Jak donosi Bloomberg, co najmniej jeden z tegorocznych modeli iPhone'ów wyposażony będzie w trzy obiektywy. Taki aparat otrzyma kolejna generacja modelu XS Max. Warto przypomnieć, że prawie miesiąc temu podobne informacje opublikował Steve Hemmerstoffer. Trzeci obiektyw pozwoli między innymi na uzyskanie większego pola widzenia oraz szerszego zakresu przybliżenia.

W przypadku następcy modelu XS liczba obiektywów ma pozostać taka sama, a jeden dodatkowy zyskać ma kolejna generacja XR'a.

Apple pracuje podobno nad funkcją, która wykorzystywałaby dodatkowe dane uzyskane podczas wykonywania zdjęcia w celu odtworzenia elementu fotografii, który został przypadkowo „ucięty”. Zmienić mają się także Live Photos. Długość dołączonego do tego zdjęcia filmu wideo ma zwiększyć się do sześciu sekund.

Co więcej, podobno niektóre prototypy wyposażone są w złącze USB-C, co może oznaczać, że Apple planuje rezygnację z technologii Lightning. Tegoroczne iPhone'y otrzymają również bardziej wydajne procesory i ulepszony czujnik Face ID. Wygląd urządzeń nie ulegnie większej zmianie.

W publikacji pojawiły się także informacje na temat iPhone'ów, które pojawią się w 2020 roku. Zadebiutują wtedy kamery 3D, które pozwolą na lepsze wykorzystanie technologii rozszerzonej rzeczywistości. Korzystać będą one z technologii time-of-flight (ToF), która za pomocą światłą laserowego tworzyć będzie trójwymiarowy model widocznego w obiektywach otoczenia. Podobnie działa kamera TrueDepth, ale wykorzystuje ona światło podczerwone ie jest w stanie tworzyć modele obiektów oddalonych od obiektywu o maksymalnie 50 centymetrów. Dzięki zastosowaniu lasera, skanowane będą obiekty oddalone od aparatu o około 5 metrów. Dostawcą modułów ToF ma być Sony. Technologia miała pojawić się już w tym roku, ale Apple zmieniło plany i przełożyło premierę na rok 2020. Bloomberg potwierdza, że ​​Apple rzeczywiście chciał wprowadzić system kamer 3D w tegorocznych iPhone'ach, ale ostatecznie opóźnił swoje plany.

iPady z kamerą ToF mają pojawić się wiosną 2020 roku.

Źródło: MacRumors za Bloomberg