Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Salon Apple w Media Markt w Warszawie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
147 odpowiedzi w tym temacie

#51 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2009 - 17:33

A tak w ogóle to ktoś był już tam??

#52 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 09 lipca 2009 - 17:34

krakers09 - ja nie mówię że czegoś nie dostaniesz nigdzie indziej (chociaż touchpad jest dużym atutem i nie widziałem takiego dużego nigdzie) i nie wiem czemu coś takiego sobie ubzdurałeś
chodzi mi tylko o to, żebyś pokazał komputer z taką samą konfiguracją (nie podobną) żeby można było obiektywnie porównać ceny
tyle

feuerfest - no cóż - ja nie ;) i jak patrzyłem na jakieś bilety autobusowe nach berlin to w okolicach ~300zł widziałem tylko. ale też nie do końca wiem gdzie tego szukać ;) nigdy nie potrzebowałem

wannabemc - na cenę maków w pl składa się bardzo dużo czynników (podatki, koszta transportu, złotówka, etc.) dlatego mówienie że to restsellerzy naliczają sobie kosmiczne marże i że to ich wina to IMO właśnie głupota
trochę gadałem na ten temat z paroma osobami i wiem, że sytuacja restsellerów wcale taka super nie jest - wcale nie dostają tych sprzętów za 'bezcen'


ja w grudniu robie tak - transport do Miami okolo 580$ + transport po miescie 50$

macbook pro 13" podstawowa wersja 1200$ + ze 3-4% state taxu = 1250$

Total == 1880$

Ten sam macbook w iSpot = 5400PLN + bilet na pociag 100PLN + taksowki 50PLN

Total = 5550 == 1790$

Różnica 200 zlotych i wycieczka na Floryde ;)

???

Profit.

Zgadnijcie gdzie lece 10 grudnia

#53 malin.pl

malin.pl
  • 194 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 09 lipca 2009 - 17:35

Była by sensacja ale tylko dla nielicznych. Dając takie porównanie: u mnie w szkole / klasie tylko 2 osoby wiedziały że Apple produkuje coś więcej niż ipod i iPhone (to ze mam ograniczonych znajomych to wiem, ale będąc na kierunku informatyki nie wiedzieć?) a nawet niech cena spadnie o te 10% to i tak będzie za dużą dla większości polaków. Przynajmniej ja mam takie zdanie na ten temat.

#54 stealth1947

stealth1947
  • 591 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 17:38

mikro123 -> Dokladnie. Napisano juz 50 postow. A nikt jeszcze nie napisal jakie ceny sa w tym MM, ani zadnej fotki nie zrobil. Tym bardziej ze ta reklama jest wyjatkowo podejrzana. Bo przeciez zamiast sie chwalic stoiskiem w MM powinin wynajac pomieszczenie i zrobic przyzwoity Apple Store. Wyjatkowa dziwna sprawa i powinna zostac czym predzej wyjasniona przez redaktorow i uzytkownikow forum.

#55 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 09 lipca 2009 - 17:44

Pewien czytelnik appleblog.pl zrobił już kilka zdjęć nowego "salonu Apple":

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#56 Gość_marco-polo_*

Gość_marco-polo_*

Napisano 09 lipca 2009 - 17:55

Czy czasem sobie nie liczą za dużo za tego miniaka? 2699 PLN to chyba przesada (w szczególności, że to stara wersja). W Cortland wychodzi taniej.

#57 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 09 lipca 2009 - 18:00

Nie twierdzę, że zarabiają na tym kokosy i nas oszukują ale jako, że jest to w Polsce dosyć mały rynek, patrząc na inne sklepy komputerowe, wykorzystują sytuacje i dają wysokie ceny. Wiem, że muszą płacić podatki itp. ale kurcze, żeby komputer z podatkami i innymi bzdetami kosztował tyle kasy? To nie jest tak, że Apple nadaje takie ceny (mówię o cenach końcowych) - przecież sprzedawcy w Polsce tez naliczają swoją marże. Nie są świeci i nie sprzedają komputerów po cenach hurtowych - przecież to nie są idioci tylko zwykła firma, która chce zarobić. Nie trzeba jej tak bronić. Pamiętacie "wielka obniżkę" - bodajże w Cortland, ale nie jestem pewien-, kiedy ceny Maków poszły do góry o kilkaset złotych? Nie jestem znawcą i za takiego się nie uważam, ale niech nikt mi nie wkręca, że nasi resellerzy są świeci i na nas nie zarabiają. Myślę, że jeżeli jest to oficjalny sklep Apple, to wkrótce powstanie więcej - może nie szybko, ale kiedyś. Uważam, że konkurencja bardzo dobrze nam zrobi i ceny spadną. Jeżeli komputery nie bedą przechodzić z rąk do rąk pośredników, to ceny bedą naprawdę małe. Każdy pośrednik = wyższa cena, a o ile pamietam, to nasi sprzedawcy biorą towar od jakiegoś przewoźnika w Europie, więc cena też jest trochę wyższa - gdzieś tak czytałem i nie jest to potwierdzona informacja.

#58 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipca 2009 - 18:04

wygląda dobrze, drewniane stoły jak w prawdziwym apple store :) Co do cen to wiadomo że będzie lekko drożej, jak wszystko w MM.

#59 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 18:12

Ze zdjec wyglada,ze to ewidentnie Apple - nikt nie ma prawa w Polsce umieszczac tak duzego logo firmy (sa od tego specjalne regulacje) - stoly tez wg standardu Apple US. Podobne salony znajduja sie w elektromarketach Best Buy w USA.

#60 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 18:14

KuboX - oczywiście, że zarabiają, ale mówienie, że naliczają 50% marży, czy że takie wysokie ceny to tylko ich wina to idiotyzm pamiętaj - oni chcą zarobić - jak najwięcej w ogóle, a nie jak najwięcej na jednej sztuce a konkurencja? nie ma jej? iSpot, Cortland, Tachobis, Komputronik, Saturny, Media Markty, Karen Notebook - to takie 'większe i bardziej znane' do tego jest też masa innych - chociażby z forum tutaj na pewno matlosz.pl restsellerów jest naprawdę sporo - zobacz sobie na stronie iSource

#61 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 09 lipca 2009 - 18:16

Bardzo ładny sklep - na zdjęciach wydaje się dużo większy niż iSpot. Bardzo prosty i schludny - po prostu w stylu Apple. Roberto, masz rację, ale np. nie mają aż takiego udziału w polskm rynku jak np. Sony, czy HP. Taki sprzęt jest w miarę tani i sprzedawany wszędzie - nawet w małych mieścinach - a Apple to już troszeczkę wyższa szkoła jazdy.

#62 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2009 - 18:29

A jest Genius Bar??

#63 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 lipca 2009 - 18:30

???

Profit.

8-) widzę, że odwiedzamy tą samą stronę internetową...




a odnośnie tematu, to jeśli faktycznie jest to apple, a nie isource, to w końcu coś się w PL ruszyło... może się doczekamy normalnego sklepu online na apple.com/pl

#64 KP

KP
  • 88 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 18:47

Ze strony apple.com.pl: "Sklepy Apple to placówki detaliczne urządzone według wytycznych Apple" Myślę, że to nie „prawdziwe" sklepy Apple, a raczej swoista licencja na używanie nazwy „salon Apple" - jeśli sklep spełni odpowiednie warunki ekspozycji i ewentualnie „kompetencji" sprzedawców, to może posługiwać się tą nazwą i trafi na listę na stronie Apple.

#65 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 09 lipca 2009 - 18:52

(…) przeczytałem Twoją prośbę o podesłanie zdjęć z Media Marktu z Warszawskiego salonu Apple, więc podsyłam. Z rozmowy jaką przeprowadziłem z pracownikiem stoiska (ten w czarnej koszulce na stoisku apple) powiedział mi, że to jest Apple bez pośredników. Czysty oryginalny Apple.


Jest to cytat z AppleBlog, a jego autorem jest niejaki Pixel.

Według tego, jest to oryginalny Apple bez pośredników.

#66 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 19:01

http://mojejabluszko.pl/?p=3045

#67 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 19:04

cóż... jaki kraj, taki Apple Store ;)

#68 Gość_marco-polo_*

Gość_marco-polo_*

Napisano 09 lipca 2009 - 19:06

no to do d***!!!!

#69 michael.belfast

michael.belfast
  • 203 postów
  • SkądNY /Belfast/ W-wa

Napisano 09 lipca 2009 - 19:07

Jutro wylatuje to USA tydzien temu zamowilem tam Macbook Pro 13 2,5Ghz na ktorego kazali mi czekac ponad 3tyg :) jego koszt to w USA 1499+TAX 1632USDx3.15=5100PLN gdybym nie lecial tam na wakacje to jeszcze dodac trzeba ok 1800 bilety W Anglii ten sam Macbook to £1,149.00x 5.10 = 5860PLN plus bielt ok 700PLN wiec wychodzi miniej wiecej tyle samo w polsce koszt tego Macbooka to 6399,- w technobis w cortland 6799,- wiec nie wiem czemu tak narzekacie best M

#70 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 09 lipca 2009 - 19:21

To może ja trochę inaczej. Osobiście nie traktuję sprzętu w kategorii tani/drogi, a warty/niewarty swojej ceny. Jak, szczególnie po ostatnich obniżkach Apple w US komputery można taktować jako po prostu komputery z ceną niewiele odbiegającą od innych na rynku tak w Polsce - kraju gdzie cena 3/4 kupowanych prywatnie laptopów nie przekracza 2500zł marka jest wciąż dosyć ekskluzywna i dla wielu szpanerską(wystarczy przejść się po jakimś centrum handlowym i popatrzeć jakie laptopy mają osoby korzystające z nich w kawiarniach i, w którą stronę jest skierowane jabłuszko), że sprzedawcy mogą stosować takie a nie inne ceny. 15" MacBook Pro w PL jest raczej dla osób, które nie liczą się z wydatkami więc +/- 1k PLN dużo nie zmienia. Natomiast ręce mi opadają jeżeli czytam wypowiedzi broniące ressellerów jako, że niby oni kupują drogo od Apple. Możecie się zaklinać na zdrowie matki, ale nie uwierzę, że firma taka płaci cenę taką jaką płaci amerykański obywatel kupujący dla siebie sprzęt w Apple Store. A nawet jeżeli by płaciła to nie wiem skąd różnica prawie 2k PLN na najtańszym modelu MBP 15"

#71 stealth1947

stealth1947
  • 591 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 19:27

Zwróciliśmy się z tymi pytaniami do Alana Hely’ego, dyrektora komunikacji korporacyjnej w Apple Europe. Alan uciął spekulacje – To jest reseller, który otwiera stoisko wewnątrz swojego sklepu. To nie jest Apple Retail Store.

A na Oficjalnej stronie pisze ze to salon Apple. To dlaczego nie znajduje sie w katalogu reseller?

#72 Mixersky

Mixersky
  • 424 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2009 - 20:03

eee przeprawszam gdzie w tym MM?

#73 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 20:07

wystarczy przejść się po jakimś centrum handlowym i popatrzeć jakie laptopy mają osoby korzystające z nich w kawiarniach i, w którą stronę jest skierowane jabłuszko

jabłuszko jest skierowane 'od użytkownika' co nie powinno nikogo dziwić, skoro jest na 'klapie' komputera
sorry, ale jak ty oceniasz ludzi po tym gdzie i jak siadają to nie mam pytań

Natomiast ręce mi opadają jeżeli czytam wypowiedzi broniące ressellerów jako, że niby oni kupują drogo od Apple. Możecie się zaklinać na zdrowie matki, ale nie uwierzę, że firma taka płaci cenę taką jaką płaci amerykański obywatel kupujący dla siebie sprzęt w Apple Store. A nawet jeżeli by płaciła to nie wiem skąd różnica prawie 2k PLN na najtańszym modelu MBP 15"

to się dowiedz, popytaj, porozmawiaj, a nie zmyślaj. taka dobra rada.

#74 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 09 lipca 2009 - 20:16

jabłuszko jest skierowane 'od użytkownika' co nie powinno nikogo dziwić, skoro jest na 'klapie' komputera
sorry, ale jak ty oceniasz ludzi po tym gdzie i jak siadają to nie mam pytań

Raz, że to był przykład, dwa czytaj ze zrozumieniem bo nie twierdze, że powinien się patrzeć na obudowę.

to się dowiedz, popytaj, porozmawiaj, a nie zmyślaj. taka dobra rada.

Domyślam się, że ty mnie wyprowadzisz z błędu.

#75 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 20:22

popytaj się restsellerów - może któryś ci powie jak to wygląda zapytaj się iSource jakie są warunki aby zostać restsellerem i jak wygląda sytuacja z kupowaniem od nich sprzętu i jakie są ceny jak krytykować sam potrafisz, to i popytaj samemu a i źródło będziesz mieć pewne




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych