iPhone'y i iPady, tak jak i wiele innych urządzeń mobilnych, to niewielkie kieszonkowe komputery. W przeciwieństwie do tych większych maszyn (z wyjątkiem nowego 12-calowego MacBooka) wyposażone są tylko w jednej port Lightning, dlatego czasem niektórzy użytkownicy muszą sięgnąć po różnego rodzaju dostępne na rynku adaptery. Wśród nich wspomnieć wypada o czytnikach kart SD. Akcesorium takie - czytnik kart micro SD zaprezentowała niedawno firma PhotoFast.

PhotoFast to dobrze znany przynajmniej części użytkowników produktów Apple producent różnego rodzaju akcesoriów dla komputerów Mac, iPhone'ów, iPadów i iPodów. Od dawna też w jego ofercie znajdują się pamięci Flash podłączane właśnie do iPhone'ów. Tym razem jednak zdecydowano się wprowadzić na rynek niewielki czytnik kart pamięci micro SD, wyposażony w złącze Lightning.

PhotoFast iOS Card Reader CR8800

iOS Card Reader CR8800 to urządzenie niewielkich rozmiarów. Wykonana z białego plastiku obudowa kryje w sobie niewielki czytnik kart pamięci. Wystarczy wsunąć kartę w przeznaczoną do tego szczelinę, a następnie podłączyć całość do iPhone'a. W komplecie z czytnikiem znalazła się karta pamięci o pojemności 16 GB.

PhotoFast iOS Card Reader CR8800

Urządzenie współpracuje z aplikacją iFlashDrive One, współpracującą min. z takimi usługami jak Google Drive, Dropbox, iCloud Drive, Facebook, Instagram, Tumblr, Youtube oraz Vimeo. Obsługuje też dużą liczbę różnych formatów plików graficznych, audio czy dokumentów.

PhotoFast iOS Card Reader CR8800

Producent reklamuje urządzenie, jako świetne rozwiązanie problemu z brakiem miejsca w pamięci masowej iPhoen'a. Osobiście od lat wybieram urządzenia z przynajmniej 64 gigabajtami pamięci, dzięki czemu takie problemy mnie omijają. Być może akcesorium to przyda się użytkownikom iPhone'ów lub iPadów o najmniejszej możliwej pojemności. Z drugiej strony ten niewielki czytnik kart zawsze może się przydać wtedy, kiedy trzeba przerzucić zdjęcia z aparatu fotograficznego do pamięci iPhone'a czy iPada. Oczywiście pod warunkiem, że zdjęcia są na karcie micro SD.

PhotoFast iOS Card Reader CR8800

Czytnik można zamówić na stronie PhotoFast. Jego cena wraz z kartą wynosi 39,99 dolarów USA.