Za nami pierwszy dzień targów Mobile World Cogress w Barcelonie oraz kilka ważnych prezentacji nowych produktów Samsunga, LG, Sony. Na targach i tuż przed nimi pokazano także urządzenia kiedyś naprawdę dużych Marek, Blackberry i Nokii.

Absolutnym szlagierem targów jest nowa Nokia 3310. Nie jest to jednak ten sam kultowy dla wielu telefon na którym grało się w węża podczas nudnych wykładów na uczelni. Owszem, dość mocno go przypomina i można na nim zagrać w tę starą dobrą grę, ale to zupełnie inne urządzenie. Ma ona bowiem kolorowy wyświetlacz (2,4 cała, 320 x 240 pikkseli) oraz aparat o rozdzielczości 2 megapikseli z lampą błyskową LED. Urządzenie zostało wyposażone także w radio FM, Bluetooth, odtwarzacz MP3, 16 GB pamięci masowej oraz gniazdo na karty pamięci. Najważniejszą cechą tego telefonu ma być czas pracy na jednym ładowaniu - 22 godziny rozmowy i miesiąc w stanie czuwania - oraz cena, 49 €.

Z kolei nowy smartfon marki Blackberry, którego producentem jest chińska firma TCL, posiada fizyczną klawiaturę, 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 1620 x 1080 pikseli, 32 GB pamięci masowej z możliwością rozszerzenia ich kartami pamięci 2TB.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też nowy smartfon LG G6. Urządzenie posiada nietypowy ekran o rozdzielczości 2880 x 1440 w proporcjach 18:9 (czyli 2:1) z zaokrąglonymi rogami. Zajmuje on większość przedniego panelu, choć producent nie zrezygnował z ramek, słusznie uznając, że bezramkowy ekran byłby niewygodny w obsłudze. LG chwali się że jest to pierwszy smartfon z ekranem z DolbyVision. Urządzenie jest wyposażone w dwa tylne aparaty o rozdzielczości 13 megapikseli.

Samsung z kolei pokazał nowe tablety, co może być dość zaskakujące w czasie, kiedy urządzenia te sprzedają się coraz gorzej. Pierwszy z nich to nowy tablet z Androidem - Galaxy Tab S3, wypsoazony dodatkowo w rysik SPen. Drugi, to hybrydowe urządzenie z systemem Windows 10. Galaxy Book, bo tak się on nazywa, przypomina skrzyżowanie iPada Pro z Microsoft Surface.

Na MWC mówi się też bardzo dużo o nowej technologii szybkiej transmisji danych 5G. Na targach można zobaczyć różne jej demonstarcje.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.