Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co cię denerwuje/Czego ci brakuje na Forum ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1840 odpowiedzi w tym temacie

#1726 Marcin234234234

Marcin234234234
  • 3 postów

Napisano 02 kwietnia 2022 - 11:58

Usuwają posty i zamiast pomóc jak widzą, że jesteś nowy na forum i coś źle robisz to ci usunie post i odpisze tylko taki moderator ,,dlaczego w tym dziale taki post" zamiast podpowiedzieć gdzie taki wątek powinien trafić :P (chodzi tu szczególnie o ftpd)


Użytkownik Marcin234234234 edytował ten post 02 kwietnia 2022 - 11:59


#1727 bktpl

bktpl
  • 23 postów

Napisano 10 kwietnia 2022 - 09:59

Zamknięty został stary wątek (ftpd - przestań wygrzebywać stare wątki). Wątek ten był w pierwszej 5 albo 10 wątków na stronie - typ zamyka wątek jak w nim odpisałem - brawo. https://myapple.pl/f...entry2293291

Sorry za brak pl znaków, takie moje od 20 lat przyzwyczajenie, że ich po prostu nie używam pisząc na pc. @303, teraz lepiej? Już rozumiesz? Czy nawet się odniesiesz do problemu zamykania wątków a nie tylko braku polskich znaków?


Użytkownik bktpl edytował ten post 10 kwietnia 2022 - 10:10


#1728 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 10 kwietnia 2022 - 10:01

Ale weź to jakoś napisz po polsku 



#1729 bktpl

bktpl
  • 23 postów

Napisano 10 kwietnia 2022 - 10:44

Ciesz się, bo ja jeszcze dostaję warny i chamskie pw  :lol:  Już jestem aktywna w innym miejscu, kiedyś bywałam tu non stop. Nie da się już.

Mozna pw z poleceniem innych, sprawdzonych for? Dzięki z góry. 
Generalnie forum jest do dyskusji, jak ktoś dobrze wspomniał mod powinien pomóc ale nie na zasadzie wszystko zamykam i pisz od nowa... Szkoda, z jednej strony byłbym w stanie zrozumieć przy wielkiej ilości użytkowników nawet takie podejście, z drugiej strony na innych forach da się temat ogarnąć bez usuwania kilku tematów nowego użytkownika a poprawieniu starego. I później bez chamskich zachowań. 
Zamykanie wątków bo jest stary, żenada.


@Mikołaj: hehe ;-) Naprawdę zrobiłeś mi dzień. Niepolitycznie powiem, że jako orędownik migracji czuję się tak samo wyr^H^H^Hzrobiony na szary.

@MC: Nie w dyskusji ogólnej tylko w Rozmowach Ogólnych! :P

 

A tak między nami, to chyba niedługo będzie Wam łatwiej. Od miesiąca mam Lenovo z Linuksem zamiast MBP i pewnie kolejny telefon siłą rzeczy będzie androidem. Wtedy zrezygnuję, bo co to za 'ekspert', co nie używa.

Skąd zmiana na linuks z macbooka?



#1730 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwietnia 2022 - 10:50

> Zamykanie wątków bo jest stary, żenada.

 

A co powiesz na: 'zamykanie wątków, bo OP to jednopostowiec, który założył konto, napisał wątek rok+ temu i nigdy nie wrócił, więc odpisywanie nie ma żadnego sensu'?

 

> Skąd zmiana na linuks z macbooka?

 

Z nudów. Uzywałem FreeBSD/Linuksa przez długo, potem 13 lat OS X/macOS, ale mi się znudziło i wróciłem do korzeni. Mam swoje Gentoo z minimalistyczym tiling window managerem, system w idle zużywa mi 300 MB ramu, no nie narzekam.

 

> Ale weź to jakoś napisz po polsku

 

Jak widzisz, nie tylko 'ta zła moderacja' ma wąty do Twojego stylu pisania. Nie chodzi wyłącznie o polskie znaki, tylko w ogóle o potok myśli z nijaką interpunkcją. To się zwyczajnie niewygodnie czyta.

 

A tak w ogóle, jak już sobie plotkujemy, to chodzenie po forum i 'ojej bo mi zamknęli temat TU JEST LINK, więc skopiuję kawałek bez ładu i składu' a potem przychodzenie tu i 'ZNOWU ZAMKNĘLI OJEJ JAKI JA BIEDNY' też nie jest jakimś pożądanym zachowaniem. Polecam http://rtfm.killfile.pl/#lajza (i w ogóle cały ten dokument).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1731 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 10 kwietnia 2022 - 10:58

Zamknięty został stary wątek (ftpd - przestań wygrzebywać stare wątki). Wątek ten był w pierwszej 5 albo 10 wątków na stronie - typ zamyka wątek jak w nim odpisałem - brawo. https://myapple.pl/f...entry2293291

Sorry za brak pl znaków, takie moje od 20 lat przyzwyczajenie, że ich po prostu nie używam pisząc na pc. @303, teraz lepiej? Już rozumiesz? Czy nawet się odniesiesz do problemu zamykania wątków a nie tylko braku polskich znaków?


Nie obchodzą mnie polskie znaki, ale przed edycją to był niezrozumiały bełkot.

Użytkownik 303 edytował ten post 10 kwietnia 2022 - 10:59


#1732 bktpl

bktpl
  • 23 postów

Napisano 10 kwietnia 2022 - 10:59

Może się po prostu zastanówcie nad odchudzeniem tego forum. 

Jest pierdylion działów, w większości których i tak nikt się nie udziela, albo jest to post na kwartał, na który nie ma odpowiedzi.

Chore zasady - "tu tylko pytamy", "tu tylko odpowiadamy", "tu nie wolno o oprogramowaniu!!!!!!111",  "tu tylko w zasadzie nie wiadomo co wolno pisać, a co nie" - na co to komu, nie da się w tym labiryncie działów i poddziałów nic znaleźć, nikomu się zresztą nie chce szukać, więc pogódźcie się wreszcie z tym, że wasz wymarzony mega posegregowany układ się nie sprawdza. I nie ma znaczenia z jakiego powodu - po prostu się nie sprawdza i jest nieprzyjazny.

Inna sprawa, że nie spotkałem się nigdy w życiu z drugim forum o dowolnej tematyce, gdzie byłaby tak zażarta walka z rzekomym "offtopikiem" - na siłę przenosicie tematy, kasujecie posty, mimo że zwykle te dyskusje krążą wokół głównego wątku/działu. Ale wszystko musi być 0 lub 1, nic po przecinku. Nie da się w taki sposób zrobić przyjaznych warunków do "życia" społeczności 

Albo wystarczy zrobić jednak jeden dzial gdzie trafia nowe tematy "niesprecyzowane" i mod mógłby je przenieść lub poprosić o odseparowanie tematu A od B uzytkownika i pomoc wskazać dział. Tylko to wymaga więcej pracy niż zamknij post wklej albo i nie link do posta o tym jak pisać polsku a jak po angielsku. Ja miałem temat kategorii wątpliwości czy mac sie dla mnie nadaje, poruszyłem w nim 3-4 różne kwestie (fakt, zupełnie inne sprawy) i w sumie na najważniejszą dla mnie odpowiedź w kontekście kilku problemów wiem, że na tym forum pomocnej odpowiedzi nie dostanę. Tylko dlatego, że post nie pasował do działu...
Ledwo tu jestem, a już zaczynam się czuć jak wróg numer 1 i to nie tylko dla moderatorów, mądrości niektórych kolegów tez już zauważyłem :) A tak mogę się chociaż tutaj wypowiedzieć - przychodzi ktoś nowy i nie jest nastawiony anty forum ani anty mod (bo jak miałby być jak jest tu dopiero kilka chwil?) po kilku takich akcjach (tak tak wiem moja wina), to jedyne to może taki użytkownik pomyśleć to że jesteście poje... i wkurzać się na taki sposób działania. Ja mam wrażenie że macie za dużo roboty i traktujecie każdego nowego jak byście pisali do tej samej osoby po raz setny - "czemu on qwa znów to robi?!" - i stąd takie reakcje. Tak sobie to tylko tłumaczę, bo inaczej się chyba nie da.

To co teraz napisałem, nie zrobiłem tego dlatego żeby się przyczepic - tylko może nad tym się koledzy trochę zastanowią. 



#1733 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwietnia 2022 - 11:04

> przychodzi ktoś nowy i nie jest nastawiony anty forum ani anty mod (bo jak miałby być jak jest tu dopiero kilka chwil?) po kilku takich akcjach (tak tak wiem moja wina), to jedyne to może taki użytkownik pomyśleć to że jesteście poje... i wkurzać się na taki sposób działania.

Mnie tam uczono, że jak wchodzę w nowe środowisko, to wypada najpierw chwilę poobserwować, poznać zasady panujące w grupie, a dopiero potem wjeżdżać z odzywaniem się. Jest to też w dokumencie, który wyżej zalinkowałem i który nadal polecam.

 

Więcej już nie odpisuję, bo - jak widać - nic nie trafia i po prostu musisz publicznie pojęczeć, jaki to jesteś skrzywdzony, biedny miś. Jęcz sobie, w końcu albo Ci się znudzi, albo dotrze, albo się obrazisz na 'idiotów z myapple' i zrobisz rage quita. W każdej z tych opcji wszystko wróci do normalności.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1734 bktpl

bktpl
  • 23 postów

Napisano 10 kwietnia 2022 - 11:16

> Zamykanie wątków bo jest stary, żenada.

 

A co powiesz na: 'zamykanie wątków, bo OP to jednopostowiec, który założył konto, napisał wątek rok+ temu i nigdy nie wrócił, więc odpisywanie nie ma żadnego sensu'?

 

> Skąd zmiana na linuks z macbooka?

 

Z nudów. Uzywałem FreeBSD/Linuksa przez długo, potem 13 lat OS X/macOS, ale mi się znudziło i wróciłem do korzeni. Mam swoje Gentoo z minimalistyczym tiling window managerem, system w idle zużywa mi 300 MB ramu, no nie narzekam.

 

> Ale weź to jakoś napisz po polsku

 

Jak widzisz, nie tylko 'ta zła moderacja' ma wąty do Twojego stylu pisania. Nie chodzi wyłącznie o polskie znaki, tylko w ogóle o potok myśli z nijaką interpunkcją. To się zwyczajnie niewygodnie czyta.

 

A tak w ogóle, jak już sobie plotkujemy, to chodzenie po forum i 'ojej bo mi zamknęli temat TU JEST LINK, więc skopiuję kawałek bez ładu i składu' a potem przychodzenie tu i 'ZNOWU ZAMKNĘLI OJEJ JAKI JA BIEDNY' też nie jest jakimś pożądanym zachowaniem. Polecam http://rtfm.killfile.pl/#lajza (i w ogóle cały ten dokument).

Coś Ci nie wyszło cytowanie.
Odniosę się po kolei:
Jako użytkownik nie widzę czy OP założył jeden temat i napisał jeden post i więcej się nie zalogował, a przynajmniej bez wchodzenia na jego profil. Tematu nie zamknąłeś wcześniej tylko po mojej odpowiedzi, a przecież musiałeś o tym wiedzieć wcześniej. A komentarz był taki, że to ja chodze i sobie z nudów wygrzebuje stare wątki. Nie odgrzebuje, tylko odpowiadam na czyjś wątek i chce mu pomóc (w przeciwieństwie do Ciebie).

Co do wypowiedzi, formy, stylu, popracuje nad tym.

Co do zakładania wątków z jednego wcześniej, który mi zamknęliście, uzgodniłem z drugim modem że mam założyć kilka wątków (a raczej to była sugestia Twojego kolegi, mi bardziej pasował jeden temat) i zrobiłem to na zasadzie kopiuj wklej plus info skąd fragment z linkiem do usuniętego tematu. Potem kolega napisał, że usunięte tematy zniknął później i to też nie jest dobre rozwiązanie i poprosiłem go o info co zmienić, a tematy zostały usunięte ponownie tym razem za język polski (brak znaków). Także jak nie wiesz o czym piszesz, to nie pisz.


Nie obchodzą mnie polskie znaki, ale przed edycją to był niezrozumiały bełkot.

Przed edycją pierwsza część postu była taka sama z różnicą jednego wyrazu i braku pln znaków więc imho jeśli teraz zrozumiałeś to zrozumiałeś ten sam bełkot. Brawo!


> przychodzi ktoś nowy i nie jest nastawiony anty forum ani anty mod (bo jak miałby być jak jest tu dopiero kilka chwil?) po kilku takich akcjach (tak tak wiem moja wina), to jedyne to może taki użytkownik pomyśleć to że jesteście poje... i wkurzać się na taki sposób działania.

Mnie tam uczono, że jak wchodzę w nowe środowisko, to wypada najpierw chwilę poobserwować, poznać zasady panujące w grupie, a dopiero potem wjeżdżać z odzywaniem się. Jest to też w dokumencie, który wyżej zalinkowałem i który nadal polecam.

 

Więcej już nie odpisuję, bo - jak widać - nic nie trafia i po prostu musisz publicznie pojęczeć, jaki to jesteś skrzywdzony, biedny miś. Jęcz sobie, w końcu albo Ci się znudzi, albo dotrze, albo się obrazisz na 'idiotów z myapple' i zrobisz rage quita. W każdej z tych opcji wszystko wróci do normalności.

Właśnie to sobie przeczytaj i zastosuj do siebie - wszakże to Twoje słowa, więc nie powinno być z tym problemu.
A link zewnętrzny do "łajzy" zastosuj do siebie - mi wystarczy forumowy regulamin.


Moderator WINMACIEK i FTPD to słabi moderatorzy. 

W kosz znajduje dużo tematów, które są ciekawe, ale...
np. zły temat więc do kosza.. a może moderatorze przeniósłbyś ten temat do działu gdzie on pasuje zamiast go usuwać?
lub

np. ktoś opisał swój problem na pół ekranu, a moderator usuwa, bo temat posta powinien bardziej pasować do treści...
Serio? Cisną się na myśl same wulgarne słowa w kierunku tych ludzi. Widać, że jesteście użytkownikami starych urządzeń Apple ;D  

Tu jest to idealnie podsumowane. Nie szkoda Wam tych potencjalnie ciekawych wątków?


Użytkownik bktpl edytował ten post 10 kwietnia 2022 - 11:13


#1735 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 10 kwietnia 2022 - 14:20

Jako jeden z aktywnych moderatorów czuję się wywołany do tablicy. 

1. Pisanie po polsku było poruszane miliony razy. Idea jest taka, żeby… dało się to czytać. Tak po prostu i zwyczajnie. Nie wymagam puryzmu językowego, sam raz na jakiś czas robię błędy, ale jak widzę ścianę tekstu bez jednego „ogonka”, to ręce mi opadają. Mamy rok 2022, Unicode i naprawdę nie ma dobrego uzasadnienia dla ograniczania się do ASCII. 

2. Dla niektórych może się to wydawać wprost niewiarygodne, ale ja nie mam nic osobistego wobec użytkowników tego forum (poza nielicznymi wyjątkami, które za chamstwo dostały już bana). Jeśli mogę, to staram się pomóc. A niektórzy z jakiegoś dziwnego powodu na to reagują świętym oburzeniem. Zazwyczaj są to ci, którzy nie przejrzeli nawet regulaminu i nie zapoznali się z ogłoszeniami na górze działu. Jakieś 3/4 „koszów” wynika właśnie z tego. 

3. Ten przydługi post użytkownika bktpl, od którego rozpoczęła się cała dyskusja, miał szereg problemów (brak polskich znaków, zbyt ogólny tytuł, poruszanie kilku zdecydowanie różnych zagadnień oraz zły dział). Czasem przenoszę tematy we właściwe miejsce, ale jak podstawowe rzeczy nie są ogarnięte, to wątek leci do kosza i tyle. Ale zawsze z uzasadnieniem. Czasem lakonicznym, ale jednak. Tutaj w ramach PW zasugerowałem, że jak już koniecznie chce jakoś połączyć te pytania (nie wiem po co, bo one są sensowne osobno), to powinen wzajemnie do nich zalinkować i tyle. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1736 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwietnia 2022 - 15:16

A zalinkował do usuniętego tematu, żeby 'przy okazji' dostać odrobinę atencji pokrzywdzonego, któremu zły moderator usunął. I to aktywowało mnie, bo strasznie takiego dziamdziolenia nie lubię.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1737 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 10 kwietnia 2022 - 17:38

Jak już pisałem kiedyś - to forum ma więcej działów, niż aktywnych użytkowników, a najwięcej postów i tematów jest w koszu. Nie dlatego że są z gruntu złe, tylko że ktoś nie wcelował we właściwy dział (bo jakiś geniusz wymyślił, że w dyskusji nie można pytać i różne inne fantastyczne zasady, których poza tym forum nie uświadczycie nigdzie). Z których to działów większość jest miesiącami martwa, ale nie daje to nic nikomu do myślenia tutaj... Ktoś tam wcześnej pisał, żebym zaproponował jak to urządzić inaczej - JA mam to ZA WAS robić?! Bez urazy, nie interesuje mnie angażowanie się w forum z ~15 aktywnymi userami miesięcznie, założyłem tu konto wieki temu nie pamiętam po co i tak wpadam pomarudzić od czasu do czasu, ale po jakiekolwiek sensowne info trzeba iść na zagraniczne fora. Co każdemu polecam robić, zamiast kopać się tu z koniem (zarówno moderacyjnym, jak i użytkowniczym). 

 

@bktpl weź typie przyjmij do wiadomości, że piszesz nieczytelnie, mówi ci to ileś osób, a ty dalej swoje.


Użytkownik 303 edytował ten post 10 kwietnia 2022 - 17:41

  • winmaciek lubi to

#1738 Wesoł

Wesoł
  • 988 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 kwietnia 2022 - 13:29

to forum ma więcej działów, niż aktywnych użytkowników

 

Wróciłem po bardzo długim czasie i szczerze mówiąc nie dziwie się. Zderzenie z nabijaczami bezsensownych postów, którzy są pod specjalną ochroną moderacji jest niezwykle zniechęcające. Z drugiej strony próg wejścia dla nowych ociera się o masochizm, tematy lądują w koszu bo ktoś poprosił o pomoc przy dwóch problemach, a nie jednym... Trudno się dziwić stagnacji i braku świeżości, nawet miejscowy guru technologiczny, który opylał tu hackintoshe za starych czasów (pewnie teraz też) nadal na stanowisku. Ciężko sobie wyobrazić żeby internet zaprowadził kogoś, kto ma problem lub pytanie o Apple, właśnie na to forum.


  • 6c1fb0760d lubi to

#1739 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 11 kwietnia 2022 - 14:18

Wróciłem po bardzo długim czasie i szczerze mówiąc nie dziwie się. Zderzenie z nabijaczami bezsensownych postów, którzy są pod specjalną ochroną moderacji jest niezwykle zniechęcające. Z drugiej strony próg wejścia dla nowych ociera się o masochizm, tematy lądują w koszu bo ktoś poprosił o pomoc przy dwóch problemach, a nie jednym... Trudno się dziwić stagnacji i braku świeżości, nawet miejscowy guru technologiczny, który opylał tu hackintoshe za starych czasów (pewnie teraz też) nadal na stanowisku. Ciężko sobie wyobrazić żeby internet zaprowadził kogoś, kto ma problem lub pytanie o Apple, właśnie na to forum.

o, wreszcie jakieś konkrety  :)

Otwieram popcorn i z ciekawością zasiadam aby poczytać który to możnowładca opylał tu hackintoshe .

Może podziel się tą informacją chociaż na PW do własnej wiadomości.

Według mnie jeden z nich ma swojego rodzaju zboczenie/fobie w sposobie obsługi wątków. (jaki jest synonim do określenia osoby obsługującej kosz?)


Użytkownik lelekCk edytował ten post 11 kwietnia 2022 - 14:19

iPhone 3GS


#1740 bktpl

bktpl
  • 23 postów

Napisano 16 kwietnia 2022 - 11:13

Moze ktos podpowiedziec jak całkowicie usunąć konto na forum? Nie mogę znaleźć takiej opcji. 



#1741 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwietnia 2022 - 11:30

Nie da się. Musisz napisać do któregoś z Administratorów (Moderatorzy nie mają takich uprawnień).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1742 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 646 postów
  • Płeć:

Napisano 14 lipca 2022 - 06:46

W tej chwili nie można... jesteśmy na etapie migracji forum na nowy silnik (Discourse)

Później pomyślimy... przy tej wielkości forum może powstać problem spamu.

 

 

Cześć Jędrzej :)

Oczywiście, że czytam.

Na moderatorów spływają często negatywne opinie ale taki już jest los każdej władzy wykonawczej (patrz Policja).

Musieliśmy znaleźć złoty środek pomiędzy wolnością a porządkiem na forum... wprowadzenie zasad i ich egzekwowanie było konieczne bo kilka lat temu doszliśmy do takiego momentu w którym co druga dyskusja była rozwalana przez spamerów i anarchistów ;)

Zadanie moderacji nie jest łatwie.

 

 

Drodzy Administratorzy i Moderatorzy,

 

Z okazji drugiej już Rocznicy Niezmigrowania Forum na Nowy Silnik, ponownie życzę Wam dużo sił i wytrwałości w dalszym utrzymywaniu kruchego balansu pomiędzy wolnością a porządkiem. Wprowadzanie zasad i ich egzekwowanie to niełatwe i mozolne zadanie, które nas, szarych użytkowników nieustannie chroni przed spamerami, anarchistami i komunistami.

 

Za ten trud dziękuję w imieniu swoim i grona użytkowników!


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 14 lipca 2022 - 06:51


#1743 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 postów

Napisano 14 lipca 2022 - 06:59

Drodzy Administratorzy i Moderatorzy,

 

Z okazji drugiej już Rocznicy Niezmigrowania Forum na Nowy Silnik, ponownie życzę Wam dużo sił i wytrwałości w dalszym utrzymywaniu kruchego balansu pomiędzy wolnością a porządkiem. Wprowadzanie zasad i ich egzekwowanie to niełatwe i mozolne zadanie, które nas, szarych użytkowników nieustannie chroni przed spamerami, anarchistami i komunistami.

 

Za ten trud dziękuję w imieniu swoim i grona użytkowników!

Mikołaju, ale to jest wątek o tym co Ci się nie podoba na forum i co Cię denerwuje, a nie o tym z czego jesteś dumny. :-) 



#1744 ppiioottrr

ppiioottrr
  • 6 postów

Napisano 18 lipca 2022 - 17:12

moderator ftpd skasował moje pytania, bo ocenił że różne pytania w różnych wątkach to jedno pytanie. chyba poszukam innego forum. dzięki za czytanie ze zrozumieniem.


  • Sebosz lubi to

#1745 adamski.ab

adamski.ab
  • 64 postów
  • SkądBydgoszcz, PL

Napisano 18 lipca 2022 - 18:39

Polskiego forum o Apple możesz nie znaleźć.
  • Sebosz lubi to

#1746 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2022 - 20:08

moderator ftpd skasował moje pytania, bo ocenił że różne pytania w różnych wątkach to jedno pytanie. chyba poszukam innego forum. dzięki za czytanie ze zrozumieniem.

Napisałeś cztery tematy pięć tematów o tym samym AppleCare+ dla tego samego MacBooka. Jak już chciałeś o coś dopytać, to wystarczyło dopisać w tym samym wątku. Ja rozumiem, że jeden wątek=jedno zagadnienie, ale w tym przypadku to było przegięcie w drugą stronę. Nie wiem, po co się obrażać, ale też nic na to nie poradzę. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1747 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 646 postów
  • Płeć:

Napisano 24 sierpnia 2022 - 17:11

Pytanie, które mnie nurtuje raczej nie zasługuje na oddzielny wątek, a chyba odrobinę pasuje do tutejszego. Chciałbym zrozumieć, jak to jest technicznie możliwe, że silnik forum umożliwia założenie wątku "poza jakimkolwiek działem", który potem ląduje w koszu, bo "i tak nikt nie mógłby na niego odpowiedzieć"? W działach "nadrzędnych", przycisk zakładania nowego tematu jest wyszarzony i informuje, że tutaj się nie da.



#1748 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 24 sierpnia 2022 - 17:47

W sumie to nie mam pojęcia. Najprostsze co mi przyszło do głowy (podmiana parametrów w adresie) nie przechodzi. Aczkolwiek wątpię, żeby akurat nowi użytkownicy wpadali na taki pomysł i to w takich liczbach. Może kiedyś popytam takowego, jak mu się ta sztuka udała. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1749 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 sierpnia 2022 - 23:38

Ja też nie mam pojęcia. Jest mi generalnie przykro i smutno z powodu tego, że dalej się kisimy na tym gównie, ale nie mogę z tym nic zrobić.


  • 6c1fb0760d lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1750 Romario65

Romario65
  • 22 postów
  • SkądKrakow

Napisano 27 września 2022 - 18:25

Na ty forum nic się nie dowie początkujący w MACu, zamiast odpowiadać na pytania to wrzucają do koszyka z powodu źle postawionego pytania, jak wiadomo nie ma złych pytań, co zrobić takich mamy znawców a przede wszystkim ludzi którzy rzy nie nadają się do moderacji itp..., masakra itd...
  • Sebosz i Dragon422 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych