Szwedzka firma Thule (której nazwa pochodzi albo od opisywanej przez Pyteasza z Massalii tajemniczej wyspy w północnej części Oceanu Atlantyckiego, albo - co raczej bardziej prawdopodobne od nazwiska założyciela - Thulin, choć ja wolę tę bardziej romantyczną tajemniczą wersję) kojarzy się chyba przede wszystkim z zakładanymi na dachy samochodów aerodynamicznymi kuframi zwiększającymi powierzchnię bagażową. W jej ofercie znaleźć można jednak wiele innych produktów, zarówno do przenoszenia podręcznego bagażu, np. urządzeń elektronicznych, jak i różnego rodzaju akcesoriów ochronnych na smartfony, w tym te produkowane przez Apple. Od kilku miesięcy mam okazję używać etui tej firmy dla iPhone'a 5/5s.

Produkt, jak przystało na tę markę, wykonany jest bardzo solidnie z twardego plastiku o matowym wykończeniu (ramka) z charakterystyczną miękką i stosunkowo grubą okleiną wykonaną ze sztucznego tworzywa, mającą zarówno zabezpieczać urządzenie przed upadkiem, jak i zapewnić lepszy chwyt iPhone'a w dłoni.

iPhone 5/5s siedzi w etui pewnie, a sam produkt realizuje moim zdaniem wszystkie stawiane przed nim wymagania. Poprawia walory użytkowe - iPhone zdecydowanie lepiej trzyma się w dłoni, zabezpiecza przed upadkiem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi (choćby rysami, co jest dość sporym problemem w moim wypadku - wszystkie iPhone'y z których korzystam bez etui silnie się rysują po kilku miesiącach), a co nie mniej ważne świetnie wygląda. Bardzo podoba mi się zwłaszcza umieszczenie metalowego logo przy dolnej krawędzi tylnej ściany.

Po kilku miesiącach korzystania z Thule Gauntlet nie zauważyłem też na nim żadnych oznak zużycia. To także ważny czynnik przy wyborze tego typu akcesoriów (niekiedy po kilku miesiącach etui nadaje się już tylko do wyrzucenia, jednak nie w tym wypadku).

Ponieważ przesiadłem się na iPhone'a 6, Thule Gauntlet wraz z iPhone 5s przejęła moja żona (taki nasz domowy rynek wtórny), przymierzam się właśnie do wersji dla iPhone'a 6, która także jest już w ofercie.

W ogóle, w najbliższym czasie zamierzam szerzej przyjrzeć się linii akcesoriów Thule i chodzi mi nie tylko o etui na iPhone'y, ale np. na MacBooki. Niedawno firma wypuściła np. "bumper" na MacBooka Pro Thule Vectros.

Więcej o produktach firmy Thule dowiecie się na jej stronie internetowej