Dotychczasowe doniesienia sugerowały, że przyszłoroczne iPhone'y nie będą obsługiwały sieci 5G. Ma to być spowodowane tym, że Apple nie chce skorzystać z modułów produkowanych przez Qualcomma. Najnowsze informacje zdają się to potwierdzać.

Fast Company, który powołuje się na swoje źródła, twierdzi, że Apple zamierza wykorzystać nowy modem - Intel 8161. Będzie on dostępny dopiero w 2020 roku i będzie wytwarzany w 10-nanometrowym procesie technologicznym. Dodatkowo amerykański producent ma być jedynym dostawcą tego podzespołu. Podobno Apple aktualnie wykorzystuje modem 8160, który umożliwia firmie testowanie prototypowych modeli smartfonów obsługujących sieć 5G.

Równolegle mają toczyć się rozmowy z MediaTek, na wypadek gdyby okazało się, że Intel nie będzie w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości części.

Warto przypomnieć, że Apple jest członkiem sojuszu Next Generation Mobile Networks i posiada kilka patentów związanych z technologią 5G. Stowarzyszenie ma na celu wprowadzanie innowacji w zakresie mobilnych sieci szerokopasmowych. W jego skład wchodzą producenci, operatorzy, dostawcy oraz instytucje badawcze.

Źródło: MacRumors