Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwania aplikacji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1955 odpowiedzi w tym temacie

#1851 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 766 postów

Napisano 03 lutego 2022 - 20:00

iWork potrafi eksportować w formatach Office oraz otwierać dokumenty Office. Jak są to proste dokumenty to działa idealnie. Jak coś sam piszę to zaczynam w iWork. Jak wysyłam do firmy to zawsze w formacie Office. Office 365 mam dlatego, że już duże kontrakty ze śledzeniem zmian wielu osób i masą komentarzy na Pages nie pokazywały wszystkiego. Jeśli ktoś pisze listy, małe raporty, nie ma wiele współpracy to iWork's wystarczy. Office potrzebny jest jeśli w środowisku biurowym rządzi Office. I tego nie zastąpi żadem darmowy pakiet biurowy. Office na Mac działa super, a World, Excel i Power Point (365) są już zoptymalizowane na M1.



#1852 monika_jd

monika_jd
  • 8 postów

Napisano 03 lutego 2022 - 21:18

iWork potrafi eksportować w formatach Office oraz otwierać dokumenty Office. Jak są to proste dokumenty to działa idealnie. Jak coś sam piszę to zaczynam w iWork. Jak wysyłam do firmy to zawsze w formacie Office. Office 365 mam dlatego, że już duże kontrakty ze śledzeniem zmian wielu osób i masą komentarzy na Pages nie pokazywały wszystkiego. Jeśli ktoś pisze listy, małe raporty, nie ma wiele współpracy to iWork's wystarczy. Office potrzebny jest jeśli w środowisku biurowym rządzi Office. I tego nie zastąpi żadem darmowy pakiet biurowy. Office na Mac działa super, a World, Excel i Power Point (365) są już zoptymalizowane na M1.

bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz 


Płacisz raz dużo, albo co miesiąc mało. Tu nie ma wielkiej filozofii. Zresztą, zostało to opisane w Internecie wiele razy, a to nie jest forum o sofcie Microsoftu.

i po co ta agresja

 

jak widać w postach powyższych i poniższych są użytkownicy którzy potrafią merytorycznie odpowiedzieć i pomóc



#1853 Smutektoja

Smutektoja
  • 9 postów

Napisano 05 lutego 2022 - 14:20

Witam poszukuje darmowego programu do rysowania schematów automatycznych/elektrycznych na system MacOS.

 



#1854 leymann

leymann
  • 15 postów

Napisano 09 lutego 2022 - 22:17

Cześć, czy istnieje program do odczytywania pendrive a zaszyfrowanego bitlockerem na Windowsie? 



#1855 darq_lama

darq_lama
  • 7 postów

Napisano 11 lutego 2022 - 22:20

Witam wszystkich. Kiedyś widziałem apkę dzięki której można było schować wszystkie foldery na biurku. Tak żeby biurko (pulpit) był czysty (bez żadnych folderów/ikon). 

Czy ktoś zna taką aplikację? Z góry dziękuję  :)

 

Cześć, sprawdź aplikację HiddenMe z App Store.



#1856 7890

7890
  • 8 postów

Napisano 24 lutego 2022 - 10:43

Witajcie,

Wiele lat na windowanie korzystałem z illustratora, później przerzuciłem się na inkscape z linuxem, jednak teraz mam maca i ten inkscape… no szału nie robi. Jak na windowanie/Linuksie kombinowałem żeby był cmyk tak już mi się nie chce bawić. Czy jest jakiś ilustrator z licencja wieczysta działający dobrze pod M1 czy tylko chmura? - Na tym wariancie zależałoby mi najbardziej. Jeśli tylko chmura to czy Affinity obsługuje cmyk bez problemu? Czy ktoś przesiadał się z inkscape i to jest komfortowa przesiadka czy kosmos?



#1857 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 24 lutego 2022 - 10:57

 

Czy jest jakiś ilustrator z licencja wieczysta działający dobrze pod M1 czy tylko chmura?

Nie ma, natywne są tylko nowe CC. Ja mam mini z M1 ponad rok. Rok temu AI działał na nim pod Rozettą zanim się pojawił natywny. Czy będzie chodził CS6 – tego nie wiem, nie miałem takiego.


Użytkownik DiMoonn edytował ten post 24 lutego 2022 - 10:58


#1858 7890

7890
  • 8 postów

Napisano 24 lutego 2022 - 18:15

Nie ma, natywne są tylko nowe CC. Ja mam mini z M1 ponad rok. Rok temu AI działał na nim pod Rozettą zanim się pojawił natywny. Czy będzie chodził CS6 – tego nie wiem, nie miałem takiego.

 

 

a czy teraz nie ma jakiegoś problemu z rozeta? Bo próbowałem triala zainstalować i nawet nie chce ruszyć....

Nie ma, natywne są tylko nowe CC. Ja mam mini z M1 ponad rok. Rok temu AI działał na nim pod Rozettą zanim się pojawił natywny. Czy będzie chodził CS6 – tego nie wiem, nie miałem takiego.

 

Użytkownik 7890 edytował ten post 24 lutego 2022 - 18:17


#1859 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 24 lutego 2022 - 18:17

a czy teraz nie ma jakiegoś problemu z rozeta? Bo próbowałem triala zainstalować i nawet nie chce ruszyć....

Nie rozumiem o co ci chodzi. Opisz dokładniej.



#1860 7890

7890
  • 8 postów

Napisano 24 lutego 2022 - 18:44

Nie rozumiem o co ci chodzi. Opisz dokładniej.

Na Monterey nie instaluje się nawet, podczas próby instalacji pojawia się tylko informacja o braku kompatybilności. Stad moje przysłanie czy Rosetta jeszcze działa i dalej to wspiera - może mnie po prostu instalacja przerasta.



#1861 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 665 postów
  • Płeć:

Napisano 24 lutego 2022 - 18:51

A CS6 nie jest przypadkiem jeszcze 32-bitowy? Bo takich to już od dawna nie daje się na Macach instalować. Ktoś kiedyś opisywał obejście, jak zainstalować Lightroom 6, ale było to na tyle udziwnione, że nie chciało mi się nawet próbować. Wypróbuj Affinity Designer, to najprostsze, co możesz zrobić.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 24 lutego 2022 - 18:55


#1862 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 24 lutego 2022 - 19:02

Na Monterey nie instaluje się nawet, podczas próby instalacji pojawia się tylko informacja o braku kompatybilności. Stad moje przysłanie czy Rosetta jeszcze działa i dalej to wspiera - może mnie po prostu instalacja przerasta.

 Ale co się nie instaluję? Opisz dokładnie. Tracisz czas mój i swój :angry:



#1863 tomtom_su

tomtom_su
  • 377 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 25 lutego 2022 - 10:14

CS6 jest 32-bitowy i wyżej Mojave nie podskoczysz przerabiałem to na Intelu. Kwestia M1 jest dodatkowym zagadnieniem którego nie znam bo ciągle siedzę na starym procku więc nie pomogę.



#1864 7890

7890
  • 8 postów

Napisano 26 lutego 2022 - 11:56

Dzieki za odpowiedzi. To pewnie tego kwestia. No nic to trzeba dać szanse afinity. Dzieki

A CS6 nie jest przypadkiem jeszcze 32-bitowy? Bo takich to już od dawna nie daje się na Macach instalować. Ktoś kiedyś opisywał obejście, jak zainstalować Lightroom 6, ale było to na tyle udziwnione, że nie chciało mi się nawet próbować. Wypróbuj Affinity Designer, to najprostsze, co możesz zrobić.



#1865 equalypse

equalypse
  • 4 postów

Napisano 21 sierpnia 2022 - 15:08

Witam!

 

Jestem szczęśliwym użytkownikiem maca i szukam 2 aplikacji:

1. odpowiednika ms bindera starego - czyli programu, gdzie będę mógł stworzyć wirtualny katalog - plik projektu, umieścić w nim odnośniki do realnych katalogów i ich zawartości, oraz plików - wszystko chciałbym opatrzeć moim komentarzem, co ważne - posługuję się programami muzycznymi i chciałbym, aby w tym programie można było po kliknięciu zawartości (lub nazwy) otworzyć np Cubase czy Reasona....

Nie znalazłem nigdzie podobnego softu a już długo go poszukuję - dopuszczam rozwiązania płatne

 

2. program do planowania budżetu domowego z połączeniem do ING Banku, to mniej ważne pytanie, mam kilka płatnych aplikacji z app store ale bank nie jest na liście obsługiwanych.

 

 

Poradzicie coś?

 

Pozdrawiam i dziękuję :D

 



#1866 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 850 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 sierpnia 2022 - 14:36

> będę mógł stworzyć wirtualny katalog - plik projektu, umieścić w nim odnośniki do realnych katalogów i ich zawartości, oraz plików

A nie wystarczy Ci tagowanie w Finderze? Robisz sobie tag 'projekt X', tagujesz nim pliki i katalogi rozsiane po filesystemie i potem na pasku bocznym dorzucasz nową pozycję - tego taga właśnie - klikasz i masz. Komentarza nie będzie, ale to zawsze można założyć plik komentarz.txt. Trochę proteza, wiem, ale da radę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1867 equalypse

equalypse
  • 4 postów

Napisano 26 sierpnia 2022 - 17:40

Dzięki, w sumie to nie wiem, czy nie wystarczy - ponieważ nie próbowałem. Zobaczę, co z tego zrobić.

Niepokoi mnie tylko to, że plików - projektów mam sporo, obecnie prawie 100....

 

Nie jestem zaawansowanym userem maca - widziałem podobny program na jednym z portali w artykule "moje niezbędne oprogramowanie", jednak poszukiwania od dawna nic mi nie dały.

 

Pozdrawiam!



#1868 maro4

maro4
  • 3 postów

Napisano 14 września 2022 - 14:35

Cześć,
poszukuję aplikacji do śledzenia aktywności użytkowników na komputerach z systemem MacOS. Aplikacja będzie używana komercyjnie, do badania tego co robią użytkownicy podczas pracy. 
 
Potrzeby:
- Śledzenie na jakie strony wchodzą użytkownicy 
- Ogólne badanie ile czasu jest aktywny sam użytkownik (jeśli odejdzie od komputera i nie rusza się myszka/klawiatura niech mierzy czas jako nieaktywny)
- Czas jaki spędza w danej aplikacji
- Aplikacja ma działać w tle i bez praw administratora nie można jej wyłączyć
- Serwer/chmura gdzie wylądują pobrane informacje i może z nich zrobić jakieś zestawienie (excel/wykres)
 
Czy ktoś ma doświadczenie z jakąś aplikacją, która spełni jeśli nie wszystko to część z tych potrzeb?


#1869 cidik

cidik
  • 317 postów

Napisano 25 września 2022 - 20:30

A office 365 ? bo tam masz Accessa i w nim sobie moz3sz stworzyć dowolny format. Adą się również zrobić tak aby nie można go było podejrzeć bez podania hasła łun sasowac, tylko edytować...

#1870 winmaciek

winmaciek
  • 6 526 postów
  • Płeć:

Napisano 25 września 2022 - 22:16

Access? Ten do baz danych? Przecież tego nie ma na macOS.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1871 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 665 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2022 - 08:58

Access? Ten do baz danych? Przecież tego nie ma na macOS.

Zresztą nawet gdyby był, to nie wiem, jakim cudem miałby zbierać takie statystyki aktywności użytkowników. Ogólnie to są rozwiązania, które ogarniają takie tematy, ale są skierowane do naprawdę dużych organizacji, kosztują majątek i wymagają dość rozbudowanej infrastruktury.



#1872 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 850 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 września 2022 - 09:40

I mam nadzieję, że pytający nigdy nie znajdzie. Podglądanie, co pracownicy robią to jest jakaś okropna praktyka i powinno to być zakazane.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1873 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 665 postów
  • Płeć:

Napisano 26 września 2022 - 09:51

I mam nadzieję, że pytający nigdy nie znajdzie. Podglądanie, co pracownicy robią to jest jakaś okropna praktyka i powinno to być zakazane.

Mowa o służbowym sprzęcie. Praktyka jest jak najbardziej normalna, oczywiście użytkownik powinien być o niej poinformowany. Takie analizy mają na celu nie tylko "inwigilację", ale, jeśli się z nich umiejętnie korzysta, pomagają usprawnić procesy, także z korzyścią dla "inwigilowanych". No, ale chyba za bardzo wychodzimy poza tematykę tego wątku.



#1874 maro4

maro4
  • 3 postów

Napisano 14 października 2022 - 14:54

Zresztą nawet gdyby był, to nie wiem, jakim cudem miałby zbierać takie statystyki aktywności użytkowników. Ogólnie to są rozwiązania, które ogarniają takie tematy, ale są skierowane do naprawdę dużych organizacji, kosztują majątek i wymagają dość rozbudowanej infrastruktury.

Zatrudniamy kilkanaście tysięcy osób więc skala jest spora. Głównie Windows i na to mamy rozwiązanie, ale mamy coraz więcej sprzętów na MacOS więc zachodzi potrzeba kontroli(zlecona odgórnie). Jesteś w stanie podać jakiś konkret z rozwiązań o których wspominasz?



#1875 Chris87

Chris87
  • 31 postów

Napisano 23 października 2022 - 20:20

Cześć,

praktycznie od 5 lat używam na maku bezpłatnej wersji Avasta. Ogólnie antywirus jak antywirus - siedzi w tle, nie przeszkadza, ale złapie czasem dziwne załączniki w mailach, albo zablokuje podejrzaną stronę. I na tym polu czasami się przydaje, bo typowych wirusów, w dawnym rozumieniu - jeszcze nie złapałem (na maku).

Niemniej czasem się zastanawiam czy Avast jest optymalny. Zainstalowałem go kilka lat temu, i tak ciągle siedzi. Ale może jest coś lepszego? Bardziej zoptymalizowanego pod maka, może skuteczniejszego?
Rozważam nawet zakup antywirusa. Mimo, że nigdy nie kupiłem płatnego AV, a jakoś używam komputerów od lat '90.

Niemniej w dobie pracy zdalnej, Mak jest moją maszyną roboczą. Także wrażliwy temat - dlatego być może, warto podkręcić tę ochronę? Naturalnie znalazłbym w sieci artykuły typu "best AV for Mac in 2022". Niemniej artykuł, a realne doświadczenia to czasem dwa różne światy  :) Może jest coś godnego polecenia?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych