Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apache i problem z ładowaniem niepodpisanych modułów PHP


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 bor1904

bor1904
  • 8 postów

Napisano 15 września 2021 - 12:23

Witajcie.

Jestem totalnie nowy w świecie apple a na co dzień programuję w PHP.

 

Postawiłem środowisko w 15min i od 2 dni walę głową w mur z powodu problemów z  łądowaniem przez Apache niepodpisanych modułów.

 

Wrzuciłem na kilka sposobów memcached apcu i inne i za każdym razem podczas łądowanie dostaję taki błąd dla każdego z nich w /var/log/apache/errorlog

 

PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/opt/memcached@7.4/memcached.so' (tried: /usr/local/opt/memcached@7.4/memcached.so (dlopen(/usr/local/opt/memcached@7.4/memcached.so, 9): no suitable image found.  Did find:\n\t/usr/local/opt/memcached@7.4/memcached.so: code signature in (/usr/local/opt/memcached@7.4/memcached.so) not valid for use in process using Library Validation: mapped file has no cdhash, completely unsigned? Code has to be at least ad-hoc signed.), /usr/local/lib/php/pecl/20190902//usr/local/opt/memcached@7.4/memcached.so.so (dlopen(/usr/local/lib/php/pecl/20190902//usr/local/opt/memcached@7.4/memcached.so.so, 9): image not found)) in Unknown on line 0

 

Doczytałem że mo żna globalnie wyłączyć to ustrojstwo tak:

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.security.libraryvalidation.plist DisableLibraryValidation -bool true

 

ale bez efektu.

 

 

Jak podpisałęm plik .so to teraz krzyczy że nie ma team ID ....

 

utknąłem a wiedzy w internecie prawie nie ma.

 

 

Czy można to jakoś skutecznie wyłączyć albo w najgorszym razie jakoś podpisać ?

 

dziękuję

K

 

 



#2 bktpl

bktpl
  • 23 postów

Napisano 09 kwietnia 2022 - 20:31

Możesz coś więcej napisać o tym środowisku, jak co i na czym skonfigurowałeś? Memcached to oddzielny demon i nie pochodzi od apache. Poza tym są dwa różne memcachedy i pytanie który używasz (przynajmniej na linuxach tak jest). 



#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 kwietnia 2022 - 21:26

Przestań łazić po forum i odkopywać stare wątki.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych