Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co cię denerwuje/Czego ci brakuje na Forum ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1840 odpowiedzi w tym temacie

#1751 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 września 2022 - 23:35

O, wróciłeś. Będzie fajny tydzień.

Co tam?


  • winmaciek lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1752 Dragon422

Dragon422
  • 214 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 listopada 2022 - 15:35

A ja widzę, że moderator ftpd jest wyjątkowo nadgorliwy i dla niego w dziale rozmowy ogólne nie można absolutnie poruszyć wątku o temacie, który może być umieszczony w innej kategorii. Radzę otworzyć słownik bo w rozmowach ogólnych jak sama nazwa wskazuje można poruszyć każdy temat a nie tylko taki co nie mieści się w zakresie innych działów. Inaczej dział ten powinien się nazywać tematy inne. 


  • Sebosz i MiL lubią to
"Mess with the best, die like the rest"

#1753 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2022 - 16:15

W 'Rozmowy Ogólne' nie można w ogóle zadawać pytań - o czym mówi wielkie, podświetlone ogłoszenie: https://myapple.pl/f...-pytań-zasady/

Ale lepiej nie czytać ogłoszeń i potem się gotować przez własne olewanie, prawda?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1754 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 18 listopada 2022 - 17:24

Ale dobrze wiesz, ze ten regulamin jest idiotyczny i generalnie zabija jakiekolwiek życie na forum.
  • Sebosz lubi to

#1755 Vih

Vih
  • 2 postów

Napisano 18 listopada 2022 - 19:42

Smarku a co złego lub nie właściwego jest w tytule mojego postu ?

Zamieściłem go w dziale audio- to chyba właściwy dział czy nie ?

Żegnam to forum dla mądrzejszych inaczej. 


  • Sebosz lubi to

#1756 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopada 2022 - 12:37

Ale dobrze wiesz, ze ten regulamin jest idiotyczny i generalnie zabija jakiekolwiek życie na forum.

Wiem, natomiast mimo chęci niezbyt mogę coś na to poradzić. Jest jak jest, moim 'zadaniem' jest tego pilnować, nieważne co sądzę osobiście.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1757 Jash

Jash
  • 233 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 19 listopada 2022 - 12:40

Jeśli nie jesteś jedynym modem, który tak myśli to oczywiście, że możesz, a raczej możecie. Tylko trzeba chcieć. Nie sądzę, aby chęć zmiany była dla włodarza słabsza od chęci pisania tu sobie samemu.

iPhone 15, iPhone 13 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone 7, iPhone SE 2016


#1758 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopada 2022 - 12:41

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Tak w skrócie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1759 Dragon422

Dragon422
  • 214 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 listopada 2022 - 17:10

W 'Rozmowy Ogólne' nie można w ogóle zadawać pytań - o czym mówi wielkie, podświetlone ogłoszenie: https://myapple.pl/f...-pytań-zasady/

Ale lepiej nie czytać ogłoszeń i potem się gotować przez własne olewanie, prawda?

https://myapple.pl/f...o-go-kupować/ - wątek z pytaniem

https://myapple.pl/f...przeglądarki/ - wątek z pytaniem do tego jeszcze założony przez Ciebie samego

https://myapple.pl/f...-na-starym/ - kolejny wątek z pytaniem, które powinno znaleźć się w innym dziale

https://myapple.pl/f...a-tweakboxapp/ - kolejny nie w tym dziale

 

Wszystko powyżej jest w rozmowach ogólnych.

Coś słabo moderujesz albo inni mają jakieś inne przywileje, bo w ciągu 2 minut znalazłem tematy, które według "wytycznych", które podałeś powinny być usunięte


"Mess with the best, die like the rest"

#1760 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 listopada 2022 - 23:27

Zapraszam do zgłaszania. Albo zgłoś się na moda i działaj sam.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1761 Dragon422

Dragon422
  • 214 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 listopada 2022 - 18:37

Zapraszam do zgłaszania. Albo zgłoś się na moda i działaj sam.

 

Ciebie mam zgłosić? Przecież wiesz wszystko


"Mess with the best, die like the rest"

#1762 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 22 listopada 2022 - 15:08

https://myapple.pl/f...o-go-kupować/ - wątek z pytaniem

https://myapple.pl/f...przeglądarki/ - wątek z pytaniem do tego jeszcze założony przez Ciebie samego

https://myapple.pl/f...-na-starym/ - kolejny wątek z pytaniem, które powinno znaleźć się w innym dziale

https://myapple.pl/f...a-tweakboxapp/ - kolejny nie w tym dziale

 

Wszystko powyżej jest w rozmowach ogólnych.

Coś słabo moderujesz albo inni mają jakieś inne przywileje, bo w ciągu 2 minut znalazłem tematy, które według "wytycznych", które podałeś powinny być usunięte

Co wyjaśniłeś gościa XD

Przecież wszyscy wiedzą doskonale że ten cały jegomość fpd czy jak mu tam, to hipokryta Level Master.

Od dawna mam bekę z gościa.


Użytkownik lelekCk edytował ten post 22 listopada 2022 - 15:08

  • Sebosz lubi to

iPhone 3GS


#1763 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 05 stycznia 2023 - 19:51

Bardzo dziękuję modowi za usunięcie mojego tematu. 

Słusznie - nazwa jest najważniejsza. Bo przecież nie chodzi o to, żebyśmy na forum sobie wzajemnie pomagali. Istotne jest to, aby wszystko było zgodnie z często głupim regulaminem. 

Ciekawe ile jeszcze to forum pożyje, bo z takim nastawieniem, to nikt tutaj pomocy szukał nie będzie.

 

A problem rozwiązałem sam.


  • 6c1fb0760d i MiL lubią to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1764 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 05 stycznia 2023 - 20:03

Mnie ostatnio najbardziej rozbawiło pytanie moda "co wspólnego ma muzyka z działem multimedia/audio". Chodziło o synchronizację muzyki między urządzeniami. A to tym bardziej zabawne, jak się przejrzy wątki, które moderatorzy uznali, że zasługują na to, żeby były w tym dziale oznaczone jako PODPIĘTE.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 05 stycznia 2023 - 20:03

  • 6c1fb0760d lubi to

#1765 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 05 stycznia 2023 - 20:58

Tak. Logiki w tym tyle co kot prezesa  napłakał.   


Użytkownik MC_ edytował ten post 05 stycznia 2023 - 20:58

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1766 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 stycznia 2023 - 23:05

Nie trolluj, Mikołaj.

Dobrze wiesz, że Multimedia/Audio jest o sofcie do tworzenia muzyki, a nie 'nie umiem przegrać plików z A na B'. Wątki podpięte, które Cię tak 'rozbawiły', są o takim sofcie właśnie. No, oprócz tego pierwszego, ale on jest z 2007 i wtedy było inaczej. I nikt tego nigdy nie zgłosił, więc ¯\_(ツ)_/¯.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1767 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 06 stycznia 2023 - 11:26

No, oprócz tego pierwszego, ale on jest z 2007 i wtedy było inaczej. I nikt tego nigdy nie zgłosił, więc ¯\_(ツ)_/¯.

Byłeś uprzejmy zamknąć ten wątek z komentarzem o odkopywaniu (jakby przyklejony na samej górze wątek trzeba było jakoś szczególnie odkopywać) i kiedy to robiłeś, nie naszła Cię refleksja, że może warto byłoby go odpiąć. Tylko zostawiłeś taki przyklejony chlew. Mało tego, teraz świadomie i aktywnie odwiedziłeś ten wątek ponownie, upewniłeś się, że nie spełnia aktualnych kryteriów. I co? I nic, wisi sobie dalej na pierwszym miejscu.

 

Kolejny taki przyklejony, zamknięty, jakże pożyteczny i aktualny wątek "Optymalizacja systemu OSX do tworzenia muzyki" wisi sobie w tym dziale radośnie od 10 lat (!) i żaden Mod, mimo przyklejenia nie zwrócił na niego uwagi. Pewnie dlatego, że nikt nie zgłosił. Zapewne na każdy wątek, którego tytuł prześlizguje się przez grep 'problem' otrzymujesz po kilkadziesiąt zgłoszeń od oburzonych użytkowników i tylko dzięki temu mamy taką szybką i sprawną moderację.

 

Pozostałe dwa przypięte w tym dziale wątki nie są formalnie zamknięte, ale i tak nie można się w nich odezwać, bo ostatnie wpisy są z 2015 roku, więc podchodzi pod odkopywanie. Ale ich aktualność i wartość merytoryczna jest po tym czasie zerowa. I też, żaden mod przez lata tego nie dostrzegł.

 

Mam podawać więcej przykładów? Większość działów wygląda właśnie w ten sposób. Brak jakiejkolwiek konstruktywnej moderacji, która miałaby realny, pozytywny wpływ na komfort i jakość dyskusji, działanie tylko na zasadzie "wywalę sobie kilka 'problemów' przed porannym szczaniem na dobry początek dnia".

 

A może tak dla rozmaitości na tydzień zastąpić ten rytuał takim, że wchodzisz sobie w losowo wybrany dział, przeglądasz podpięte wątki i zastanawiasz się, czy to podpięcie wciąż ma jakikolwiek sens?


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 06 stycznia 2023 - 11:30

  • Sebosz, 6c1fb0760d i ami_go lubią to

#1768 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2023 - 11:29

Ta, jakbym nie miał co w życiu robić, tylko biegać po działach i odklejać. Przypomnę, że robimy to wolontariacko w wolnym czasie, nikt nam za to nie płaci.

Zawsze zgłaszaj - trzeba siać, siać, siać. Albo zostań modem i sam poodklejaj, oferta ciągle leży na stole ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1769 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 06 stycznia 2023 - 11:47

Zgłosiłem powyżej 4 wątki, które według mojej skromnej opinii, powinny zostać odpięte. Nie będę tego zgłaszał po raz kolejny.

 

Jeśli chodzi o stawki za Waszą pracę, to niestety nie jestem właściwym adresatem. Mogę tylko zapewnić, że wolontariat ma o wiele więcej sensu w hospicjum, lub choćby w schronisku dla zwierząt, niż w czyimś prywatnym biznesie.

 

Ofertę odrzuciłem już 2-krotnie i nie zaszły jakiekolwiek okoliczności, które mogłyby wpłynąć na zmianę mojej decyzji. Motywy są Ci znane i w sumie dość oczywiste, ale jak chcesz mogę je wymienić. NIemniej jednak dziękuję za nieustające zaufanie.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 06 stycznia 2023 - 11:49

  • Sebosz lubi to

#1770 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 06 stycznia 2023 - 12:22

ftpd ale bez jaj - nie robisz nikomu łaski logując się i udając moderatora. nie chce ci się moderować jak należy, to przynajmniej nie rób ludziom na złość 


  • Sebosz i fryto lubią to

#1771 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 08 stycznia 2023 - 01:38

To już chyba ze dwa lata minęło odkąd była mowa o przebudowie tego burdelu na tym szumnie zwanym "forum". Wszedłem tutaj chyba drugi raz od tego czasu i widzę, że problem dalej występuje. Masakra.


  • Sebosz i 6c1fb0760d lubią to

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#1772 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2023 - 02:45

Ponad chyba. Mikołaj liczy/ma zapisane, niedawno pisał posta z życzeniami na rocznicę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1773 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 08 stycznia 2023 - 11:04

Ponad chyba. Mikołaj liczy/ma zapisane, niedawno pisał posta z życzeniami na rocznicę.

Już nie. W pierwszą rocznicę to było zabawne, w drugą już zdecydowanie mniej. W kolejną to byłoby już nudne. Może przypomnę sobie o tym przy okazji jakiegoś okrągłego jubileuszu, typu 10-lecie, albo coś.


  • Sebosz lubi to

#1774 Wampir1988

Wampir1988
  • 7 postów

Napisano 22 stycznia 2023 - 22:28

Ftpd dziękuję za wyrzucenie do śmietnika mojego tematu i pozdrawiam. Jestem tylko ciekaw czy Ty masz wszystko takie idealne fabryczne, niemodzone i oryginalne w domku Mój Maczek z nowym ssd i nowszym systemem niż powinien mieć ma się całkiem dobrze i pewnie jeszcze dłuuuugo posłuży a chłopaki zdążyli pomóc w temacie zanim zorientowałeś się że tam nowszy systemik siedzi

#1775 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 26 stycznia 2023 - 17:29

Cenzura w PRL mogłaby się dużo nauczyć na tym forum, nawet nie oni byli tak skuteczni.

Proponuję jeszcze bardziej podzielić forum tematycznie na MacBookPro Gwiezdna Szarość, MacBookPro Złoty, MacBookPro Silver itd. a za umieszczenie komentarza w złym miejscu ban na miesiąc. 


  • Sebosz lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych