Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Salon Apple w Media Markt w Warszawie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
147 odpowiedzi w tym temacie

#26 Kagain

Kagain
  • 583 postów
  • SkądGrodzisko, ELW, PL

Napisano 09 lipca 2009 - 15:44

Marże nie są kosmiczne, ale przy takiej cenie sprzętu nawet nie kosmiczna marża jest większa niż np bilet do Niemiec i z powrotem ;)

#27 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 15:47

Kagain - ja wiem? po ile jest teraz bilet do niemiec? autobusem? samolotem? pociągiem?

#28 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 09 lipca 2009 - 15:52


KuboX - ty naprawdę chyba masz tych wszystkich restsellerów za idiotów? myślisz, że nikt by nie wpadł na pomysł sprzedawania sprzętu dużo taniej niż konkurencja i odrobienia sobie mniejszej marży ilością sprzedanych sztuk?

A jak wytłumaczysz ceny macbooków w Apple Store US? Można sprzedać milion laptopów z marżą 200$ (strzelam zysk), albo 250tys z marżą $800 wmawiając komuś, że staje się wyjątkowy kupując ten sprzęt.

#29 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 15:53

Hmm… jutro wyjeżdżam ale jutro wyskoczę zobaczyć tę wysepkę xD.

#30 piar

piar
  • 79 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 15:55

Przeciez ta wysepka jest w MM od paru miesiecy...

#31 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2009 - 15:55

Najciekawsze jest to, dlaczego wybrali MM na krakowskiej, czyli w miejscu, gdzie już*praktycznie się*miasto kończy i każdemu jest daleko :/ Jest też*przecież*MM np na Górczewskiej, do którego zagląda o wiele więcej klientów. Poza tym nie wiem jak w innych miastach, ale przynajmniej w Warszawie KAŻDY MM i Saturn mają swoje stoisko Apple, dlatego zastanawiam się, czym to się będzie (poza tymi szkoleniami) różniło od obecnych stanowisk..

#32 zwirek

zwirek
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2009 - 16:03

ale Wy naiwni jesteście. wystarczy zadzwonić na podany telefon, żeby zorientować się, że to zwykła wysepka jest. jak można pomyśleć, że otwarto "salon/sklep apple" w mediamarkt? jakby apple chciało wejść na nasz rynek poważniej, to by chyba zrobili coś lepszego niż ispoty, salony cortland i inne placówki resellerów. coś*na kształt sony centre w arkadii na przykład.

#33 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 16:10

To że jest to wysepka to już wiemy :P . Ale czemu akurat ta wysepka i ten MM został wyróżniony na stronie Apple skoro w warszawie jest wiele takich samych wysepek xD

#34 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 16:22

A jak wytłumaczysz ceny macbooków w Apple Store US? Można sprzedać milion laptopów z marżą 200$ (strzelam zysk), albo 250tys z marżą $800 wmawiając komuś, że staje się wyjątkowy kupując ten sprzęt.

a powiesz mi jakie są koszta wyprodukowania konkretnego macbooka? (podpowiadam że nie jest po po prostu suma części składowych)
pomijając już, że nie mam pojęcia o czym mówisz i co chcesz niby udowodnić?

#35 acidattack

acidattack
  • 62 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 16:23

Kiedys kupowalem dwa Macbooki we wroclawskim iSpocie - jeden za 3999 zl, a drugi za 4999 zl. Do tego za 4999 zl dolaczona byla faktura zbiorcza na 10 sztuk wraz z cena, jaka iSpot mial do zaplacenia bodajze SAD-owi, choc nie pamietam dokladnie kto byl wystawca (fakture oddalem przy kolejnej wizycie w iSpot). Cena hurtowa dla iSpotu za model sprzedawany detalicznie za 4999 zl wynosila 2800 zl z groszami. Biorac pod uwage, ze przy wartosci dolara bylo to jednoznaczne z cena detaliczna tegoz modelu w Stanach Zjednoczonych (po przeliczeniu na zlotowki), trzeba doliczyc jeszcze marze sprzedawcy hurtowego (czyli prawdopodobnie wtedy SAD-u) wynoszaca prawdopodobnie ok. 30% - jesli nie wiecej! Latwo obliczyc, ze Macbook za 5000 zl wychodzil od Apple w cenie ok. 2000 zl.

#36 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 16:26

Nie płaczcie tak, że ceny wysokie. Doliczcie 22% do oficjalnych, słabą złotówkę, niskie zarobki + to, że w USA takie MacBooki sprzedają się jak ciepłe buły, a w Polsce marża MUSI być większa, ponieważ sprzedaje się ich DUŻO mniej.

#37 xanael

xanael
  • 387 postów
  • SkądPL

Napisano 09 lipca 2009 - 16:40

Ceny w Polsce ustalają resellerzy, a nie Apple. Cortland i inni, odkupują po hurtowych cenach sprzęt od Apple i dodają swoją marżę.

Myślę, że ceny w tym sklepie będą 10-15% niższe niż u konkurencji.


tak sie sklada, ze wiem jak kupuja resellerzy w Polsce, wiec pls nie wypowiadaj sie na ten temat nie majac bladego pojecia.

#38 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 09 lipca 2009 - 16:48

tak sie sklada, ze wiem jak kupuja resellerzy w Polsce, wiec pls nie wypowiadaj sie na ten temat nie majac bladego pojecia.


Xanael po co twoj trud. Przeciez tu sa sami eksperci i doskonale wiedza jak to jest :)

#39 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 09 lipca 2009 - 16:48

Kiedys kupowalem dwa Macbooki we wroclawskim iSpocie - jeden za 3999 zl, a drugi za 4999 zl. Do tego za 4999 zl dolaczona byla faktura zbiorcza na 10 sztuk wraz z cena, jaka iSpot mial do zaplacenia bodajze SAD-owi, choc nie pamietam dokladnie kto byl wystawca (fakture oddalem przy kolejnej wizycie w iSpot).

Cena hurtowa dla iSpotu za model sprzedawany detalicznie za 4999 zl wynosila 2800 zl z groszami. Biorac pod uwage, ze przy wartosci dolara bylo to jednoznaczne z cena detaliczna tegoz modelu w Stanach Zjednoczonych (po przeliczeniu na zlotowki), trzeba doliczyc jeszcze marze sprzedawcy hurtowego (czyli prawdopodobnie wtedy SAD-u) wynoszaca prawdopodobnie ok. 30% - jesli nie wiecej!

Latwo obliczyc, ze Macbook za 5000 zl wychodzil od Apple w cenie ok. 2000 zl.



Cos mocno Kolego teoretyzujesz, iSpot jest wlasnie SAD-u. Pomijam tu fakt, ze dopoki SAD byl dystrybutorem to kupowal komputery za ojro czy tam dolary, ale napewno nie za zlotowki :) a teraz bedac AAP moze miec nie wiecej niz 15-20% marzy przy sprzedazy w cenach sugerowanych...

#40 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 09 lipca 2009 - 16:54

a powiesz mi jakie są koszta wyprodukowania konkretnego macbooka? (podpowiadam że nie jest po po prostu suma części składowych)
pomijając już, że nie mam pojęcia o czym mówisz i co chcesz niby udowodnić?

Jeżeli chodzi o hardware to z pewnością takie same jak koszty wyprodukowania notebooka o identycznej konfiguracji. Wiadomo, że dochodzi do tego koszt marketingu (w końcu nie byle jakiego), koszt systemu, itp. Nie udowadniam nic. Zadaję pytanie.

#41 xanael

xanael
  • 387 postów
  • SkądPL

Napisano 09 lipca 2009 - 16:55

Kiedys kupowalem dwa Macbooki we wroclawskim iSpocie - jeden za 3999 zl, a drugi za 4999 zl. Do tego za 4999 zl dolaczona byla faktura zbiorcza na 10 sztuk wraz z cena, jaka iSpot mial do zaplacenia bodajze SAD-owi, choc nie pamietam dokladnie kto byl wystawca (fakture oddalem przy kolejnej wizycie w iSpot).

Cena hurtowa dla iSpotu za model sprzedawany detalicznie za 4999 zl wynosila 2800 zl z groszami. Biorac pod uwage, ze przy wartosci dolara bylo to jednoznaczne z cena detaliczna tegoz modelu w Stanach Zjednoczonych (po przeliczeniu na zlotowki), trzeba doliczyc jeszcze marze sprzedawcy hurtowego (czyli prawdopodobnie wtedy SAD-u) wynoszaca prawdopodobnie ok. 30% - jesli nie wiecej!

Latwo obliczyc, ze Macbook za 5000 zl wychodzil od Apple w cenie ok. 2000 zl.


taa, z tym ze iSpoty to jest SAD, ale to taki drobny szczegol...
..ale zaraz, to oznacza, ze dystrybutor sprzedaje SOBIE komputery i nalicza na nich marze w sklepie...
wiec moze twoj wywód jest kompletnie z d***?


---- Dodano 09-07-2009 o godzinie 15:56 ----
ucinajac dyskusje: na pewno nie bedzie taniej czy tez Apple wejdzie do Polski.
Ja bylbym zadowolony jakby otworzyli internetowy Apple Store...

#42 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 17:00

Jeżeli chodzi o hardware to z pewnością takie same jak koszty wyprodukowania noteebooka o identycznej konfiguracji. Wiadomo, że dochodzi do tego koszt marketingu (w końcu nie byle jakiego), koszt systemu, itp. Nie udowadniam nic. Zadaję pytanie.

no chyba jednak nie takie same... jakoś wątpię, żeby plastikowa obudowa kosztowała tyle samo co aluminiowe unibody
no chyba że mówimy tutaj o jedynym (teraz) plastikowym macbooku

nie wspomnę już o baterii, chociaż to się łapie chyba pod hardware
znajdź mi tylko notebooka o takiej samej konfiguracji ;]

#43 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 09 lipca 2009 - 17:06

no chyba jednak nie takie same... jakoś wątpię, żeby plastikowa obudowa kosztowała tyle samo co aluminiowe unibody
no chyba że mówimy tutaj o jedynym (teraz) plastikowym macbooku

A to tylko Apple robi aluminiowe notebooki?

znajdź mi tylko notebooka o takiej samej konfiguracji ;]

Skąd ja wiedziałem, że ten argument się pojawi od razu... Powiedz mi czego poza multitouch padem nie dostanę gdzie indziej.

#44 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 lipca 2009 - 17:10

Szkoda, że w Bydgoszczy jeszcze nie ma... Ciekawe dlaczego... :(


Po co nam jakis niby Apple store (stoisko) w MM.
Mamy kilka sklepow gdzie maja komputery apple.
Polteknik, Logon (gdzie dostalem prawie 700PLN rabatu na imaca 24"), MM, Saturn, Karen (laptopy)...
Fajnie gdyby cortland albo ispot otworzyl sie w Bydzi.

#45 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 09 lipca 2009 - 17:10

Kagain - ja wiem? po ile jest teraz bilet do niemiec? autobusem? samolotem? pociągiem?


ja do Berlina mam blizej niz do Poznania ;) za stowke w dwie strony mozna pojechac busem

#46 wannabemc

wannabemc
  • 203 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 lipca 2009 - 17:10

nie wiem czy ktoś z awanturujących sie tutaj wie że aby legalnie sprowadzic maka reseller musi zaplacic VAT... 22%... a komputery apple w polsce nie są drogie tylko ludzie w tym raju za mało zarabiają... ot co... taki mam pogląd na tę sprawę. wątpię żeby ceny w sposób drastyczny spadły gdy pojawi sie u nas oficjalny apple store.

#47 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 17:12

krakers09 - ja nie mówię że czegoś nie dostaniesz nigdzie indziej (chociaż touchpad jest dużym atutem i nie widziałem takiego dużego nigdzie) i nie wiem czemu coś takiego sobie ubzdurałeś
chodzi mi tylko o to, żebyś pokazał komputer z taką samą konfiguracją (nie podobną) żeby można było obiektywnie porównać ceny
tyle

feuerfest - no cóż - ja nie ;) i jak patrzyłem na jakieś bilety autobusowe nach berlin to w okolicach ~300zł widziałem tylko. ale też nie do końca wiem gdzie tego szukać ;) nigdy nie potrzebowałem

wannabemc - na cenę maków w pl składa się bardzo dużo czynników (podatki, koszta transportu, złotówka, etc.) dlatego mówienie że to restsellerzy naliczają sobie kosmiczne marże i że to ich wina to IMO właśnie głupota
trochę gadałem na ten temat z paroma osobami i wiem, że sytuacja restsellerów wcale taka super nie jest - wcale nie dostają tych sprzętów za 'bezcen'

#48 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 lipca 2009 - 17:15

Xanel troche moglbys przystopowac ze swoim naskakiwaniem na kazdego? Zachowujesz sie jak Pan i wladca, a przynajmniej Twoj styl wypowiedzi w tym watku wyjatkowo mnie drazni.

wiec moze twoj wywód jest kompletnie z d***?

A taki tekst nie uwazasz, ze jest troche nie przyjemny? Czlowiek moze sie pomylic, czlowiek moze byc w bledzie, jednakze bicie i lzenie go za to wydaje mi sie odrobine niestosowne...



Natomiast zeby nie bylo kompletnego OT. Nie wydaje mi sie aby apple weszlo na polski rynek za pomoca wysepki. Moge sie mylic ale ogladajac pare sklepow apple'a to nie pasuje mi to do wizerunku wysepki w MM.
Co do cen, cieszylbym sie, gdyby obnizyly sie. Nie mam pojecia z jakiego powodu sa one tak wysokie w naszym kraju - i osobiscie sklaniem sie ku mysli, ze reselerzy narzucaja jednak swoje marze i to one czynia te ceny tak absurdalnymi. Apple zarabia tak czy siak ladne pieniadze na standardowej cenie wiec nie widze zadnego ekonomicznego powodu aby jeszcze je mieli wyzej windowac.
Moze sie myle, moze nie. Wolalbym sie nie mylic bo oznaczac to bedzie, ze kiedys, w odleglej przyszlosci, moze bedziemy mieli normalne ceny.

#49 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 lipca 2009 - 17:18

scurvy_shadow - czyli wg. ciebie wszyscy resellerzy się zmówili i dają sobie bardzo porównywalne marże zamiast przyciągnąć więcej klientów hasłem w stylu "u nas naprawdę sporo taniej"? i żaden nie chce się wybić? przecież to by była sensacja

#50 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 09 lipca 2009 - 17:28

@Roberto: Delle XPS na dell.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych