Dotychczas wszystko wskazywało, że pierwszym krajem, który wprowadzi cyfrowe prawo jazdy do systemowej aplikacji Wallet, będzie Wielka Brytania. Okazuje się, że podobne rozwiązanie zaimplementuje Japonia.

Wraz z systemem iOS 13 obywatele tego kraju będą mogli sczytać dane zawarte w dokumencie osobistym przy pomocy modułu NFC, a następnie wgrać je do telefonu. Mają być one przechowywane w specjalnej rządowej aplikacji i nie będzie można ich przenieść do systemowej aplikacji Wallet. Pozwoli to obywatelom tego kraju legitymować się na przykład w urzędach.

Warto przypomnieć, że podobne rozwiązanie wprowadzi Wielka Brytania. Dzięki specjalnej aplikacji Brexit obywatele Unii Europejskiej, którzy mają prawo pobytu w tym kraju, będą mogli potwierdzać swoją tożsamość w różnych instytucjach rządowych. Funkcja ta ma zostać wdrożona po wyjściu tego kraju z Unii.

Dzięki zwiększonemu dostępowi do modułu NFC w mobilnym sprzęcie Apple na przykład amerykańscy studenci przy pomocy Apple Watcha mogą dostać się teren jednego z kampusu, a pracownicy amerykańskiego giganta mogą poruszać się po siedzibie firmy, bez konieczności noszenia specjalnych kart.

Źródło: 9To5Mac