba mi się to, że ustawiając dopasowanie biurka do Apple TV po zakończeniu połączenia AirPlay biurko nie wraca do swojej rozdzielczości- trzeba ją ręcznie przywrócić.
Nie wiem dlaczego nie można mieć takiego fajnego docka jak te boczne - przeźroczysty i dobrze widać co jest odpalone.
Braku czasu przy baterii jakoś mi nie brakuje, ponieważ i tak co chwila się zmieniał w zależności od chwilowego użycia procesora więc to żadna sensowna informacja.

W Terminalu wpisujesz
defaults write com.apple.dock no-glass -boolean YES
potem
killall Dock

#55 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 lipca 2012 - 12:00

Noo, teraz Dock jest prawie idealny, jeszcze żeby nie ta ramka w koło, byłoby jeszcze lepiej :) Jakieś polecenie to załatwi?

#56 a11

a11
  • 511 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 12:11

z@up
MacThemes Forum • View topic - [Dock] Mirage 2!
Nie testowałem, chyba nikt nie testował, ale pod Lionem działało (ale jednak ML to nie Lion, ma nowy Dock).
Koniecznie zrób backup. (albo nawet nie próbuj)

EDIT:
Jest jeszcze http://www.moritzwet...m/dockdesigner/ , również nie testowałem. (choć ktoś na MacRumors pisał, że działa mu podmiana tła Docka 3D na ML)

#57 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 lipca 2012 - 12:26

Tu jest coś, co daje to samo i więcej, dla mniej odważnych do używania Terminala

Mountain-Tweaks

z@upEDIT:
Jest jeszcze Moritz Wette- Dock Designer - Customize your Mac OS X Dock , również nie testowałem. (choć ktoś na MacRumors pisał, że działa mu podmiana tła Docka 3D na ML)


Działa :) bardzo dobrze nawet

[ATTACH=CONFIG]11473[/ATTACH]

#58 Wojtasio

Wojtasio
  • 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 lipca 2012 - 13:36

a jak przywrócić dok do oryginalnego wyglądu? EDIT Ok juz sobie poradzilem

#59 pawellego

pawellego
  • 231 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 14:11

Mnie denerwuje ikona Notfication Center, zawsze chcąc wyszukać plik kierowałem myszkę do samego rogu ekranu. Można ją jakoś usunąć? CMD + Spacja nie działa : /

#60 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 29 lipca 2012 - 14:35


CMD + Spacja nie działa : /


Działa bez zarzutu.

#61 pawellego

pawellego
  • 231 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 15:06

Działa bez zarzutu.


Chodzi mi o to że, nie można usunąć tej ikony poprzez skrót cmd+spacja.


...

#62 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 lipca 2012 - 15:10

cmd+spacja to zawsze był Spotlight, a usunięcie ikonki z paska, to cmd+myszką, bynajmniej u mnie :) Nie usuniesz tej ikony, tak sobie wymyślili i raczej sposobu nie ma.

#63 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 29 lipca 2012 - 16:08

Chodzi mi o to że, nie można usunąć tej ikony poprzez skrót cmd+spacja.


...


W takim razie nie zrozumieliśmy się.

Sprawdź to:

W terminalu wpisz:

sudo launchctl remove com.apple.notificationcenterui.agent
launchctl remove com.apple.notificationcenterui.agent

Podobno działa ale sam nie sprawdzałem i robisz na własną odpowiedzialność.

Źródło: http://www.chrisnovo...ication-center/

lub użyj programu: Bartender http://www.macbartender.com

#64 tbadoo

tbadoo
  • 398 postów
  • SkądGrantham, United Kingdom

Napisano 29 lipca 2012 - 18:30

Działa :) bardzo dobrze nawet


Jakoś mi nie usunęło tej ramki wokół docka, efekt ten sam co komendy terminalowej podanej wyżej

#65 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 lipca 2012 - 18:32

Ponoć nie tylko Tobie, ale ja załączyłem nawet Screena, u mnie jest oczekiwany efekt.

#66 tbadoo

tbadoo
  • 398 postów
  • SkądGrantham, United Kingdom

Napisano 29 lipca 2012 - 18:34

A ML instalowałeś na czysto?

#67 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 lipca 2012 - 18:35

Nie. Na MBP 2011 i MB Alu2008 nakładka na SL. Na obu wszystko śmiga bez zarzutu.

#68 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 18:43

System zainstalowalem na czysto na MBA Late 2010 4GB i moje wrazenia sa nastepujace: Zalety: - system dziala jakby deko szybciej (nie opieram sie na testach) w porownaniu do Liona. - dluzsza praca na baterii (odczucie rowniez subiektywne) - bardzo uzyteczne dla mnie dwie nowe aplikacje Notes i Remainder. Wady: - usunieto wsparcie dla RSS w Safari - nie mam AirPlay (liczylem na to ze bedzie) Mieszane uczucia: - Notyfications, jak na razie nie widze sensu uzywania. Moze sie to zmieni wraz ze wsparciem aplikacji. Podsumowanie: Fajnie ze nowy (stary) system nie chodzi znacznie wolniej jak poprzedni ale czy warto wydac $20 na dwie aplikacje? Kwestia dyskusyjna. Pozostale zmiany jakie znalazlem to sa tak delikatne, ze ja bym sie wstydzil nazwac ten ogol nowym systemem. PS. W Safari jak sie ma otwarte zakladki/karty dziala gest zoom-in PS2. Sorki za brak PL literek, nie mialem czasu szukac jak to zmienic :)

#69 pablokoguto

pablokoguto
  • 200 postów
  • SkądNowy Sacz, Poland

Napisano 29 lipca 2012 - 19:10

A może by ktoś zrobił listę zmian jakie na oferuje nowy LM Apple chwali się że jest 200 zmian i te podstawowe nowości można zobaczyć na stronie : jak : powiadomienia, wiadomości czy nowe podświetlenie w Docku, safari, uaktualnienia itp. Jest kilka nowości ale ja to bym chciał zobaczyć listę wszystkich 200 zmian i nie mogę się dogrzebać nigdzie takiej listy, operuje ktoś taką listą?

#70 pawellego

pawellego
  • 231 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 19:30

Proszę:
Apple - OS X Mountain Lion - See everything the new OS X can do.
: )

#71 b20308a490

b20308a490
  • 239 postów

Napisano 29 lipca 2012 - 19:48

Mnie denerwuje rozdzielenie Kalendarza z Przypomnieniami. Miałem wszystko w kupie i mi to pasowało, teraz zamiast jednej muszę uruchamiać dwie aplikacje. Pewnie się przyzwyczaję, ale mnie to wkurza :) Podoba mi się to, że system szybciej startuje, podoba mi się nowe Safari reszta wg mnie b.z. względem Liona (bądź też kosmetyczne).

#72 prissin

prissin
  • 261 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lipca 2012 - 21:49

To, co mi się podoba: - system jest o wiele szybszy - poprawki wizualne (śliczny nowy Dock, Launchpad, Dashboard) - iCloud i automatyczna synchronizacja danych - użyteczne aplikacje Wiadomości, Przypomnienia oraz Notatki - centrum powiadomień - przyciski "Share" we wszystkich miejscach systemu - odświeżone Safari (zunifikowany pasek adresu i wyszukiwania, Tab View) - naprawione udostępnianie Internetu - nowe zabezpieczenia (Gatekeeper) To, co mi się nie podoba: - Game Center, gdyż praktycznie żadne gry nie są z nim zintegrowane - brak nowych gestów dla Magic Mouse

#73 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 29 lipca 2012 - 22:08

Denerwuje to mało powiedziane: nie działający AirDrop... tak samo jak w Lionie...

#74 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 30 lipca 2012 - 03:06

@Shrek: Bynajmniej = Nie

#75 Zetor

Zetor
  • 624 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 lipca 2012 - 04:31

A wielkie ikony w Launchpadzie już nie przeszkadzają?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych