Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwania aplikacji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1950 odpowiedzi w tym temacie

#1876 winmaciek

winmaciek
  • 6 517 postów
  • Płeć:

Napisano 23 października 2022 - 22:52

Po co? Generalnie nie ma takiej potrzeby, Mac ma wbudowanego antywirusa.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1877 Chris87

Chris87
  • 31 postów

Napisano 24 października 2022 - 08:37

Cześć. Generalnie masz rację, mac posiada wbudowane zabezpieczenia. Jedyne czego nie jestem pewien, to czy działa w czasie rzeczywistym na tyle, aby mnie całkowicie ochronić. Apple mówi często o malware, a są też rzeczy nieco innego kalibru. Proza codzienna, czyli bieżąca ochrona klienta pocztowego (tutaj od czasu do czasu, avast faktycznie coś wykryje). Albo klient czasem wpuszcza w maliny i podaje link do strony, której personalnie nie do końca bym ufał (czasem antywirus zablokował taką do wglądu, albo zgłosił, że zablokował próbę pobrania dziwnych skryptów ze strony).

Po prostu gdy na komputerze są istotne i czasem poufne dane, dobrze trochę się zabezpieczyć. Ale z drugiej strony, nie chcę też wpadać w manię zabezpieczeń. Choć nie chciałbym też przegiąć w stronę, w której coś zignoruję. Na Windowsie bym powiedział, że tak, można jeszcze rozważyć kupno antywirusa - na pewno nie zaszkodzi. Tymczasem na Maku...to nie jest tak zero-jedynkowe  :) Tym bardziej, że w teorii Avast siedzi w tle i łapie czasem jakiegoś cookiesa czy inny załącznik. Niemniej na Windows ten AV ma ambiwalentne opinie, więc może i tutaj warto rozejrzeć się za czymś innym. Jeśli warto w ogóle się rozglądać za jakimś AV (choć wtedy mam obawę, że mogę oberwać dziwnym załącznikiem z poczty albo innym skryptem w przeglądarce).

Ot - badam nieco grunt, sam mam dylemat czy warto  ;)



#1878 siarq

siarq
  • 6 postów

Napisano 30 listopada 2022 - 14:36

Witam wszystkich

 

Przymierzam się do zmiany systemu operacyjnego  z windows na mac os. w firmie użytkuje oprogramowania firmy SONEL ( sonel PE6 , Foton) do tworzenia protokołów z przeprowadzanych pomiarów elektrycznych. Znacie jakieś programy na mac w których można robić protokoły z takich prac ? Producent DASL nie przewiduje tego oprogramowania dla ios , podobny program na windows nazywa sie PROTON+ , W sklepie mac nie znalazłem nic podobnego. Programów do tworzenia schematów jest sporo , ale do protokołów żadnego 

będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi

 

pozdrawiam Adam



#1879 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 819 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 listopada 2022 - 15:18

> Producent DASL nie przewiduje tego oprogramowania dla ios

 

macOS i iOS to dwa różne systemy.

 

A tak bardziej w temacie, to chyba najprościej będzie postawić Windowsa w jakiejś maszynie wirtualnej i tam sobie klikać sonel foton proton.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1880 siarq

siarq
  • 6 postów

Napisano 30 listopada 2022 - 21:28

nie wiem czy wirtualna maszyna zda egzamin , gdyż są to programy licencjonowane i przypisane sprzętowo. 



#1881 Neftii

Neftii
  • 6 postów

Napisano 25 stycznia 2023 - 12:13

Witam, szukam aplikacji DM TOUCH jest to program perkusji elektronicznej do modułu alesis dm dock do którego wsuwa się ipada. Pozdr.

#1882 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 819 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 stycznia 2023 - 12:34

To nie jest dział o iPadzie i sofcie na niego.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1883 MC_

MC_
  • 6 834 postów

Napisano 25 stycznia 2023 - 12:36

Szukam aplikacji do odtwarzania YouTube. Kiedyś była taka w sklepie (darmowa), ale aktualnie nie mogę jej znaleźć.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1884 Neftii

Neftii
  • 6 postów

Napisano 25 stycznia 2023 - 23:11

To nie jest dział o iPadzie i sofcie na niego.

przepraszam jestem nowy

#1885 Zielone jabłko

Zielone jabłko
  • 142 postów

Napisano 31 stycznia 2023 - 23:14

Od paru dni dopiero używam macOS i na dzień dzisiejszy poszukuję najlepiej darmowej aplikacji do nagrywania płyt CD a na nich głównie MP3 ( dane ) polecicie coś ? Z góry dzięki


 


#1886 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 819 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 lutego 2023 - 01:08

Nie musisz mieć aplikacji, Finder po prostu umie nagrywać płyty. Ale jak już musisz, to ja lata temu, kiedy jeszcze ludzie nagrywali płyty, używałem Disco.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1887 jacek6490

jacek6490
  • 4 postów

Napisano 02 lutego 2023 - 19:14

Witam  szukam programu do nauki języka angielskiego, Na Windowsie korzystałem z  Rosetta Stone a na macu mam problemy z instalacją więc szukam alternatywy. Proszę o polecenie podobnego programu. Pozdrawiam



#1888 Sylwek1980

Sylwek1980
  • 2 postów

Napisano 01 marca 2023 - 08:13

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Poszukuję programu, który tworzy wirtualną kamerę.

Kamera ip podpięta do routera.

Próbowałem splitcam

Próbowałem OBS studio

Obraz przechwytują z kamery ale nie pojawiają się jako kamera podczas wyboru w programie np. w Photo Booth lub face time itp.

W żadnym programie nie widać kamery.

Dodam że już to robiłem w 2021 roku i działało. Po aktualizacjach programów nie działa.

W windows śmiga aż miło ;)

Z góry dziękuje za pomoc.

Można przetestować bez kamery.

 



#1889 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 652 postów
  • Płeć:

Napisano 01 marca 2023 - 17:32

OBS Studio działa, ale faktycznie wirtualna kamera nie jest widoczna we wszystkich programach. Na pewno działa poprawnie z Zoom. W FaceTime, Photo Booth i QuickTime u mnie nie widzi.



#1890 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 marca 2023 - 12:58

OBS Studio działa, ale faktycznie wirtualna kamera nie jest widoczna we wszystkich programach. Na pewno działa poprawnie z Zoom. W FaceTime, Photo Booth i QuickTime u mnie nie widzi.

 

Akurat to zależy na ile wirtualna kamera jest widoczna z poziomu macOS. Jeśli nie ma dobrego API to inne programy nie będą jej widzieć. 


PowerMac G5 DP 1.8GHz/3GB RAM/80 GB

#1891 kamcio100

kamcio100
  • 108 postów

Napisano 07 kwietnia 2023 - 10:08

Siemka. Szukam programu który byłby coś swego rodzaju jak podgląd Quick look tylko potrzebuję aby tekst był na cały ekran. 

 

W uproszczeniu, chciałbym aby Macbook służył do tekstów w zespole, i chciałbym otwierać teksty w programie tak aby po lewej stronie w kolumnie były wszystkie teksty w folderze, a po prawej w kolumnie która byłaby na cały ekran wyświetlałby się tekst. Nie wiem czy to sensownie napisałem. 

 

Tutaj by było idealnie tylko żeby ten tekst z podglądu otwierał sie na pełnej całej kolumnie. A z lewej szybki dostęp do innych tekstów w folderze. 

 

2023-04-07_08h18_19.png



#1892 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 652 postów
  • Płeć:

Napisano 07 kwietnia 2023 - 10:13

Wypróbuj jakikolwiek edytor kodu, np. Visual Studio Code.

 

H9OgScd.png


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 07 kwietnia 2023 - 10:17


#1893 winmaciek

winmaciek
  • 6 517 postów
  • Płeć:

Napisano 07 kwietnia 2023 - 10:43

Z makowych softów to bym jeszcze BBEdit wypróbował, powinien dać radę. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1894 kamcio100

kamcio100
  • 108 postów

Napisano 07 kwietnia 2023 - 10:50

No właśnie próbowałem, ale te programy po otworzeniu tekstu pokazują tylko kod.. I właśnie nie wiem co zrobić, żeby otwierać tym tylko tekst ale nie jako kod a zwykły txt



#1895 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 652 postów
  • Płeć:

Napisano 07 kwietnia 2023 - 10:54

Co to znaczy "jako kod"? Nie bardzo rozumiem.

 

KSRUS1P.png



#1896 kamcio100

kamcio100
  • 108 postów

Napisano 07 kwietnia 2023 - 11:07

Wrzuciłem plik .rtf i tak mi tego właśnie nie pokazywało, ale jednak to działa, i da się ten tekst powiększać i zmieniać czcionke?



#1897 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 652 postów
  • Płeć:

Napisano 07 kwietnia 2023 - 11:17

W Twoim zamkniętym pisałeś o plikach txt, a nie rtf. Pliki txt, w przeciwieństwie do rtf nie zawierają informacji o formatowaniu, czcionce itp. Edytory kodu nie obsługują plików formatowanych. Można powiększyć lub zmienić czcionkę, ale to jest ustawienie globalne dla całego programu, nie dla pojedynczego pliku, ani tym bardziej dla jakiegoś zaznaczonego fragmentu. Poleciłem Ci program na podstawie podanych wymagań. Jeżeli masz jakąś listę potrzebnych funkcjonalności, to wymień je wszystkie, to nie będziemy się musieli bawić w zgadywanki.



#1898 kamcio100

kamcio100
  • 108 postów

Napisano 07 kwietnia 2023 - 11:21

Dobrze, to w sumie wystarczy, że te pliki z word-a i rtf przerobie wszystko na txt i powinno działać.

 

Bo myślałem że to obsłuży właśnie tez takie rtf czy doc itd, ale logiczne, że to program bardziej do pisania kodów a nie odtwarzania plików formatowanych tekstowych. No chyba, że jest taki program który obsługuje typowo pliki formatowane tekstowe w formatach własnie rtf czy doc. 

 

Znalazłem tego: https://bean-osx.com/Bean.html

 

Jednak ten przy sporej ilości plików w folderze zawiesza się i nie chce współpracować 

 

Teraz tego znalazłem Scrivener ale troche on kosztuje


Użytkownik kamcio100 edytował ten post 07 kwietnia 2023 - 11:24


#1899 JacekRB

JacekRB
  • 5 postów

Napisano 11 kwietnia 2023 - 08:46

Witam.

Apple wycofało się z aplikacji StreetWiev i robienie zdjęć sferycznych przy pomocy tego programu już nie działa. Czy ktoś wie, jaką aplikację można znaleźć żeby funkcjonalność była podobna? Sugerują Street Veiew Studio, ale w Appstore nic takiego nie ma :(



#1900 darq_lama

darq_lama
  • 7 postów

Napisano 12 kwietnia 2023 - 20:22

Witam.

Apple wycofało się z aplikacji StreetWiev i robienie zdjęć sferycznych przy pomocy tego programu już nie działa. Czy ktoś wie, jaką aplikację można znaleźć żeby funkcjonalność była podobna? Sugerują Street Veiew Studio, ale w Appstore nic takiego nie ma :(

 

Aplikacja jest pod adresem: https://streetviewstudio.maps.google.com/


Użytkownik darq_lama edytował ten post 12 kwietnia 2023 - 20:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)