Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kącik "MyApple HD" - czyli luźne rozmowy o technologii HD w naszych domach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
269 odpowiedzi w tym temacie

#76 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 17 lutego 2009 - 19:54

tv ma 100Hz.. tylko ta ostrosc jest straszna... film wyglada jek by byl bez filtrow... mozliwe ze matryca nie nadaza... tylko dziwi mnie to ze na starych tv tego nie bylo...

#77 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 17 lutego 2009 - 20:04

Strasznie drogi ten telewizor, nie powinien za taką kwotę podobnych cyrków urządzać, może kwestia ustawień? lub niech wypowiedzą się znawcy w temacie :)

#78 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 17 lutego 2009 - 20:07

hmm drogi bo loewe jest drogie.. choc sam nie wiem czemu sobie tyle licza.. :P ale u kolegi na smsungu 42" jakis nowy tv nie pamitam nazwy tez tak samo jest...

#79 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 lutego 2009 - 20:11

a porządnie skalibrowany jest? Z czego puszczasz obraz?

#80 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 17 lutego 2009 - 20:15

puszczalem obraz z plyty dvd na ps3... odziwo jak gralem w gta4 to nie zauwazylem nic dzienwgo... dopiero jak wlaczylem jakis fil czy to z tunera tv czy z dvd... probowalem go kalibrowac na wszystkie sposoby.. nic...

#81 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 17 lutego 2009 - 21:06

Cyfre masz podzieloną na więcej niż jeden TV ?


Nie, mam tylko jeden TV

#82 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 lutego 2009 - 21:36

z tunera w komputerze czy modułu w TV?

#83 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 17 lutego 2009 - 21:48

z cyfrowego polsatu.. ale to raczej nie robi roznicy bo z dvd tez bylo tak samo.. cz moze chodzi o to 1080i i 1080p

a moze chodzi o to o czym pisal tony.. o tym skanowaniu progresywnym...

1080i ma więcej linii i pikseli, ale 720p oferuje skanowanie progresywne, dzięki czemu obraz pozostaje gładki i ostry również w bardzo dynamicznych scenach. Dlatego fani meczów albo "Szkalnych Pułapek" decydują się na 720p a Full HD nawet nie rozpatrują.



#84 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 17 lutego 2009 - 22:11

No ale ani DVD ani żaden kanał z cyfrowego polsatu nie działa w 1080i a tym bardziej 1080p

#85 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 17 lutego 2009 - 22:23

aha, myslalem ze to zalezy od technologiw jaiej zostal zrobiony tv... ja sie na tym nie znam zupelnie.... tylko szkoda ze taki tv i tak kiepsko sie oglada...

#86 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 lutego 2009 - 22:40

podłączone masz przez co?

#87 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 17 lutego 2009 - 23:31

Jak fajnie ze sie natknalem na ten off-topic :)
Powiedzcie mi moi drodzy co uzywacie w domu do odtwarzania plikow audio video w waszym kinie domowym? (Sorry za dlugosc tego posta :)

Jestem aktualnie na etapie podejmowania decyzji co zakupic "pod telewizor". Zaczalem jakis miesiac temu przegladac oferty roznych producentow i mam troche metlik w glowie. Bede wdzieczny za kazda wskazowke, rowniez negujaca moje poglady :) A teraz do rzeczy.
Chcialbym ustawic pod telewizorem urzadzenie, ktore zapewni mi dostep do moich zbiorow cyfrowej muzyki i filmow. Swego rodzaju extender do zbiorow, ktore juz istnieja i sa dostepne w mojej domowej sieci, ale ze wsparciem materialu HD. No i tu pojawily sie problemy bowiem...

... czasem przychodzi taka chwila w zyciu nawet takiego zatwardzialego makownika jak ja, ze musi sobie zadac pytanie, czy Apple przypadkiem nie przespal swojej szansy? Skupiwszy sie na ajfonach, makbukach i ajtiunsach zaniedbal caly zakres swoich biurkowych produktow.

Patrzac na aktualny rozwoj rynku zdaje, zdaje sie wrecz, ze Apple zapadl na chroniczna narkolepsje.

AppleTV - hobbystyczna czesc oferty Apple, ktora miala sie rozwijac i w pewnym momencie osiagnac wystarczajace momentum, aby zagarnac caly rynek dla urzadzen "pod-telewizyjnych", zakurzyla sie co najmniej rok temu, i dzisiaj aby osiagnac cos uzytecznego trzeba ATV modyfikowac poprzez instalacje XBMC/Boxee, co biorac pod uwage cene jest nie do zaakceptowania. Sprzetowo ATV nie jest w stanie wesprzec powszechnych juz formatow HD. Podczas gdy odtwarzanie 720p jest na granicy mozliwosci (piekielnie sie grzeje), to juz 1080p jest nieosiagalne, o wsparciu roznych formatow np MKV w podstawowej wersji ATV w ogole nie wspominajac. Do tego wszystkiego brak mozliwosci wypozyczania filmow w iTunes w Polsce, czyli jedyny plus tego pudelka dyskwalifikuje to urzadzenie calkowicie.

Wydaje sie wiec, ze jedyna alternatywa ze strony Apple to Mac Mini. Niestety w przypadku Mini sprawa wyglada jeszcze mniej gorzej. Choc samo urzadzenie jest silniejesze od ATV, to jednak jest tez sporo drozsze, a technologicznie jako komputer Mini zatrzymal sie dwa lata temu wraz z ostatnia aktualizacja szybkosci procesora i stanowi dzisiaj raczej archaizm na rynku komputerowym, gdzie sprzet starzeje sie w zastraszajacym tempie. Apple oczywiscie starzeje sie inaczej niz normalne komputery, ale to tez najwieksza jego wada, poniewaz rynek wtorny jest malo atrakcyjny. Cena Miniaka jest na tyle odstraszajaca w polskich sklepach (szczegolnie przy aktualnych wahaniach kursu Euro), ze wiekszosc potencjalnych nabywcow zaczyna szukac czegos innego. Ja biore Mini bardzo powaznie pod uwage, do tego stopnia ze dzisiaj bylem juz gotowy zamowic wersje 2GHz i podejrzewam, ze bedzie to moj ostateczny wybor, ale Mini aby osiagnac pelne wsparcie 1080p trzeba poszerzyc do min 2GB RAM i min 320GB HDD - cena :(

Zatem co wybrac? Apple? przestarzaly, drogi sprzet, ale system operacyjny na unixie ktory nie ma sobie rownych, czy moze prosty media extender, ktory bedzie wymagal stalego podlaczenia do sieci i glownego komputera z ktorego bedzie pobieral dane poprzez Media Center? A moze w ogole nie tedy droga?

Od co najmniej miesiaca stukam sie w pusta glowe probujac wykoncypowac rozwiazanie. Ustalilem podstawowe reguly gry, wiem, ze potrzebuje dostepu do sieci domowej przez ktora bedzie mozliwe odtwarzanie muzyki i filmow, ale urzadzenie musi rowniez posiadac wlasna wewnetrzna pamiec, zebym mogl wylaczyc komputer, ale nadal miec mozliwosc odtwarzania moich mediow - dysk minimum 320GB, plus mozliwosc rozszerzenia przez zewnetrzne dyski twarde, musi wspierac polskie ogonki w napisach i musi miec upscaler standardowych rozdzielczosci. Byloby milo gdyby dalo sie tez wskoczyc czasem na YouTube.
W koncu znalazlem co nastepuje :)
Western Digital TV HD Player - swego rodzaju extender do zewnetrznych dyskow twardych pozwalajacy na odtwarzanie materialu HD wlacznie z 1080p i MKV, niestety nie posiada zadnej funkcjonalnosci sieciowej, ani polskich ogonkow w napisach, jest natomiast tani jak barszcz w porownaniu z rozwiazaniami Apple. WD TV HD Media Player ( WDAVN00 )

Zewnetrzne odtwarzacze w rodzaju Dvico Tvix Home, Mvix MvixUSA :: Solutions for the HD Planet, Popcorn Hour Welcome To Popcorn Hour
Kazdy ma swoje wady i zalety, od napisow, przez mozliwosci sieciowe, mozliwosci rozbudowy,
posiadany (lub nie) dysk twardy, zaden nie integruje wszystkiego co oznacza kablowe bordello :/.

Az wreszcie natknalem sie na:
LaCie - LaCinema Black MAX

Objawienie? Przeklenstwo? Nie wiem.
Obsluguje HD do 1080p wlacznie (kontener MKV), upscaler SD do 1080i.
PVR dzieki wbudowanemu tunerowi DVB-T, wbudowany EPG, jednakze czy ten tuner bedzie przydatny w Polsce (MPEG-4) tego niestety nie wiem.
Podstawowa wersja posiada wbudowany dysk twardy o pojemnosci 500GB, (cena to okolo 370 euro - nie zwracajcie uwagi na cene na stronie producenta).
USB, Ethernet, WiFi, serwer UPnP, HDMI-, Komponent- (YUV), Composite-, optyczne wyjscie audio.
Polskie ogonki raczej tak (nie wiadomo na pewno bo nie ma jeszcze testow w necie, ale poprzednia wersja Premier miala wsparcie)

Jedyna wada, ktora widze na pierwszy rzut oka to brak dostepu do youtube etc, a patrzac na menu jest mi ciezko sobie wyobrazic, aby kiedykolwiek taka funkcjonalnosc miala sie pojawic, ale oczywiscie moge sie mylic, w koncu LaCie jest zdecydowanie solidniejsze niz chinskie firemki produkujace cuda w stylu Mvix.

Teraz kompletnie zglupialem, poniewaz z jednej strony komputerow w domu dosc, kolejny pod telewizorem nie jest potrzebny. Z drugiej strony dostep do internetowych serwisow na Mini to pestka, zas cena LaCinema niewiele odbiega od najtanszego Mini. Jednakze najtanszy Mini nie rozwiazuje mojego problemu - 1080p nie pojdzie na nim w bitrate, ktory ja uzywam (co prawda tworze pliki mkv, ale moj bitrate jest srednio 2x wiekszy niz najlepszy bitrate pirackich ripow z netu), 2GHz mini ledwie to uciaga, zatem technologicznie jest slabszy od tego LaCie.

Jesli ktos ma lepsze pomysly to prosze o sugestie.
Jakies lepsze urzadzenie od tych wymienionych, ktore przegapilem, dajcie znac.

#88 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 17 lutego 2009 - 23:32

podłączone masz przez co?


ps3 przez hdmi... a dekoder przez euro...

@Teq
video ja uzywam do blueray uzywam ps3.. jest wygodny i nie ma znim problemow... a do audio bose lifestyle 38... nie mam pojecia jaka to jest moc bo nie znalazlem inforomacji, ale dzwik jest oszalamiajacy.. i do tego zestaw do kalibracji....

#89 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 lutego 2009 - 12:43

Teq: wybrałbym najnowszego popcorna, niestety z wyglądu to nie jest Lacie, ale posiada fajne menu,dużo opcji, teoretycznie ma przeglądarkę www. A w specyfikacji tego Lacie nie widzę nigdzie informacji o HDMI 1.3 więc pewnie można zapomnieć o bitetstreamie DTS HD MA i innych nowoczesnych formatów dźwięku. zawsze możesz kupić samom płytę od popcorna i kupić jakąś fajną obudowę. Jest jeszcze Dune które posiada podobny soft oraz wbudowany BD-player więc taki all-in-one. W Polsce najprawdopodobniej będą potrzebne moduły do dekodowania kanałów (tak jak dziś w telewizji satelitarnej)

#90 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lutego 2009 - 12:50

a do audio bose lifestyle 38... nie mam pojecia jaka to jest moc bo nie znalazlem inforomacji, ale dzwik jest oszalamiajacy..


Jak każdy Bose :)

#91 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 18 lutego 2009 - 13:30

qtylovsky, dzieki za rade. PS3 rozwazalem, ale ma powazne ograniczenia jesli chodzi o kodeki, da sie co prawda zainstalowac linuxa ale wowczas niestety nie ma dostepu do sprzetowego wsparcia odtwarzania wideo wiec ledwo standardowa rozdzielczosc chodzi. Bluray mam w komputerze, skad zrzucam plytke na NAS, z ktorego jest dostepna wszedzie, dlatego chce kupic playera z dostepem do sieci, ale bluray to ciagle piosenka przyszlosci, teraz to powiedzmy max 3 filmy na miesiac, 90% to istniejace materialy. Poza tym ps3 byloby dla mnie mocno nietrafionym wyborem - rzucilem gry pare lat temu i nie chce wracac, po co kusic los ;) PS. Tego systemu audio to ci teraz zazdroszcze :)) jakbym cos takiego kupil to moglbym do domu w ogole nie wracac, zreszta i tak zamieszkalbym pewnie w pudle po subwooferze po wydaniu takich pieniedzy ;) @paweloko... cholera dzieki ze mi zwrociles uwage na aktualizacje, bylem pewny ze jedyny dostepny model to 100. Wyglad LaCie jest faktycznie oszalamiajacy, i Popcorn wypada przy nim dosc blado, ale bardziej zalezy mi na funkcjonalnosci, a Popcorn ma w tej chwili to co potrzebuje. Chociaz to WiFi na USB to lekkie przegiecie ;)

#92 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 lutego 2009 - 13:57

szczerze to to bose lifestyle 38 to przede wszystkim minimalistyczny wygląd, za tą sumę pieniędzy można dostać porządny apmlituner, subwoofer i dobre głośniki:) Ale ja jestem zwolennikiem genialnego audio:)

#93 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lutego 2009 - 14:06

a propos amplitunera... mam w jednym pokoju amplituner Pioneera d510 ( ma wiele lat za sobą :) ) i teraz chciałbym zaukupić nowy. Nie musi być to jakiś super ekstra dobry, ale chcę żeby był podobony bądź lepszy od tego Pionka. Ampli ma być podłączony do głośników paradigme cinema 70 (5.1) w 20m2 pomieszczeniu. Myślałem na Harman/Kardon 135, ale może być również jakieś Denon czy Pioneer. Sprzęt ma być w granicach mniej więcej 1000 - 1300 zł i dobrze by było jakby był ładny :P Co polecicie ? :)

#94 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 lutego 2009 - 15:33

za 300zł więcej onkyo tx-sr606. Masz tutaj dwóch zadowolonych użytkowników, nie ma wiatraczka jak w HK, Denon cos teraz bardzo budżetowego wypuścił, a Pioneer to już nie to co kiedyś.
Moje dziecko i mój Home Theater zobacz sobie, mój test:)

#95 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 18 lutego 2009 - 15:52

Też polecam 606-tke Onkyo i nie dlatego, że ja też go mam, ale to najlepszy wybór cena/jakość. Żaden ampli w tym przedziale cenowym nie ma 4xHDMI a portów hdmi nigdy nie za dużo. Aktualnie mam wszystkie zajęte 4 IN i przydałoby się jeszcze 4 dodatkowe.

#96 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lutego 2009 - 15:59

Też polecam 606-tke Onkyo i nie dlatego, że ja też go mam, ale to najlepszy wybór cena/jakość. Żaden ampli w tym przedziale cenowym nie ma 4xHDMI a portów hdmi nigdy nie za dużo. Aktualnie mam wszystkie zajęte 4 IN i przydałoby się jeszcze 4 dodatkowe.


to co masz w tych 4 portach ??

#97 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 lutego 2009 - 16:03

ja mam w tej chwili tylko nboxa i komputer ale dodaj do tego blu-ray,konsole,media-player i już jest 4:)

#98 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 18 lutego 2009 - 16:05

to co masz w tych 4 portach ??


1.Popcorn Hour A-110
2. DVD player
3. tuner hd
4. komputer

#99 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lutego 2009 - 16:11

heh... no tak, w sumie dużo rzeczy można podłączyć :)

#100 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 18 lutego 2009 - 18:28

witam :) dosyc niedawno wkroczylem w swiat hd z moim 46' tv od samsunga i chcialbym dokupic jakies glosniki tylko kompletnie sie na tym nie znam w zwiazku z tym mam kilka pytan: 1. czy lepiej kupic gotowe kino domowe "z podelka" czy kupic "skladane" ?? 2. jesli skladane to co oprocz glosnikow musze kupic ?? jakies tunery, wzmacniacze ?? 3. no i jaki dvd do tegoo tzn blue-ray dvd ??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych