Komputery Mac to nie tylko świetne maszyny, są także przykładem mistrzowskiego wzornictwa rodem ze studia projektowego Jonathana Ive'a. Ich minimalizm i surowość anodowanego aluminium cieszą oko niemal każdego. Dotyczy to także MacBooków, MacBooków Pro i MacBooków Air. Laptopy Apple ze względu na ich przeznaczenie narażone są jednak na przypadkowe uszkodzenia, np. podczas przenoszenia. Warto zatem zadbać o odpowiednie ich zabezpieczenie za pomocą plecaka, torby i etui.

Jednym z producentów nowoczesnych akcesoriów zabezpieczających urządzenia mobilne (w tym właśnie laptopy) Apple jest szwedzka firma Thule. O jej produktach pisałem już kilkukrotnie, m.in. o obudowie dla iPhone'a 5/5s Thule Gauntlet, obudowie Thule Atmos X3 dla iPhone'a 6 i plecaku Thule Crossover. Ostatnio mieliśmy okazję testować w redakcji etui Thule Subterra dla MacBooka Pro 15" Retina.

alt text

Stali czytelnicy mojego bloga wiedzą, że moje urządzenia nie mają łatwo. Dużo podróżuję, podobnie jak inni członkowie redakcji - np. na różnego rodzaju konferencje i targi. Cenię sobie zabezpieczenia, które są łatwe w obsłudze, a przy tym przyciągają wzrok ciekawym wzornictwem (podobnie jak same MacBooki). W przypadku produktów marki Thule - o czym przekonałem się wielokrotnie - jedno i drugie jest gwarantowane. Nie inaczej jest w przypadku etui czy jak kto woli pokrowca Thule Subterra dla MacBooka Pro 15" Retina.

alt text

Jest on wykonany z wytrzymałego i wodoodpornego materiału typu Oxford, dodatkowo od środka wzmocniony jest na krawędziach za pomocą pianki i również wewnątrz wyłożony miękkim pluszem. Zapewnia to przenoszonemu w nim MacBookowi Pro 15" Retina podstawową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi (oczywiście w granicach rozsądku, to tyko etui).

alt text

Osobiście bardzo cenie sobie pewne dodatki, które może i nie są specjalnie istotne, ale poprawiają walory użytkowe. Mowa tutaj o zapinanej na suwak bocznej zewnętrznej kieszeni, w której możemy schować iPada lub zasilacz do komputera czy o uchwytach suwaków, pozwalających na szybkie i wygodne zamknięcie lub otworzenie głównej komory pokrowca.

alt text

W trakcie testów chciałem się do czegoś przyczepić, ale nic takiego nie znalazłem.

Etui Thule Subterra dla MacBooka Pro 15 Retina można kupić m.in. w salonach polskich APR-ów w cenie około 200 zł.

Więcej informacji o produktach firmy Thule znajdziecie na stronie www.thule.com.