Czasy, w których Thule kojarzyło mi się tylko z kuframi bagażowymi to już od dawna przeszłość. Od kilku lat mam przyjemność używać różnego rodzaju akcesoriów tej szwedzkiej firmy dla moich urządzeń mobilnych.

Strona 1 z 3

Thule ma w swojej ofercie m.in. plecaki i torby (w tym opisywany przeze mnie Thule Crossover), etui na komputery (np. Thule Subterra) oraz etui na tablety i smartfony, w tym oczywiście na iPady i iPhone'y. To właśnie od tego typu akcesoriów, a dokładnie od etui Gauntlet na iPhone'a 5 zaczęła się moja przygoda z Thule. Pod koniec ubiegłego roku testowałem mocne, niemal pancerne etui dla iPhone'a 6 - Thule Atmos X3. Teraz przyszedł czas na jeszcze bardziej pancerny wariant tego etui - Thule Atmos X4.

alt text

Do pewnego stopnia mamy do czynienia ze swego rodzaju odświeżeniem poprzedniego produktu (Atmos X3). Atmos X4 składa się z dwóch elementów. Podstawowym jest wykonany z dwóch, a właściwie to z trzech kawałków twardego plastiku pancerz. Niemal identyczny właśnie z Atmos X3.

alt text

Mamy więc właściwy pancerz z takim samym wycięciem na kamerę i lampę błyskową, w tym samym miejscu umieszczone wtopione w plastik aluminiowe logo oraz dwie duże wstawki z innych kawałków plastiku (dostępnych także w innym kolorze niż właściwe etui), które poprawiają pewność uchwytu iPhone'a umieszczonego w tym akcesorium. W Thule Atmos X4 posiadają one trochę inne niż w poprzednim modelu, karbowane wykończenie.

alt text