Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwania aplikacji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1950 odpowiedzi w tym temacie

#1926 Lewand

Lewand
  • 6 postów

Napisano 08 stycznia 2024 - 11:11

Dzień dobry,

 

od jakiegoś czasu poszukuję odpowiednika dla Voicemeeter na mac os. Może bardziej doświadczeni użytkownicy będą mi pomocni? Dziękuję.



#1927 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 08 stycznia 2024 - 11:21

Dzień dobry,

 

od jakiegoś czasu poszukuję odpowiednika dla Voicemeeter na mac os. Może bardziej doświadczeni użytkownicy będą mi pomocni? Dziękuję.

https://alternativet...r/?platform=mac - sprawdzałeś alternatywne programy?


Fallout ...war, war never changes...

#1928 Lewand

Lewand
  • 6 postów

Napisano 08 stycznia 2024 - 20:20

https://alternativeto.net/software/voicemeeter/?platform=mac - sprawdzałeś alternatywne programy?

Oczywiście, że sprawdzałem, ale to co oferują niestety mi się nie sprawdza.



#1929 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2024 - 20:48

Oczywiście, że sprawdzałem, ale to co oferują niestety mi się nie sprawdza.

Trochę błędnie zakładasz, że użytkownicy tego miejsca, co do zasady wiedzą, co to jest i do czego służy aplikacja, której alternatywy poszukujesz. Nie każdy ma/używa Windows. Być może używamy analogicznych rozwiązań, tyle, że nie wiemy, że są one alternatywą softu z innego systemu. Napisz raczej, jakiego rodzaju aplikacji poszukujesz i jakie funkcjonalności są Ci potrzebne. Będzie łatwiej.



#1930 Lewand

Lewand
  • 6 postów

Napisano 08 stycznia 2024 - 21:34

Trochę błędnie zakładasz, że użytkownicy tego miejsca, co do zasady wiedzą, co to jest i do czego służy aplikacja, której alternatywy poszukujesz. Nie każdy ma/używa Windows. Być może używamy analogicznych rozwiązań, tyle, że nie wiemy, że są one alternatywą softu z innego systemu. Napisz raczej, jakiego rodzaju aplikacji poszukujesz i jakie funkcjonalności są Ci potrzebne. Będzie łatwiej.

Poszukuję aplikacji, która pozwoli mi na odebranie dźwięku z fizycznego mikrofonu i wyprowadzenie go na słuchawki lub inne urządzenie końcowe, które ja wybiorę. W ten sposób będę mógł uzyskać odsłuch mikrofonu na słuchawkach. Ponadto inne wejścia dźwięku również chciałbym mieć na słuchawkach. Generalnie słuchawki to jedyne wyjście dźwięku, gdzie chce słyszeć wszystko.

 

Oczywiście ustawiałem urządzenia zespolone wybierając mikrofon i złożone urządzenia wyjściowe, w których wybrałem rzeczone słuchawki. Niestety nie uzyskałem oczekiwanego efektu. Wchodząc w ustawienia systemowe -> Dźwięk -> pozycja wyjście i wejście widać, że na wejściu w urządzeniu zespolonym poziom wejścia na dole reaguje czyli dźwięk w systemie występuje, ale niestety w słuchawkach już go nie mam. Co ciekawe po włączeniu spotify muzyka gra przy tej samej konfiguracji. Nie wiem dlaczego mikrofonu nie słychać.



#1931 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2024 - 22:35

Ja bym zerknął w stronę oprogramowania Rogue Amoeba – Audio Hijack albo Loopback mogą spełniać te wymagania. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1932 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 09 stycznia 2024 - 20:56

Ok, czyli chcesz słuchać sobie powiedzmy YouTube'a na słuchawkach i w tym samym czasie mówić do mikrofonu i też w tych samych słuchawkach słyszeć co mówisz?

 

Do tego wystarczy dostarczony wraz z systemem GarageBand, w którym dodasz sobie jako wejście mikrofon, jako wyjście słuchawki, zaznaczysz monitoring wejścia. Od tego momentu będziesz miał w słuchawkach monitoring mikrofonu. Teraz, jak odpalisz sobie cokolwiek innego, czyli np. tego przykładowego YT w Safari, to też będzie leciał na tych słuchawkach (o ile nie wskażesz innego wyjścia) wespół z Twoim aksamitnym głosem. ;-)



#1933 Lewand

Lewand
  • 6 postów

Napisano 10 stycznia 2024 - 09:02

Ja bym zerknął w stronę oprogramowania Rogue Amoeba – Audio Hijack albo Loopback mogą spełniać te wymagania. 

Śpieszę z podziękowaniami. Aplikacja Loopback rozwiązała moje rozterki z dźwiękiem :) Bardzo dziękuję za pomoc.

 

Ok, czyli chcesz słuchać sobie powiedzmy YouTube'a na słuchawkach i w tym samym czasie mówić do mikrofonu i też w tych samych słuchawkach słyszeć co mówisz?

 

Do tego wystarczy dostarczony wraz z systemem GarageBand, w którym dodasz sobie jako wejście mikrofon, jako wyjście słuchawki, zaznaczysz monitoring wejścia. Od tego momentu będziesz miał w słuchawkach monitoring mikrofonu. Teraz, jak odpalisz sobie cokolwiek innego, czyli np. tego przykładowego YT w Safari, to też będzie leciał na tych słuchawkach (o ile nie wskażesz innego wyjścia) wespół z Twoim aksamitnym głosem. ;-)

Dziękuję również za pomoc. Aksamitny głos? muszę się sobie bardziej przysłuchać, może faktycznie tak jest ;-)



#1934 Marius Bienius

Marius Bienius
  • 99 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 stycznia 2024 - 13:35

Cześć :)
 
Miałem ja sobie do niedawna Spotify i na pasku menu w MacOS u góry miałem podpięty taki programik Spotica Menu, który wyświetlał mi tam tytuł i wykonawcę. Taki szybki podgląd na to, co leci.
Można było z tego też sterować w przód, w tył, pauza, stop. Taki kontroler muzyki z wyświetlaną okładką albumu.
Przeszedłem na Tidala więc Spotica Menu już nie działa, bo integruje się tylko ze Spotify i Apple Music.
I szukam czegoś takiego, co będzie działało analogicznie, ale z Tidalem. I ku mojemu zaskoczeniu, chyba nic takiego nie ma.
W czym tkwi problem? Ludzie po prostu nie piszą takiego oprogramowania czy jest jakiś techniczny problem, który nie pozwala na integrowanie się z Tidalem?
Kojarzycie może jakąś taką aplikację, którą będę mógł sterować muzyką z Tidala z poziomu górnego paska menu? Jeśli jeszcze dałoby się wyświetlać tytuł i wykonawcę, to byłoby super.


Użytkownik Marius Bienius edytował ten post 10 stycznia 2024 - 13:35

 Studio M2, Mini M1, iPhone 13


#1935 hasos

hasos
  • 2 164 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 marca 2024 - 20:44

Cześć. Czy spotkaliście się z aplikacją, która pozwala ustawic, by okno danego programu otwierało się zawsze w jednym i tym samym ustalonym miejscu i miało ustalony wymiar? Np. mam aplikacje Mail otwartą z boku ekranu. Klikam nową wiadomość i chcę, by okno nowej wiadomości otwierało się właśnie w ustalonym miejscu ekranu.

#1936 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 14 marca 2024 - 22:07

Ale to powinno domyślnie działać, bez dodatkowego oprogramowania żadnego. U mnie jest tak, że jak odpalam nową wiadomość (⌘+N) w Poczcie, to ona mi się pokazuje za każdym razem w tym miejscu, co poprzednio. 


  • hasos lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1937 hasos

hasos
  • 2 164 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 marca 2024 - 10:18

Ale to powinno domyślnie działać, bez dodatkowego oprogramowania żadnego. U mnie jest tak, że jak odpalam nową wiadomość (⌘+N) w Poczcie, to ona mi się pokazuje za każdym razem w tym miejscu, co poprzednio. 

 

Dzięki :) Rzeczywiście. W natłoku okienek i różnych ustawień początkującego, nie zwróciłem na to uwagi.

I chyba tak samo działa ustawienie wielkości okna.

 

Tylko trzeba pamiętać, by nie przesuwać okna, bo ono wraca do poprzednio ustawionej pozycji, a nie zawsze w tę samą, z góry ustaloną. I tego bym właśnie potrzebował.



#1938 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 15 marca 2024 - 13:57

To rozwiązanie jest proste – nie przesuwać. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

Ewentualnie można sobie na przykład skorzystać z AppleScript – powiedz aplikacji Mail, żeby utworzyła okno z nową wiadomością o takich i takich wymiarach i tej i tej pozycji, a następnie podpiąć pod jakiś skrót klawiszowy.

Ewentualnie, jeśli nie skrypt, to mogę z czystym sumieniem polecić Keyboard Maestro, da się z niego to bez problemu wyklikać i uzyskać wiele więcej. Jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości jeśli chodzi o oprogramowanie w ogóle. 


  • hasos lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1939 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 marca 2024 - 20:33

Zawsze możesz spróbować tiling window managera - jak ostatnio próbowałem, to Yabai był najlepszy. No ale to jest zdecydowanie inne podejście do okien jako takich i nie każdemu pasuje (mi pasuje tak bardzo, że zamieniłem maca na lenovo z Linuxem).


  • hasos lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1940 hasos

hasos
  • 2 164 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 marca 2024 - 13:09

Potestowałem różne apki i dla mnie najlepszy okazał się https://rectangleapp.com/pro. Wersja free daje wiele możliwości, a płatna to już w ogóle super. 

Dzięki za pomoc. 



#1941 hasos

hasos
  • 2 164 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 marca 2024 - 17:36

Hej, jeszcze pytanie o aplikację czyszczącą śmieci po programach. Zainstalowałem na próbę antivir Avira, ale usunąłem go ostatecznie. Widzę, że zostały jakieś śmieci, których nie mogę usunąć, bo pojawia się komunikat o braku dostępu. W monitorze aktywności mam ciągle takie coś https://support.avira.com, co zabiera niepotrzebnie pamięć, Avira Scan Service wyłączone, ale wisi w ustawieniach w pełnym dostępie do dysku. Można czymś to usunąć?

Znalazłem tutorial w necie, ale to wymaga terminala, komend i jest mocno skomplikowane jak dla mnie. 



#1942 augustyniak

augustyniak
  • 85 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 marca 2024 - 11:53

Cześć, mam macOS Catalina więc w moim programie pocztowym brak funkcji wysyłania maili z opóźnieniem. Czy jest jakaś inna aplikacja pod mój system, która ma taką funkcję? Po polsku koniecznie


Użytkownik augustyniak edytował ten post 26 marca 2024 - 12:00


#1943 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 26 marca 2024 - 12:00

Cześć, mam macOS Catalina więc w moim programie pocztowym brak funkcji wysyłania maili z opóźnieniem. Czy jest jakaś inna aplikacja pod mój system, która ma taką funkcję?

Ale chodzi Ci o to, żeby przez np 5 sekund aplikacja się wstrzymała z wysłaniem, żebyś miał jeszcze szansę anulować po przypadkowym kliknięciu "wyślij", czy też, żeby zaplanować wysyłkę na np. jutro rano? Bo to drugie, technicznie rzecz biorąc, jest możliwe tylko wtedy, kiedy jutro rano aplikacja będzie uruchomiona i działać na komputerze, albo, jak się to ustawi na serwerze pocztowym, czego raczej żaden klient poczty nie obsłuży.



#1944 augustyniak

augustyniak
  • 85 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 marca 2024 - 12:05

chodzi o tą drugą sprawę. Nie wiem jak to technicznie działa ale aplikacja apple jakoś to robi. W moim przypadku komputer może być włączony bo to chodzi o stacjonarny komputer mojej asystentki. 



#1945 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 26 marca 2024 - 12:50

chodzi o tą drugą sprawę. Nie wiem jak to technicznie działa ale aplikacja apple jakoś to robi. W moim przypadku komputer może być włączony bo to chodzi o stacjonarny komputer mojej asystentki. 

 

Nie ufałbym w pod tym względem żadnej aplikacji klienckiej, która nie jest zintegrowana z odpowiednią funkcją po stronie serwera. Przykładem może być Outlook z kontem Exchange. Tam to będzie działać bezproblemowo.

 

Natomiast z Mail na MacOS i kontem Gmail wygląda to tak, jak właśnie sobie przetestowałem:

 

hhIMGl9.png

 

W czasie, kiedy była zaplanowana wysyłka byłem zalogowany na komputerze, ale aplikacja Mail była wyłączona. Potem, jak ją uruchomiłem, to już ten zaległy email nie wyszedł. Oczywiście możesz poprosić asystentkę, żeby nigdy nie wyłączała aplikacji, ale czynnik ludzki zawiedzie Cię w najmniej odpowiednim momencie.



#1946 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 26 marca 2024 - 15:41

Spark ma wiele funkcji, także tą na której Ci zależy.



#1947 gunial

gunial
  • 3 postów

Napisano 06 kwietnia 2024 - 17:22

Witam przesiadłem się na Mac z win i nie mogę wyszukać programu typu Acronis na Mac, dość często robię obrazy całych dysków po to aby później szybko stworzyć nowy dysk z systemem win na nośnikach zewnętrznych, proszę o pomoc.

 


#1948 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 06 kwietnia 2024 - 17:30

Witam przesiadłem się na Mac z win i nie mogę wyszukać programu typu Acronis na Mac, dość często robię obrazy całych dysków po to aby później szybko stworzyć nowy dysk z systemem win na nośnikach zewnętrznych, proszę o pomoc.

Acronis na mac też jest…



#1949 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 06 kwietnia 2024 - 17:56

Można też sprawdzić wbudowane narzędzie dyskowe, może wystarczy.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1950 gunial

gunial
  • 3 postów

Napisano 11 kwietnia 2024 - 06:42

Można też sprawdzić wbudowane narzędzie dyskowe, może wystarczy.ja

Potrzebuję narzędzia które będzie robiło obraz dysków które zawierają inne systemy operacyjne, muszę mieć obrazy jako kopie zapasowe, w razie potrzeby przywrócić cały dysk.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych