Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Salon Apple w Media Markt w Warszawie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
147 odpowiedzi w tym temacie

#101 Quaz

Quaz
  • 47 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 23:34

Powracając do tematu... Te stoisko (inaczej tego nazwać nie mozna) w MM to nie jest jakieś tam w posiadaniu Apple. Tutaj resselerem [baaardzo irytujące słowo] jest MediaMarkt, tyle że takim bardziej zachodnim i takim bardziej "Apple Storowym". A więc: MM kupuje Maki od iSource,tyle że sprzedaje nie pod szyldem MM, ale aby bardziej zachęcić - bądź co bądź - nie-Kowalskiego pod szyldem Apple.
Jeszcze chcialbym dodac, ze ceny w tym Apple Store (pełna powaga) to jakiś jeden wielki żart. Najnowszy Apple MacBook (ten biały) kosztuje 4 600zł, czyli 100zł więcej niż w iSpocie... (dla porównania: w sklepie notebooki.pl stoi po ok 4200zł) A już się wydawało że drożej być nie moglo. I kto by pomyślał, że w sklepie Apple może być kiedyś drożej niż u jedynego w naszym kraju Premium Resselera (uff).

#102 patgsm

patgsm
  • 28 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 23:38


Różnica 200 zlotych i wycieczka na Floryde ;)

???

Profit.

Zgadnijcie gdzie lece 10 grudnia


Wrażenie z pierwszego przemytu - Bezcenne, za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard ;p

(jak zwykle dla mniej inteligentnych, czyli większości ;p - magiczne 22% jakie macie obowiązek zapłacić)

#103 Quaz

Quaz
  • 47 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 00:07

Raczej dzika satysfakcja lub świadomość, ze się wszystkich zrobiło w konia a najlepiej jedno i drugie :P Jest to odpowiedź na post powyżej, ale z niewiadomych mi przyczyn nie mogłem wstawić chmurki ;(

#104 otw

otw
  • 4 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 00:23

Tak żeby rozmyć wszelkie wątpliwości: Za salon (dokładana nazwa to chyba Apple in Shop) odpowiada Apple a nie iSource. Każdy ze sklepów tej sieci (Saturn też) mógł mieć coś takiego u siebie ale tylko MM al. Krakowska spełniła wymagania Apple i vice versa. Za wyspy itp. w innych sklepach póki co odpowiada iSource ale powoli Apple zaczyna się tym interesować więc powoli będziemy mieli więcej takich cudów. Jeżeli chodzi o marże na sprzęcie Apple to nie są to jakieś kokosy, na ogół ok 5%, chyba, że patrzymy na iSpot'y. Do póki u nas w kraju iSource ma monopol na handel jabłkami nie wiele się zmieni...

#105 Quaz

Quaz
  • 47 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 00:50

Tak żeby rozmyć wszelkie wątpliwości:
Za salon (dokładana nazwa to chyba Apple in Shop) odpowiada Apple a nie iSource. Każdy ze sklepów tej sieci (Saturn też) mógł mieć coś takiego u siebie ale tylko MM al. Krakowska spełniła wymagania Apple i vice versa. Za wyspy itp. w innych sklepach póki co odpowiada iSource ale powoli Apple zaczyna się tym interesować więc powoli będziemy mieli więcej takich cudów. Jeżeli chodzi o marże na sprzęcie Apple to nie są to jakieś kokosy, na ogół ok 5%, chyba, że patrzymy na iSpot'y. Do póki u nas w kraju iSource ma monopol na handel jabłkami nie wiele się zmieni...


