Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Salon Apple w Media Markt w Warszawie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
147 odpowiedzi w tym temacie

#76 cooper69

cooper69
  • 1 034 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 lipca 2009 - 20:23

czytając TE BZDURY co wypisuje Kubox i Krakers09 aż mnie świerzbi żeby im podać login i hasło do cen jakie dostanę u dystrybutora to by się przekonali jak słodko jest. Owszem można mieć troszkę lepsze ceny niż ja (o 3-4%) jak się podpisze umowę z iSorce i będzie robiło obroty na poziomie 100 000 Euro miesięcznie wyremontuje i wyposaży sklep w ich standardzie itp. itd. Siedzę w tej branży od nastu lat i niby powinienem przywyknąć do tekstów "dzieci neostrady i ceneo" ale jakoś nie mogę...

#77 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 09 lipca 2009 - 20:27

Panowie, może wrócimy do tematu. Trochę się ten OT ciągnie. Dziwna sprawa jest z tym nowym sklepem. Dlaczego jako jedyny jest na stronie Apple? Dlaczego nie ma innych resellerów w tej samej kategorii? Dlaczego przedstawiciel Apple mówi, że jest to tylko sklep jakiegoś resellera? Jak to w końcu jest? Dlaczego na stoisku mówią, że jest to czysty sklep Apple, bez pośredników? Trochę dużo tych pytań.

#78 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 20:35

cooper69 - nie no ty na pewno kłamiesz. bez dwóch zdań - przecież jesteś jednym z nich i chcesz się jak najbardziej nachapać (co z tego, że więcej byś zarobił gdybyś mógł sprzedać sprzęt o wiele taniej - na to jeszcze nie wpadłeś). no i w ogóle się nie znasz i nie zauważasz, że masz te ceny o jedno 0 mniejsze to jest spisek, szara sieć powiązań, masońskie lobby, etc. jakakolwiek teoria spiskowa będzie pasować

#79 cooper69

cooper69
  • 1 034 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 lipca 2009 - 20:42

odpowiedzialni są również za to zawsze modni w takich przypadkach żydzi, kochający inaczej, Arabowie, sprzedawcy mydła i wytwórcy krótkofalówek :) ale to takie nasze... jak czytam takie wykwity prostujących się zwojów mózgowych to zawsze przypomina mi się modlitwa balkonowa sąsiadów Polaków z filmu Dzień Świra

#80 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 09 lipca 2009 - 20:43

czytając TE BZDURY co wypisuje Kubox i Krakers09 aż mnie świerzbi żeby im podać login i hasło do cen jakie dostanę u dystrybutora to by się przekonali jak słodko jest.

No bo się jeszcze przestraszę... Chcesz to podaj przykład. Nie to zachowaj groźby dla siebie.

Siedzę w tej branży od nastu lat i niby powinienem przywyknąć do tekstów "dzieci neostrady i ceneo" ale jakoś nie mogę...

Przypominam Ci, że nie jesteś na onecie i zachowaj takie określenia dla siebie. Domyślam się również, że "naście lat w branży" pozwala Ci jeździć maluchem jeść chleb ze smalcem i wynajmować kawalerkę na Żoliborzu.

#81 bazi22

bazi22
  • 132 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 09 lipca 2009 - 20:48

Panowie kilka uwag odnośnie cen: - ceny Apple USA nijak się mają do cen Apple Europe (generalnie ma zastosowanie bardzo dziwny przelicznik dolar-euro) - ceny w Apple Store internetowym USA, są cenami bez podatków stanowych (odpowiednika naszego VATu), ponadto podatki w USA są niższe niż w Polsce. - jak przeanalizować ceny np w Niemczech (uwzględaniając różnice w VAT, kurs euro), to okazuje się że te same modele są w Polsce droższe o 3-7% - może to byc spowodowane niższymi rabatami hurtowymi dla polskich dystrybutorów z powodu skali obrotu/sprzedaży. Myślę, że niektórzy powinni zrozumieć, że Apple traktuje pewne rynki po macoszemu. Bo jak inaczej wytłumaczyć np: - brak internetowego Apple Store (to zależy tylko i wyłącznie od Apple) - brak iTunes Music Store (to też zależy od Apple, bo Polkomtel /muzodajnia/, czy Nokia ze środowiskiem muzycznym jakoś się mogły dogadać.

#82 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 09 lipca 2009 - 20:49

nie bardzo rozumiem po co te jalowe dyskusje - salon w MM jaki jest kazdy widzi, jest drozej niz u resellerow i tyle...

#83 michael.belfast

michael.belfast
  • 203 postów
  • SkądNY /Belfast/ W-wa

Napisano 09 lipca 2009 - 20:50

OK mozna by sie zastanawiac dlaczego w Anglii macbook pro13 moze kosztowac 5800,-PLN a w polsce jest od 600-1000,- drozszy. Tylko dopoki nie wejdziemy do strefy euro to tak bedzie i juz, bo jak dystrybutor zamawia sprzet gdy dolar kosztuje 3,9 i w tym momencie placi clo vat itp itd to nie bedzie go sprzedawal ponizej wartosc zakupu gdy dolar spada do 3,1 bo to jest bezsensu!
APPLE ma 17 sklepow w Europie The Apple Store Europe i ceny w kazdym sklepie sa takie same- macbook pro 13 2,5Ghz 1399,-E wiec jak liczyc po 4,9,pln z przed 3mcy to mamy cene w cortland jak liczyc po 4,4 to mamy aktualna cene w tenchnobis, Wiec naprawde nie ma co biadolic ze w polsce nie ma Apple store bo ceny mamy z apple store tylko kurs zlotego nie jest stabilny.
A cen z USA nigdy w Europie nie bedzie bo mamy clo VAT i koszyty dystrybucji wyzsze!!!!!
A ze APPLE to droga firma to juz inna spraw taka maja polityke i tyle. Trzeba poprostu zaczac zarabiac a nie biadolic ze mnie nie stac nie kazdego stac mnie tez na porsche :) w tej chwili nie stac ale nie biadole ze za drogo kosztuje.

#84 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 20:51

bazi22 - weź się schowaj bo jak widać też jesteś tym żydo-masono-komunisto-etc. uczestniczącym w spisku i nie znającym się na rzeczy ( ;) ) a tak na serio - nadal uważam, że takie rewelacje ("to restsellerzy wcale nie są w tak dużym stopniu odpowiedzialni za ceny sprzętu w polsce?!") dla niektórych są po prostu nie do przełknięcia lepiej psioczyć na restsellerów niż 'mamę apple'

#85 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 lipca 2009 - 20:55

Wygląda jak w BEST BUY'a w USA. Typowy stand Apple'a. IMO bardzo fajny pomysł na początek. Trochę zawiało Hameryką...:) Te logo, stoły, etc... Sweet.

#86 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 09 lipca 2009 - 21:06

to ja dodam tylko tak na koniec, ze roznice tam gdzie jest EU, UK i PL roznia sie z dwoch powodow: 1. Rozne stawki podatku VAT 2. Rozna waluta rozliczeniowa - Anglia ma inny - staly przelicznik dolar funt, kraje ktore maja euro rozliczaja sie w euro, tez ceny maja przeliczone wg stalego wskaznika, a Polska jest za przeproszeniem w dupie na dzien dzisiejszy, bo po pierwsze rozliczamy sie wg dolara, ktory obecnie jest najmniej korzystny, po drugie jeszcze pozniej jest przeliczany na zlotowki w banku, wiec tzw. spread tez wplywa na cene w Polsce...

#87 michael.belfast

michael.belfast
  • 203 postów
  • SkądNY /Belfast/ W-wa

Napisano 09 lipca 2009 - 21:13

Panowie kilka uwag odnośnie cen:
- ceny Apple USA nijak się mają do cen Apple Europe (generalnie ma zastosowanie bardzo dziwny przelicznik dolar-euro)
- ceny w Apple Store internetowym USA, są cenami bez podatków stanowych (odpowiednika naszego VATu), ponadto podatki w USA są niższe niż w Polsce.


Przynajmniej jedna osoba ktora trzezwo mysli:)

jak przeliczymy cena za mb pro 1649USD z tax na euro to wychodzi 1240,-EURO do tego clo i mamy 1399,-E wiec przelicznik chyba dobry, Apple nie zarabia na tym wiecej niz w USA ale tez nie doklada do Europejskiego Cla VATu gdyby otworzyli w europie jakas fabryke to ceny bylby pewnie takie same jak w USA.

PS.
oczywiscie finalna cene oblicza sie troche inaczej (powyzej tylko uproszczenie) no i nie wiadomo czy sprzet idzie do europy prost z chin czy z USA a to sa dosyc istotne sprawy rozne stawki oplat celnych itd itp.

#88 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 21:32

jeśli chodzi o droższe produkty apple w Polsce niż w USA to to samo można powiedzieć o HP Polska (kupowałem swego czasu lapka HP i miałem porównanie cen USA/Polska, kupiłem ostatecznie w USA) tak samo można psioczyć na WSZYSTKICH dystrybutorów aut bo też są droższe i jeszcze dystrybutorów i producentów ubrań itp. Relacje cenowe są takie a nie inne i tyle. Co innego że Apple (i nie tylko) traktuje nasz rynek jako taki powiedzmy delikatniej mniej atrakcyjny a to ze względu na zamożność społeczeństwa i w najbliższym czasie raczej to się nie zmieni ani jeśli chodzi o Apple ani jeśli chodzi o inne branże i producentów :) a wracając do tematu do byłem jakiś czas temu w MM z tą wyspą na krakowskiej i pracuje tam całkiem ogarnięty kolo jeden jeśli chodzi o maki (nie w czerwonej koszulce tylko w czarnej z japkiem) ;]

#89 Nxtfun

Nxtfun
  • 126 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 21:50

Witam! Tak się akurat składa, że mieszkam obok tego media marktu. Jak już ktoś powiedział, ta "wysepka" stoi już tutaj kilka mięsięcy. Jest to po prostu stolik o wymiarach 1,5 x 3 metry z postawionymi kilkoma macami i ulotkami. Kiedyś nawet stał tam facet z apple, ale ostatnio gop nie widziałem. Nie był to gość z media, ponieważ bardzo dobrze znał się na tych komputerkach (sprawdzałem).

#90 Quaz

Quaz
  • 47 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 22:00

:? Dalej nie wiem czy ten "prawie Apple store" jest dystrybutorzyny iSource czy Apple (tego z USA)

#91 Plastik

Plastik
  • 539 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 09 lipca 2009 - 22:01

Ładne stoisko. @Nxtfun a można sprzętu używać? W Saturnie W Galerii Bałtyckiej (Gdańsk) stoi kilka maków ale nie wiem nawet czy działają, nigdy nie były włączone gdy tam bywałem.. Za to są na nich wszystkie możliwe rodzaje brudu. Co do cen sprzętu Apple w Polsce, to... Ceny są takie jakie są, towar jest luksusowy i cena adekwatna. Ale co dziwne, za buty Lacoste albo okulary Giorgio Armani potrafimy płacić gruby pieniądz i nikt nie płacze po forach że drogo. Ludzie, nie rozumiem Was... Pozdrawiam

#92 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2009 - 22:09

buty lacoste?!!Nigdy!!!:D

#93 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 lipca 2009 - 22:15

Ładne stoisko.
Co do cen sprzętu Apple w Polsce, to... Ceny są takie jakie są, towar jest luksusowy i cena adekwatna. Ale co dziwne, za buty Lacoste albo okulary Giorgio Armani potrafimy płacić gruby pieniądz i nikt nie płacze po forach że drogo. Ludzie, nie rozumiem Was...


Nie... W Polsce jest za duza przebitka na tego typu produktach. Takze nie kupuje tu.:rolleyes:

#94 Quaz

Quaz
  • 47 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 22:16

Dżizas... zakonczcie juz OT dotyczący "marż resselerów". Jezeli chcecie sie wyzalic i sie dowartosciowac wyglaszając swoje "racje" to załóżcie nowy temat. Aha. I niech nie obchodzą was ceny amerykańskie, tylko interesujcie sie cenami europejskimi bo to one sa blizej rzeczywistosci. W USA wszystko jest tansze. A wiec porownywujcie ceny polskie do europejskich. Będzie fair.

#95 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 09 lipca 2009 - 22:22

Widzę, że nie tylko OT się robi ale także flejm. Chyba zakończę te kłótnie i napisze tak: oświeciliście mnie i nawróciliście! Nadal uważam, że bez straty dla firmy, mogliby te ceny zmniejszyć i na pewno wielka krzywda by się nie stała. Ale dam za wygraną - oficjalnie się poddaję;) Czy kolega od haseł i loginów do cen, mógłby coś niecoś rzucić przykładem? Choćby na PW. Wracając do tematu: tyle szumu o głupie stoisko z Makami - może rzeczywiście coś z tym jest. Czy ktoś z tamtejszych mógłby zapytać się "pracownika Apple" w sklepie, jak to dokładnie jest?

#96 cooper69

cooper69
  • 1 034 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 lipca 2009 - 23:00

ależ proszę specjalnie dla Pana niedowiarka - ceny hurtowe z ABC Data bez autoryzacji dla sklepu z komputerami bez kosztu dostawy.

#97 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 09 lipca 2009 - 23:05

Czy tylko ja zauważyłem "LINUX" na obrazku z opisem maków?

#98 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 09 lipca 2009 - 23:11

Dzięki za wstawienie. Uuu, portfel od patrzenia boli. Nieprzyjemne ceny. Patrząc na stronę Cortland wychodzi na to, że na MB na samym dole, różnica wynosi 149,88zł.

#99 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 09 lipca 2009 - 23:15

Dzięki za wstawienie. Uuu, portfel od patrzenia boli. Nieprzyjemne ceny. Patrząc na stronę Cortland wychodzi na to, że na MB na samym dole, różnica wynosi 149,88zł.


Patrząc na pierwszy dokłada...

#100 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 23:22

Czy tylko ja zauważyłem "LINUX" na obrazku z opisem maków?


Tam jest napisane jakie systemy można zainstalować we własnym zakresie :D .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych