News

Na początku roku firma Nintendo zapowiedziała, że jeszcze w te wakacje w App Store pojawi się nowa gra z serii Dr. Mario, będąca efektem współpracy z firmami LINE i NHN Entertainment. Teraz ogłosiła ona oficjalną datę premiery tego tytułu oraz pokazała pierwsze nagrania prezentujące fragmenty rozgrywki. Okazało się też, że początkowo będzie on dostępny tylko w wybranych krajach. Niestety, Polska nie znalazła się na liście.

Zgodnie z oczekiwaniami Apple udostępniło drugie bety systemów iOS 13, tvOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 oraz iPadOS 13. Pojawiła się również najnowsza testowa wersja środowiska programistycznego Xcode 11.

Ostatnio informowaliśmy Was, że obywatele Japonii oraz mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli przenieść dane osobiste ze swoich dowodów do iPhone'a przy pomocy NFC. Okazuje się, że opcja ta będzie dostępna również w innych krajach.

Płatności mobilne Apple dostępne są w niemal wszystkich bankach działających na terenie naszego kraju. Jednak w niektórych z nich do systemowej aplikacji Wallet można dodać tylko wybrane karty.

Jest wiele powodów, przez które można podchodzić sceptycznie do Apple Arcade - zapowiedzianej niedawno nowej usługi, mającej oferować dostęp do bogatego katalogu gier na platformy iOS, tvOS i macOS w zamian za comiesięczny abonament. Ograniczenia i wymagania zniechęcające deweloperów do tworzenia gier z myślą o tej platformie, niezbyt jasny model biznesowy oraz brak głośnych hitów klasy AAA w startowym katalogu to tylko niektóre z problemów, na które zwracają uwagę osoby krytykujące nowe przedsięwzięcie firmy Apple. Mimo iż sam również podchodzę niezbyt optymistycznie do przyszłości Apple Arcade, to jednak ta ostatnia kwestia jest moim zdaniem często nieco wyolbrzymiana. Oczywiście, znane tytuły i rozpoznawalne marki bardzo pomogłyby Apple Arcade, jednak ich brak wcale nie musi oznaczać, że usługa ta nie będzie nam w stanie zaoferować ciekawych, wartych uwagi gier. Wprost przeciwnie - wśród zapowiedzianych do tej pory gier bez problemu można znaleźć kilka tytułów, na które naprawdę warto czekać.

Po ogromnym sukcesie Pokémon GO wiele firm postanowiło spróbować swoich sił w tworzeniu podobnych gier wykorzystujących znane marki. Na przestrzeni ostatnich lat w App Store pojawiły się więc gry terenowe oparte na takich seriach jak The Walking Dead, Ghostbusters, Jurassic Park i Harry Potter (a także jedna dość zaskakująca produkcja, w której przemierzamy miasto poszukując katolickich świętych). Podczas tegorocznych targów E3 firma Netflix zapowiedziała nową grę tego typu, bazującą na popularnym serialu Stranger Things.

Gra Dead Cells w wersji na konsole i komputery z systemami macOS, Windows i Linux miała swoją premierę w 2018 roku (wcześniej była dostępna przez ponad rok w wersji Early Access) i z miejsca spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Już w przyszłym miesiącu będzie w nią można zagrać także na urządzeniach z systemem iOS.

Dotychczas wszystko wskazywało, że pierwszym krajem, który wprowadzi cyfrowe prawo jazdy do systemowej aplikacji Wallet, będzie Wielka Brytania. Okazuje się, że podobne rozwiązanie zaimplementuje Japonia.

TomTom ogłosił dziś, że zaczął oferować swoim klientom nową aplikację TomTom GO Navigation, która jest kompatybilna między innymi z systemem CarPlay. Jest ona oparta na dotychczasowym programie TomTom GO Mobile.

Gdy pod koniec 2018 roku pisałem tekst o potrzebnych zmianach w iOS, traktowałem to jak listę życzeń, która z rzeczywistością może mieć bardzo mało wspólnego. To prawdopodobnie ostatnie wydanie magazynu przed WWDC 2019 i wszystkie doniesienia medialne wskazują jasno: to będzie rok iOS i to będzie rok iPada. Jakich zmian w rzeczywistości potrzebuje tablet Apple? Czy iPad to faktycznie komputer? Czy warto go kupić w 2019 roku?

Apple udostępniło czwarte bety systemów iOS 12.4, macOS 10.14.6, tvOS 12.4 oraz watchOS 5.3.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple Pay ruszyło dzisiaj w Holandii.

Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w maju 2019 roku.

Dość niespodziewanie Apple udostępniło oficjalną wersję systemu iOS 12.3.2. Oprogramowanie opisane jako build 16F250, przeznaczone jest jedynie dla użytkowników iPhone'a 8 Plus.

Ostatnio informowaliśmy Was, że Apple w systemie iOS 13 wprowadziło możliwość wyłączenia blokady pobierania plików powyżej 200 MB poprzez sieć komórkową. To nie jedyne zmiany związane z danymi.

W poprzednim tygodniu Apple zaprezentowało system iOS 13. Wśród zaprezentowanych nowości wymienić można między innymi tryb ciemny, systemową klawiaturę typu swipe, nowy wygląd aplikacji Apple Music, Wiadomości oraz Map, a także nowe funkcje związane z prywatnością. To oczywiście nie koniec nowości.

Mapy Apple dla wielu osób nie są najlepszym produktem i prawdopodobnie spora część z nich woli korzystać z rozwiązania oferowanego przez Google. Firma z Cupertino cały czas stara się jednak ulepszać swoje mapy i w systemie iOS 13 wprowadziła kolejne zmiany.

Jedną z nowości w zaprezentowanym niedawno systemie mobilnym Apple jest możliwość odsłuchiwania przychodzących wiadomości z wykorzystaniem słuchawek AirPods bez konieczności fizycznej interakcji z iPhonem lub iPadem.

Chyba każdy z serwisów oferujących muzykę na żądanie ma swoich fanów. Ja przesiadłem się ze Spotify na Apple Music właściwie zaraz po otwarciu tego drugiego. Nie przeszkadzał mi interfejs, na który wielu narzekało, a już na pewno nie przeszkadza mi obecny wygląd aplikacji Muzyka w iOS. Faktycznie jednak jest on sztywny, nie można dostosować go do własnych potrzeb. Tutaj użytkownikom Apple Music przychodzi z pomocą API MusicKit, które umożliwia tworzenie własnych aplikacji pozwalających korzystać z zasobów tej usługi. O kilku webowych aplikacjach pisaliśmy już na MyApple. W przypadku iOS jedną z takich aplikacji jest Marvis Pro.

Kilka dni temu Apple zwiększyło limit wielkości plików pobieranych z App Store poprzez sieć komórkową. Okazuje się, że firma jesienią zmieni ponownie zasady.

Najnowszy system operacyjny iOS zaprezentowany podczas poniedziałkowej konferencji, wprowadza wiele ciekawych nowości, które zapewne przypadną do gustu części użytkownikom. Są też małe zmiany, do których będzie trzeba się przyzwyczaić, ponieważ zmienią dotychczasowe nawyki.

Inter-App Audio to funkcja systemu iOS pozwalająca przesyłać dźwięk między aplikacjami, wykorzystywana głównie przez różnego rodzaju oprogramowanie muzyczne. Dokumentacja pierwszej bety systemu iOS 13 wyraźnie wskazuje na to, iż Apple zamierza odesłać to rozwiązanie na emeryturę.

Jednym ze znaków rozpoznawczych poszczególnych systemów operacyjnych, w tym oczywiście macOS i iOS są tapety. Po podstawowej dynamicznej tapecie z systemu macOS 10.15 Catalina czas na te z iOS 13 i iPadOS.

Na swoim kanale w serwisie YouTube Apple udostępniło już cały zapis Keynote otwierającego trwającą właśnie konferencję WWDC 2019.

Jak co roku podczas konferencji WWDC Apple rozdało nagrody dla najlepiej zaprojektowanych programów i gier, czyli Apple Design Awards. Jak zwykle twórcy nagrodzonych programów pochodzą z całego świata, w tym z Anglii, Australii, Austrii, Francji, Litwy, USA i Włoch.

Gra Dead by Daylight w wersji dla komputerów z systemem Windows trafiła do sprzedaży w 2016 roku i z miejsca zyskała sobie spore grono fanów. Rok później doczekała się ona także wersji dla konsol Xbox One i PlayStation 4. Już niedługo trafi ona także na urządzenia z systemem iOS.

Nowy Mac Pro pojawi się w sprzedaży dopiero tej jesieni ale już teraz można go sobie postawić na biurku, podobnie jak nowy monitor Apple Pro Display XDR. Wszystko dzięki rzeczywistości rozszerzonej w iOS.

Wczoraj w trakcie konferencji zorganizowanej w ramach WWDC, Apple zaprezentowało między innymi nowy system operacyjny iOS 13, który wprowadza wiele ciekawych rozwiązań.

Jedną z ostatnich rzeczy zaprezentowanych podczas wczorajszego Keynote, które otworzyło tegoroczną konferencję WWDC, była rzecz, która zainteresuje niemal wyłącznie programistów. Zupełnie nowy framework, na którym opierać się będą aplikacje uniwersalne, na wszystkie platformy Apple. SwiftUI - bo o nim mowa - to ogromna rewolucja.

Apple zaprezentowało dzisiaj specjalną wersję iOS przeznaczoną dla iPada, nazwaną iPadOS iPad OS zyskał nowy tryb pracy, pozwalający wygodnie pracować z różnymi aplikacjami jednocześnie. W iPadOS pojawiła się funkcja pracy z wieloma oknami w tej samej aplikacji w trybie SplitView.