Na jednym z wortali pokusili sie aby zapytac o to faceta do spraw sieci sprzedazy apple w europie. Odpowiedzial, ze apple nie ma z tym nic do czynienia i że w tym wypadku to MM jest po prostu resselerem, ktory kupuje kompy od isource. Oczywiscie Apple musialo osobiscie zaakceptowac projekt, co zostalo również przez niego powiedziane. Dle niedowiarków - link:

http://mojejabluszko.pl/?p=3045

#106 massacrrrre

massacrrrre
  • 240 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 lipca 2009 - 00:54

nie czytalem calego watku, ale padlo zdanie w artykule ze bedzie to duza konkurencja dla resellerow apple. chcialbym tylko zauwazyc, ze skoro isource to prowadzi, to konkurencja sie nie zmienia :)

#107 otw

otw
  • 4 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 00:58

Na jednym z wortali pokusili sie aby zapytac o to faceta do spraw sieci sprzedazy apple w europie. Odpowiedzial, ze apple nie ma z tym nic do czynienia i że w tym wypadku to MM jest po prostu resselerem, ktory kupuje kompy od isource. Oczywiscie Apple musialo osobiscie zaakceptowac projekt, co zostalo również przez niego powiedziane. Dle niedowiarków - link:

[url]http://mojejabluszko.pl/?p=3045[/url]

Inicjatywa całej akcji pochodzi od Apple.

#108 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 10 lipca 2009 - 01:33

Wrażenie z pierwszego przemytu - Bezcenne, za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard ;p

(jak zwykle dla mniej inteligentnych, czyli większości ;p - magiczne 22% jakie macie obowiązek zapłacić)


ty myslisz ze jak wwozisz laptopa z usa do unii europejskiej to ktos bedzie sprawdzac skad go wziales? jezeli wieziesz normalnie w plecaku to zadnego cla nie ani vatu nie placisz pod warunkiem ze nie wwozisz sprzetu na handel

#109 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 10 lipca 2009 - 02:56

ty myslisz ze jak wwozisz laptopa z usa do unii europejskiej to ktos bedzie sprawdzac skad go wziales? jezeli wieziesz normalnie w plecaku to zadnego cla nie ani vatu nie placisz pod warunkiem ze nie wwozisz sprzetu na handel


Tak jest, nikt nic nie sprawdza. Przywiozłem ze stanów masę elektroniki użytkowej, ale tylko dla siebie. Nie potrzebuję dorabiać na jakimś handlu. Z resztą nie wiem, może ci co latają turystycznie to ich trzepią, ja turystycznie nie latam. Mój największy sprzęt przewieziony bez cła i Vatu to LCD Dell 24" 2408WFP razem z pudełkiem a pudełko wielkie i ciężkie jeszcze jak tego modelu nie było w Polsce, wyszedł dopiero później i kosztował 2999pln a ja dałem 650$(1317pln) przy tamtym kursie dolara jaki był czyli 2.10pln. To się nazywa przebitka cenowa. Przydałoby się Maca Pro przytargać, ale zawsze odkładam i odkładam i tak do dzisiaj wiozę, chyba 2 lata. ;).
Obowiązek płacić Vat? Nie mam zamiaru bogacić urzędasów. Nawet nie mam poczucia obowiązku tego robić skoro mogę przewieś bez cła i Vatu. To samo będzie z samochodem, na mienie przesiedleńcze, ale nie o tym mowa.
Moim zdaniem Apple Store nigdy nie będzie w Polsce. Dla Apple to raczej się nie opłaca. Za słabo będzie się sprzedawało. To ma się sprzedawać dobrze i w dużych ilościach a nie na dzień może przyjdzie kilka osób i kupi. Kilka maców ma się sprzedawać co kilka minut, w USA pewnie sprzedaje się co kilka sekund kilkaset maców. Utrzymać budynek, opłacić pracowników i inne pierdoły i to ma funkcjonować w Polsce przy takich cenach jakie są w PL?Jakby nawet był Apple Store w PL to ceny byłyby prawie takie same jak od resellerów, może 50-80pln taniej. Tu nie ma cudów.

