Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kącik "MyApple HD" - czyli luźne rozmowy o technologii HD w naszych domach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
269 odpowiedzi w tym temacie

#51 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 18:59

Plazme za 2999zł 42 cale :)


:eek:

#52 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 19:01

Dzieki - prawie 2 X mniejszy pobor pradu, 2X wieksza zywotnoc, 1,5 X nizsza cena - ja juz wybralem - LCD :)

#53 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 lutego 2009 - 19:07

tony: przepraszam ale mało chyba się oczytałeś w najnowszych technologiach plazm, ja to akurat zrobiłem ;). Pobór plazm nie jest dwukrotnie wyższy, LCD w wielu przypadkach prądu pobiera więcej, wyjątek to białe sceny w plazmie, ale kto ogląda sporty zimowe 24h na dobę? inna sprawa żywotność, najnowsze plazmy 100 000h, policz sobie proszę na ile to wystarczy, jedziem dalej, cena, za 42" naprawdę dobrej jakości plazme wydam 3000pln a za porównywalnym LCD który chociaż będzie mógł się zbliżyć do jakości obrazu plazmy (nie patrz tylko na cale) wydam więcej.

#54 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 15 lutego 2009 - 19:33

Arsen to chyba czytalismy 2 rozne artykuly ;)

Na koniec kwestia opłacalności: wyświetlacze plazmowe są drogie. Nie dość, że ich produkcja jest kosztowna i skomplikowana, to elektronika kontrolująca wyświetlacz wymaga pewnych wysokowydajnych półprzewodników. Jest to spowodowane faktem, że linie elektrod muszą przenosić kilkaset Voltów przy wysokich częstotliwościach. Wysokie napięcia powodują, wyświetlacze plazmowe zużywają dużo więcej prądu niż wyświetlacze LCD. Przykładowo 42-calowy (107 cm) wyświetlacz plazmowy zużywa 250W, podczas gdy wyświetlacz LCD o tej samej przekątnej zużywa zaledwie 150W.



Jedziem dalej:

LCD pozostaje z tyłu w porównaniu z plazmą, ale jest tańszy i dostępny w rozsądniejszych rozmiarach. Pod względem bezwzględnej jakości obrazu nadal wygrywa plazma, ponieważ oferuje czernie tak dobre jak w telewizorach CRT, świetne kąty widzenia i niezrównane kolory. Tym niemniej, wyświetlacze LCD krok po kroku doganiają plazmę za sprawą bezustannie udoskonalanej technologii.



To sa informacje ze zrodla ktore SAM mi podales :) :)

#55 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 lutego 2009 - 19:44

Podałem to tylko byś zaznajomił się jak działa jedna i druga technologia ;)
Artykuł bazuje na starych plazmach (wbrew pozorom nie tylko LCD notuje rozwój)
Jak pisałem nowa technologia plazm nie ustępuje LCD a wielu przypadkach je przewyższa, oczywiście plazmy mają swoje minusy tak jak i LCD. Nie należy jednak powtarzać w kółko plotek że plazmy pobierają 2x więcej prądu i że są drogie.

---- Dodano 15-02-2009 o godzinie 21:23 ----
Aha, dodam że ja też już wybrałem :)
Po analizach, wszelkich za i przeciw wybieram na 99% PANASONIC TH-42PY8P.
Muszę tylko podejść do jakiegoś sklepu by zobaczyć jak się prezentuje menu.
Szkoda że nikt nie zwraca na menu uwagi we wszelakich testach, nie znalazłem ani jednego zdjęcia podglądowego jak takie menu wygląda i jak jest rozplanowane. Na razie najbardziej przypadło mi te menu a'la PS3 w telewizorach Sony Bravia, elegancko doskalowane do maksymalnej rozdzielczości matrycy. Brak wielkich poszarpanych czcionek itp.

#56 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 15 lutego 2009 - 23:14

ja proponuje przejzec cnet.com tam jest bardzo duzo recenzii

5 najlepszych tv wg. cnet.com:

Best 5 HDTVs - CNET Reviews

#57 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 lutego 2009 - 23:49

Oj Arsen poczytaj sobie testy pana Gmera to w większości jest poruszona sprawa menu,pilota no i reszty.

#58 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 16 lutego 2009 - 12:03

paweloko: albo ta wyszukiwarka działa jak działa albo na hdtvpolska nie moge odszukać testu wspomnianego prze zemnie modelu panasonica, znalazłem inne modele ale nie zawsze producent oferuje podobne menu w swoich produktach.

#59 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 lutego 2009 - 13:41

Tyn.ja pisałem ogólnie, że tamte testy zawierają fotki i test menu.A do wspomnianego modelu niestety nie ma.Ale wystarczy napisać, a użytkownicy na pewno coś prześlą.

#60 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 16 lutego 2009 - 17:04

Widze,ze dyskusja sie rozkrecila i...bardzo dobrze.
Ja od 2 miesiecy wkroczylem w swiat HD,z zabawek jakie posiadam to;
tv- Philips - Seria 9000 Telewizor LCD zintegrowany cyfrowy wyświetlacz 32" - 32PFL9613D/10 - Seria 9000 - Telewizory - Dźwięk i obraz 32PFL9613D/10 Philips
odtwarzacz: PS3
kamera: Sony SR-11
Polaczenie z MBP za pomoca DVI/HDMI (chodzi swietnie)
Co moge powiedziec:
tv-bajka,mam porownanie tego telewizora co mam z Sony Bravia KDL-E4020 (Telewizor Sony KDL-40E4020 – Telewizory LCD - porównanie cen plus aktualne promocje)
z sygnalem HD (multimiedia) moj Philips na zwyklej "naziemnej" ma ladniejszy obraz,a jesli chodzi o FullHD z komputera i PS3 to bajka,zarowno dzwiek jak i obraz.Moim zdaniem ten TV jest najlepszym jaki widzialem (oprocz Pioneer za ok.9tys)
PS3-jak dla mnie wystarzy.Dysk,soft,gry,internet,bajka..
Kamera jest jak najbardziej warta ceny,swietna obsluga,dobre wykoanie (Made in Japan),dysk 60gb mi wystarcza,oprogramowanie ok,ale moglo by byc na Mac'ki.Jakosc w swietle powala.
Polaczenie z komputerem TV nie ma zadnych problemow,MBP rozpoznaje TV jako dodatkowy wyswietlacz (PHILIPS LCDTV) i wszystko cacy.

Polecam podobne rozwiazania. :)

#61 iAm Nano

iAm Nano
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2009 - 17:16

Ja kupiłam LCD 52cale Toshibe 120hz+kino domowe, żeby oglądać filmy w blueray. MIODZIO! A gry przez kompa to bajka(GTX 280 +phenom II)

#62 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 16 lutego 2009 - 18:27

sali128 bawiłeś się już filmami z HD na Macu ? Bo ja nawet nie wiem czym odtworzyć plik avchd ( chyba w takim zapisuje na dysku )

#63 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 lutego 2009 - 20:24

Do Arsen widziałem, że już sobie poradziłeś:)

#64 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 16 lutego 2009 - 21:49

sali128 bawiłeś się już filmami z HD na Macu ? Bo ja nawet nie wiem czym odtworzyć plik avchd ( chyba w takim zapisuje na dysku )


Tak w takim zapisuje kamera u siebie na dysku.Niestety ja tez nie,ja odtwarzam po zgraniu do iMovie w formacie .mov.

Ale tez nie wiem jak odtworzyc to FullHD z kamery :(

#65 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 16 lutego 2009 - 23:04

Kamerki AVCHD zazwyczaj nagrywają w kontenerze .MTS, .mts-a odtwarza VLC.

#66 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 17 lutego 2009 - 12:13

Dokladnie,nagrywaja .m2ts.Ok,odtwarza,ale jak to zgrac na Mac'ka,skoro tylko iMovie odrazu konwerteruje do .mov? Nie ma oprogramowania Sony na Mac Os.

#67 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 17 lutego 2009 - 12:19

U mnie po podłączeniu Canona HF10 do osx-a canon jest widziany jako dysk/pamięć i automatycznie montowany w Finder, wchodzę do STREAM i tam leżą *.mts-y i sobie zgrywam na dysk. Co do obróbki to na macu nie da się operować na źródłowym .mts, trzeba przerabiać do .mov-a w iMovie czy final cut, lub też jest mały programik który zwie się Voltaic, też ładnie zamienia na .mova

#68 Skinnyp

Skinnyp
  • 169 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 lutego 2009 - 12:45

nie zgodze sie z Tobą, to, że na dzień*dzisiejszy jest jedna stacja, to nie znaczy że za 3 miesiące sytuacja ta musi pozostać bez zmian, moim zdaniem, jeżeli inwestować w sprzęt, to w najlepszy jaki jest (np Mac :) ), bo technologia idzie szybko do przodu i zanim sie obejrzymy wejdzie standard WQXGA (2560:1600 oferowany m. in. przez Apple cinema HD diplay 30', ktory nawiasem mówiąc wygląda bajecznie) ja zainwestowalem w TV full HD, i uzywam go do ogladania zdjec w full HD. (ściśle rzecz biorąc chiałem, gdyż posiadając Mac Booka unibody i przejściówke minidiplayport ->vga, mogę sobie tylko pomarzyć o hd, ale czekam na update jakis czy cos... ;) )

#69 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 17 lutego 2009 - 13:03

Ja mam Sony Bravia KDL 40x2000 i na czern nie narzekam,mam tez PS 3 i obraz wymiata.Mam tez cyfre + i jestem rozczarowany dwoma kanalami: HBO HD i Canal Plus Film HD, jakos obrazu nie jest zbyt dobra, Canal plus sport HD jest ok, ale dla jednego tylko kanalu jest warto miec HD - NATIONAL GEOGRAPHIC HD - obraz to bajka, full HD.

#70 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 17 lutego 2009 - 13:58

U mnie po podłączeniu Canona HF10 do osx-a canon jest widziany jako dysk/pamięć i automatycznie montowany w Finder, wchodzę do STREAM i tam leżą *.mts-y i sobie zgrywam na dysk. Co do obróbki to na macu nie da się operować na źródłowym .mts, trzeba przerabiać do .mov-a w iMovie czy final cut, lub też jest mały programik który zwie się Voltaic, też ładnie zamienia na .mova


To ja tez sprwdze,ale skoro jest jak mowisz,to poki co wystarczy mi SD.Mam nadzieje,ze cos wyjdzie do obrobki tych .m2ts (moze ktos cos slyszal?),wtedy juz na koniec roku pewnie beda spokojnie,nagrywarki niebieskich plytek i wtedy bedzie prawdziwa bajka :)

#71 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 17 lutego 2009 - 14:50

Ja mam Sony Bravia KDL 40x2000 i na czern nie narzekam,mam tez PS 3 i obraz wymiata.Mam tez cyfre + i jestem rozczarowany dwoma kanalami: HBO HD i Canal Plus Film HD, jakos obrazu nie jest zbyt dobra, Canal plus sport HD jest ok, ale dla jednego tylko kanalu jest warto miec HD - NATIONAL GEOGRAPHIC HD - obraz to bajka, full HD.


Cyfre masz podzieloną na więcej niż jeden TV ?

#72 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 17 lutego 2009 - 17:51

Do Arsen widziałem, że już sobie poradziłeś:)


Owszem :), tak jak napisałeś, zadać na tamtejszym forum pytanie i ktoś pomocny się znajdzie :)

#73 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 17 lutego 2009 - 18:37

hmm to ja mam pytanie... mam tv LCD LOEWE individual 32" HDTVready wczesniej mialem LCD philipsa 30" HDready i jeszcze wdczesniej plazme sonego 32" i chodzi m i o to ze na tym nowym LOEWE filmy oglada sie najgorzej... tzn jakosc i kontrast jest wysmienity, kat widzenia tez... filmy dokumetalne i przyrodnicze oglada sie na nim swietnie... ale filmy akcji po prostu nie da sie ogladac.. tak jak by bylo wszystko bez filtra filmowego, nie potrafie tego okreslic ale jestem totalnie zawiedziony... bo tv nowszy technologicznie od poprzednich po 2 cena tez nie byla niska... ktos mi moze to wyjasnic?

#74 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 17 lutego 2009 - 19:42

Może sprecyzuj dlaczego nie da się oglądać filmów akcji. Zgaduję że chodzi ci o to że matryca nie nadąża jakby za za dynamicznym obrazem?

#75 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 17 lutego 2009 - 19:47

hmm to ja mam pytanie...
mam tv LCD LOEWE individual 32" HDTVready
wczesniej mialem LCD philipsa 30" HDready
i jeszcze wdczesniej plazme sonego 32"

i chodzi m i o to ze na tym nowym LOEWE filmy oglada sie najgorzej... tzn jakosc i kontrast jest wysmienity, kat widzenia tez... filmy dokumetalne i przyrodnicze oglada sie na nim swietnie... ale filmy akcji po prostu nie da sie ogladac.. tak jak by bylo wszystko bez filtra filmowego, nie potrafie tego okreslic ale jestem totalnie zawiedziony... bo tv nowszy technologicznie od poprzednich po 2 cena tez nie byla niska... ktos mi moze to wyjasnic?



a ilu hercowy jest ten tv ??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych