W ciągu ostatnich dwóch dekad studio Team17 zdążyło wydać na świat ponad dwadzieścia różnych tytułów z serii Worms. Wśród nich znalazło się również kilka części zaprojektowanych z myślą o smartfonach i tabletach z systemem iOS. Już niedługo lista ta powiększy się o kolejną pozycję, zatytułowaną po prostu Worms 4.

Już na samym początku należy jednak zaznaczyć, iż najnowsze dzieło studia nie będzie wcale remakiem gry Worms 4: Mayhem, wydanej w 2005 roku na komputery PC i konsole, lecz zupełnie nową (chociaż wykorzystującą znajome mechanizmy rozgrywki) grą tworzoną od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych.

Tym co wyróżni Worms 4 na tle jej poprzedniczek będzie więc szereg drobnych zmian i usprawnień, których głównym zadaniem będzie skrócenie czasu potrzebnego na rozegranie standardowej potyczki. Liczba robaków w naszej drużynie zostanie więc ograniczona do trzech, tury będą trwały krócej, system sterowania zostanie nieco uproszczony a same starcia prowadzone będą na mniejszych mapach. W grze znajdziemy także rozbudowaną kampanię dla jednego gracza.

Twórcy gry zapowiedzieli również, iż zamierzają oni tym razem położyć większy nacisk na społecznościowych aspekt rozgrywki. Każdy gracz będzie więc mógł dołączyć do jednej z dwóch konkurujących ze sobą frakcji, dla której będzie zdobywać punkty walcząc z przeciwnikami, biorąc udział w specjalnych wydarzeniach i wypełniając rozmaite zadania. Wiele wskazuje też na to, że w grze znajdziemy także prosty system rozwijania naszej drużyny, np. poprzez ulepszanie posiadanego przez nas uzbrojenia (warto też zaznaczyć, że dostępny w grze arsenał powiększy się przynajmniej o dwie nowe bronie).

Worms 4 pojawi się w App Store w ciągu najbliższego miesiąca. Cena gry nie jest jeszcze wprawdzie znana, jednak wiadomo już, że nie będzie to tytuł typu freemium, co nie oznacza jednak, że gra będzie całkowicie pozbawiona mikropłatności. Wszystko wskazuje też na to, że w odróżnieniu od poprzedniej części, która początkowo reklamowana była jako tytuł dostępny wyłącznie na urządzeniach z iOS, Worms 4 od razu trafi również do sklepu Google Play.