MWC 2017 więcej wydarzeń

  • 2017-02-26
  • Barcelona

News

Za nami pierwszy dzień targów Mobile World Cogress w Barcelonie oraz kilka ważnych prezentacji nowych produktów Samsunga, LG, Sony. Na targach i tuż przed nimi pokazano także urządzenia kiedyś naprawdę dużych Marek, Blackberry i Nokii.

Już jutro w Barcelonie rozpoczną się targi Mobile World Congress, podczas których zostaną zaprezentowane nowe rozwiązania ze świata technologii. Zapraszamy Was na relację z tego wydarzenia, która rozpoczęła się już dzisiaj przy okazji mniejszych wydarzeń – konferencji firmy LG oraz imprezy ShowStoppers.

Dziś LG zaprezentowało w Barcelonie swojego nowego smartfona – model G6. Informację prasową dotyczącą specyfikacji i możliwości tego urządzenia można przeczytać poniżej. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji z katalońskiego pokazu, w którym uczestniczy dziś Michał Gapiński. Więcej na temat LG G6 będziemy mogli napisać, gdy otrzymamy sprzęt do recenzji.

Blogi

Na zakończonych kilka dni temu targach Mobile World Congress niemal wszyscy ekscytowali się nową Nokią 3310, a właściwie urządzeniem inspirowanym zarówno tym modelem sprzed 17 lat, jak i szerzej telefonami z pierwszej połowy ubiegłej dekady. Po spędzeniu kilkunastu minut na zabawie nową 3310 zdałem sobie sprawę, jak nędznymi były telefony wraz z mobilnymi programami i grami, z których korzystałem naście lat temu.

W grudniu ubiegłego roku organizacja Bluetooth SIG (Special Interest Group) poinformowała o udostępnieniu specyfikacji nowego, bezprzewodowego standardu Bluetooth 5.0. Zgodnie z zapowiedzią, pierwsze urządzenia wyposażone w tą technologię, miały zadebiutować w ciągu 2-6 miesięcy. Upłynęły już blisko trzy miesiące, w Barcelonie rozpoczęły się właśnie targi MWC 2017, na których producenci z całego świata prezentują swoje nowe urządzenia mobilne, a standardu Bluetooth 5.0 ani widu, ani słychu.