News

Na kanale wsparcia technicznego Apple w serwisie YouTube pojawiły się ostatnio trzy nowe poradniki wideo dotyczące iOS 13 i iPadOS. Prezentują one m.in. funkcję dzielenia się przewidywanym czasem dojazdu w nawigacji w systemowej aplikacji z mapami, ustawianie swojego obrazka, zdjęcia lub memoji oraz nazwy dla profilu wiadomości iMessage oraz dodawanie do tego typu wiadomości naklejek memoji.

W swoim internetowym serwisie deweloperskim Apple udostępniło wczoraj wieczorem dane dotyczące poziomu przyjęcia najnowszych mobilnych systemów operacyjnych iOS13 i iPadOS. Dane pierwszy raz zostały rozbite na dwa typy urządzeń.

Przed chwilą Apple udostępniło najnowsze bety systemów iOS/iPadOS 13.2, watchOS 6.1 oraz tvOS 13.2.

Plotki o tym, że firma Riot Games pracuje nad mobilną wersją swojej najpopularniejszej gry - League of Legends - krążyły po sieci już od kilku miesięcy. Teraz jednak zostały one wreszcie potwierdzone oficjalnie. Studio ujawniło przy tym, że oprócz mobilnego wcielenia LoLa w przyszłym roku w App Store pojawią się też dwie inne stworzone przez nią gry.

Apple udostępniło oficjalne wersje systemów iOS 13.1.3 oraz iPadOS 13.1.3. Zostały one oznaczone jako build17A878. Przed zainstalowaniem aktualizacji, zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

W ostatnich dniach sporo kontrowersji wzbudził pewien zapis znajdujący się w informacji o bezpieczeństwie i prywatności w mobilnym Safari, a mówiący o przesyłaniu adresów stron i adresu IP użytkownika do usług Google Safe Browsing i Tencent Safe Browsing. Mają one ostrzegać użytkownika przed złośliwymi stronami webowymi. Druga ze wspomnianych usług należy jednak do współpracującej z władzami Chińskiej Republiki Ludowej firmy Tencent. W oświadczeniu przesłanym serwisowi Bloomberg Apple stara się wyjaśnić powstałe w związku z tym wątpliwości.

Po ponad roku aplikacja AirPort Utility dla iOS doczekała się aktualizacji. Program ten pozwala na zarządzanie routerami AirPort, których Apple nie produkuje już i nie sprzedaje od dłuższego czasu.

Relacje Apple z Chińską Republiką Ludową to ostatnio temat gorący, m.in. za sprawą usunięcia z App Store w Hong Kongu na żądanie władz tego kraju aplikacji pozwalającej na omijanie zgrupowań policyjnych, podczas odbywających się tam od wielu tygodni protestów. Wcześniej, na życzenie władz firma usuwała też inne aplikacje, przeniosła też na znajdujące się w CHRL serwery dane obywateli tego kraju zgromadzone w iCloud. Okazuje się, że dane generowane przez innych użytkowników Apple, korzystających z mobilnej przeglądarki Safari także mogą tam trafiać.

Na kanale wsparcia technicznego Apple w serwisie YouTube pojawił się niedawno kolejny samouczek. Pokazuje on jak pakować i rozpakowywać pliki i foldery w aplikacji Pliki.

Mapy Google cieszą się dużą popularnością. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest to, że firma cały czas rozwija swoją usługę. Tym razem nowa funkcja przeznaczona jest głównie dla osób niewidomych.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło kolejne bety swoich systemów testowych. Przed ich aktualizacją zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

Aktualnie Apple Pay dostępne jest w 14 bankach w Polsce oraz kilku firmach z branży fintech, działających na naszym rynku. Powoli zaczyna pojawiać się również w niektórych sklepach internetowych oraz aplikacjach mobilnych przeznaczonych dla systemu iOS/iPadOS.

Pierwszego października firma Activision opublikowała w App Store i Google Play najnowszą grę z serii Call of Duty, zaprojektowaną od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych. Według firmy analitycznej Sensor Tower tytuł ten pobił w obu tych sklepach rekordy popularności, stając się najszybciej pobieraną grą mobilną w historii.

System iOS 13 wprowadza kilka ciekawych zmian, spośród których można wymienić między innymi tryb ciemny. W związku z tym coraz więcej deweloperów implementuje to rozwiązanie do swoich programów.

Podczas czerwcowej konferencji WWDC Apple zapowiedziało wprowadzenie funkcji HomeKit Secure Video.

Jedną z zapowiadanych podczas WWDC nowości, która miała pojawić się wraz z premierą nowych systemów operacyjnych iOS 13 i macOS Catalina, było udostępnianie folderów w iCloud. Funkcja ta czyniłaby z tej chmury prawdziwego konkurenta dla innych popularnych usług tego typu. Wspomnieć wypada, że użytkownik, który otrzyma link z zaproszeniem do folderu w iCloud, będzie miał możliwość nie tylko odczytywania plików, ale także ich dodawania. Niestety na funkcję tę trzeba jeszcze poczekać.

Od pierwszego dnia istnienia serwisu Instagram uważałem, że jego interfejs jest zdecydowanie za jasny. Ostatecznie po dziewięciu latach jego aplikacja doczekała się trybu ciemnego, a raczej wsparcia dla tego trybu w iOS.

Na kanale wsparcia technicznego Apple pojawiły się trzy nowe samouczki wideo, pokazujące jak stworzyć backup danych z iPhone'a lub iPada na Macu z macOS Catalina, jak przywrócić te dane oraz jak korzystać z iPada jako dodatkowego ekranu Maca dzięki funkcji Sidecar.

Osoby, które chciałyby zainstalować wspomniane systemy, nie mogą tego uczynić, ponieważ Apple przestało podpisywać to oprogramowanie, czyli instalacja nie uzyska autoryzacji.

Od kilku tygodni pojawiały się doniesienia o tym, że w najbliższym czasie Spotify zostanie zintegrowane z Siri w iOS 13. W AppStore pojawiła się aktualizacja programu, który wprowadza nową funkcjonalność.

Wczoraj informowaliśmy Was o wdrożeniu Apple Pay do aplikacji zbiletem. Płatności mobilne Apple zostały również zaimplementowane do aplikacji Rossmann PL.

Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam we wrześniu 2019 roku.

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że Bank Pocztowy wdrożył Apple Pay do swoich systemów. Tym razem wiadomość związana z płatnościami mobilnymi Apple dotyczy aplikacji mobilnej.

Na swoim kanale wsparcia technicznego w serwisie YouTube Apple publikuje co kilka dni poradniki dotyczące różnych funkcji dostępnych w urządzeniach tej firmy. Najnowsze dwa pokazują to, jak sparować z Apple TV, iPhone'em, iPadem lub iPodem touch kontrolery popularnych konsol - Xbox i Dualshock 4.

Dzisiaj w App Store pojawiła się aktualizacja popularnej aplikacji Yanosik, oferującej mapy, nawigację oraz informacje o zdarzeniach drogowych, od robót, korków, zatrzymanych pojazdów i wypadków, po informacje o lotnych patrolach policji, stacjonarnych i mobilnych fotoradarach. Z programu można od dzisiaj wygodnie korzystać na ekranie komputerów pokładowych samochodów, wspierających Apple CarPlay.

Apple co kilka dni dodaje na swoim kanale wsparcia technicznego w serwisie YouTube nowe filmy instruktażowe. Najnowszy pokazuje jak łączyć i zapisywać zdjęcia live photo w jednym wideo. Poradnik dotyczy takich urządzeń jak iPhone, iPad oraz iPod Touch.

Tak zwane „symulatory chodzenia" to dość niszowy podgatunek przygodówek, w których rola gracza sprowadza się niemal wyłącznie do eksplorowania kolejnych lokacji. Jedną z pierwszych gier tego typu, której udało się osiągnąć sporą popularność, była Dear Esther studia The Chinese Room. Teraz tytuł ten doczekał się wersji dla urządzeń z systemem iOS.

Przed chwilą Apple udostępniło najnowsze bety systemów iPadOS 13.2, watchOS 6.1 oraz tvOS 13.2. Pojawiła się również najnowsza testowa wersja środowiska programistycznego Xcode 11.

Apple udostępniło pierwszą betę systemu iOS 13.2. Dla bezpieczeństwa Waszych danych, przed wgraniem systemu, zalecamy wykonanie kopii zapasowej. System opisano jako build 17B5059g.

Swift Playgrounds to rozbudowana aplikacja, a właściwie niemal kompletne środowisko programistyczne, stworzone nie tylko dla dzieci uczących się podstaw programowania w języku Swift. Korzystają z niej także deweloperzy do pisania kodu w drodze, jeśli pod ręką nie mają akurat MacBooka. Program ten doczekał się właśnie aktualizacji.