iPhone'y zazwyczaj różnią się między sobą rozmiarem, kolorem oraz pamięcią. Jednak to nie jedyne różnice. Ostatnio informowaliśmy Was, iż najnowsze telefony w wersji 32-gigabajtowej mają ponad osiem razy wolniejszą prędkość zapisu od tych wyposażonych w większe pamięci. Tym razem sprawa dotyczy różnic w prędkości modułów LTE znajdujących się w najnowszym iPhonie 7 Plus.

Firma Cellular Insight stworzyła specjalną instalację umożliwiającą symulowanie działania LTE z wykorzystaniem iPhone'a 7 Plus. Jak wynika z badań, najnowszy 5,5-calowy telefon wyposażony w model Intela uzyskuje niemal 30% gorsze wyniki od tego, w którym znajduje się modem Qualcomma, pod warunkiem, iż siła sygnału jest słabsza. W warunkach idealnych wyniki są porównywalne.

Test modułu LTE w iPhone 7 Plus

W trakcie badania porównano również 5,5-calowego „flagowca” Apple z telefonami innych firm. iPhone 7 Plus z modemem Intela XMM7360 wypadł gorzej między inni od Samsunga Galaxy S7 Edge, Nexusa 5X czy nawet iPhone'a 6s.

Porównanie iPhone 7 Plus z innymi telefonami

Telefony pochodzące z polskiej dystrybucji zostały wyposażone w modemy Intela, natomiast wersje obsługujące sieci GSM oraz CDMA mają model Qualcomma MDM9645M.

Należy pamiętać, iż to nie pierwsza sytuacja, w której komponenty wyprodukowane przez dwie firmy różnią się wydajnością. Wraz z premierą iPhone 6s, okazało się, że procesory produkowane przez TSMC były bardziej energooszczędne od tych wyprodukowanych przez Samsunga. Według przeprowadzonych testów, różnice czasu pracy na baterii wynosiły nawet dwie godziny.

Źródło: MacRumors