#110 Sebastian Brzuzek

Sebastian Brzuzek

    MyApple Team

  • 2 090 postów
  • SkądŚląskie/USA

Napisano 10 lipca 2009 - 03:39

A się nam wątek rozciągnął - aż trudno uwierzyć, że zaczęło się od jakiegoś głupiego stoiska Apple w MM hłehłe ;D Ja tam i tak zawsze kupowałem elektronikę w US bo tam taniej i lepiej wg mnie. Jakoś czuję się pewniej, gdy kupuje sprzęt i wiem, że gdy zobaczę że jest wadliwy to bez żadnych pytań dostanę nowy, a na dodatek nawet przełożą mi dysk twardy, jeśli był już trochę zapełniony (prawdziwa historia ;) ). Ceny w PL są po prostu okropne, ale nie ma co mieć pretensji do resselerów/Apple, bo jak już wcześniej w tym wątku było wspomniane - Polska to nie jest chłonny rynek dla Maców, a nawet w ogóle produktów z wyższej półki jak tych od Apple. Ostatnio jedynie iPody zaczęły się sprzedawać, ale ciągle jest to trochę 'luksus' ("Wow, masz ajpoda! Szok!"). iPhone wciąż nie jest popularny, gdyż nawet sami sprzedawcy go krytykują.. bezpodstawnie (byłem tego świadkiem). Niestety... przykre, że ludzie nawet nie wiedzą co to MacOS i o ile jest lepszy od zawirusowanej i skaszanionej 'Wiśty'... Mac rulez! And We Know It! ;)

#111 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lipca 2009 - 06:36

ależ proszę
specjalnie dla Pana niedowiarka - ceny hurtowe z ABC Data bez autoryzacji dla sklepu z komputerami bez kosztu dostawy.


Sorry ale np 466 u mnie (Saturn Złote Tarasy) Kosztuje jakieś 400 zł drożej, do ręki, bez czekania i nerwów itp itd :) A 400 zł przy kwocie 5000 to nie jest dużo, jak za nerwy, które bym się najadł zastanawiając się, czy komputer z firmy, o której pierwszy raz słyszę, w ogóle dojedzie do mych drzwi.

#112 nixon123

nixon123
  • 486 postów
  • SkądGliwice

Napisano 10 lipca 2009 - 08:43

Pytanie ktore mnie najbardziej interesuje to - czy nadal ceny komputerow apple sa tak wysokie, ze klientowi detalicznemu bardziej olaca sie poleciec do NY i kupic sobie laptopa tam i znim wrocic tego samego dnia? ;)


nie ;]

#113 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 10 lipca 2009 - 09:01

generalnie to sie meeeeeeega OT zrobil, moze wiec zakonczmy juz ten temat...

#114 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 10 lipca 2009 - 09:34

resselerem [baaardzo irytujące słowo]Premium Resselera (uff).


Reseller i Premium Reseller - tak jak na tatuażu Klakiera;)

http://img232.images.../dsc3384lb5.jpg

Apple (Polska) - Gdzie kupić - Sprzedawcy Apple Premium Reseller

#115 Nxtfun

Nxtfun
  • 126 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 09:39

Ładne stoisko.
@Nxtfun a można sprzętu używać? W Saturnie W Galerii Bałtyckiej (Gdańsk) stoi kilka maków ale nie wiem nawet czy działają, nigdy nie były włączone gdy tam bywałem.. Za to są na nich wszystkie możliwe rodzaje brudu.

Pozdrawiam


Można używać. Takie pytanie mam: czy jak nowe macbooki pro podnosi się za przód (bliżej gładzika), to one wydają się cięższe? Niestety wszystkie są zabezpieczone i nie można ich swobodnie podnosić za przód.

#116 PaOs

PaOs
  • 288 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 09:42

Wygląda jak w BEST BUY'a w USA. Typowy stand Apple'a. IMO bardzo fajny pomysł na początek. Trochę zawiało Hameryką... Te logo, stoły, etc... Sweet.

Jeszcze jakby ceny były jak w Ameryce :] to by było już very sweet :)

#117 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 10 lipca 2009 - 10:08

Sorry ale np 466 u mnie (Saturn Złote Tarasy) Kosztuje jakieś 400 zł drożej, do ręki, bez czekania i nerwów itp itd :) A 400 zł przy kwocie 5000 to nie jest dużo, jak za nerwy, które bym się najadł zastanawiając się, czy komputer z firmy, o której pierwszy raz słyszę, w ogóle dojedzie do mych drzwi.

No sorry, ale jak ty nie znasz firmy ABC Data to nie znaczy, że jest to firma krzak.

#118 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 10 lipca 2009 - 10:24

mediamarkt spełnił pewne wymogi, apple zaakceptowało i zezwoliło na używanie loga. moim zdaniem kazdy reseller ktory spełni pewne wymogi i pewnie coś tam zapłaci apple znajdzie się na stronie.

#119 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 lipca 2009 - 11:29

Stoisko dedykowane Apple jest od dawna we Wroclawiu, w MediaMarkcie na Bielanach... wiec o co tyle krzyku.

#120 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 10 lipca 2009 - 15:47

A mógłbyś Jankorze, przybliżyć trochę wygląd tego stoiska? Wiesz, żeby zobaczyć, czy to nie jest czasami taki sam sklep.

#121 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 17:25

Panowie nie ma oczym mowic - stanowiska sa ewidentnie Apple - i Apple dogadalo sie pewnie z MM na takie a nie inny ksztalt wspolpracy. Zapewne MM bierze sprzet od iSource, bo taka jest procedura, zapewne iSource dostarcza na to stoisko prezentera od siebie, ale nie ulega watpliwosci, ze jest to deal z Apple jakiego wczesniej nie bylo. NIkt w tym kraju nie ma prawa do prezentacji logo jabluszka w takim formacie (obejrzyjcie sobie sklepy resellerow, zwlaszca te premium, logo jabluszka ma zawsze okreslony rozmiar w okreslonej skali). Zaden reseller nie ma prawa uzywac samego logo Apple (zawsze musi byc znacznik graficzny R albo PR). Tu jest inaczej - nie jest to Retail Store i o tym jest wszystko w newsie - po prostu mamy do czynienia z nowym wymiarem wspolpracy Apple z duzymi sieciami sklepow detalicznych. Uwazam ze dobrze jest, ze jest jakies miejsce gdzie mozna przyjsc i pogadac o Makach i uzyskac pomoc. A byc moze takich miejsc bedzie wiecej.

#122 Quaz

Quaz
  • 47 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 18:05

Panowie nie ma oczym mowic - stanowiska sa ewidentnie Apple - i Apple dogadalo sie pewnie z MM na takie a nie inny ksztalt wspolpracy. Zapewne MM bierze sprzet od iSource, bo taka jest procedura, zapewne iSource dostarcza na to stoisko prezentera od siebie, ale nie ulega watpliwosci, ze jest to deal z Apple jakiego wczesniej nie bylo. NIkt w tym kraju nie ma prawa do prezentacji logo jabluszka w takim formacie (obejrzyjcie sobie sklepy resellerow, zwlaszca te premium, logo jabluszka ma zawsze okreslony rozmiar w okreslonej skali). Zaden reseller nie ma prawa uzywac samego logo Apple (zawsze musi byc znacznik graficzny R albo PR). Tu jest inaczej - nie jest to Retail Store i o tym jest wszystko w newsie - po prostu mamy do czynienia z nowym wymiarem wspolpracy Apple z duzymi sieciami sklepow detalicznych. Uwazam ze dobrze jest, ze jest jakies miejsce gdzie mozna przyjsc i pogadac o Makach i uzyskac pomoc. A byc moze takich miejsc bedzie wiecej.


Masz racje. Tez mi się wydaje ze Salony Apple będą wyskakiwać jak grzyby po deszczu. Tylko ceny są na prawde kosmiczne.

#123 andreas_k

andreas_k
  • 101 postów

Napisano 11 lipca 2009 - 12:09

ciekawe czy dzisiejsza promocja MM obowiązuje także na apple

#124 konkretmat

konkretmat
  • 47 postów

Napisano 11 lipca 2009 - 12:35

to jest bardzo dobre pytanie

#125 bazi22

bazi22
  • 132 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 11 lipca 2009 - 14:47

A czemu nie? Na stronie mediamarkt.pl w regulaminie promocji nie ma żadnych wyłączeń.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych